Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 01. Júl 2022 22:29:39

Lampaert paráda, mám rád keď vyhrá niekto neočakávane a jeho radosť bola nefalšovaná, pre WvA "s poraneným kolenom" by to bolo len jedno z víťazstiev a pre Yvesa je to jeden z kariérnych vrcholov najmä s faktom, že sa zajtra oblečie do žltého.
Peter IMHO rozumne, či by skončil 30. alebo 130. je v podstate jedno, keby sa vyváľal bolo by to horšie. Zajtra uvidíme, Peter to na vetre vždy vedel, či v súčasnej forme bude stíhať pri prípadnom delení peletónu na vetre je otázne, Podlahári by sa tentokrát mali asi snažiť udržať peletón pokope a udržať Jakobsena v popredí, pretože je papierovo najsilnejší šprintér.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pia 01. Júl 2022 22:58:09

Som si vypocul podcast s Lucanicom a on si mysli ze Peter mozno nebude chciet riskovat v nevyspytatelnych Danskych etapach. Ako mne to dava zmysel. Nevravim ze ked sa to podeli na vetre a Peter ostane vpredu, ze sa pokojne presunie do druhej skupiny, to nie. Ale myslim ze je mozne ze nepojde za kazdu cenu za vysledkom. Rozumiem ze to co pisem nie je vobec v povahe Petra, ale aj tak si myslim ze to je realne
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod zakliata.panna » Pia 01. Júl 2022 23:09:29

hujhe píše:Som si vypocul podcast s Lucanicom a on si mysli ze Peter mozno nebude chciet riskovat v nevyspytatelnych Danskych etapach. Ako mne to dava zmysel. Nevravim ze ked sa to podeli na vetre a Peter ostane vpredu, ze sa pokojne presunie do druhej skupiny, to nie. Ale myslim ze je mozne ze nepojde za kazdu cenu za vysledkom. Rozumiem ze to co pisem nie je vobec v povahe Petra, ale aj tak si myslim ze to je realne

Samozrejme, ale ak bude dajme tomu v čelnej skupine s 30 jazdcami, tak nemá dôvod nezapojiť sa do záverečného šprintu - ak tam budú nezničiteľní muži ako WVA, Kristoff, MvdP, Pedersen - vtedy už môže vyhrať ktokoľvek, ak sa bude Peter zašívať, tak šancu má veľkú. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 01. Júl 2022 23:20:43

hujhe píše:Som si vypocul podcast s Lucanicom a on si mysli ze Peter mozno nebude chciet riskovat v nevyspytatelnych Danskych etapach. Ako mne to dava zmysel. Nevravim ze ked sa to podeli na vetre a Peter ostane vpredu, ze sa pokojne presunie do druhej skupiny, to nie. Ale myslim ze je mozne ze nepojde za kazdu cenu za vysledkom. Rozumiem ze to co pisem nie je vobec v povahe Petra, ale aj tak si myslim ze to je realne


Lenže Peter podľa mňa má najväčšiu šancu v chaotických etapách, keď príde peletón pekne pospolu a Morkow rozbehne Jakobsena, šance na úspech budú minimálne. Okrem toho Jumbáci budú chcieť určite ochrániť lídrov a podľa situácie možno bude musieť helfnúť aj WvA. "Neriskovanie" dnes celkom chápem, v následujúcich etapách by to nejaký zmysel nedávalo, pretože koľko je tých etáp, kde Peter môže byť v závere?
Etapy 2,3,4,5,13,15,19,21 a to je všetko. Paríž mu nesedí, takže ostáva 7 etáp.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 02. Júl 2022 6:17:47

Tiez nerozumiem preco by dnes nemal do to ist…jeho cielom a hlavnou ulohou pre team je vitazna etapa a ako vsetci velmi dobre vieme tak peto a vietor si vzdy rozumeli…ano zeleny v parizi by bol krasny ale aj ked som vecmy optimista tak v tomto musim byt skor realista kedze vyhrat bodovacku to je tentoraz dost utopia…ale ak by mal hnedv uvode etapu tak ma vystarane, hlava dostane volnost a nohy mozu lietat :D cize ja verim ze ten vietor tam bude a ze peto bude vpredu silny a ze to minimalne skusi
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Sob 02. Júl 2022 12:03:58

@hujhe Áno v tom vetre a na moste si bude treba dávať pozor, ale sú tam iní jazdci, čo sa boja viacej toho mosta a vetra.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Sob 02. Júl 2022 17:35:35

No, za mňa spokojnosť asi :D ... Šieste miesto nasvedčuje že bude konkurencieschopný v šprintoch a čo sa týka prémia, tá ma potešila asi najviac, lebo vyzerá že dokonca Sagan predom nevzdáva ani zelený dres 8-)
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Sob 02. Júl 2022 19:25:41

Ja som dnes cakal este drsnesiu etapu s viac padmi co sa nastastie nestalo. To bol aj dovod mojej logiky ze mozno riziko padu je take velke, ze sa neopla ti riskovat v laktovackach. Peter to dnes s Jakobsenom ustal paradne a hlavne pri pohlade z hora je sokujuce ze sa nikto nevyvalal na zemi. Na zaciatok je 6te miesto super, tesim sa na dalsi priebeh. A aj ked sme krutili hlavou nad nominaciou QS, tak po dvoch etapach maju 2 vitazstva a jeden den zlty dres.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Sob 02. Júl 2022 22:06:56

Ja som dnes spokojny. Peto aj s kolegamy boli vzdy tam kde mali byt boli viditelny boli aktivny a zaroven pozorny. Potesilo ma ze peto siel aj po premii a vobec to nebolo zle a zaverecny sprint tiez ok ale treba povedat ze o laktovacky a kontakty tam vpredu teda nudza nebola…jedine sklamanie bolo pre mna ako cely peloton ponal jazdu cez most…dufal som v masaker na terezinoch(samozrejme bez padov) ale nakoniec z toho nic nebolo…dost ma to prekvapuje lebo z toho chaosu ktory tam mohol na tom vetre kludne nastat mohol vitazit ktokolvek a som presvedceny ze kludne vitaz ci dokonca novy zltak mohol vyjst z ktorehokolvek teamu…zial nestalo sa a podlahari zatial 2 z 2 cize oni sa uz kludne mozu zbalit ist domov :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Sob 02. Júl 2022 23:45:31

majo píše:Ja som dnes spokojny. Peto aj s kolegamy boli vzdy tam kde mali byt boli viditelny boli aktivny a zaroven pozorny. Potesilo ma ze peto siel aj po premii a vobec to nebolo zle a zaverecny sprint tiez ok ale treba povedat ze o laktovacky a kontakty tam vpredu teda nudza nebola…jedine sklamanie bolo pre mna ako cely peloton ponal jazdu cez most…dufal som v masaker na terezinoch(samozrejme bez padov) ale nakoniec z toho nic nebolo…dost ma to prekvapuje lebo z toho chaosu ktory tam mohol na tom vetre kludne nastat mohol vitazit ktokolvek a som presvedceny ze kludne vitaz ci dokonca novy zltak mohol vyjst z ktorehokolvek teamu…zial nestalo sa a podlahari zatial 2 z 2 cize oni sa uz kludne mozu zbalit ist domov :lol:


majo na moste im fúkalo spredu, preto išli 30 a nič sa tam nedialo, teda okrem toho, že sa to zgrupilo a prišli pády, keď boli v takej guči. Škoda tých strkaníc, ja som si to pozeral zo záznamu a celkom nechápem, čo tam Peter vytýkal Fabiovi, mne sa skôr zdalo, že Peter si hľadal cestu cez neho, ale hlavné je, že nespadli.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 03. Júl 2022 6:26:27

@ifco
Cely ten prvy velky most fukalo z boku…viac spredu fukalo az na tom druhom moste…tych strkanic tam bolo viacej a nestrkal sa len peto ale takmer vsetci preto som dost trpel aby nepadli…inac ja som bol v tom ze peto fabiovy v ciieli grstuluje a az po precitani tvojej reakcie na mna a aj petovej reakcie na sprint Breckovy som si uvedomil ze ten pokec v cieli bol asi o niecom inom :shock:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 03. Júl 2022 7:39:35

majo píše:tych strkanic tam bolo viacej a nestrkal sa len peto ale takmer vsetci preto som dost trpel aby nepadli…inac ja som bol v tom ze peto fabiovy v ciieli grstuluje a az po precitani tvojej reakcie na mna a aj petovej reakcie na sprint Breckovy som si uvedomil ze ten pokec v cieli bol asi o niecom inom :shock:


Ja by som to tak dramaticky nebral, majo. Ono, v rámci toho, čo všetko sme už v šprintoch videli, išlo o veľmi pekný, férový a chlapský súboj. Peťo zrejme len vyzval Fabia k väčšej opatrnosti, a potom na záver toho ich krátkeho rozhovoru mu určite aj zagratuloval. Všetko to potom odznelo aj v rozhovore s Brečkom... Tam tiež povedal, že vychádzajú spolu dobre.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 03. Júl 2022 8:14:57

@za slusny svet
Ale ja to vobec neberiem tragicky…viem ze je to normalna sucast takychto dojazdov ale ked som to vcera pzerak live tak ma parkrat heglo ci sa nerozbiju hlavne ked to v tv vyzeralo ze cely ten dojazd je z kopca
Btw fabio je blazon(v dobrom slovs zmysle)…to ze sa vratil do profipelotonu to je v pohode predsalen tie jeho aj ked hrozne zranenia boli hlavne v castiach tela ktore az tak nepouziva na produkovanie sily a rychlosti co ma ale fakt udivuje ze vobec nema problem znovu ist tych spurterskych subojov
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod pmts » Ned 03. Júl 2022 9:36:25

majo píše:@za slusny svet
Ale ja to vobec neberiem tragicky…viem ze je to normalna sucast takychto dojazdov ale ked som to vcera pzerak live tak ma parkrat heglo ci sa nerozbiju hlavne ked to v tv vyzeralo ze cely ten dojazd je z kopca
Btw fabio je blazon(v dobrom slovs zmysle)…to ze sa vratil do profipelotonu to je v pohode predsalen tie jeho aj ked hrozne zranenia boli hlavne v castiach tela ktore az tak nepouziva na produkovanie sily a rychlosti co ma ale fakt udivuje ze vobec nema problem znovu ist tych spurterskych subojov


Tak on stratil pamäť z toho šprintu Okolo Poľska, vravel to vlani v rozhovoroch, že to berie ako výhodu že má okno z vtedy a že vďaka tomu by mohol byť schopný sa plne vrátiť...
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 03. Júl 2022 11:29:52

@ifcopifco @majo
Beriete Petrove vyjadrenie tragicky ako aj naše média včera s titulkami , povedal to bez hnevu a zagratuloval Jakobsenovi. Je pekne ze vyhral po tom co zažil, ale včera tiež nebol bez chyby. A ľahšie je viniť len Sagana.
Tentoraz sa prikláňam @Za Slušný svet.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 03. Júl 2022 12:05:57

@elviska
Ja VOBEC NIC zo vcera neberiem tragicky…prave naopak…aj ked tak boli strkanice tak vobec som nemal pocit ze to tam ktokolvek prehral a uz vobec nic nehadzem na Peta…citanie s porozumenim beru deti uz v prvom rocniku zakladnej skoly a ja mam obcas pocit ze si vtedy chybala…prepac ze takto teraz utocim ale dakedy proste zasnem ako si niektore veci dokazes poprekrucat…ved to ze som si myslel ze mu v cieli peto jednoducho len gratuluje svedci o tom ze som nic od nikoho cez hranu na tom sprinte nevidel…podla mna bolo jasne vidiet ze najprv fabio tlacil na peta ktory to logicky nechcel pustit a nasledne ked sa tam rovno pred petom objavil odstupujuci domestik a doprava uz peto ist nemal kam tak sa pre zmenu tlacil on na fabio…pre mna ale ani jeden z nich nic neprehnal…nasledne fabio vyvinul max rychlost a odletel az na pasku…peto ale v rozhovore spomenul fabio a riskovanie v dojazde a tam mi je jasne ze to nebolo len gratulovanie v cieli ale ze si povedali aj ine veci(postrehy z finishu) nic viac a nic menej…a tymto koncim debatu ohladom vcerajsieho sprintu lebo uz fakt z mojej strany nemam co viac dodat

@pmts
Toto som nejako nezachytil…to vela vysvetluje…dakujem za info
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 03. Júl 2022 12:14:38

majo píše:@elviska
Ja VOBEC NIC zo vcera neberiem tragicky…prave naopak…aj ked tak boli strkanice tak vobec som nemal pocit ze to tam ktokolvek prehral a uz vobec nic nehadzem na Peta…citanie s porozumenim beru deti uz v prvom rocniku zakladnej skoly a ja mam obcas pocit ze si vtedy chybala…prepac ze takto teraz utocim ale dakedy proste zasnem ako si niektore veci dokazes poprekrucat…ved to ze som si myslel ze mu v cieli peto jednoducho len gratuluje svedci o tom ze som nic od nikoho cez hranu na tom sprinte nevidel…podla mna bolo jasne vidiet ze najprv fabio tlacil na peta ktory to logicky nechcel pustit a nasledne ked sa tam rovno pred petom objavil odstupujuci domestik a doprava uz peto ist nemal kam tak sa pre zmenu tlacil on na fabio…pre mna ale ani jeden z nich nic neprehnal…nasledne fabio vyvinul max rychlost a odletel az na pasku…peto ale v rozhovore spomenul fabio a riskovanie v dojazde a tam mi je jasne ze to nebolo len gratulovanie v cieli ale ze si povedali aj ine veci(postrehy z finishu) nic viac a nic menej…a tymto koncim debatu ohladom vcerajsieho sprintu lebo uz fakt z mojej strany nemam co viac dodat

@pmts
Toto som nejako nezachytil…to vela vysvetluje…dakujem za info

Neprekrucam a čítam aj s porozumením neboj. Ale vidím a slepá nie som ze ty a ifco to riešite troška a ešte podaktorí Belgicania najmä, čo by Sagana hneď diskvalifikovali.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Tour de France

Poslaťod simko » Ned 03. Júl 2022 17:31:13

No Peto si zase vybral sprint popri bariere, neviem ci tam Van Aerta zas netahalo trochu doprava, ale mozno nie.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 03. Júl 2022 17:39:23

No dnes mal byť WvA na poslednom mieste ale bohužiaľ je to Belgičan. Peter by ho popri bariére dal. Som spokojný ako dnes špurtoval, super.
Všimol si niekto, či Fabio zagratuloval Dylanovi?
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia