Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 31. Mar 2018 11:10:28

ifčopifčo píše:Naposledy to bolo v roku 2011, Nuyens skončil na E3 38. Spamäti to neviem, našiel som to. Inak prakticky ten kto uspel na Ronde bol v popredí aj na E3. Takže proti Petrovi je aj štatistika ;)

veru tak. ale ak je niekto schopny statistickej odchylky tak je to prave Peto:) ale ano ak je niekto silny na E3 tak je logicke ze je silny aj o dva tyzdne a ak niekto nema formu na E3 nema ju ani na RvV. tak dufajme ze ta E3 bola spojenim viacerych faktorov. inak ked vidim zostavu na Scheldeprijs tak Bora to naozaj tento rok v Petrovom pripade ponala trochu inak. posledne sezony tam Peto chodil vramci treningu ale tento rok vynechava. akoby chceli aby Peto mal v nohach menej kilometrov ale to sa mi zda riskantne kedze posledne dve sezony sa ta priprava osvedcila. a ak k tomu priratame kratke etapy na TDU, niektore dokonca skratene kvoli horucavam tak to moze nakoniec vypalit tak ze Petovi tie kilometre budu chybat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 01. Apr 2018 8:23:08

podpichovacky pred ronde :D

https://www.instagram.com/p/Bg-g-qaBycu ... enofficial

aj ked neviem ci vam to zobrazi ak nieste zaregistrovany :(
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 01. Apr 2018 10:34:58

Zelam vam krasnu cyklisticku velkonocnu nedelu maniaci :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Val » Ned 01. Apr 2018 10:39:24

majo píše:Zelam vam krasnu cyklisticku velkonocnu nedelu maniaci :D :D :D

Aj Tebe !!! Radím sa medzi maniakov ;) , tak ďakujem.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 01. Apr 2018 17:47:02

Na monumentoch zatiaľ dve šestky, dúfam že o týždeň zlepšíme o poltucet.

Dnes dobré. Čakal som víťazstvo ale život bol proti svet sa nezrúti. Možno o rok. Ideme na Roubaix a podlahári budú ťažký orech
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 01. Apr 2018 18:01:58

Tak nakoniec Sagan po Terpstrovi asi najsilnejsi. QS opat vsetkych vyskolil a tazko cakat na Roubaix ze to bude ine. Terpstru ai nemali nechat ujst ale chybali im tam domestici aby to udrzali ako tak prijatelne. Ked ma 40 sekund to uz bolo vela. Prislo mi to podobne ako ked vyhral Kristoff. Skoda mozno ze bol Peter mozno az prilis silny na Paterbergu keby odisli s Vanmarckom a Benootom mozno by este mali nejaku sancu proti Terpatrovi. Sagan ukazal slusnu formu aj ked mam pocit ze aj jemu aj GVA nieco k top forme chyba. Teda mozno jemu nie ale Gregovi urcite. Ja som aj spokojny aj sklamany. Neviem co by mal Sagan urobit inak. Aj Bora celkom ok. Skoda ze QS je gak vysoko nad vsetkymi
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 01. Apr 2018 18:08:26

Podľa mňa Quick-step nebol na bergoch nejaký silný. A utrhnúť sa dal. Viem že niečo skúšal Greg a niečo na konci aj Peter (už bolo neskoro). Ale obaja asi nemali potrebnú výkonnosť aby to poriadne potrhali alebo sa len šetrili na neskôr. Taktiež od Sepa a Benoota som čakal rozhodujúci atak. Keďže sa útoky nepodarili, tak to inak ani skončiť asi nemohlo. Ak by to nevyšlo Terpstrovi, útočil by Gilbert, ak ani jemu tak Štybar a dokola. Úprimne prajem aby sa QS rozpadol na osobné ambície lebo ten tím kazí klasiky. Ale to sa asi nestane, keďže vidno na jazdcoch, že sú ochotní pracovať jeden pre druhého, aj keď sami môžu vyhrať. Teraz sa o dosť menej teším na P-R. Tam vplyv QS bude ešte väčší.
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 01. Apr 2018 18:10:34

quickstep je tento rok enormne silny a zvysna konkurencia peta sagana nato nema aby vyhrala takuto klasiku benoot naesen vanmarcke awermeat nemaju nato ked aj nastupia nie su schopni spolupracovat aby zvitazili a to je rozdiel maju po jednom leadrovi qst ich ma 4 aj ked realne myslim ze len dvoch terpstru a gilberta , lampart a stybar mozu len domestikovat a robit ciernu pracu ale to im ako teamu staci styby to sice skusil ale zavesil sa na neho domestik bmc a ten nemal zaujem skoda ze peto nechal odist terpstru vyzeral byt skutocne silny na paterbergu to aj ukazal ze bol najsilnejsi proste to trebalo skusit akonahle by tam bol len podlahar mohol zvesit nohy ale ked by tam boli ini mohli ist takto to nechali terpstrovi ktoreho strasne nemam rad evidentne bol hlavnym leadrom pretoze ani nestahoval ani nenastupval skor cakal len na chvilu a kedze za nim nik nesiel bolo to vymalovane je zaujimave ze ti kvazi favoriti maju sily ked potrebuju stiahnut sagana ale aby spolu so saganom tahali a isli po vitazstvo nato nemaju asi psychologicka bariera myslim ze v tomto ohlade je pre peta vyhovujucejsi pr ako flandry, spurteri ako demar kristoff dokazali ze dokazu ist dost dobre ale nemaju nato aby ostali dokonca pri selekciach na poslednych bergoch, dufal som ze ked daniell to potiahol tak ze ked odstupi ze peto uz nenecha nikoho odist skoda kazdopadne pekne flandry a ukazalo sa ze relativne silnych borcov z druheho sledu je kopa no nik este na sampiona typu bonnen cancelara nedorastol, peto ten sa s tym musi naucit pretekat este ma peknych par rokov pred sebou
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 01. Apr 2018 18:24:02

podľa mňa keby sa Peter zavesil za Terpstru, tak ten by prestal ísť. A ďalej by to skúšal QS kým by neušli. A keby sa náhodou Sagan zavesil za Terpstru, tak sa stavím že ostatní by sa šli potrhať aby ho chytili. Lebo Saganov útok je rozhodujúci narozdiel od Terpstrinho. Čo sa už veľa krát ukázalo ako hlúpa filozofia. Proste nechápem prečo Terpstra ušiel. Či naozaj dal taký útok, že nikto nevládal alebo sú len všetci sprostí a čakali že sa dojde sám. Príde mi, že Peter má šancu vyhrať monument iba v maximálnej top forme. Keď je schopný nechať všetkých za sebou a ujsť sám. Inak to nevidím.
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 01. Apr 2018 18:34:36

neviem ci vyhral najsilnejsi jazdec ale viem ze vyhral urcite najsilnejsi team a kedze sa cestna cyklistika prezentuje ako teamovy sport tak asi musim napisat ze vitazstvo zasluzene...ci?...trvalo im to sice par rokov ale naucili sa konecne vyuzit svoju kolektivnu silu a vyhravaju predovsetkym ako team to treba uznat...no na PR to nemusi byt az take jednoznacne lebo tam sa da predpokladat ze phil bude lidrom a ci ostatny budu xciet nanho pracovat ak budu citit ze su rovnako silny a ze maju rovnaku sancu na vyhru ako on...a ja si myslim ze minimalne niky a styby budu na francuzskych cestach silnejsi ako gilbert...no uvidime
a Peto? pekny skuseny a aj silny vykon...podla mna prehral len s QS nie s terpstrom...verim v uspech v Roubaix...OSS ok aj ked mozno vsetci sme cakali od neho este vacsiu vydrz...dnes to az tak nevyslo Markusovy no za to Duri dnes znova si zasluzi absolutorium...velmi sa mi paci jeho praca pre Peta
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 01. Apr 2018 18:54:37

hujhe píše:podľa mňa keby sa Peter zavesil za Terpstru, tak ten by prestal ísť. A ďalej by to skúšal QS kým by neušli. A keby sa náhodou Sagan zavesil za Terpstru, tak sa stavím že ostatní by sa šli potrhať aby ho chytili. Lebo Saganov útok je rozhodujúci narozdiel od Terpstrinho. Čo sa už veľa krát ukázalo ako hlúpa filozofia. Proste nechápem prečo Terpstra ušiel. Či naozaj dal taký útok, že nikto nevládal alebo sú len všetci sprostí a čakali že sa dojde sám. Príde mi, že Peter má šancu vyhrať monument iba v maximálnej top forme. Keď je schopný nechať všetkých za sebou a ujsť sám. Inak to nevidím.

To je tým že je to tak neskutočne pretaktizované. Tímoví riaditelia neustále vtĺkajú jazdcom do hlavy, aby jazdili chytro, veď aj za 5-6 miesto je veľa UCI bodov. Všetci čakali čo urobí Sagan, hoci už od E3 je jasné že nie je 100% v pohode. Peťo má stále tú svoju zverskú silu, preto je skvelý v špurtoch a dokáže odísť na bergoch, ale chýba vytrvalosť. Stačí si spomenúť, ako dokázal v 2016 držať 20km na dištanc takého špičkového tempára ako bol Cancellara. Už minulý rok to bolo o niečo slabšie a tento rok ešte viac. Napokon sa to ukazuje aj na zhoršujúcich sa výkonoch v časovkách. Nebudem teraz špekulovať prečo to tak je, napokon v pretekoch ktoré prídu okrem PR mu postačí aj táto výkonnosť. Ale ak chce vyhrávať monumenty, tak niečo v príprave na budúcu sezónu musí zmeniť.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 01. Apr 2018 18:58:29

majo píše:.trvalo im to sice par rokov ale naucili sa konecne vyuzit svoju kolektivnu silu


Skôr po rokoch sa k tomu vrátili, Niekedy tak išli na boonena. Tommekemu stačilo čakať a potom Bum bol víťaz. Keď nevyšlo Tommekemu vyhral Devolder, keby nie on tak Chavanel at´d... Preto má Tommeke 3xronde a 4x roubaix a kopec kockových klasík. Teraz to hrajú na team, keby mal niki šprint tak by mohli ísť na neho aj G-W.

Vrátim sa k stíhaniu. Mnohí hovoríte o nespolupráci ale ono sa ťažo spolupracuje keď sa vám v "kolotoči" točí Gilbert so Štybarom. Ešte aj Stuyven prijal túto hru. ( o tomto píšem: https://www.youtube.com/watch?v=MHX-BuXpYVI čas 35:26 Stuyven pije keď mal ťahať špicu. ) Ak vám toto spravia v kolotoči 3-4 krát v jednej obrátke temo nedáte ani keby ste boli 6 cancellarovci z jedným kazisvetom. Za toto Degenkolb oblieval belgána v Dohe z Bidonu.
S tým sa nedá moc robiť, Peter chcel vyhrať jeho snaha bola evidentná žial v závere už nemohol robiť nič. Ešte sa mohol šetriť na šprint ako to urobil Greg.. a potom machrovať.
Priznám sa že neviem čo by mali vymyslieť boráci na Roubaix?
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 01. Apr 2018 19:13:00

majo píše:.
Priznám sa že neviem čo by mali vymyslieť boráci na Roubaix?

Marcusovi a Ossovi lepšie sedí Roubaix, takže je tu šanca, že sa udržia dlhšie. Tiež Peťo už nebude tak favorizovaný, takže sa od neho nebude čakať že zalepí všetko. Ideálne by bolo, keby to tentoraz bola jedna z tých edícií s protivetrom (zatiaľ to tak bohužiaľ nevyzerá), takže po poslednom pave tam stále bude 20-30 ľudí. Verím že tentoraz by to v špurte mohol dať, aj keď Demare tam asi bude tiež.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 01. Apr 2018 19:19:29

Mino píše:Vrátim sa k stíhaniu. Mnohí hovoríte o nespolupráci ale ono sa ťažo spolupracuje keď sa vám v "kolotoči" točí Gilbert so Štybarom. Ešte aj Stuyven prijal túto hru. ( o tomto píšem: https://www.youtube.com/watch?v=MHX-BuXpYVI čas 35:26 Stuyven pije keď mal ťahať špicu. ) Ak vám toto spravia v kolotoči 3-4 krát v jednej obrátke temo nedáte ani keby ste boli 6 cancellarovci z jedným kazisvetom. Za toto Degenkolb oblieval belgána v Dohe z Bidonu.
S tým sa nedá moc robiť, Peter chcel vyhrať jeho snaha bola evidentná žial v závere už nemohol robiť nič. Ešte sa mohol šetriť na šprint ako to urobil Greg.. a potom machrovať.
Priznám sa že neviem čo by mali vymyslieť boráci na Roubaix?


Hej to mi je jasné, že to stíhanie už bolo marné. Ešte keď k tomu pridáme že každý sa trocha na špici pošetrí na prípadný špurt. Dúfam, že si všetci uvedomia na P-R silu QS. A už to nebude anti Sagan ale koalícia anti QS. A všetci budú poctivo chytať ich nástupy. Inak sa Bore asi nedá poradiť nič. Sama to nezvládne. Hlavne nech v Bore nie sú zúfalí z QS rovnako ako ja, lebo ja na mieste Sagana by som na PR nastupoval s veľkou nechuťou :D Inak Van Aert paráda. Ak sa k nemu pridá van der Poel a obaja sa zamerajú na tieto klasiky, tak nás čakajú krásne zápolenia. Len nech ani jeden nejde do Quick-Stepu :D
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 01. Apr 2018 20:00:33

zacnem s pozitívami:) s Petovou formou to nie je take zle ako sa zdalo na E3. dalsie pozitívum je ze cela Bora ak sa nemylim nebola zapletena do ziadneho padu takze na P-R sa ide v plnej sile. no a posledne pozitívum je ze Peto v podstate nic takticky nepokazil.
ale treba priznat ze asi od formy 2016 ma Peto trochu dalej. neviem mozno je tak 80% z 2016. videli sme ze Peto mal po Paterbergu uz toho dost. uz mu neostali sily na nejaky casovkarsky vykon. a to je to co on bude potrebovat pre vyhry na monumentoch. vtedy utocil 30km do ciela, striedal sa s Kwiatom a potom na zaver udrzal v suboji muza proti muzovi na distanc Cancellaru. a teraz neziskaval sekundy ani na Pedersena ktory uz toho musel mat dost. neviem co sa zmenilo v Petovej priprave ale ak nebude tak temparsky silny ako na RvV 2016 tak mu monumenty pribudat nebudu pretoze nikto s nim nebude spolupracovat az na pasku. bud Peto im vsetkym ujde a dotiahne to sam do ciela alebo uz mozno ziadny dalsi monument neprida. myslim tym RvV a P-R. mozno to vysokohorske sustredenie uz viac skodi ako pomaha a treba nieco zmenit? neviem ale forma 2016 je odpoved na vsetko:) lebo takto sa zaradi k cyklistom Sako tyby alebo Sep, ktori zautocia ale velmi lahko si ich kazdy doskoci na rovine.
no a RvV 2018 nam len potvrdilo ze to nie su preteky pre sucasneho Kwiatkowskeho zvlast teda Oude Kwaremont nie je kopec prenho, neviem preco si ho vôbec pred pretekmi vsimali a niektore media zaradovali do top 10 favoritov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 01. Apr 2018 20:36:06

simko píše:uz mu neostali sily na nejaky casovkarsky vykon.

Pripadalo aj mne že išiel akosi ťažko. ALE...
Teória sily väčšej skupiny. Akonáhle Peter bol vpredu medzi Pedersenom a skupinov s Gilbertpm a Štybym bolo by zaujímavé sledovať čas. Či voči Pedersenovi išiel dole. Za Petrom išla celá skupina G+Š, Stuyven a ďalší. Za Pedersenom ( po stiahnutí Sagana )nešlapali ani Gilbert ani Šytyby a ešte to aj kazili spolu zo Stuyvenom (viď môj príspevok vyššie). Škoda že Mads nedal Nikiho.
Záver: ťažko posúdiť či mal tempárske schopnosti 2016 alebo nie.
V 2016 fúkal vietor do chrbta, bolo slnečno a stíhal ho iba Fabian s "brzdičom" Sepom.
Dnes som nevidel chybu. Zavesiť sa na Terpstru - vyštartuje Gilbert a tak dokola. Bez domestika neriešitelné. V závere mohol s paterbergu zísť vo dvojici v trojici s niekým ( Sep, Naesen, Greg, Valgren ) ale to by si zase zdenek s philom išli nohy dolámať aby ich chytili. Vyšlo to ako vyšlo. QSF bol ( je silný. Treba do budúcna niečo vymyslieť. Budúc sezóna im nemusí vyjsť ( ala GVA ). Uvidíme

ešte možno peter dá Roubaix. Dúfam že to nebude trhať ako minulý rok, treba byť trpezlivý a čakať na záverečných 20-30km a hrubú silu. Keď ju Peter nemá tak z toho nič nebude... potom už len čakať na zelený dres. eneco, quebec, montreal a JAR 2019 :D :lol:
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 01. Apr 2018 20:40:15

Súhlasím takmer vo všetkom so Simkom. Mám len jedno upresnenie. Aj keď je Peter cyklistický chameleón - šprintér, klasikár a puncher v jednom - tak je jasné, že niekde bude musieť strácať - a to je momentálne časovka. V mladosti bol šprintér a isto mu je táto zložka bližšia ako časovka. Možno v podvedomí mu táto trojkombinácia vyhovuje viac, preto sa radšej sústreďuje na záverečné bergy alebo podľa potreby na šprint zredukovaného pelotónu. Ak by som mal byť prorokom, tak z Petra nikdy nebude top časovkár (ak nerátame krátke prológy) a asi sa ním ani nechce stať. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 01. Apr 2018 20:41:45

West píše:... Napokon sa to ukazuje aj na zhoršujúcich sa výkonoch v časovkách ...


To usudzuješ podľa čoho? Minulý rok vyzerá, že išiel 3 časovky naplno. Papierovo najhorší výsledok 18.miesto na BinckBank Tour v 9km časovke, tam ale štartoval v zhoršených podmienakách a ohľadom na to nie zle.
Potom 7.miesto v Californii, čas zhodný s Bodnarom, čiže slušný výkon. A 18. miesto na Tour, čo je viac-menej to, čo tam dával vždy (raz už bol 17. a raz 19.).
Zvyšné časovky končil ďaleko v poli, ale ani raz nie je dôvod si myslieť že ich šiel naplno (minimálne nemal na to žiaden dôvod).

Nemyslím si teda, že by bol v časovkách nejako horší.


Čo sa inak týka jeho vytrvalosti a tempa ťažko povedať. Je pravda, že Terpstru dnes nesťahoval, ale keby mu reálne šlo o víťazstvo, tak ľahko ho nedobehnú. Dnes to skôr vzdal keď videl že sám to nedotiahne. Uvidíme ale na P-R, ako na tom bude, tam sa tá vytrvalosť ukáže ešte viac.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 01. Apr 2018 20:43:05

QS je momentálne na klasikách neporaziteľný. Na to sa fakt nedá nič vymyslieť. Peter ak chce pridať monumenty tak sa z neho musí stať Cancellara. Vykašľať sa na šprintérske dojazdy, lebo tých sa už na monumentoch nedočká a sústrediť sa na nástup a sólo do cieľa. V tom bol Fabian fakt zviera a preto má toľko víťazstiev z P-R a RVV. Neviem či je možné v tak krátkom čase sa dokázať pretransformovať na solídneho časovkára. Ináč to budu len frustrujúce záverečné kilometre jednodňoviek.
Quickstep to robí fakt jednoducho a efektívne. Vyšle silného jazdca do úniku a blokuje stíhaciu skupinu, ktorá už sama o sebe nespolupracuje lebo je tam Sagan, ktorý ostatným nemá chuť potiahnuť a tí zase nechcú ťahať jeho. Fakt patová situácia, z ktorej profitujú len Lidláci. P-R bude opäť v ich réžii a vyhrá to buď Terpstra alebo Štybar alebo PhilGil. Iný výsledok ja osobne nevidím. Situácia v pelotóne je jednoznačná
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 01. Apr 2018 21:14:14

Súhlasím, QS je niekde úplne inde ako zvyšok túto jar. Terpstra dnes vyzeral aj najsilnešie, Gilbert so Štybym veľmi silný detto. Bude veľké prekvapenie, ak P-R vyhrá niekto iný (najmä pri "normálnom" priebehu preteku, bez nejakých pádov a podobne).
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 84 hostia