Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 25. Mar 2018 17:35:58

Pijemeeeeeeeeee :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 25. Mar 2018 17:41:19

takze predsa len skupina asi 20 clenna :) cakal som to ale ze tam bude tolko sprinterov prisosnutych to nie blink absolutne len visel demar aspon propagacne prebehol sem tam celo :) inak peto brutal vykon teda forma je a ozaj to vyzera tak ze ide velmi konzervativne akoby nechcel ukazat naco skutocne ma formu trosku ma mrzi ze v tej prvej nebol aj oss ale marcus tam bol takze je to ok zaujimave preteky aj ked nie take selektivne ale to na g-w byva ozaj len ked aj pocasie je krutejsie
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Ned 25. Mar 2018 18:04:11

Danielovi to asi ušlo v tom poslednom zjazde, som mal pocit že hore tam bol na konci tej prednej skupinky. Ale zatiaľ mu to nejako nejde, vo februári na otváracom víkende vyzeral lepšie. Dnes vpredu ostal aspoň Marcus a najbližšie dve nedele sa mu možno vydaria lepšie a pomôže Peťovi.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 25. Mar 2018 18:05:55

Všetky teórie, ktoré som tu za posledných pár dní prečítal asi môžu ísť do koša :D Aj keď mám pocit, že Peter zlepšil špurt ale utrpela tak jeho výkonnosť na silných bergoch aké ma RVV. Uvidíme o týždeň.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 25. Mar 2018 18:12:56

marcus dnes krasny a maximalne skuseny vykon...vzdy bol tam kde mal byt a zaroven dokazal aj oddychovat v skupine...dost by ma zaujimalo co hovoril petovy vtej situacii ked bol nastvany...tipujem ze to boli take otcovske slova aby bol kludny aby sral na nich a sustredil sa len na seba...velmi sympaticky clovek to je pre mna...na stare kolena musi domestikovat a robi to vyborne...oss si to pekne kontroloval v tej dalsej skupine...s dostupnych zaberov tam vobec netahal a setril sily ak by sa to spojilo...najprv som si hovoril ze skoda ze neodisiel s vikingami ale len by tam stratil sily a bolo by to zbytocne nakoniec cize ok...a petov zaver?...velmi silny a dominantny sprint...parada...som maximalne spokojny a uz sa neviem dockat ronde :D :D
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 25. Mar 2018 18:24:29

Keram píše: Podla mna zajtra asi vela nezmudrieme. Neviem ake bude pocasie ale GW ma potencial skoncit sprintom mensej skupiny a tam by Sagan mal mat sance.


Tak som to celkom trafil. :P. Ked mam zanalyzovat Petrov vykon tak na prvom Kemmelbergu bol az prilis vzadu ci to bola taktika si netrufam povedat. Plugstreets si postrazil celkom skusene z cela a aj ma Kemmelbergu na druhy pokus vyzeral fajn ale tam nikto nevycnieval. Celkovo "lahka" edicia ako aj Sagan povedal v cieli a nemyslim ze nejako naznacila kto je v akej forme pred Ronde. Ja sa samozrejme tesim. Sagan ma aspon "cenu utechy" ak nevyjdu monumenty ale stojim si za tym ze sme vela nezmudreli a E3 zostava varovnym prstom. V kazdom pripade perfektne nakopnutie pre Petra aj pre tim a aj pre nas jeho fans.

P.S. Bora vyborne. Burghard podla mna pokryl dost dolezity nastup pred cielom ked sa vzdialil Gilbert plus este jeden.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 25. Mar 2018 18:55:39

Keram píše:
Keram píše: Podla mna zajtra asi vela nezmudrieme. Neviem ake bude pocasie ale GW ma potencial skoncit sprintom mensej skupiny a tam by Sagan mal mat sance.


Tak som to celkom trafil. :P. Ked mam zanalyzovat Petrov vykon tak na prvom Kemmelbergu bol az prilis vzadu ci to bola taktika si netrufam povedat. Plugstreets si postrazil celkom skusene z cela a aj ma Kemmelbergu na druhy pokus vyzeral fajn ale tam nikto nevycnieval. Celkovo "lahka" edicia ako aj Sagan povedal v cieli a nemyslim ze nejako naznacila kto je v akej forme pred Ronde. Ja sa samozrejme tesim. Sagan ma aspon "cenu utechy" ak nevyjdu monumenty ale stojim si za tym ze sme vela nezmudreli a E3 zostava varovnym prstom. V kazdom pripade perfektne nakopnutie pre Petra aj pre tim a aj pre nas jeho fans.

P.S. Bora vyborne. Burghard podla mna pokryl dost dolezity nastup pred cielom ked sa vzdialil Gilbert plus este jeden.


Súhlas, vidím to v podstate úplne rovnako, prvý Kemmelberg bol dosť vzadu ale tam sa nedalo príliš predpokladať, že sa niekto utrhne. Pri druhom prejazde bol už na tom pozične lepšie aj keď nešiel nejaké extra tempo a len udržiaval pozíciu. Či preto, že to stačilo pri očakávanom priebehu, alebo nemal sily na nejakú akciu sa dozvieme až o týždeň.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 25. Mar 2018 19:16:26

Bora a Peťo - maximálne taktický a vyzretý výkon. Hodne mu pomohol aj QS, ktorí nedopustili nástupy z čelnej skupiny, takže Naesen, GVA a Vanmarcke prišli skrátka. Pre Peťa s Marcusom by bolo ťažké ustrážiť všetky útoky. Veľmi ma potešil Marcus, ktorý podal skvelý výkon. Pred Kemmelbergom išiel dopredu, aby bol k dispozícii, ak by prišli silné útoky na stúpaní, ale keďže v následnom úseku bol protivietor, tak sa nikomu z lídrov asi nechcelo vsadiť všetko na jednu kartu. Dnes to bolo hlavne o tíme a taktike, takže ťažko robiť závery ohľadom Ronde, ale toto jeho víťazstvo mi veľmi pripomenulo štýl, ako podobné Flámske klasiky (E3, G-W) vyhrával Tom Boonen. Napokon má už tu 3 víťazstvá rovnako ako on, takže budúci rok by mohol ďalším víťazstvom dosiahnuť niečo čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 25. Mar 2018 19:28:12

Sagan potvrdil ze GW je tak trochu "jeho" pretek. Ma najviac vitazstiev spolu s ostatnymi 5 cyklistami a ak som to spravne pozrel a ak procyclingstats ma kompletne data tak Sagan je jediny, ktory na GW ma 6 podii. Za poslednych 7 edicii bol mimo podia iba raz a vzdy bol v top 10. Dufam ze sa mu este aspon raz podari vyhrat v kariere aby sa osamostatnil. Podobne aj MS. Mimchodom od roku 2013 opat aj tento rok Sagan vyhra v sezone aspon jednu velku jednorazovku. 2013 - GW, Montreal, 2014- E3, 2015- MS, 2016 - GW, Ronde, MS, ME, Quebec, 2017 - MS, Quebec, 2018- GW. Jeho karierna bilancia na jednorazovkach je uz teraz vynimocna aj ked na to aby bol legenda tak potrebuje vyhrat viac monumentov ako zatial "iba" jeden. No myslim si ze za poslednych 25 rokov nebolo ovela viac lepsich klasikarov ako on.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Ned 25. Mar 2018 19:54:57

Fabián aj Tommeke sú zatiaľ stále výsledkovo pred ním. Tie monumenty naozaj chýbajú. Má ale ešte dosť času, aj keď tento rok to vyzerá že bude mať ťažké pridať ďalší. Veľmi rád sa ale nechám presvedčiť o opaku :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 25. Mar 2018 20:19:37

MichalJ píše:Fabián aj Tommeke sú zatiaľ stále výsledkovo pred ním. Tie monumenty naozaj chýbajú. Má ale ešte dosť času, aj keď tento rok to vyzerá že bude mať ťažké pridať ďalší. Veľmi rád sa ale nechám presvedčiť o opaku :)

