Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod majo » Ned 09. Jan 2022 21:54:20

@pmts
cisto moj subjektivny nazor…
Ja si myslim zeich navrat moze byt uspesny a mozu podavat skvele vykony ako to bolo kedysi ale…ak by sa aj dostali tam kde boli tak velke veci ocakavam len od Frooma kedze on vie ako pracovat so svojimy moznostami on vie nepanikarit a udriet v spravny moment…ano on by mohol prikurit slovincom ak sa vrati na svoju uroven spred zranenia…a Pinot?…tohto chlapika mam fakt rad a vzdy som mu fandil ale bohuzial je to traged a smoliar a nikdy nedokazal naplno vyuzit svoj potencial a moznosti…on aj keby sa vratil spat na svoju najvyssiu uroven tak by podla mna sa mal vykaslat na GC(na GT urcite, tyzdnovky by mohol dat) a zemarar sa skor na kralovske etapy, dresy ore najlepsieho vrchara popripade horske jednorazovky(napr. Lombardiu a podobne)
Nech uz to ale bude akokolvek budem im drzat palce nech sa im dari
majo

Poslaťod Phobos » Pon 10. Jan 2022 0:36:28

Za Slušný Svet píše:23) TotalEnergies - žiadne prekvapenie sa nekoná, na tom drese nie je nič originálneho, ale to sme v podstate všetci čakali, že Peter bude pretekať v nevkusných dresoch, takže žiadne sklamanie sa nekoná.

Wanty, Androni, Bardiani (a ešte zopár nádejných kandidátov) sú na tom ešte horšie. Im sa to však dá prepáčiť, lebo pre tie tímy dresy zjavne nie sú témou. Kým sa to dá obliecť a je na tom meno sponzora, tak je všetko v poriadku a sú spokojní. Total sa zrejme aj snažili, ale nevedia :)

@pmts
Rozum vraví, Froome ako top jazdec skončil. Ak by sa ale stal nejaký zázrak, až taký prekvapený by som nebol (ak si tie zázraky už neminul).

Pinot si to zhodnotil sám, a myslím, že dosť realisticky. Žltý je pasé, a aj ten ružový spomenul len v súvislosti s nosením, nie že by ho chcel vyhrať. Ak sa teda niečo nestratilo v preklade. Ja by som ho rád videl v tej polohe, ktorú spomína majo - etapy, vrchárske dresy, jednorazovky...

Pridal by som aj Dumoulina, ktorý sa chystá na Giro. A zatiaľ to vyzerá na Giro ďalších a posledných šancí, keďže veľa z tých mien, ktoré vidno na predbežnej štartovke je po zlej sezóne, alebo sezónach. Pinot, Dumoulin, Landa, Geoghegan-Hart, López a posledný krát to skúsia Porte, Valverde, Nibali (?) Ešte by tam mohli Naira nejako prepašovať...
Obrázok užívateľa
Phobos

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Jan 2022 20:32:49

pmts píše:No keďže sa nám čo nevidieť začne nová sezóna, mám na vás fanúšikov cyklistiky otázku ohľadom dvoch cyklistov, ktorý tvarovali minulú dekádu ale zranenia im zabránili v posledných rokoch výraznejšie prehovoriť do výsledkov... Myslíte že sa tento rok Froome a Pinot vráti a ako prehlasujú, budú schopní zaútočiť na Tour resp. Giro? Prípadne aký veľký progres myslíte že dosiahnu oproti minulej sezóne (ak vôbec nejaký...)?

Veľmi by som si prial vidieť súboj Froomieho s mladými puškami, ale myslím si, že je to len sen. Nevidím šancu, že sa Froome dostane na takú úroveň, aby reálne bojoval o GC, prepad výkonnosti po páde je obrovský, nepamätám si jedny preteky, kde by bol konkurencieschopný. Pinot na GC tiež nie, ale na etapy, vrchárske klasiky možno áno, aj keď tie problémy s chrbátom ktoré ho brzdia ho môžu stále limitovať, kto mal niečo s chrbticou vie o čom píšem.
Veľmi rád by som videl aj súbor starých pánov klasikárov (Vanmarcke, GVA ...) s cyklokrosármi na klasikách, ale aj v tom som skeptický.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo

Poslaťod pmts » Uto 11. Jan 2022 21:33:55

Tak @majo - veľmi príjemná predpoveď, od pravého fanúšika cyklistiky :D .
@ifčo to zobral trocha pesimistickejšie a vpodstate asi podvedome súhlasím, ale nepripúšťam si to, lebo ich chcem oboch ešte vidieť pretekať o víťazstvá... Už viac-krát som rozmýšlal, čo všetko mohlo byť teraz inak keby to Froome vtedy na tom tréningu neprehnal (už len fakt že Bernal by nikdy nevyhral Tour, Froome by mal pravdepodobne 5 titulov a zdravý by sa po lockdowne v 2020 stretol s Rogličom a Pogačarom v priamom dueli ktorý by skončil ktovie ako atď...). Čo sa klasikárov týka, tak ťažko povedať, oni nemali žiadne zranenia z ktorých by mohli dať comeback, jednoducho roky pribúdajú a výkonnosť odchádza. Grega v jeho momentálnom maxime sme mohli vidieť túto jar, no a hoci výsledky mal celkom super, tak reálne na tých bergoch to už na cyklocrossárov nestačilo...

@phobos tu súhlasím do bodky. Ohľadom toho Gira... Myslím že bude veľmi zaujímavé, hoci vynechal si dve podstatné mená, ktoré si to najviac pravdepodobne rozdajú v dueli o titul - Almeidu a Carapaza. Ale chápem, nezapadali do tvojej kategorizácie ,,posledných šancí" :D . Z tebou menovaných, Valverde, Porte aj Nibali pôjdu ako čisto domestici. Zvyšná pätica môže aktívne bojovať o pódium... Som veeľmi zvedavý na Taa a taktiež Hindleyho, či to Giro 2020 bol úplný hybrid a náhoda, alebo reálne vtedy v tých kopcoch tak lietali a budú to vedieť zrekapitulovať... A načo to bude stačiť v konkurencii Landu, Carapaza, Lópeza a omnoho silnejšieho Almeidu... Okrem toho na Giro ide aj Simon Yates, no a tentoraz mám pocit žeby mu to mohlo konečne klapnúť, tá trasa je preňho ako robená - jedine žeby ho juhoameričania porobili v tej nadmorskej výške, ktorej tam ale zas nebude až toľko, čiže uvidíme...
pmts

Poslaťod Phobos » Uto 11. Jan 2022 22:19:37

zakliata.panna píše:2.) Chybu treba hladat aj na strane nasho zvazu, ked nevie redizajnovat majstrovsky dres - biely s malou vlajkou v strednej casti. Z neho povinne musia vychadzat aj timove dresy. Takze TE nic nepokazil, iba dodrzal pravidla. Mozno by ludia na zvaze mali porozmyslat nad zmenou - napr. biely dres s vacsou trikolorou, ktora by isla zhora dole + vacsi znak

Máš pravdu, aj podľa UCI smerníc a tohto SZC manuálu musia tímové dresy vychádzať zo šablóny, a predtým než idú do výroby, musia byť schválene zväzom.

To prvé “musia” treba samozrejme brať s rezervou, keďže v praxi sa to v mnohých prípadoch nedeje, zväzy to možno ani nezaujíma, takže aj druhá podmienka prebieha zrejme len ako formalita. Zdá sa, že Total dres základné náležistosti spĺňa, no na mieste zväzu by som podal aspoň formálnu námietku voči celkovému estetickému vyzneniu :)

pmts píše:Z tebou menovaných, Valverde, Porte aj Nibali pôjdu ako čisto domestici.

No ja som niekde čítal, že Porte chce ísť na výsledok. Alebo sa mi to len zdá? Lebo je pravda, že pred návratom do Ineosu spomínal len pomoc kolegom. Valverde má vždy vlastnú agendu a Nibali je príliš hrdý na domestikovanie :)
Obrázok užívateľa
Phobos

Poslaťod majo » Str 12. Jan 2022 21:21:52

Pocujte ja som v tych statistikach a podobnych zalezitostiach magor alebo len neviem googlit tak vas poprosim prezradite mi ako to je pre tuto sezonu s Marcusom Burghartom…ukoncil karieru ci ostava v Bore alebo niekde prestupil? Dakujem
majo

Poslaťod Phobos » Štv 13. Jan 2022 1:22:22

majo, nevieš gúgliť :P podľa tohto článku je zatiaľ bez zmluvy https://www.radsport-news.com/sport/spo ... 127617.htm
Obrázok užívateľa
Phobos

Predchádzajúci

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia