Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 15. Jún 2021 16:19:34

Ako píše majo, z Porteho by som lídra nerobil, to ja superdomestik schopný zaskočiť za lídra, Carapaz - Thomas, nechal by som to ako v roku 2019 Thomas - Bernal, neobetoval by som, ak by to nebolo nevyhnutné, nikoho a boli by to v podstate rovnocenní lídri s tým, že by si vzájomne pomohli. V roku 2019 to celkom fungovalo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 15. Jún 2021 16:22:18

Som rád , že na Tour ide Schelling, s Polittom a Postlbergerom + Peter by to mohli v klasikárskych etapách roztočiť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 15. Jún 2021 17:12:59

ifčopifčo píše:Som rád , že na Tour ide Schelling, s Polittom a Postlbergerom + Peter by to mohli v klasikárskych etapách roztočiť.


Ide je tento rok skvely, vidno ze sa zlepšuje ale ja by som miesto neho videl radsej Marcusa ako skúseného roadcaptain-a…aj sam na instagrame pise ze s účasťou počítal…ale inac za mna v poho zostavicka
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 15. Jún 2021 23:11:11

Podla jednej stavkovej kancelarie zacinajucej na tip, je Julian 5ty najvacsi favorit na vyhru GC, napr. Porte je az siesty. Ja som nikde nepostrehol ze by siel Julian na GC, vie sa o tom nieco?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Uto 15. Jún 2021 23:25:01

hujhe píše:Podla jednej stavkovej kancelarie zacinajucej na tip, je Julian 5ty najvacsi favorit na vyhru GC, napr. Porte je az siesty. Ja som nikde nepostrehol ze by siel Julian na GC, vie sa o tom nieco?


Lefevere to spomínal, že pôjde aktívne a ,,at the end, you will certainly find him up there in the gc as well". Z toho a zo Švajčiarska usudzujem že áno, skúsi poradie 8-)
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 16. Jún 2021 11:50:22

hujhe píše:Podla jednej stavkovej kancelarie zacinajucej na tip, je Julian 5ty najvacsi favorit na vyhru GC, napr. Porte je az siesty. Ja som nikde nepostrehol ze by siel Julian na GC, vie sa o tom nieco?


Ak má Francúz hoci len minimálnu nádej na víťazstvo na GT, tak to musí skúsiť, Francúzi musia byť nesmierne frustrovaní, že nedokázali vyhrať GT už desaťročia a najmä tú svoju. Julian je pred Portem pravdepodobne preto, že Porte je IMHO až tretí v poradí čo sa týka tímu a teda pravdepodobnosť, že sa bude musieť obetovať pre tých ktorí sú v hierarchii nad ním je relatívne vysoká.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Str 16. Jún 2021 15:20:58

Ďakujem vám veľmi pekne za reakcie na moju otázku ohľadom lídrov INEOS-u. ;) Všetky som si prečítal a zaujali ma. Ja by som si hlavne želal akúsi "voľnú kartu" pre Carapaza. Mám veľmi rád tohto cyklistu. Baví ma jeho štýl a aktívne poňatie pretekov. Ako fanúšik aktívnej cyklistiky však verím najmä v to, že INEOS poriadne potrápi Slovincov a Le Tour bude krásnou vrchárskou prestrelkou. Ak sa do plejády bojovníkov o žltý dres zapojí aj hyperaktívny Julian, tak bude len dobre. 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 22. Jún 2021 0:30:44

Co myslite oblecie sa Peter po prvej etape do zlteho? Ten kopec je dost zaujimavy. Povedal by som ze je lahsi ako nasledujuci Mur de Bretagne. Prva polka je narocna a ak sa to podrzi pokope a Peter sa velmi neprecedi, moze bojovat o vitazstvo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 22. Jún 2021 14:02:57

Keram píše:Co myslite oblecie sa Peter po prvej etape do zlteho? Ten kopec je dost zaujimavy. Povedal by som ze je lahsi ako nasledujuci Mur de Bretagne. Prva polka je narocna a ak sa to podrzi pokope a Peter sa velmi neprecedi, moze bojovat o vitazstvo.


Podľa mňa je to na Petra príliš aby bojoval o víťazstvo, myslím si, že MvdP, Julian, WvA prípadne Vavlverde ... mu zdrhnú a budú nad jeho sily, ale bodovať podľa mňa môže na rozdiel od trebárs Demara, Cava a iných klasických šprintérov, mal by sa snažiť skončiť pred Sonym a Blingom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 22. Jún 2021 14:49:51

Keram píše:Co myslite oblecie sa Peter po prvej etape do zlteho? Ten kopec je dost zaujimavy. Povedal by som ze je lahsi ako nasledujuci Mur de Bretagne. Prva polka je narocna a ak sa to podrzi pokope a Peter sa velmi neprecedi, moze bojovat o vitazstvo.

tak treba povedat ze je to prva etapa a tie byvaju specificke. velmi vela adeptov je tam a robia si zalusk na zlte. podla mna kludne moze vzist prekvapivy vitaz, nieco ako Mike Teunissen pred 2 rokmi. som zvedavy ak v tej strmsej pasazi zautoci niekto silny z druheho sledu ze ci sa favoriti nebudu pozerat po sebe. co sa tyka Petra tak neviem, vsetko zalezi od toho v akej forme pride a ako mu to v dany den sadne. samozrejme dufam v najlepsi mozny vysledok cize vitazstvo ale vieme ze momentalne Peto nepatri na podobnom finisi do top 5 favoritov. kedysi patril do top 1 v takomto zavere:) treba ale povedat ze ten zaver je celkom hratelny. je tam 1700 m na konci falosna rovina co je celkom dost, nie som si isty ci niekto z favoritov sa podujme na nejaky drvivy utok v tej strmsej pasazi, skor si myslim ze MvdP, WvA, Alaphilippe si budu verit na spurt. na poriadne zautocenie by som videl Hirschiho, ak by prisiel vo forme z 2020. moj favorit je Colbrelli podla toho co som videl posledne mesiace. ak to zvladne pozicne, tak podla mna nohy nato ma aby porazil vsetkych. on ma trochu problem na velkych pretekoch formu pretavit do uspechu ale z hladiska formy ho tipujem na vitazstvo:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Uto 22. Jún 2021 17:44:08

Cyklisti ako Alaphilippe či Hirschi IMHO musia ísť v tej prvej časti stúpania na plné gule, pretože rýchlostne v závere na MvdP a WvA alebo Colbrelliho nemajú, respektíve nemali by mať. Ktovie či sa nezmátoží aj GVA, sú tu ďalší borci ako Kwiatek, Bettiol .... niektorí môžu prekvapiť skorším nástupom, posledných 30 je to prakticky hore-dole a tak po zlikvidovaní denného úniku to môže byť plejáda nástupov, kto to bude kontrolovať?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Uto 22. Jún 2021 19:08:23

Ja verim ze peto to moze dat aj ked faktor prvej etapy bude podla mna velky…tipovať vitaza si absolutne netrúfam ale aj ja povazujem sonnyho za veľkého kandidáta na vitazstvo…kazdopadne očakávam tvrdé nástupy od dola ale nemyslim si ze z toho bude vitaz skor si myslim ze sa rozhodne az v sprinte miniskupinky ktora dobehne atakerov z tej prudkej casti…verim ze peto to da
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Uto 22. Jún 2021 20:34:03

Pár slov ku Colbrellimu: Isto je jeden z favoritov 1. etapy a Petrov súper aj v boji o zelený dres, ale neviem, či v šprintoch bude adekvátne bodovať. Ak si spomínate, tak na Okolo Romandie ho porazil Peter s pokovidovou (ne)formou, takisto na CdD v závere nemal adekvátne rýchleho súpera... Osobne si myslím, že Peter je lepší šprintér ako Talian. To isté platí aj pre 1. etapu, na tej falošnej rovine dávam Petrovi väčšie šance. ;) :)

