Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Štv 14. Júl 2022 19:48:55

Podla mna na dlhsich casovkach sa rozdiely v casoch prejavia viac ako len napr. linearnou extrapolaciou. A teda ze ked Vingegaard stratil na 13km 8s tak na 39km strati 24s asi nebude platit. Podla mna Pogacar vie stiahnut aj minutu v 40km casovke. Pokial bude v poriadku. Roglicovi v 2020 dal skoro 2min. Druhy Dumoulin 1:21. Casovka 36km, bolo to sice do strmeho kopca ale len 5km dlheho.
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Štv 14. Júl 2022 20:58:08

@hujhe
ale treba povedat ze Vingegaard v casovke vobec nie je marny. ono v predposledny den casovka 40 km, tam rozhoduje kto ako zregeneroval, kto ma aky den. ak by sme aj brali ze Tadej pojde ako v 2020, tak aj tak neverim ze da Vingegaardovi viac ako 1 minutu. cize ten zvysok musi niekde inde ziskat. v pripade ak bude mat zly den Vingegaard a Pogacar uz nie, tak nevidim problem v tom aby ziskal 1m22s uplne v pohode. ale ak Vingegaard neukaze slabost tak si myslim ze uz to bude velmi tazke. Jumbo je silne. Tadej by potreboval vytvorit chaos. a vzhladom nato ako su UAE zdecimovani covidom tak neviem si predstavit ako by sa im to mohlo podarit. ale samozrejme, stat sa este moze vselico. kazdopadne rad by som videl nejaky zly den od Jumba. aby to este bolo zaujimave.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod majo » Štv 14. Júl 2022 21:25:17

1. dnesok som nevidel cize neviem hodnotit
2. Sorry ale to fakt ste niektori presvedceny zenvcera nemal pogy reagovat na roglica? Podla mna urcite mal. Tadej sa musel citit brutalne dobre preto aj tie srandicky pred granonom ktory ho nakoniec zlomil…vcera prehral tsdej hlavne s jumbom a nie s jonasom…ale podla mna je stale vsetko otvorene
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Štv 14. Júl 2022 22:57:59

hujhe píše:Podla mna na dlhsich casovkach sa rozdiely v casoch prejavia viac ako len napr. linearnou extrapolaciou. A teda ze ked Vingegaard stratil na 13km 8s tak na 39km strati 24s asi nebude platit. Podla mna Pogacar vie stiahnut aj minutu v 40km casovke. Pokial bude v poriadku. Roglicovi v 2020 dal skoro 2min. Druhy Dumoulin 1:21. Casovka 36km, bolo to sice do strmeho kopca ale len 5km dlheho.


Kopec mal 6 km a 8,4% tam sa fakt dajú urobiť rozdiely, tento rok ich nič také nečaká, sú tam 2 stúpania, 1,6- 4,7% a na záver 1,8 - 6,2%. Minútu považujem aj ja za také maximum a to samo o sebe nestačí, v podstate sám Pogačar musí získať 1,5 minúty proti silnému Jumbu, čo je nesmierne ťažká úloha.


Ale nechajme chlapcov na GC oddýchnuť, čo zajtra, zvládnu to Jakobsen a Groenewegen? Najmä Dylan sa ukazoval v Alpách slušne. Či to pre zmenu vyhrá WvA? :D Oplatí sa ísť do úniku, alebo čakať na šprint?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pia 15. Júl 2022 8:07:25

Z vyjadrení sa mi zdá že to bude skúšat v balíku. Ale šak keby vidí že odchádza silný únik tak sa asi pripojí. Ešte k včerajšku, z Pidcocka pre mňa nečakane rastie jazdec na GC. V Ineose našli ďalšieho lídra. Keď z Wigginsa, Thomasa a Froomea urobili víťazov Tour, kľudne aj z Pidcocka. Inak Pidcock je vo veku Evenpoela, ak by Evenpoel takto lietal dnes na Tour tak by som bol veľmi prekvapený.
A bolo pekné vidieť trápiť sa vpredu na Froomea na Alpe d'Huez.
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 15. Júl 2022 9:39:50

všetci pred Tour chceli aby niekto potrápil Pogačara, a teraz všetci čakajú na zlý deň Jumba aby bola Tour zaujímavá :D :)
Pogačar vyzerá že sa pozviecha čo je dobré znamenie, aj keď ten jeho tím je úplne rozbitý a mám obavy že sám to bude mať veľmi ťažké.
V časovke bude silný, lebo je to prevažne rovina a na tej je omnoho silnejší ako Vingegaard. Čiže dá sa počítať, že tam stiahne z náskoku
minútu, možno minútu a pol :idea: otázkou ostáva či Jonas ustane tie ataky od súperov. Ono to často vyzerá, že je v pohode, ale určite si
riadne dáva a je na hrane :)
Pidcockovi to veľmi prajem, na to, že ide prvä Tour sa prezentuje veľmi konzistentnými výkonmi a to víťazstvo si proste zaslúžil. Froome
milo prekvapil po dlhom čase 8-)
a dnes nás snáď Peťo milo prekvapí ;)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 15. Júl 2022 10:05:16

simko píše:podla mna Pogacar nemoze v casovke pocitat s nejakym velkym ziskom. nieco moze byt, ale bol by som prekvapeny ak by to bolo vyrazne nad 30-40 sekund. Jumbo-Visma mi dnes velmi pripominali Sky/Ineos. a Vingegaard mi aj postavou pripomina Frooma. vyzera to tak ze Pogi bude potrebovat slabsi den od Vingegaarda. dnes vyzeral Tadej omnoho lepsie ako vcera ale aj tak to nebolo uplne ono. cakal som viac nastupov a cakal som ze ten vlacik rozbije skor, mozno po tom ako si vystupil Van Aert. akoby zacal velmi kalkulovat so silami a neveril si ci nastupit a kedy.


mne pripomína Rasmussena aj do tváre aj štýlom na bicykli, a dúfam že to bude len tým :D :D :D
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod CyclingGeek » Pia 15. Júl 2022 11:50:05

Barguil odstúpil kvôli covidu....
keď si vezmete, že predvčerom bojoval skoro o víťazstvo, tak je to dosť desné :roll:
nechcem pomyslieť čo mohli včera napáchať tí divosi na Alpe d Huez :ugeek:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 15. Júl 2022 12:27:38

no dnes bude podla mna velky boj o unik. hlavne medzi takymi jazdcami ako je Mohoric, Politt a podobne typy. neviem ci sa niekomu bude chciet kontrolovat takuto etapu po dvoch horskych. Jakobsen podla mna potrebuje vydychnut.

co sa tyka Pidcocka a GC tak by to nebolo prekvapenie. ale vykony ako vo vcerajsej etape este nemusia nic dokazovat. ono treba byt silny aj v casovke a samozrejme treba top vykony v horach podavat den za dnom. lebo napriklad aj Van Aert vie podat velky vykon v horskej etape (vid. minuly rok) ale velmi neverim v jeho prerod na GC jazdca. ten vysledok nie je zaruceny a mohlo by to praveze jeho terajsie silne stranky uplne rozhadzat.

@CyclingGeek
no veru. neviem neviem ako to pojde dalej. ved to nie je mozne sa vyhnut tomu virusu. potom uz zalezi od kazdeho jazdca a jeho momentalnej imunity. a samozrejme davky ktoru schytal. otazka je ci niektore tie pozitivity nedrzia v tajnosti. lebo povedzme, je nejaky jazdec vysoko v GC. vysiel mu pozitivny test ale nema ziadne priznaky, ani na druhy den ani na treti. co urobia? poslu ho prec? podla mna nie. ostane jazdit ako Majka, s malou nalozou.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 15. Júl 2022 12:54:01

https://www.cyclingnews.com/news/tour-d ... ical-body/
no v podstate to som si aj myslel...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 15. Júl 2022 14:00:54

Tak koniec Petrových šancí dnes :(
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 15. Júl 2022 14:01:54

nuz Peto je bohuzial velmi slaby v kopcoch. niektori si mozno povedia ze som objavil teplu vodu:) ale naozaj som myslel ze ten Utah to moze trochu prinavratit, na TdS to nevyzeralo uplne marne ale uz ozaj nema zmysel dufat v nieco viac v suvislosti s Petom v kopcoch. treba povedat ze jeho sprint nie je zly, ten sa moze blizit urovni ktoru mal kedysi ale nohy v kopcoch? tie pochybujem ze vobec dosahuju 50% z toho co Peto pocas kariery ukazoval. a neustale padnem do tej pasce ze zacnem dufat:) uz som si neraz povedal ze Peto ma sancu uz len v rovinatych etapach ale potom zase naberiem nespravny smer a zacnem dufat v nieco viac:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod ifčopifčo » Pia 15. Júl 2022 14:19:23

simko píše:nuz Peto je bohuzial velmi slaby v kopcoch. niektori si mozno povedia ze som objavil teplu vodu:) ale naozaj som myslel ze ten Utah to moze trochu prinavratit, na TdS to nevyzeralo uplne marne ale uz ozaj nema zmysel dufat v nieco viac v suvislosti s Petom v kopcoch. treba povedat ze jeho sprint nie je zly, ten sa moze blizit urovni ktoru mal kedysi ale nohy v kopcoch? tie pochybujem ze vobec dosahuju 50% z toho co Peto pocas kariery ukazoval. a neustale padnem do tej pasce ze zacnem dufat:) uz som si neraz povedal ze Peto ma sancu uz len v rovinatych etapach ale potom zase naberiem nespravny smer a zacnem dufat v nieco viac:)


Hoci na nás elviska občas vrčí, stále dúfame v zázraky, ale tie sa v cyklistike nedejú, to nie je futbal :D Takže tento rok to bude bez víťazstva, ale nevadí, len aby Tour prešiel. Dnes som veril, že by to v peletóne mohol prejsť, ale už sa mi to nezdá, pretože aj keď sa vrátia do peletónu, tak na ďalších stúpaniach to bude veľmi ťažké.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tour de France

Poslaťod hujhe » Pia 15. Júl 2022 14:59:18

Podla mna ste velmi pesimisiticki. Peter tie kopce prejde v pelotone, pripadne si ho doklepne v zjazde. Otazka je, ci bude peloton bojovat o vitazstvo :D. Ale teraz sa ide ten najtazsi kopec a Peter sice je od zaciatku na konci pelotonu, ale uz sa tam drzi polku kopca. Podla mna to da.
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 15. Júl 2022 15:09:25

@hujhe
ale tu nejde o to ci to Peto nejako prejde. taketo kopce by presiel kedysi na spici pelotonu a zaberal by iba jednou nohou. a este by aj nejaku knihu podpisal. kdezto teraz ked sa zrychli tak on na konci pelotonu vyzera na uterak:) ano teraz sa drzi lebo tempo je pomerne slabe ci uz v pelotone alebo v uniku.
inak podla mna kedysi nemal problem s teplymi dnami. jeho vykony boli spickove aj v horucom pocasi. teraz sa mi zda ze ked je teplo tak aj jeho vykony su zle. aj sa nadmerne poti podla mna. mal by sa viac ladovat alebo ja neviem...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 15. Júl 2022 16:10:34

nuz Peto je dnes na uterak. musi sa citit dost zle. lebo rozhodne jeho prejav dobre nevyzera. ktovie ci sa neprejavuje nedostatocny zaklad zo zimnej pripravy ovplyvnenej covidom. este na TdS to islo celkom fajn, aj pocas prvych etap na TdF. ale teraz vyzera velmi zle.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Gaučový profesionál » Pia 15. Júl 2022 16:14:49

Myslím si, že 2x(3) Covid zanechal na jeho pľúcach následky a preto je jeho lezenie nonexistentné.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 15. Júl 2022 16:34:06

Gaučový profesionál píše:Myslím si, že 2x(3) Covid zanechal na jeho pľúcach následky a preto je jeho lezenie nonexistentné.

ale to ci mas znicene pluca musi byt velmi lahko zistitelne. ale oni nic take nikdy nepovedali. praveze vzdy po vysetreniach mu povolili trenovat. takze ja to berem tak ze Peto nema ziadne nasledky co sa tyka pluc. spominal sa iba long covid, a aj to iba ze "zrejme". navyse, je vobec v pelotone nejaky cyklista ktory nemal covid? neviem si to velmi predstavit pri tom sposobe zivota. Van Aert kratko po covide uz trhal kocky na Roubaix. nie som si isty ci tento stav v akom sa nachadza Peter mozeme cely hodit na covid. myslim si ze je to suhrn mnohych faktorov. kazdopadne dnes je to na totalny uterak.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tour de France

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 15. Júl 2022 19:36:48

Keď čítam tieto vaše depresívne vyjadrenia plné skepticizmu :lol: začínam sa obávať, že Peter bude bez šance aj v nedeľnej etape do Carcassonne. :?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 485
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Tour de France

Poslaťod simko » Pia 15. Júl 2022 19:49:52

@Za Slušný Svet
pozeram ze v Rodez ma byt v nedelu 36 stupnov a v Carcassonne este aj o nieco viac. takze ano, Peter podla mna bez sance. ono ten profil pri nejakom vysokom tempe pelotonu by mu asi robil problemy aj keby boli prijemnejsie teploty. ale co si Petra vsimam tak jeho vykony vo vyssich teplotach su v poslednom case pomerne biedne. ja neviem, podla mna mu chyba nejaky poriadny zaklad zo zimnej pripravy. cize on sa vie celkom pripravit na nejake jednodnove preteky, popripade tyzdnovy etapak. ale z hladiska 3 tyzdnovej GT to je horsie. zda sa mi ze mu klesa vykon kazdym dnom. ved aby Groenewegen bol v pelotone a Peto nie?
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 92 hostia

cron