Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Pon 02. Apr 2018 1:37:52

Tie casy by zaujimali aj mna. Inak na to ze polovicu pretekov prsalo a este v time bolo len 7 ludi, tak balik bol dost velky. Celkom paradox. Aj ked viem ze vyskumna vzorka je mala a potrva kym si timy najdu taktiku pre mensi pocet pretekarov.
A moj tip je, ze peklo severu uz vyhra Peter. Verim ze o tyzden bude jeho top forma, kedze ako vravel je tyzden pozadu a inokedy jeho forma vrcholila na ronde. Fakt mi pride z preteku na pretek silnejsi.
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 02. Apr 2018 7:17:07

simko píše: ale nikdy ta skupina nie je tak malo pocetna a hlavne bez QS


Nikdy nehovor nikdy. Je pravda že posledné 3 ronde vyhrali sólisti ale to neznamená že to tak bude aj budúci rok. Rovnao keď Peter vyhral tretí krát ms majú povedať súperi: už nikdy nevyhráme? nie. Niekedy ktomu príde, Sagan a spol musia ísť naproti. Teraz sa zdá že urobili chybu keď im Terpstra prchol ale rovnako to bolo 2016 keď sa Peter zavesil na Kwiatka a Fabian siahol na Stijna "máme čas" Nemali. QS tento rok jazdí výborne ale na Robaix budú mať jasného lídra a to môže byť ich slabina. Verím tomu. Len neviem či bude Bora tá čo to využije.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 02. Apr 2018 8:24:32

kedze som vcera videl live v podstate cely pretek okrem poslednych 30km tak som si to spatne pozrel v noci a poviem vam sa trosku tomu divim ktory tu pisete o slabsej petovej forme...v podstate na vsetkych bergoch to skusal niekto z favoritov a dal tam take tempo ze nemalo znysel pre peta ist do nejake trhako a z tohoto tempa by to asi ani nebolo mozne...na taienbergu GVA a potom na kwaremonte benoot on to tam slusne napalil a peto to v pohode dal s nim ked to benoot vzdal tak to peto skusil v zjazde a keby nebolo gilberta tak prileti na patterberg sam ale sam sa rozhodol neviest za sebou phila az k nikymu...nasledne patterberg znova benoot a zanim a sep ale potom uz nastartoval peto a bol minimalne o triedu lepsi a ko vsetci ostatny...vsimnite si ako tazko tam vsetci ostatny idu oproti petovy(sep takmer zastal) tu zatacku presiel par metrov pred nimy ale v dalsom zabere uz vidno ze ma naskok desiatky metrov cize na vrchol musel vybehnut podstatne vacsou rychlostou ako oni...potom v pohode drzal niekolko km naskok pred nimy no bohuzial z telky nevieme ci sa priblizoval k nikym...TU ale podla mna spravil najvacsiu a mozno aj jedinu chybu vcera...podla mal ist dalej...neviem ice ako sa citil ani co mu povedali do ucha ale zo zaberov na skupinu za nim to nevyzeralo zeby lidlaci sa ho snazili stiahnut...pracovali tam gva sep a benoot ale ani v jednom zabere tam nevidno na cele podlahara...totoale mohli vidiet v aute a mali ho hnat dalej...ci by to vyslo to sa uz nedozvieme ale mne sa nezdalo zeby peto na to nemal...kaslem ale uz na to a huraaaa na PR :D
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 02. Apr 2018 9:35:08

majo píše:kedze som vcera videl live v podstate cely pretek okrem poslednych 30km tak som si to spatne pozrel v noci a poviem vam sa trosku tomu divim ktory tu pisete o slabsej petovej forme...


No ja som si to pozrel tiež, hlavne tú časť po Paterbergu. Tie televízne rozostupy sa nedajú brať úplne vážne, ale odstupy sa dajú odpozorovať aj podľa určitých charakteristických bodov popri ktorých prechádzajú. Na vrchole Paterbergu mal Pedersen stratu 13 sekúnd a Peťo 28, o dva km ďalej to stále bolo 28 sekúnd. Nepriblížil sa k nemu skoro vôbec, hoci Terpstra bol už takmer 20 km v sólovom úniku. Asi sa o cca 2-3 sekundy priblížil k Pedersenovi (na neho bolo málo záberov), ale ten bol v úniku ešte podstatne dlhšie. O kilometer ďalej už mal na Terpstru 34 sekúnd a potom to postupne zabalil. Ja nespochybňujem, že na Bergoch, kde treba vyvinúť krátkodobý intenzívny výkon, je asi najlepší. Dokonca určite lepší, ako v 2013, keď mal tiež skvelú klasikársku sezónu. Ale problém nastáva, keď musí výkon udržať dlhší čas. V 2016 dokázal 20km vzdorovať Spartakovi (ktorému dokonca trochu pomáhal Vanmarcke), ktorý vyhral 6 monumentov na kockách, 4x časovkársky titul majstra sveta a pred odchodom na penziu stihol ešte vyhrať časovkárske OH zlato. Pri všetkej úcte k Terpstrovi mu tento, čo sa týka tempárskych kvalít, môže tak maximálne skočiť pre pivo. A to nie je len Ronde 2016. Na GW v tom istom roku Peťo ťahal spolu s Cancellarom vyše 30km od Kemmelbergu (ďalší dvaja prakticky nestriedali) a udržali náskok pred 30 člennou skupinou, kde naplno makala pre Gaviriu 5 členná gruppa Ettixu - Terpstra, Boonen, Vandenbergh, Štybar a Trentin - čiže žiadne orezávatká a prakticky sa k nim nepriblížili, až v závere, keď začali taktizovať. Mne sa zdá že ten rozdiel oproti súčastnosti je zrejmý. Ak Peťo sám tvrdí že sa cíti vo forme, tak sa zrejme museli výrazne zlepšiť viacerí jeho súperi. Hlavne u Terpstru je to úplne zrejmé. Ale pravdupovediac ja som vždy trochu nervózny ak sa niekto v 33 rokoch začne takto zlepšovať.....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 02. Apr 2018 12:38:55

Keď to Peter v roku 2016 vyhral a vyzeralo to tak ľahko, človek skoro nadobudol dojem, že teraz bude Ronde vyhrávať ako na bežiacom páse ;) Keď si človek pozrie víťazov za posledných 10 sezón, vyhrávali to cyklisti okolo 30 alebo ešte starší, tieto preteky si vyžadujú nesmiernu vytrvalosť a tá prichádza s vekom.
Čo ukázalo Ronde? Ukázalo, že Peter chválabohu nie je na tom tak ako to naznačovala E3, ale myslím si, že formu, akú ukazoval v roku 2016 nemá. Skutočne chýba viac vytrvalosti, podľa mňa sa prejavuje chýbajúca TdF, Poľsko ju nedokáže nahradiť v žiadnom prípade a zrejme má negatívny dopad aj zmenený kalendár, ale to len špekulujem, nakoniec ako my všetci.
Podlahári sú neskutoční, neviem aké tréningové metódy používajú, ale z už pomaly priemerného Gilberta spravili opäť top jazdca, Terpstra ide ako píla, Štyby tiež vyzerá, že je vo forme ako ešte nikdy, Lampaert sa im približuje a mladí ktorí prišli už vyhrávajú preteky. Ak ostatné tímy neurobia určitú alianciu a neuvedomia si poriadne, akú majú Podlahári silu, tak tí ovládnu aj Roubaix a Gilbert možno získa vytúženú kocku.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 02. Apr 2018 13:03:21

@ifcopifco
problémom pre QS z hladiska P-R je ze tie karty su uz naozaj teraz odhalene. Terpstra ma skutocne vynikajucu formu a Gilbert so svojim "strive for five" bude urcite lidrom pre P-R. kdezto pre Ronde to bolo predsa len trochu tajomnejsie. Styby nedokaze nasadit az taky drvivy utok a udrzat to na rovine. ale kedze Terpstra uz vitazstvo na P-R ma tak si myslim ze prave Zdenek bude tym druhym lidrom. Gilbertovi uz buduci rok na jar bude tahat na 37 rokov. on uz nemoze sa spoliehat na dalsie sezony velmi. minuly rok taktiez QS podriadil vsetko pre Boonena a veru Zdenek nanho musel aj pracovat spociatku. a na konci mu to chybalo aj ked Avermaet mal velku formu a mohol si dovolit Stybara aj odtiahnut posledne kilometre aj tak nanho Zdenek nemal pri spurte. a vcera takisto ho mnohi predbehli takze pre Stybyho to velmi nevyzera ani z hladiska zaverecneho sprintu. ostava len verit ze Gilbert bude mat problemy vykonnostne, nie je to nerealne kedze velmi dlho P-R nejazdil avsak vyzera byt dost silny nato aby ich nemal:) vobec neviem co si o P-R mysliet kazdopadne pocasie zatial vyzera celkom fajn okolo 20 stupnov a to vyhovuje aj Petovi viac a asi aj Marcusovi a Danielovi.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 02. Apr 2018 13:16:39

Ifčo
Úplný súhlas. Po tom E3 to naozaj mohlo dopadnúť ešte horšie, ale forma asi po troške predsa len prichádza. V 2016 ju mal presne počas Flámskych klasík, minulý rok mu vrcholila trochu predčasne na MSR, kde bol asi najsilnejší. To že mal od minuloročného TDS doteraz menej najazdené sa možno podpisuje pod to, že forma prichádza pomalšie a neskôr, takže sa dá dúfať, že na PR a Amstli by to mohlo byť už ono. Navyše súperi už asi pochopili, že pozeraním na Sagana QS neporazia a v tomto smere upravia tímovú taktiku. Mne ten jeho včerajší výkon pripomenul rok 2015, keď E3 bola tiež malá katastrofa ale na Ronde sa zlepšil a o týždeň na PR potom vyzeral veľmi dobre len škoda tej mechanickej poruchy ......
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 02. Apr 2018 15:01:14

este ma tak napadlo. je naozaj potrebne aby Juraj tahal peloton tak skoro? ved napríklad teraz na P-R ked je QS taky silny a Gilbert chce velmi vyhrat tak nech taha hlavne QS. Juraj sa mi zda celkom v solidnej forme tak nech je cerstvy pre Petra do tej dalsej fazy. alebo nech tahaju timy ktore este nemaju vitazstvo na jar. inak co sa tyka P-R tak idealna situacia by bola keby v zavere boli jazdci ako Demare a Kristoff a keby tam mali nejakého spolujazdca. aj Demare aj Kristoff sa mi zdali vcera celkom silni ale ci budu mat nejakých kolegov do zaveru P-R, ktori by tahali tu skupinu do nejakého spurtu to pochybujem.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 02. Apr 2018 15:25:48

Pretože v bergoch by tú špicu neudržal (RVV), a na pavé v druhej časti detto (P-R). Preto ho treba využiť kde je doma. Pravda je, že by nemusel tú špicu ťahať vôbec, a byť len v zálohe pre príp. problém neskôr, bo Oss to nie je, ale zase je tu aspekt reklamy, sponzoring... Takže asi to je ako to má byť.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 02. Apr 2018 15:36:05

tak v podstate ten argument viditelnosti beriem ako jediny logicky. inak aj keby Juraj vydrzal vdaka tomu o 50 km dlhsie nez obvykle tak by to malo vacsi vyznam nez pracovat na cele v takej skorej faze pretekov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Pon 02. Apr 2018 15:52:15

Na QS by IMO najlepšie platilo čím menej selekcie. Proste zabrániť situácii, kde bude vpredu 10 členná skupina a z toho 4 Lídláči. Nehrotiť to na pave, kde by mohli domestici nabrať veľkú stratu. Ak už niekde QS urobia výber, tak im nestriedať a čakať na balík vzadu. 100km to sami ťahať nezvládnu. A ak niekto z nich nastúpi sám, tak znovu - počkať na posily a potom ho uštvať. Ak bude ešte 20km pred cieľom početný balík, kde budú mať lídri po dvoch pomocníkoch, tak sa dostanú pod tlak. Oni nemajú špurtéra, nemajú to na koho hrať. Ale bez aliancie najsilnejších tímov to nepôjde .....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 02. Apr 2018 16:08:24

Teraz som čítal Ďuriho vyjadrenie. Nebudem tu stránku sem ani dávať, nájdeš isto aj sám. Ale pekne tam vysvetlil, prečo bol tam kde bol.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 02. Apr 2018 16:36:19

dexterko píše:Teraz som čítal Ďuriho vyjadrenie. Nebudem tu stránku sem ani dávať, nájdeš isto aj sám. Ale pekne tam vysvetlil, prečo bol tam kde bol.


Daj link alebo aspon indiciu bo ja to neviem najst...ok ok ja viem som amater ale nevysmievajte sa mi...vysmievat sa z chorych ludi nieje pekne :D
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 02. Apr 2018 16:41:43

majo píše:
dexterko píše:Teraz som čítal Ďuriho vyjadrenie. Nebudem tu stránku sem ani dávať, nájdeš isto aj sám. Ale pekne tam vysvetlil, prečo bol tam kde bol.


Daj link alebo aspon indiciu bo ja to neviem najst...ok ok ja viem som amater ale nevysmievajte sa mi...vysmievat sa z chorych ludi nieje pekne :D

asi to bude toto:)
https://sport.aktuality.sk/c/329670/vid ... co-urobit/

ja to beriem co sa tyka chytania nastupov tych silnych timov ale jediny tim ktory treba strazit je QS. lebo aj keby sa niekto od BMC dostane dopredu tak potom by muselo QS zacat makat a postupne si vystrielat naboje.
a prave preto ze sme si viaceri vsimli ze Juro je celkom silny a vo forme tak by som si ho vedel predstavit este v o nieco neskorsej casti pretekov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 02. Apr 2018 16:50:58

Duri bol v predu od uplneho zaciatku a ak si dobre pamatam tak tam bol este sj nejakych 70-80km pred cielom cize odmakal si tam svoje to treba uznat
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 02. Apr 2018 17:06:31

Otázka je či by tam bol niečo platný. Aj Oss mal už veľké problémy, Burghardt tiež. A ty chceš do podobnej pozícia dať aj Ďura. Ako vravím, asi len pre prípad keby nebol na blízku mechaničák.

Lenže kľudne mohli odísť aj QSF + BMC. A pak čo? Proste Ďuro je v tomto veľká istota a robí to 100%.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 02. Apr 2018 17:28:56

Marcusa ovplyvnilo pocasie a Daniel verim ze profil P-R ma radsej takze tam od neho ocakavam este viac ako na RvV. ano treba byt v pohotovosti na cele ale podla mna uz ked je vytvoreny unik dna tak sa tam netreba vetrat aj pri 150 km do konca. vcerajsi priebeh ovplyvnilo aj pocasie a unik sa tvoril dlho takze ok to beriem ze tam Juro bol velmi dlho. ale jediny tim ktory ma Juraj strazit podla mna aby sa nedostal do uniku je QS. a tie uniky od QS hrozia 100km do konca a menej. cim dlhsie tam bude Juro tym neskor pridu na rad Marcus, Daniel a mozno Bodnar. QS bude zranitelny podla mna pretoze Gilbert uz nebude v ulohe nejakého dobroprajného kolegu. toto su preteky o ktore mu ide a ostatne timy to musia nejakym spôsobom vyuzit. ak zautoci Gilbert a Terpstra tak tych musia jednoducho pokryt timove jednotky - Sagan, GVA, Vanmarcke... ak zautoci Styby tak jeho staci ked pokryju borci z druhého sledu (Oss, Roelandst, Kung...) pretoze Stybyho ataky sa mi nezdaju nijako silne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 02. Apr 2018 18:32:45

Neviem ako si predstavujete spolupracu BMC a BORA proti QSF. Je to blbosť. Nie že by to nedávalo zmysel ale preto že cyklistika takto nefunguje. Peter keď chce vyhrať RB musí mať 3 veci: šťastie, silu a takticky chybujúci QSF.
V 2013 som bol "zúfalo" presvedčený že Sagan Cancellaru nikdy neporazí. O tri roky to dal spartakusovým štýlom. Teraz si to myslím o QSF ( pochybujem že budú v budúcom roku takto dominovať, to sa podarí raz ta x rokov, minulý rok Greg a tento rok nič ). Peter a BORA sa musia naučiť poraziť podlahu.

Pri monumentoch by mali zakázať vysielačky. Pretaktizované preteky prestanú divákov baviť.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Pon 02. Apr 2018 19:10:08

Kto vraví o nejakej spolupráci? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 02. Apr 2018 19:31:04

Už aj Sagan. Velonews.

ale priznám sa že som niekde čítal príspevok s tou možnosťou a teraz ho neviem nájsť.

Neviem prečo Peter stále poukazuje na svoju "slabinu"
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 106 hostia