K 1.etape: Opäť to berte len ako názor, ale favoritov je mnoho. Spomínajú sa cyklokrosári MvdP a WvA, veterán Valverde, dúhový Alaphilippe, odolní šprintéri Colbrelli, Matthews a samozrejme, Peter. Avšak netreba zabúdať ani na Rogliča, ktorý v podobnom závere na Paríž - Nice porazil Matthewsa a Laportea, takže pokojne to zo strany Jumba môže byť dvojitý útok. Zabúda sa aj na spomínaného Laportea, za poslednú sezónu viditeľne ,,sklasikárčil", nerobia mu problém dojazdy v stúpaniach. Takisto Mohorič môže byť nebezpečnou dvojičkou s Colbrellim, rovnako to môžu rozohrať ako dvojica Roglič - WvA. Vysoko v poradí bude isto aj Aranburu z Astany, takisto všetko do toho dajú aj GvA alebo Stuyven. Čo sa týka Bory, kľúčový jazdec v úvodnej etape bude vo forme jazdiaci Schelling - stúpania mu nerobia problém, slušný časovkár a relatívne rýchly - ak by sa Peter necítil, tak je druhá voľba Bory pre etapu.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 22. Jún 2021 20:43:01

Z bohvieakeho dovodu som si myslel ze dnes je stvrtok a bude predstavovanie timov :D Bol som trosku zmateny preco to Eurosport nedava. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Uto 22. Jún 2021 21:30:13

Tazko sa odhaduju Petrove sance kedze nevieme ako na tom je. No ten kopec je prekazka len na zaciatku. Bude zalezat aj od vetra a tak neviem tipnut co za utoky mozeme cakat. Petrova vyhoda je, ze oci budu smerovat na WvA, MvdP a Juliana. Ak si bude verit moze vyviest nieco odvazne. Vyzera ze to bude velmi hekticka a nervozna etapa, vela malych kopcekov, vsetci sa budu tlacit na dobre pozicie, pojde sa aj pri mori takze moze zafukat. Len dufam ze nikto z GC neskonci na zemi.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Str 23. Jún 2021 6:06:31

@zakliata.panna
Ano kandidatov je fakt vela ale ja si niesom uplne isty ci taky roglic a jumbo by chceli brániť zlty dres a makat na cele pelotonu 21 etap…ak by ho totiž získal roglic tak pochybujem zeby sa chcel z neho vyzliecť…ano je to prestíž a sláva ale aj makačka
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Str 23. Jún 2021 9:55:59

Roglič naposledy pretekal 25.4, takže je dva mesiace bez pretekov, celkom zaujímavý spôsob prípravy na Tour. Včera som si na youtube pozrel víťazstvo Colbrelliho na majstráku a na ťažkom okruhu ukázal vysokú kvalitu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Štv 24. Jún 2021 10:33:51

ta prvá etapa, bude skôr prekvapenie, nemyslím si že ju vyhrá nejaký top favorit :roll:
Alaphilippe v rozhovore povedal že ten kopec je riadne ťažký a po tej prvej pasáži to vôbec nepovolí ale tiahlo pokračuje ďalej a mnohých to môže zaskočiť, mňa neprekvapí ak sa tam pobijú hneď jazdci na celkové :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 24. Jún 2021 14:58:30

CyclingGeek píše:ta prvá etapa, bude skôr prekvapenie, nemyslím si že ju vyhrá nejaký top favorit :roll:
Alaphilippe v rozhovore povedal že ten kopec je riadne ťažký a po tej prvej pasáži to vôbec nepovolí ale tiahlo pokračuje ďalej a mnohých to môže zaskočiť, mňa neprekvapí ak sa tam pobijú hneď jazdci na celkové :D

Mozno len chcel vystrasit sprinterov nech to vzdaju uz na zaciatku kopca :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 24. Jún 2021 21:26:27

Peter v RTVS , "4 GT v priebehu roku", "Tour je už povinnosť", to nevyznelo príliš optimisticky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 86 hostia