Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 27. Jún 2022 6:48:52

Ja si netrufam prognozovat(alebo akoby povedala jedna kamoska SPEKULOVAT) a necham sa prekvapit. Profily su zaujimave a je to tour cize prestiz vitazstva je poriadne vysoko. Nechcelo sa mi guglit aky bol profil trate anglickeho majstraku ale na nete som zachytil niekolko chvalospevov na cavov vykon na trati a samozrejme aj na paske…a sam povedal ze by na tour ist chcel len ho stale nikto z teamu nekontaktoval a vlastne ani nevie preco by nemal ist len si je isty ze to nieje kvoli forme a vykonnosti tak uvidime ci nakoniec pojde
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 27. Jún 2022 10:02:20

Napíšem niečo aj ja, nech to tu trochu žije, tak si poďme trochu pošpekulovať, veď na to nám tu Lukáš pripravil toto fórum, je skvelé, že máme priestor kde nás neotravujú hlupáci a trolíci. :D
Áno, len 5 etáp je "flat", ale pre odolných šprintérov sú ešte nejaké etapky ako 13. 15. a 19. a tá je teoreticky aj pre rýchlych šprintérov, aj keď vieme, že v tejto fáze Tour dostáva častokrát priestor únik. Keď som si pozrel štartovku, tak okrem Groenewegena a Jakobsena ostatní rýchli borci sú na tom v kopcoch tento rok podobne alebo aj lepšie ako Peter, čo nie je dobrá správa. Akurát Ewan je taký zvláštny, niekedy je v stúpaniach super a niekedy odpadne skoro.
Peter to povedal celkom výstižne, po prvom týždni uvidí, či sa bude pechoriť za bodovačkou. Uvidíme aký bude WvA v rýchlych šprintoch , tento rok v podstate s klasickými šprintérmi ani nebojoval, ale úprimne, keby som si mal vybrať medzi bodovačkou a vyhranou etapou, mne by sa viac páčila tá etapa, veď nech niečo ostane aj Erikovi, nemusí mu Peter zobrať všetky rekordy ;) Asi najviac by sa mi páčilo, keby Peter vyhral na Champs-Elysees, ale to je ta na úrovni sna. Každopádne, aj etapa bude veľmi ťažká, mnohé tímy pôjdu len po etapách a keďže Peter niekde stratil pucherske "vlohy", tak sa mu počet etáp kde môže uspieť zmenšil.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 27. Jún 2022 11:56:46

Druha etapa sa pojde poslednych 20km po moste. Rozostupy v GC nebudu velke, kazdy bude chciet byt vpredu. Dufam ze nas necaka uz takto skoro nejake velke vypadnutie favorita.
Pave etapa konci v Arenbergskom lese, tesne vedla legendarneho useku. Myslim ze ked vysli na verejnost cielove destinacie tak niektorym asi zatuhlo ked videli Arenberg.
V Calais vacsinou tiez poriadne fuka a aj tretia etapa sa ide 3 km od pobrezia.
Ked pridam uniky v etapach co su v druhej polovici pretekov, tak si myslim ze klasickych sprinterskych dojazdov neuvidime vela.
Tesim sa na MvdP. Hlavne na pave. Ako jeden z mala jazdcov tam bude mat volnu ruku.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod konyk87 » Pon 27. Jún 2022 21:30:20

tak cavendisha ani alaphilippa na starte neuvidime :!:
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Tour de France

Poslaťod sportovec » Uto 28. Jún 2022 13:28:00

konyk87 píše:tak cavendisha ani alaphilippa na starte neuvidime :!:


Tak majitelia QuickStep spravili zvláštny krok. Reklamné harakiri? No som zvedavý ako to dopadne ... keď zase budú mať problém so sponzorom, nech už potom nekňučia.

Julian Alaphilippe Francúz, ktorý by ukazoval svetový dres a dával rozhovory.
Mark Cavendish najväčší počet víťazstiev v pelotóne (aj celkovo aj na Tour), minuloročný nositeľ zeleného trička, ten aj keby nič nevyhral, tak sa o ňom píše.
(Ale tak a tešíme sa tu všetci, aspoň Peter Sagan a TotalEnergies dostanú uvoľnený priestor.)

... a aj keby ktokoľvek z nich odstúpil toho by boli zase plné noviny.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod sportovec » Uto 28. Jún 2022 17:42:37

Tak ani Senechal vraj nemal pôvodne ísť:

https://www.cyclingnews.com/news/tim-de ... -positive/

Sénéchal had reacted with disappointment to the news that he was not part of the initial eight-man team, especially after winning the French road race title on Sunday.
"I had hoped that being champion of France would change the game, but even for the world champion it doesn't matter," he said referring to compatriot Julian Alaphilippe, also not in the squad.

... oni nechceli ani majstra Francúzska zobrať. Tri totálne mediálne magnety mimo TdF? Veľmi čudné. Však to je 3x reklama a kopy fanúšikov každý deň zadarmo.

Aspoň že ten Senechal nakoniec ide - aj keď neplánovane.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Tour de France

Poslaťod sportovec » Uto 28. Jún 2022 18:00:19

Keďže Cavendish nejde, tak hlavná hviezda štatistík (čo sa týka počtu víťazstiev) štartovej listiny je Peter Sagan! (QS ďakujeme!)

GT 18x
https://www.procyclingstats.com/race/to ... stage-wins

TdF 12x
https://www.procyclingstats.com/race/to ... erformance
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Uto 28. Jún 2022 18:25:11

sportovec píše:Keďže Cavendish nejde, tak hlavná hviezda štatistík (čo sa týka počtu víťazstiev) štartovej listiny je Peter Sagan! (QS ďakujeme!)

GT 18x
https://www.procyclingstats.com/race/to ... stage-wins

TdF 12x
https://www.procyclingstats.com/race/to ... erformance

Mne až tak Cav chýbať nebude. Ale Allaphilipe mal dosť zlý pád cez jar, tak možno sa na to necíti.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Štv 30. Jún 2022 17:23:02

Kto je podľa vás najväčší kandidát na žlté po prvej etape? 8-) Asi každému napadne ako prvé, že to bude súboj medzi Woutom van Aertom a Filippom Gannom, ale podľa mňa je tam viacero adeptov.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 30. Jún 2022 17:40:45

@za slusny svet
Na takejto “kratkej” a rovinatej casovke sa favorit hlada fakt velki tazko…tipovat si netrufnem
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 30. Jún 2022 21:05:39

Za Slušný Svet píše:Kto je podľa vás najväčší kandidát na žlté po prvej etape? 8-) Asi každému napadne ako prvé, že to bude súboj medzi Woutom van Aertom a Filippom Gannom, ale podľa mňa je tam viacero adeptov.


Pridal by som Bissegera, super namotivovaný bude Asgreen, MvdP tiež nebude slabý, v roku 2017 Thomas vyhral úvodnú 14 km časovku (viem, už je to dávno)... fakt je to ťažké, trať je technická takže bude vyhovovať asi cyklistom, ktorý sú s časovkárskou kozou zžití, ja si tipnem práve Bissegera. Jazdci na GC IMHO asi nebudú v tejto etape technickej časovke príliš riskovať.
Začul som, že Peter chce ísť naplno, aspoň uvidíme ako na tom je.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Štv 30. Jún 2022 22:29:22

ifčopifčo píše:
Za Slušný Svet píše:Kto je podľa vás najväčší kandidát na žlté po prvej etape? 8-) Asi každému napadne ako prvé, že to bude súboj medzi Woutom van Aertom a Filippom Gannom, ale podľa mňa je tam viacero adeptov.


Pridal by som Bissegera, super namotivovaný bude Asgreen, MvdP tiež nebude slabý, v roku 2017 Thomas vyhral úvodnú 14 km časovku (viem, už je to dávno)... fakt je to ťažké, trať je technická takže bude vyhovovať asi cyklistom, ktorý sú s časovkárskou kozou zžití, ja si tipnem práve Bissegera. Jazdci na GC IMHO asi nebudú v tejto etape technickej časovke príliš riskovať.
Začul som, že Peter chce ísť naplno, aspoň uvidíme ako na tom je.


Som rád, že ste nadhodili tému úvodnej časovky. Pred pár rokmi by aj Peter mohol pomýšľať na vysoké umiestnenia, aj keď on bol expert skôr na prológy do 8 km, ale isto by sa nestratil ani na tejto dĺžke. Ale chcel som iné. V dávnych časoch :D bola diskusia o tom, či Peter má zlepšovať časovku a zameriavať sa na ňu - okrem toho, že ,,kozu" veľmi nemusí, vravelo sa aj o fakte, že ak by sa ,,vymakal" na top časovkára, stratil by rýchlosť a výbušnosť v šprintoch. Dnes však vidíme, že dá sa byť skvelý časovkár aj veľmi slušný šprintér - Wout Van Aert. Škoda, že Peter nemal nad sebou ,,bič", že na koze je asi len počas etapákov, kde je časovka, bohužiaľ, väčšinou ju ide v rekreačnom tempe, aby stihol limit.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 30. Jún 2022 23:09:55

zakliata.panna píše:Som rád, že ste nadhodili tému úvodnej časovky. Pred pár rokmi by aj Peter mohol pomýšľať na vysoké umiestnenia, aj keď on bol expert skôr na prológy do 8 km, ale isto by sa nestratil ani na tejto dĺžke. Ale chcel som iné. V dávnych časoch :D bola diskusia o tom, či Peter má zlepšovať časovku a zameriavať sa na ňu - okrem toho, že ,,kozu" veľmi nemusí, vravelo sa aj o fakte, že ak by sa ,,vymakal" na top časovkára, stratil by rýchlosť a výbušnosť v šprintoch. Dnes však vidíme, že dá sa byť skvelý časovkár aj veľmi slušný šprintér - Wout Van Aert. Škoda, že Peter nemal nad sebou ,,bič", že na koze je asi len počas etapákov, kde je časovka, bohužiaľ, väčšinou ju ide v rekreačnom tempe, aby stihol limit.


Ja by som z toho WvA akosi vynechal, to je úkaz a je to výnimka, on nemôže byť merítkom. Vyhrať v jednej edícii TdF 30 km časovku, etapu kde sa ide 2x cez Ventoux a vyhrať záverečný šprint v Paríži.......
Zdá sa mi, že by sme chceli toho od Petra príliš. On musel makať v rovinatých, kopcovitých a častokrát aj v horských etapách keď nekončili na vrchole, naháňal sa v únikoch za prémiami ktoré boli za ťažkými stúpaniami a ešte mal makať aj v časovkách? V tých, kde mu zo mohlo niečo priniesť makal, v tých kde nemal šancu na top výsledok vypúšťal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 01. Júl 2022 10:40:27

Ja to dnes vidím na domácu radosť ;) buď Pedersen, Asgreen, alebo Bjerg, a ktovie, možno sa vyšvihne Vingegaard....tu dosť záleží od toho kto sa ako namotivuje a preletí tých 12 km. Je to veľmi krátka časovka na rozkladanie si síl, musí tam byť človek super silný a výbušný. Rozdiely rátam budú malé :) Dosť to hrá do karát aj jazdcom ako je Van der Poel a Van Aert, uvidíme. Ganna by možno potreboval o kusok dlhšiu časovku (20km) aby naložil ostatným. Aj Keď v kútiku duše mu to celkom prajem :)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 01. Júl 2022 16:21:17

V takomto počasí to dnes bude veľká lotéria... Bissegger druhýkrát na zemi... Dúfam, že dnes neuvidíme prvé vypadnutia veľkých favoritov... :(
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pia 01. Júl 2022 22:08:22

Kolki z vas sa dnes potesili ked Lampaert dosiel do ciela? Hlavne kvoli Aertovi :D . Zajtra to podla mma bude na tom moste brutalne a nedivil by som sa keby Peter vynecha zaver.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pia 01. Júl 2022 22:14:35

hujhe píše:Kolki z vas sa dnes potesili ked Lampaert dosiel do ciela? Hlavne kvoli Aertovi :D . Zajtra to podla mma bude na tom moste brutalne a nedivil by som sa keby Peter vynecha zaver.


JA :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Pia 01. Júl 2022 22:18:24

hujhe píše:Kolki z vas sa dnes potesili ked Lampaert dosiel do ciela? Hlavne kvoli Aertovi :D . Zajtra to podla mma bude na tom moste brutalne a nedivil by som sa keby Peter vynecha zaver.

A čo ked bude náhodou vpredu. Netrvdím že to tak bude, ale môže.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Pia 01. Júl 2022 22:24:59

hujhe píše:Kolki z vas sa dnes potesili ked Lampaert dosiel do ciela? Hlavne kvoli Aertovi :D . Zajtra to podla mma bude na tom moste brutalne a nedivil by som sa keby Peter vynecha zaver.

Súhlasím s Elviskou. Ešte donedávna bol Peter top klasikár, ktorému ťažké etapy nerobili problém a v nich bol vždy silný. Navyše forma mu asi stúpa, dnes sa šetril. Takisto je jeden z naj pozičných jazdcov, tak nerobme z neho 50-kilového vrchára, ktorého odfúkne z mosta, lebo nevie, kde má byť... ;)
Naposledy upravil zakliata.panna dňa Pia 01. Júl 2022 22:26:15, celkovo upravené 1
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 01. Júl 2022 22:26:09

@hujhe
ja som sa aj celkom potesil:) aj ked Lampaert mozno ani na TdF nemal byt ale mal byt na nejake obdobie suspendovany, za to co sa odohralo na belgickej tour.
preco by mal Peto vynechat zaver? praveze to je sanca prenho aby sprintoval z mensej skupiny. bude treba byt pozicne stopercentny.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia