Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Pia 06. Máj 2022 11:58:36

Inak chystá sa niekto z miestnej komunity na Giro (či už dnes niekam po trase, alebo zajtra na časovku do Budapešti)?
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 06. Máj 2022 17:52:03

GIRO - 1. etapa
Tak nám konečne začalo Giro, na ktoré som sa veľmi tešil. A začalo nám krásnym šprintérskym dojazdom do kopca. Prvé dve pozície asi nemôžu byť pre nikoho prekvapením. Išlo o najväčších favoritov na tento typ dojazdu. Girmay a Van Der Poel predviedli veľmi pekný súboj. Holanďan si môže do svojho šatníka zavesiť ďalší legendárny dres a Eritrejčan dokázal, že tohtoročná jar nebola šťastnou zhodou okolností. Teším sa na to, čo nám ešte títo dvaja borci na Gire predvedú.
Ewan dnes nemal nárok. Kopec síce prežil, ale sily nezostali. Na najrýchlejšie duo by nestačil, aj keby neokoštoval asfalt. Okrem bitky o etapové víťazstvo a zisk ružového dresu ma dnes zaujali dvaja páni, ktorí by chceli mať ružové líca vo Verone. Bilbao a Carapaz boli poriadne vysoko a zo svojich krásnych pozícií vyťažili prvé sekundy. Carapaz o ne síce zajtra príde, ale na jeho aktívnu jazdu sa veľmi dobre pozerá.
Sobotná časovka bude zaujímavá. Som zvedavý, ako sa nám po nej naukladá celkové poradie. Neprekvapí ma, ak si Van Der Poel ružový dres udrží. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod pmts » Pia 06. Máj 2022 18:48:17

@Za Slušný Svet
No pre mňa osobne je zajtra Van Der Poel favorit na triumf ;)
@3pa3ck3
Keď už to máme takto pod nosom, tak by bola škoda nezbehnúť :D ... Len dúfam že počasíčko vydrží, má byť nebezpečne zatiahnuté celý deň.
pmts
 
Príspevky: 414
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Giro d'Italia

Poslaťod konyk87 » Sob 07. Máj 2022 1:34:10

idem vlakom o 7:57 z bratislavy, keby mal niekto chut, tak napiste sem alebo spravu a pozyvam vas na jedno ;)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 07. Máj 2022 6:47:00

Tak ten vcerajsi dojazd bol fakt paradny…dvaja najvacsi favoriti si to aj rozdali kolo na kolo a musim povedat ze uz davno som nevidel cyklistov tak rozbitych co len potvrdzuje ze sa museli ist riadne bomby na pasku…som zvedavy na cisla(predpokladam ze mvdp ich zverejni)…klobuk dole pre ewanok ako to dal aj ked ho nakoniec vyplo a to doslovne

Treba uznat ze madari si to cele giro divadlo naramne uzivaju a okolo cesty bola krasna kulisa

Ludia ako vam zavidim ale zaroven vam zelam aby vam vyslo pocasie a aby ste si to vsetko paradne uzili…ja mam tento rok smolu…kurieri v PL finisovali 2,5km od mojho domu a polovicu etapy presli doslova po mojich cestach ale ja som bol v robote…a do tatier aspon na tu casovku som sa tiez nedostal kvoli inym povinnostiam…TdP tento rok ide u nas len casovku cca 20km od mojho domu tak dufam ze aspon tam sa dostanem a nasa tour tak trosku pochybujem ze sa pojde u nas cize tento rok som bez live cyklistiky :cry:
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod konyk87 » Sob 07. Máj 2022 8:19:41

majo, zivot je teraz! nemozes cakat, ze bicykle pridu za tebou, ale musis ist tomu naproti! :D
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 07. Máj 2022 10:52:06

konyk87 píše:majo, zivot je teraz! nemozes cakat, ze bicykle pridu za tebou, ale musis ist tomu naproti! :D


Dobre vravis, mudro ale bohuzial nemam na to ist 300km tam a 300 spät pre par sekund radosti…nemam na to ani cas ani zvysne peniaze…ale ma to aj svoje vyhody…ked mam k cyklistike daleko ja tak maju k nej blizsko iny a ja sa tesim aj za nich(vas)
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 07. Máj 2022 17:41:48

GIRO - 2. etapa
Simon Yates dnes všetkých prekvapil (asi aj sám seba). Mathieu Van Der Poel si to s prehľadom udržal a ružový bude až do Etny. Trošku ma zamrzelo, že nevyhral. Chýbal naozaj len kúsok. Lepší výkon som určite očakával od Almeidu a Bilbaa. Obaja výraznejšie zaostali. Rovnako aj Carapaz, ale pri ňom som časovkárske zázraky neočakával.
Zajtra nás čaká čistá rovina a klasický šprintérsky dojazd. Som zvedavý, ako sa dal do poriadku Ewan, a v akej forme prišiel Cavendish. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Sob 07. Máj 2022 18:52:36

Ja naopak sa tesim simona…mvdp mam rad ale on vyhrava ako na beziacej paske a vzhladom k gc to simonovy pomoct(psychicky)
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod hujhe » Ned 08. Máj 2022 18:10:05

Takze Cav ma opat sprintersku formu. Je ale zaujimave ze ide Giro. TdF pravdepodobne vynecha co? Ten Lefevere je celkom drsny chlapik, neumoznit sportovcovi prekonat rekord velikana ako je Merckx.
hujhe
 
Príspevky: 456
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Ned 08. Máj 2022 18:40:44

Paráda Cav a celý vláčik Podlahárov, Gaviria po tých covidoch podľa mňa stratil dosť z top rýchlosti.
konyk87 dúfam, že nám napíšeš ako bolo u susedov.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Ned 08. Máj 2022 20:42:44

hujhe píše:Takze Cav ma opat sprintersku formu. Je ale zaujimave ze ide Giro. TdF pravdepodobne vynecha co? Ten Lefevere je celkom drsny chlapik, neumoznit sportovcovi prekonat rekord velikana ako je Merckx.


Cav ma celkom dobre a hlavne stastne obdobie…ved aj minuly rok nemal ak sa nemylim nemal is TdF a vsetci vieme ako to nakoniec bolo takze by som sa vobec necudoval ak by sa tam zhodou nejakych nahod(samozrejme nikomu nic zle neprajem) nakoniec dostal a ked tam uz bude tak spravi vsetko pre prekonanie historickych statistik
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod zakliata.panna » Pon 09. Máj 2022 0:38:59

Dačo zo slov, ktoré mám na srdci, azda sa nikto neurazí, keď bude aj trochu politiky. Z ,,maďarského" Gira mám zmiešané pocity - trochu hnevu, trochu závidenia. Hlavným dôvodom hnevu je fakt, že sa odohrali v krajine, ktorej najvyšší predstavitelia trčia zo zadku jedného šialenca, ktorého meno už ani nemá zmysel písať. V krajine, kde premiér stavil na známe rímske ,,Chlieb a hry", okorenené snom o Veľkom Maďarsku. Aj tých 20 miliónov za 3 etapy sa našlo asi ľahko - azda Orbanovým príkazom pre Mol alebo zbohatlíkov alebo niekoho, kto ťaží z toho, že Fides je pri moci a rozhoduje o peniazoch. Smerovanie Maďarska a jeho vzťah k Rusku, Ukrajine a EÚ asi každý zaregistroval, Giro napriek tomu bolo u našich susedov. :evil:

Závidim však Maďarom, že ich elity dokážu veľa peňazí vraziť aj do športu - nové štadióny, mutifunkčné haly, dotácie na športy, v ktorých sú silní (vodné športy, hádzaná...) - samozrejme, peniaze nie sú všetko, niektoré naše podvýživené športy majú lepšie výsledky ako maďarské, ale časom sa isto prejaví lepšia finančná kondícia aj vo výsledkoch. Začina sa to prejavovať práve v cyklistike, kde majú minimálne 3 mladých jazdcov, ktorí môžu (časom) bojovať v etapách alebo GC o popredné miesta - Valter, Peák, Fetter. My sme závislí od Petra, ktorého popularitu sme nedokázali využiť ani na postavenie nového cyklocentra, ani na zvyšenie dotácií pre Okolo Slovenska - keby len 500 tisíc už od roku 2013, keď bolo jasné, akú superhviezdu máme doma, dávno mohli byť preteky na ES, možno aj vo vyššie kategórii - pre nemenovaných zbohatlíckych zlodejov a vlády, ktoré dopustili rozkrádanie, bolo 500 tisíc len prdom vo vetre, napriek tomu ľudia zo zväzu žobronili a hľadali peniaze kdekoľvek a od kohokoľvek, len aby OS malo úroveň. :evil: Je mi smutno, keď vidím takúto premárnenú príležitosť, aj keď pár Petrových nasledovníkov máme, či to však bude na najvyššiu ligu, uvidíme. Navyše Maďari sa už pár rokov snažia o vytvorenie PCT tímu, podľa mňa sa im to v blízkej dobe podarí, ak dobre namixujú domácich jazdcov a zahraničných, tak opäť bude z toho profitovať ich šport. My môžeme už len snívať o takom tíme. Ešte jeden príklad dobrej maďarskej investície - v zimných športoch idú cestou veľkej dotácie pre odvetvie, v ktorom majú šancu uspieť, resp. už sú v ňom špičkou - rýchlokorčuľovanie. My sme sa vybrali cestou - dotujme všetko, aj keď slabo, veď stačí sa aj zúčastniť, s..ť na výsledok - športovec si užil ,,výlet", funkcionári zarobili. Ak nerátam anomálie ako Peter a Petra, tak na to, akou športovou krajinou sa tvaríme, tak veľká slabota. Sem-tam vyskočia hokejisti, nejaké finále tenistu, raz za čas vo futbale aspoň EL atď. Viem, že som spomínal Orbánovo krédo ,,Chlieb a hry", že je to jeho jasný cieľ zalepiť oči bežným Maďarom, ale napriek tomu im závidím. Lebo u nás to nie je a ani nebolo, pritom peňazí bolo dosť, len išli do p..e, do vrecák rôznych donorov nemenovanej vlády...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Giro d'Italia

Poslaťod 3pa3ck3 » Pon 09. Máj 2022 17:43:11

Najnovšie chcú Maďari so Slovincami organizovať budúcoročné MS v hokeji 8-)

Mne sa veľmi politika teraz otvárať nechce a priznávam, že pri rozhodovaní o sobotňajšej ceste do Budapešti som tento kontext odignoroval (ale samozrejme Maďarom prajem iného lídra ako kráľa Viktora I. - len ho musia medzi sebou nájsť a zvoliť si ho). Dovolím si ale jednu poznámku - medzinárodné športové podujatia (a cyklistické preteky obzvlášť) sa dajú využiť na propagáciu krajiny a jej cestovného ruchu. Predpokladám, že maďarskej vláde nešlo iba o "chlieb a hry" pre svojich občanov, ale aj o toto (náš minister hospodárstva si sem radšej pozval Geissenovcov...).

Ale teda zopár postrehov zo sobotňajšieho popoludnia: Už v metre bolo cítiť, že z Budapešti sa stalo Ružové mesto (napokon pri večernom odchode sa s nami rozlúčil Štadión Ferenca Puskása rozsvietený na ružovo). Zhruba dve hodiny pred štartom sme prišli na Námestie hrdinov, kde nás hneď pri výstupe privítala talianska dodávka oficiálnym merchom Gira. Obehali sme plochy s tímovými autobusmi, kde sme si obhliadli časovkárske stroje a prevažne obedujúcich tímových zamestnancov (jazdci ešte boli zalezení). Reklamných stánkov bol v štartovej dedinke relatívne dosť, avšak v porovnaní s Tour de Pologne sa mi zdalo, že reklamných predmetov sa rozdáva nejako pomenej. Najväčšia atrakcia tu ale bol ružový traktor New Holland :D

Keďže sa za ten čas zábrany pri samotnom štarte zaplnili, presunuli sme sa o pár desiatok metrov ďalej, kde s miestom už nebol problém. Atmosféra bola výborná, obzvlášť pri prejazde maďarských pretekárov (vtedy bolo už pár desiatok sekúnd dopredu počuť, že sa blíži :D ). Pôvodne sme plánovali postupne prejsť celú trať až do cieľa, ale po zhliadnutí situácie v oblasti Hradu v TV prenose sme došli iba niekam po parlament. Aj tak to ale bola príjemná prechádzka so spoznávaním miestnych ulíc. A aby som nezabudol, čo ma dostalo najviac, bola živá dychovka hrajúca na jednom mieste popri trati (asi skôr pre divákov, keďže ich povzbudzovanie pri prejazde cyklistov ju prehlušilo).
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 09. Máj 2022 20:10:56

zakliata.panna píše:Dačo zo slov, ktoré mám na srdci, azda sa nikto neurazí, keď bude aj trochu politiky

S tým, čo si napísal, sa nedá nesúhlasiť. Pomenoval si to veľmi pravdivo. Rozumiem tvojmu smútku, hnevu i rozhorčeniu.
Ono sa stačilo včera počas etapy pozrieť na tie stovky km cyklotrás v okolí Balatonu a všetko bolo jasné... Hlavná cesta, dva metre trávy a krásna široká cyklotrasa. Takto to išlo polovicu etapy... Vzhľadom k tomu, že sme mali svetovú cyklistickú megahviezdu, pôsobí tých našich biednych pár desiatok km v okolí Bratislavy a Trenčína veľmi smutne... A niektoré regióny Slovenska sú v tejto oblasti ešte oveľa zaostalejšie. Ja osobne som z oblasti, kde sa jazda na cestnom bicykli po cestách rovná pokusu o samovraždu...

@3pa3ck3 - ďakujeme za skvelú reportáž. Aspoň takto na diaľku sme mohli okostovat Giro. ;)

Giro - 3. etapa
Moderátori na ES stále velebili šprintérsky tím FDJ. Som rád, že im to Cav vyfúkol. ;) Ewan pôsobil bezzubo... Už sa teším na Etnu...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Uto 10. Máj 2022 22:05:23

Dnes to bol na Gire v skupine favoritov pokoj zbraniam. Zaujalo jedine zaostavanie Dumoilina a Nibaliho. Obe sa dalo cakat podla mna. Uvidime dokedy vydrzi Valverde. Tiez cakam ze odpadne casom. Aspon v uniku bola pekna akcia.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Pon 16. Máj 2022 9:45:00

Tak v 9. etape som čakal, že Nibali a Valverde už pôjdu priamo na smetisko dejín. Ale Nibali prišiel ako kráľ, ktorý ide vyhrať GC (škoda tej zbytočnej straty doteraz). Carapaz, Landa a Bardet šprintujú o víťazstvo v prvom týždni, sa pomiatli? Majú ešte 2 ťažké týždne, ak chcú vyhrať GC, tak by mali ísť tak nejako ekonomickejšie. No som zvedavý ako to bude pokračovať ...
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 16. Máj 2022 12:40:14

sportovec píše:Tak v 9. etape som čakal, že Nibali a Valverde už pôjdu priamo na smetisko dejín. Ale Nibali prišiel ako kráľ, ktorý ide vyhrať GC (škoda tej zbytočnej straty doteraz). Carapaz, Landa a Bardet šprintujú o víťazstvo v prvom týždni, sa pomiatli? Majú ešte 2 ťažké týždne, ak chcú vyhrať GC, tak by mali ísť tak nejako ekonomickejšie. No som zvedavý ako to bude pokračovať ...


Ano stary pani sli na pana naopak totalny vybuch ludi ktorych som povazoval za favoritov(yates a mozno kelderman) ale mne to nevadi moji milacikovia(carapaz, landa) idu zatial dobre
Apropo ten sprint…tam hore to uz bolo mierne to by ich odpalit nemalo a kedze vsetci traja vedia ako lahko je pocas gt stratit v gc tak vitazstvo v etape je len dobre mat vo vrecku tak skoro…duplom na takom kopci ci?
majo
 
Príspevky: 2210
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod sportovec » Pon 16. Máj 2022 15:24:02

majo píše:Apropo ten sprint…tam hore to uz bolo mierne to by ich odpalit nemalo a kedze vsetci traja vedia ako lahko je pocas gt stratit v gc tak vitazstvo v etape je len dobre mat vo vrecku tak skoro…duplom na takom kopci ci?


Ale tak to nie je mentalita celkového víťaza GT, aby sa tam pechoril, naťahoval a šprintoval v prvom týždni o každú drobnosť. Hlavne keď si tam prišiel preto že budeš trojtýždňovým kráľom. Pre víťaza GT je prvom týždni asi najdôležitejšie, nespadnúť, neprepáliť, nenabrať minúty a hlavne ušetriť maximum energie.

Aj keď ono je to veľmi závislé na tom ako to bude celé ťažké. Ak keď Giro je väčšinou vždy ťažké. Ak sa zopakuje trebárs rok 2018 alebo 2016, tak závisí na každom zbytočnom šliapnutí.

... no ak je náhodou príležitosť a ostatní sa po sebe len obzerajú (alebo sa ešte dobre neroztočili), tak to už potom sa oplatí nadeľovať aspoň minúty.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 17. Máj 2022 17:30:15

GIRO - 10. etapa
Dnes to bola nádhera na Gire! Celá etapa veľmi atraktívna, ale ten záver! Klobúk dole pred Mathieu van der Poelom. Aj prehrávať treba vedieť... Možnože to robí športovca pravým športovcom viac ako víťazstvá... 8-) Girmay taktiež úžasný. Celú jar si vravím, že mi ten mladík niekoho pripomína...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron