Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 17. Máj 2021 17:24:37

Gaučový profesionál píše:Toto by pred pár rokmi Gaviria vyhral o 2 dĺžky. Ale som veľmi rád, že Peter zúročil dnešnú prácu tímu. Nádhera :)

Gaviria urobil chybu, mal sa drzat Molana a pravdepodobne by vyhral. Peto by ho na tych poslednych 100-150m neobehol.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod adamovotec » Pon 17. Máj 2021 17:35:50

Gaučový profesionál píše:Toto by pred pár rokmi Gaviria vyhral o 2 dĺžky. Ale som veľmi rád, že Peter zúročil dnešnú prácu tímu. Nádhera :)

Čo bolo, bolo, terazky ma čiklamíno Sagan :D
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod elviska » Pon 17. Máj 2021 17:58:13

simko píše:
Gaučový profesionál píše:Toto by pred pár rokmi Gaviria vyhral o 2 dĺžky. Ale som veľmi rád, že Peter zúročil dnešnú prácu tímu. Nádhera :)

Gaviria urobil chybu, mal sa drzat Molana a pravdepodobne by vyhral. Peto by ho na tych poslednych 100-150m neobehol.

Simko špekulujes. :D ;) 8-) Radšej sa troska tes, tak ako píše adamotovec.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Pon 17. Máj 2021 18:04:53

@elviska
ale ved ja sa tesim samozrejme:) v studiu chlapci z CGN to takto zanalyzovali a myslim si ze velmi spravne. jednoducho tam uz nebol priestor na obehnutie. ak by sa Gaviria pustil za Molanom a Petrovi by ostalo iba Gaviriove zadne koleso tak by bol bez sance a opat by mu ostalo druhe miesto. cize ja nehovorim ze by mal Gaviria v zavere lepsie nohy. bolo to praveze o tom kto v akej pozicii pojde do tych zaverecnych 150 metrov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Pon 17. Máj 2021 18:09:49

Dnes skvelé víťazstvo, aj spôsobom, ako to Bora na posledných dvoch stúpaniach napálila a odpárala (aj keď Nizzolova snaha bola sympatická), tak aj záverom.
Super! :D :D :D
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Máj 2021 18:17:24

Paráda, pozrel som si to teraz zo záznamu, skvelá Bora a Peter bez nervov ukázal svoju dravosť :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 17. Máj 2021 18:31:37

Super. Stres v time isto hned opadol. :) Viem, ze teraz este dres neriesi, ale mam taky pocit, ze uz cyklamen nepusti. :D Tesim sa na stredajsiu ,,eroicovu" etapu, po dni volna byva Peter vzdy silny, tak mozno by sa patrilo potiahnut snuru... ;) Aj chalani, hlavne Oss a Bodnar, by mohli opat ukazat svoje klasikarske kvality.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 17. Máj 2021 18:55:19

simko píše:
Gaučový profesionál píše:Toto by pred pár rokmi Gaviria vyhral o 2 dĺžky. Ale som veľmi rád, že Peter zúročil dnešnú prácu tímu. Nádhera :)

Gaviria urobil chybu, mal sa drzat Molana a pravdepodobne by vyhral. Peto by ho na tych poslednych 100-150m neobehol.


no mne to prislo z toho videa ze peto sa velmi sikovne supol do medzeri za molana a gaviriu trosku vyblokoval ale mozem sa mylit lebo zaber z hora som nevidel...snad sa mi vecer podari pozriet si zaznam preteku a tam to ukazu

kazdopadne sa nenormalne tesim a tesme sa vsetci a zbytocne nehladajme nejake "ALE"
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Máj 2021 20:22:06

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 17. Máj 2021 21:19:28

Škoda, že to ISN nepochopili už v tretej etape, mohli aj vtedy bojovať o víťazstvo a nie o 2. miesto.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 17. Máj 2021 21:50:44

ifčopifčo píše:Škoda, že to ISN nepochopili už v tretej etape, mohli aj vtedy bojovať o víťazstvo a nie o 2. miesto.


Tak, tak. Cimolai pre mňa príjemné prekvapenie Gira - odolný a má kvalitné šprinty. Tiež Gaviria bojuje, vidieť na ňom, že môže rozdeliť svoju kariéru na 2 časti - pred kovidom a po jeho prekonaní. Ale sympatické od neho, že skúša rôzne stratégie v etapách. Obom prajem nejaké pekné víťazstvo, ale nie na Gire... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

INEOS

Poslaťod sportovec » Uto 18. Máj 2021 8:38:00

Vysvetlí mi niekto, čo tam stváral INEOS na tej druhej časovo bonusovej prémií ?
Najbohatší tím, špecializovaný hlavne na víťazstvá v GT, si ide svojho hlavného Giro lídra (oficiálneho víťaza TdF) nechať roztrieskať sa v bezvýznamnom šprinte ?

Plný pelotón domestikov a iných ľudí. 2 týždne ťažkej GT pred nami.
Nestačilo tam poslať dvoch-troch rýchlejších domestikov INEOS, nech to vydzobú? Bernal si mohol v kľude prdieť pelotóne.
(Prípadne si priplatiť narýchlo niekoho z Kométy či Bardiáni čo bojuje o Tragurdo Volante.)

QS sú tak trochu blázniví a chcú mať aspoň na jeden deň to ružové tričko za akúkoľvek cenu, ich tak ešte nejako aj chápem ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: INEOS

Poslaťod ifčopifčo » Uto 18. Máj 2021 9:35:57

sportovec píše:Vysvetlí mi niekto, čo tam stváral INEOS na tej druhej časovo bonusovej prémií ?
Najbohatší tím, špecializovaný hlavne na víťazstvá v GT, si ide svojho hlavného Giro lídra (oficiálneho víťaza TdF) nechať roztrieskať sa v bezvýznamnom šprinte ?

Plný pelotón domestikov a iných ľudí. 2 týždne ťažkej GT pred nami.
Nestačilo tam poslať dvoch-troch rýchlejších domestikov INEOS, nech to vydzobú? Bernal si mohol v kľude prdieť pelotóne.
(Prípadne si priplatiť narýchlo niekoho z Kométy či Bardiáni čo bojuje o Tragurdo Volante.)

QS sú tak trochu blázniví a chcú mať aspoň na jeden deň to ružové tričko za akúkoľvek cenu, ich tak ešte nejako aj chápem ...


Bolo to pekné spestrenie a ak by mal takýto šprintík pred dňom voľna Bernala roztrieskať tak v boji o GC nemá šance.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: INEOS

Poslaťod Vercingetorix » Uto 18. Máj 2021 9:59:23

ifčopifčo píše:Bolo to pekné spestrenie

Pravda. Pre diváka to bolo veľmi zábavné :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ifčopifčo píše:a ak by mal takýto šprintík pred dňom voľna Bernala roztrieskať tak v boji o GC nemá šance.

Bernal vyzeral vcelku nestabilne:
https://twitter.com/sporza_koers/status ... 0220152849
Obrázok užívateľa
Vercingetorix
 
Príspevky: 74
Registrovaný: Pon 10. Júl 2017 10:00:22

Re: Giro d'Italia

Poslaťod simko » Uto 18. Máj 2021 11:29:35

zajtra je zaujimava aj sprinterska premia. som zvedavy aku taktiku zvoli Bora. je zrejme ze Peto po tom covide este nie je uplne fit. tie jeho grimasy na kopcoch nie az tak narocnych aj ked pri vyssom tempe ale aj tak, hovoria ze top forma tam nie je. cize zajtra si netreba robit iluzie. ak by vsak mal taky den ako v desiatej etape na Giro 2020 tak si myslim ze by urcita nadej existovala. uvidime ci jeho forma pojde hore po volnom dni.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Uto 18. Máj 2021 16:10:37

Ako som predpokladal a písal - Merlier končí na Gire...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Uto 18. Máj 2021 18:31:32

zakliata.panna píše:Ako som predpokladal a písal - Merlier končí na Gire...


Tak oznamoval to už pred Girom rovnako ako Ewan, chystá sa aj na Tour. Nedivil by som sa keby tam príde ešte vo väčšej forme a s podporou Philipsena a Van Der Poela fuuha... Podľa mňa najväčší súper pre Bennetta v rovinatých etapách, spolu s Ewanom. Démare tento rok takú formu nemá.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Uto 18. Máj 2021 21:21:26

simko píše:zajtra je zaujimava aj sprinterska premia. som zvedavy aku taktiku zvoli Bora. je zrejme ze Peto po tom covide este nie je uplne fit. tie jeho grimasy na kopcoch nie az tak narocnych aj ked pri vyssom tempe ale aj tak, hovoria ze top forma tam nie je. cize zajtra si netreba robit iluzie. ak by vsak mal taky den ako v desiatej etape na Giro 2020 tak si myslim ze by urcita nadej existovala. uvidime ci jeho forma pojde hore po volnom dni.


Zajtra to bude asi poriadny boj o únik, možno aj všetci šprintéri doň budú chcieť naskočiť, aby potom netrpeli niekde v grupete. :D Či sa im to podarí, je otázne. Áno, Peter s Borou by mali skúsiť aspoň po prémiu, lebo pravdepodobne práve prémie rozhodnú v bodovačke, pretože pätica Sagan - Gaviria - Viviani - Cimolai - Nizzolo je v rovinatých etapách úplne vyrovnaná, môže vyhrať ktokoľvek z nich 50 bodov a ďalší zase len 14 bodov za 5. miesto. Takisto v kopcoch vyzerajú výkonnostne rovnako (až na Nizzola), Peter sa ich v nejakej zvlnenej ťažko zbaví. ;)

Po prémii, ak po nej Bora pôjde, uvidíme, ako je na tom Peter, lebo tradične po dni voľna má skvelé nohy - pamätná vlaňajšia víťazná 10. etapa. Ako písali chalani z CI v úvode k etape, tak je to 50 na 50, hlavne postkovidová forma nie je stále ideálna, takisto 2- až 4-kilometrové úseky s priemerom okolo 9 % pri atakoch vrchárov budú nad jeho sily. Ak by mal trpieť, nech radšej šetrí sily na piatok. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Uto 18. Máj 2021 22:24:05

Zajtra je tá etapa o ktorých sa hovorí, že Giro sa na nej vyhrať nedá ale stratiť áno. Jednak je po dni oddychu, čo nemusí niektorým cyklistom sadnúť a aj šotolina nemusí všetkým favoritom na GC chutiť. Taký Bernal, Bardet, Formolo ... by problémy nemuseli mať, ale trebárs taký Dan Martin Strade ešte nešiel a som veľmi zvedavý na jeho výkon, takisto ja na na Yatesa, Buchmanna. Čo sa týka Petra, nikto z jeho súperov o čiklamíno nemá šance, takže stratiť by nemal aj keby sa musel pomáhať Buchmannovi a boj o únik bude určite zaujímavý.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Str 19. Máj 2021 7:18:41

Ak by Peter nemusel pomahat Buchmannovi tak ten unik by mal skusit kedze vrcharom v pelotone na kopcoch tacit nebude, napr. Bernal siel Strade perfektne. Bodove zisky by boli bohate, len ci ho tam pustia.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia