Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod brco » Ned 03. Júl 2022 17:55:54

Chlapci a divcata, uz to zacina? Tie kecy o moznom zavreti a poslednom fleku… Vieme o profi cyklo iba to, co si precitane a vidime v telke. Nic viac. Sagan vie lepsie ako kto iny, ze tam nemal miesto s bola to zla pozicia, jeho zla pozicia (Cavendish by vedel hovorit). A koment Janci Svoradu bol jasny, vybral si miesto, kde nemal sancu prejst vpred. Cize jeho chyba, zla pozicia, zly vyber.
brco
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Júl 2022 18:29:12

brco píše:Chlapci a divcata, uz to zacina? Tie kecy o moznom zavreti a poslednom fleku… Vieme o profi cyklo iba to, co si precitane a vidime v telke. Nic viac. Sagan vie lepsie ako kto iny, ze tam nemal miesto s bola to zla pozicia, jeho zla pozicia (Cavendish by vedel hovorit). A koment Janci Svoradu bol jasny, vybral si miesto, kde nemal sancu prejst vpred. Cize jeho chyba, zla pozicia, zly vyber.

:o
Nebolo tam miesto?
https://imgur.com/a/ww80FIi
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 03. Júl 2022 18:34:48

ifčopifčo píše:
brco píše:Chlapci a divcata, uz to zacina? Tie kecy o moznom zavreti a poslednom fleku… Vieme o profi cyklo iba to, co si precitane a vidime v telke. Nic viac. Sagan vie lepsie ako kto iny, ze tam nemal miesto s bola to zla pozicia, jeho zla pozicia (Cavendish by vedel hovorit). A koment Janci Svoradu bol jasny, vybral si miesto, kde nemal sancu prejst vpred. Cize jeho chyba, zla pozicia, zly vyber.

:o
Nebolo tam miesto?
https://imgur.com/a/ww80FIi


Brco si prišiel zatrollovať ale pri dosť jednoznačnej situácii. Woutik to tam nechutne zavrel ale tak čo už. Peter fakt dobrá rýchlosť.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 03. Júl 2022 18:41:27

Tak tak, presne som si spomenul ze pocas jedneho sprintu Aert presiel skoro od stredu cesty k bariere, kde sa uz nemohol prepchat nik, cize jasna zmena stopy. Takato zmena stopy sa deje podla mna v spurtoch stale. Napr aj Sagan nedavno vo Svajciarsku: https://www.youtube.com/watch?v=v6m25YWgZ7U (1:41). Niekedy su bariery ulozene tak ze tam je nejaka vlnka ktoru jazdci samozrejme nebudu kopirovat, ti sa snazia ist priamo do ciela. Ale aj tak pomaly v kazdom sprinte niekto meni stopu. Co je blbe je, ze sa to tresce az ked pride ku kontaktu alebo padu. Co mi pride extremne nespravodlive. Co je ale skvele, ze po velmi velmi nevydarenom zaciatku sezony Peter bojuje s najrychlejsimi sprintermi sveta, dnes tam chybal tak meter k vyhre. Ja mam obrovsku radost lebo to je prislub ze sa budem poriadne bavit pocas tejto TdF :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod elviska » Ned 03. Júl 2022 18:49:59

brco píše:Chlapci a divcata, uz to zacina? Tie kecy o moznom zavreti a poslednom fleku… Vieme o profi cyklo iba to, co si precitane a vidime v telke. Nic viac. Sagan vie lepsie ako kto iny, ze tam nemal miesto s bola to zla pozicia, jeho zla pozicia (Cavendish by vedel hovorit). A koment Janci Svoradu bol jasny, vybral si miesto, kde nemal sancu prejst vpred. Cize jeho chyba, zla pozicia, zly vyber.

Len toľko :roll: , lebo by som bola...
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 03. Júl 2022 18:58:02

hujhe píše:Napr aj Sagan nedavno vo Svajciarsku: https://www.youtube.com/watch?v=v6m25YWgZ7U (1:41).

Fuu, to nebolo ani len podobné s tým, ako to dnes zavrel Woutik. Sagan na videu bol dávno vpredu a jazdec za ním bol na úrovni jeho prehadzovačky. 2 diametrálne odlišné prípady.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 03. Júl 2022 19:01:23

Ano Sagan tym nikoho neohrozil a ani to nebolo tak vyrazne, moja pointa ale bola ina.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod brco » Ned 03. Júl 2022 20:46:04

Iste, pani velkomozni :) Clovek, ktory jzdil roky v profi pelotone to jasne popise. A tipkovia, tu na fore hned vedia, ako sa jazdi na urovni GT a ze to vlastne bolo inak. Co ti daju fotky a videa? Ked nikto z Vas v takej situacii nebol. Ste fakt iba mudrlanti a vlastne trolovia.
brco
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Ned 03. Júl 2022 21:03:08

Tak podla tvojej logiky aj Golonkove reci maju velku vahu kedze roky bol spickovy hokejista. Nezosmiesnuj sa
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Júl 2022 21:03:33

brco píše:Iste, pani velkomozni :) Clovek, ktory jzdil roky v profi pelotone to jasne popise. A tipkovia, tu na fore hned vedia, ako sa jazdi na urovni GT a ze to vlastne bolo inak. Co ti daju fotky a videa? Ked nikto z Vas v takej situacii nebol. Ste fakt iba mudrlanti a vlastne trolovia.


Presne tak, prečo by sme mali veriť vlastným očiam, fotkám a videám, musíme automaticky prebrať to, čo hovorí bývalý profík, veď určite všetci bývalí profíci majú na tú situáciu rovnaký názor, tak ako ho mali v roku 2017, alebo žeby nie? :lol: Ak Sagana potrestali v roku 2017, mali aj dnes potrestať WvA a to netvrdím, že by ho mali vylúčiť z Tour ako Petra, stačilo preradiť ho na koniec skupiny.

Ty nemáš vlastné oči alebo im neveríš a nevieš si urobiť na základe videného úsudok? Zo screenshotov je predsa zreteľné, že priestor tam bol a hodnú chvíľu, až keď ho WvA neuzavrel, takže to, že Peter sa tlačil niekde, kde nebolo miesto je jednoducho hlúposť, či to povedal bývalý profesionál alebo nie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Ned 03. Júl 2022 21:20:08

No tak ja by som to az tak zle nevidel ohladom woutovho sprint(a to viete ze ho nemam rad)…ano bol tam pohyb k bariere ale podla mna nic vynimocne…keby bol peto po jeho druhej ruke asi by sme to vobec neriesili
Neriesim ved ako povedal aj Peto tak od toho su rozhodcovia
Comna tesi je to ze Peto je rychlostne tam kde ho asi nikto z nas necakal…dokonca ani ja
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Ned 03. Júl 2022 23:12:04

majo píše:No tak ja by som to az tak zle nevidel ohladom woutovho sprint(a to viete ze ho nemam rad)…ano bol tam pohyb k bariere ale podla mna nic vynimocne…keby bol peto po jeho druhej ruke asi by sme to vobec neriesili
Neriesim ved ako povedal aj Peto tak od toho su rozhodcovia
Comna tesi je to ze Peto je rychlostne tam kde ho asi nikto z nas necakal…dokonca ani ja


Každý na to môže mať svoj pohľad, len poznámka, Peter ho nemohol obiehať z druhej strany, keď sa začal šprint bol tam Laporte, ktorý tam účinne zavadzal počas celého šprintu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pon 04. Júl 2022 0:34:09

Chris Horner je za preradenie Aerta. Brcko ku vsetkej ucte ku Svoradovi, na mojej strane je fcking Horner a to je predsa vacsia ryba ;). Je smutne ze kym nedojde ku koliziam tak sa trestat nebude. Pritom ta logika je opacna, kym sa nebude trestat bude casto dochadzat ku koliziam. UCI je pre mna najhorsia sportova federacia a to pozeram aj F1 :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Pon 04. Júl 2022 5:07:28

@ifco
Presne tak uplne suhlasim…kazdy moze mat svoj nazor preto ten moj predchadzajuci prispevok bol napisany tak ako bol…len som v nom vyjadril svoj nazor…nikomu som ho nevnucoval ani som nikoho nepresvoedcal ze ten jeho je nespravny
S tou poziciou petra z opacnej strany wva to som myslel len tak hypoteticky ze co by bolo keby…suhlasim s tebov za tam ist nemohol
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 04. Júl 2022 11:09:43

Každopádne Peter má solídny šprint, ktorý asi nikto nečakal a myslím si, že každou etapou mu pôjde hore forma takže dúfam, že nejaký ten vavrín uchmatne Teším sa na ďalšie dni. Snáď ich tam zase nezostrelí Ewan, ten je v tom macher. Hlavne, že si otvára hubu ako WvA so Saganom nebezpečne špurtovali :D
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 04. Júl 2022 11:35:05

prial by som si vidiet Petra v pozicii kedy by sa uz nezapajal do vsetkych sprintov v rovinatych etapach. tam to vzdy smrdi padom alebo popripade inymi kontroverziami. nuz ale to je jeho chlebik cize on do toho pojde vzdy:) jednak bojuje aj o zeleny dres a za druhe vzdy je nejaka sanca na vitazstvo aj ked sa jedna o rovinatu etapu kde su v zavere vsetci sprinteri. kazdopadne rychlost tam je co ukazala uz aj etapa na TdS a teraz na TdF sa to potvrdzuje. otazka teda ostava, co vrcharska forma? stvrtu etapu nepovazujem za narocnu, tam Peto musi byt v zavere, ak by nebol bolo by to sklamanie. predpokladam ze tam nebudu mat problem ani mnohi cisti sprinteri. ale siesta etapa s finisom v Longwy, na ktorom Peto vyhral v 2017 to nam zrejme zodpovie ako natom je. ocakavam ze utoky budu uz na tom predposlednom stupani ktore ma sice iba 800m ale priemer 12,3%. tam ked to niekto rozbije tak potom uz tie timy maju velmi malo kilometrov aby sa to spojilo. tam uz je v podstate len kratky zjazd a nasleduje zaverecne stupanie. niekto ako MvdP si moze verit aj na zaverecny sprint do mierneho kopca ale necudoval by som sa keby prave on zautocil na tom predposlednom kopci.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pon 04. Júl 2022 14:25:45