Asi aj Gilbert a Bettini aspoň teda z borcov čo jazdili v posledných 10 rokoch. Ale len do času...
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Ned 25. Mar 2018 20:52:11

Konečne.
Dnes to bol výkon, ktorý si zaslúžil víťazstvo. ( Zaslúžil by si to aj QSF, Sep možno Naesen s Debusscherem ) Ale BORA a Sagan dnes boli lepší. Peter potvrdil že mu nesedí pretekanie ďaleko pred cieľom. Dnes čakal na svoj moment a v pravú chvíľu bol kde mal byť.
Najväčšie plus si dnes zaslúži Marcus. Ani nie za to že bol v predu v podstate posledných 80km, ani za to že na poslednom výstupe na Kemmelberg dal šancú Petrovi vyjsť ho v "rekreačnom" tempe, ani za to že chytal posledný nástup pred cieľom. Najväčšie plus si zaslúži Marcus za "vodcovský" dohovor Petrovi. Sagan sa tam zbytočne paprčil na príživnikov typu Demare a spol. Ako jeden z najrýchleších mužov v závere to vobec nemusel riešiť a vďaka za to že tam Marcus bol.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 25. Mar 2018 22:08:26

myslim ze par pismen si tu urcite zasluzi aj Duri...znova odrobil svoje a prisiel v podstate v tretej skupine vobec nie daleko za najlepsimy...podla mna velmi pekny a silny vykon aj od neho...diky Duri
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Ned 25. Mar 2018 22:44:20

suhlasim s Keramom a ifcom ze vela nam to pred Ronde nenapovedalo. ale to nevadi lebo vitazstvo je fantasticke a tesi:) som rad ze Peto vyhral prave G-W lebo jeho trasa je unikatna a po monumentoch je to spolu s AGR asi najhodnotnejsia klasika. Petov sprint bol vyborny a to je potesujuce. v podstate sa to podobalo na Bergen. Co sa tyka toho Kemmelbergu tak tiez sa neda z toho nic extra vyvodit. Peto tam sice nevyzeral taky silny ako posledne dva roky ale to moze byt len zdanie. v podstate sa drzal cela a nemusel nikoho nahanat ako minuly rok Grega ktoreho si vtedy s prehladom doskocil. a navyse urcite vedeli o protivetre v tych posledných 30 kilometroch takze nemalo vyznam ist na Kemmelbergu na 100% kedze nebola podla mna ziadna moznost vytvorit taku skupinku ako v 2016 a dotiahnut to do ciela.
vsimol som si ze nevychadzal z uplne najlepsej pozicie a chvilu mal Grega pred sebou ale potom ho obehol co je nadejne pred Ronde. Greg nema taku vybusnost a silu na týchto hellingenoch ale ma tu svoju vytrvalost a na nej moze postavit vitazstvo ak by sa na RvV zacalo pretekat prilis skoro.
ak by sa to na Ronde nejakym zázrakom udrzalo pomerne pokope do poslednej kombinacie Kwaremont-Paterberg a Peto by bol podobne silny ako v roku 2016 tak som si isty ze nikto by mu nestacil. nie ja tam momentalne nikto kto by z hladiska sily sa k Petrovi priblizoval. a oni to aj vedia cize urcite QS bude chciet nieco necakane rozputat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Ned 25. Mar 2018 23:07:11

PS po dopingovej kontrole a rozhovoroch prichádza k busu.
https://www.youtube.com/watch?v=mIhFGW1-1IY
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod arcoolka » Pon 26. Mar 2018 6:55:29

Ak vás zaujíma čo vlastne Marcus povedal Petrovi. "Povedal som mu, aby sa šetril, že ja všetko urobím." zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=-_7j-U3s-ak
arcoolka
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob 01. Apr 2017 0:43:47

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pon 26. Mar 2018 8:50:38

West píše:
MichalJ píše:Fabián aj Tommeke sú zatiaľ stále výsledkovo pred ním. Tie monumenty naozaj chýbajú. Má ale ešte dosť času, aj keď tento rok to vyzerá že bude mať ťažké pridať ďalší. Veľmi rád sa ale nechám presvedčiť o opaku :)

Asi aj Gilbert a Bettini aspoň teda z borcov čo jazdili v posledných 10 rokoch. Ale len do času...


Príde mi zbytočné riešiť koľko kto vyhral monumentov a či bude potom legenda väčšia ako niekto iný. Aj keby Peter vyhral 10 monumentov, ťažko presvedčíte švajčiara že Fabian nebol lepší cyklista, taliana o Nibalim a španiela o Valverdem.
Kristof má MSR a Ronde a nepríde mi ako cyklista ktorý by bol vo svete uznávanejší ako PS. Detto Degenkolb, skoro neviditeľný a môžeme pokračovať.. Boonen má 7 monumentov, v QSF kde bol jasný líder na PR a RVV. Pred rokmi šlapali podlahári na jedného lídra a boli rovnako silný ako teraz. Viete si prestaviť koľko víťazstiev by mal Sagan?

Včera nerozplakal iba Eliu. Vo vyjadreniach je plaču až až. Demare vyplakáva koľko veľa odpracoval na čele skupiny!? Matthews čakal na Theunsa !? Greg nemal nikoho kto by ho potiahol!?
Ja sa jedujem na Sagana ked "plače" že s ním nikto nespolupracuje a všetci ostatný sú väčší plačkovci ako Peter.

Včera to bol v podstate "nudný" pretek ( v porovnaní napr z rokom 2016 ). Víťazstvo BORY prišlo po tímovom výkone, ktorý bol z pohľadu Petra "defenzívny". Pri väčšine nájazdov na ťažké úseky sa BORA nepretrhla a Peter sa mi zdal že sa iba vezie. Na Kemmelbergu vyzeral že sa mu nechce a len sa obzeral na Grega prečo nešlape. Rovnako sa vyjadril aj Sep Varmarck, že v podsate nikto neútočil. V závere sa tam síce šponoval na Demara a spol, Marcus ho pekne uzemnil. Šprint je lotéria, zahral to "na pána" Sagan ukázal že je v pozičnej jazde jedným z najlepších cyklistov v pelotóne.
Mám radšej "epickejšie" víťazstvá - sólovo alebo z malej skupinky po atakoch. Víťazstvo sa počíta. Poteší.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas1 » Pon 26. Mar 2018 9:23:30

Treba si ale aj uvedomiť, prečo je Peter Sagan už teraz taký "VEĽKÝ" cyklista a prečo ho na celom svete fanúšikovia velebia. Je to presne tou jeho útočnou cyklistikou, ktorá ho zdobí počas kariéry a preto, že často si všetko musel vybojovať a odrieť sám, pretože často keď iní už nevedeli čo, on niečo vymyslel. Je za tým kopec mravenčej práce, ktorú často niektorí ani nepostrehnú a tu nejde o jeho prejav a vystupovanie po pretekoch. To čo spravilo so Sagana svetovú Megastar je štýl jeho cyklistiky, ktorý sa ale trošku od MSR 2017 vytratil. No možno to bude ten rozdielový faktor v nasledujúcich sezónach, ktorý mu prinesie veľké a pre neho tak vytúžené víťazstvá na monumentoch. Ja dúfam a prajem mu to aby to bolo čo najskôr.
lukas1
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 02. Feb 2016 8:58:13

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 26. Mar 2018 10:39:03

@Mino
Totalne suhlasim s tym co si naposledy napisal...demare je traged krasavcek dostal krce napriek tomu ze sa len viezol a grega nemal kto rozbehnut?ved ich tam bolo 20

Btw obrovsky clovek ten markus
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Mino » Pon 26. Mar 2018 11:01:16

Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 79 hostia