Ewan si len hľadá alibi, pretože keď Peter vybočil doprava a predné kolesoa mal na úrovni zadného WvA, bol Ewan o dve dĺžky bicykla za ním a pred bol ešte Groenewegen a potom sa Peter logicky posúval doprava, keď ho tam WvA vytláčal a keď sa Ewan dostal za Petra, tak ten bol už pri zábranách.
@simko - Peter ma príjemne prekvapil šprintérskou výkonnosťou, zdá sa, že šprintérsky je na tom lepšie ako minulé sezóny. K tmu lezeniu som zase trochu skeptický aj vzhľadom k MR a hoci by som veľmi chcel, nedávam Petrovi v tej 6. etape veľké šance, to je podľa záležitosť pre MvdP a asi aj WvA. Ja by som si skôr vsadil na tú 5. etapu, predsa len, mnohí cyklisti ktorí sú na pavé slušní majú v tímoch cyklistov na GC a podľa mňa ochrániť lídrov bude pre nich prvoradá úloha. Týka sa to najmä Politta a asi aj WvA. Tandem Peter Turgis je veľmi silný a bez iných úloh, len aby si to oni rozumne rozdelili.
Ešte doplním, tu ani tak nejde o bodovačku, ale Peter ak chce získať etapu, tak podľa mňa to musí skúšať vždy, keď je šanca dostať sa do záveru. Síl by mal mať dosť, teoreticky po novom začiatku by sa mal len zlepšovať, samozrejme ak sa opäť neprejavia nejaké zdravotné limity.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pon 04. Júl 2022 15:26:16

@ifcopifco
tak jasne piata etapa tam je sanca to som ani neriesil ze by nie:) asi mas pravdu, ta siesta bude asi prilis. aj ked pre stareho Petra by to bola lahodka. v podstate v sprinte do kopca sa MvdP, WvA a Sagan vsetci v top forme naraz nikdy nestretli a nikdy asi nestretnu:( skoda lebo na to porovnanie som bol zvedavy ked tito dvaja cyklokrosari prichadzali na scenu. lenze to uz po roku 2018 zacal mat Peto potiaze vsetkeho mozneho druhu. ono, myslim si ze WvA by nanho nemal v takych dojazdoch ako bude Longwy, ale s MvdP by tie suboje asi boli tesne.

co sa tyka Ewana, to su presne len alibi pre jeho zamestnavatela a jeho fanusikov. fascinuje ma, ked nejaky sprinter, ani len sa nezapoji do sprintu, nevyskusa nohy, ale vyhlasi ze mal na vitazstvo len jednoducho ti ho co ho blokovali tak mu zabranili vyhrat.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Uto 05. Júl 2022 0:31:28

Co sa tyka WVA bolo to na hrane. Nemyslim si ze by mal byt preradeny na koniec skupiny. Co sa tyka nasledujucich etap tak zajtra je podla mna sprinterska. Tie kopce nemozu byt prekazkou pre ziadneho sprintera. Na patku sa tesim aj ked neviem ci stihnem pozerat. Pome Peto! V siestej etape by mal vintage Sagan velku sancu na vyhru. Dnes neviem. V podstate ma asi prekvapi ked v tom zavere bude mutit vodu.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Uto 05. Júl 2022 9:10:29

@Keram
ale ked je nieco na hrane tak vtedy sa da priklonit na hociktoru stranu nie?:) zalezi od konkretneho rozhodcu. ak by WvA bol preradeny tak podla mna by sa nemohol velmi stazovat. ale urobil to sikovne. zatvaral to postupne na dlhsom useku a to mu podla mna pomohlo k tomu ze nebol potrestany. ale ak by tu vzdialenost, ktoru urobil k barieram, urobil prudko a teda na kratkom useku tak by to uz ozaj bolo jasne preradenie. ale podla mna je jedno ci to spravis nahle alebo postupne, vysledok je rovnaky. potom v sprinte nech teda neplatia pravidla o vyboceni z drahy pri zahajeni sprintu a nech sa to riesi az ked pride ku kontaktu. lebo takto je to posudzovanie velmi nekonzistentne podla mna.

pamata si niekto este incident Matthews vs. Bouhanni na Paris - Nice? Bouhanni bol potrestany. v com bol iny tento aktualny suboj Petra a Van Aerta? v tom ze na P-N prislo ku kontaktu? lenze ak by sa Peto dotkol plecom Van Aerta tak je preradeny on a nie belgican. to som si isty, presne ako v roku 2020 aj ked vtedy to vybocenie Van Aerta bolo omnoho miernejsie a vtedy naozaj ako ten vinnik vyzeral skor Peto. ale tentokrat tomu tak nebolo...
https://www.youtube.com/watch?v=PzwSaR18suE
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia