Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 14. Aug 2022 16:03:07

majo píše:Pozerali ste niekto? Ako sa tak potrhal ten peloton? Vykonovo odpadali alebo to hromadne vzdavali?

Ja som to pozeral a myslel si našich? Nebolo ich príliš vidieť, zrejme odpadli v tom jedinom strmšom kilometrovom stúpaní a už sa nedostali do peletónu, Erik očakávane, pridal ďalšie DNF, zmysel jeho účasti na týchto pretekov som nepochopil. Jediný Štoček bojoval niekde v strede balíka, Čaňo a aj Liška sa tam v záverečných kolách už motkali na konci. Fabio ukázal svoje zrýchlenie na zopár metroch a výborne rozbiehal Danny Poppelovie, Merlier vsadil na dlhší šprint, pekný dres majstra Európy je v správnych rukách, Fábio je IMHO najlepší šprintér sezóny. Pascal si chudák škaredo ustlal a Matúš sa jeho pádu šikovne vyhol, atmosféra v Mníchove skvelá. To je krátka správa z pretekov. ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Ned 14. Aug 2022 18:29:28

Píšete o Erikovi. Jeho účasť jednoducho vyplynula z toho, že nebolo koho postaviť. Keď si prejdete tie mená, tak nemali sme pretekárov, ktorí by mohli ísť. Jediní, ktorí ostali mimo, boli tuším Haring (hustý MTB program + rovinatý profil) a Tybor (stále zdravotné problémy, tuším aj covid mal). Nemá kto jazdiť.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 14. Aug 2022 19:16:09

@lukas
Trochu som sa obaval ze je to tak ale na druhej strane som dufal ze ho to ete povzbudi a nastartuje…som si isty ze nikto tu na fore to nemyslel s erikom zle a ze vsetci mu maximalne fandime
@ifco
Myslel som celkovo nielen nasich…z toho co som vycital na neze tak to prislo do ciela dost potrhane ajked tie rozdiely medzi skupinkami boli monimalne a kedze vzhladom na profil dojazdu som predpokladal ze pride v case vitaza najmenej 100 ludi tak som bol zvedavy ako to tam vyzeralo…je to skoda ze matus neprisiel v orvej skupine ale par sekund po nich aj ked to zas nieje tak dolezite ale aspon by to bolo take trosku krajsie pre nas
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod konyk87 » Pon 15. Aug 2022 9:13:10

@majo
pozeral som to tak jednym okom a este v poslednom kole siel pohromade dost velky balik, kde boli na uplnom chvoste liska a canecky a viac vpredu pri cechoch stocek.
cca 2-3 km pred cielom to riadne natiahli taliani a po obratke pri vitaznom obluku cca 1.5 km pred cielom sa vytvorili medzery.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Uto 16. Aug 2022 10:11:45

@lukas - vďaka za vysvetlenie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 20. Aug 2022 18:29:10

Chudak Lukas Kubis by mal bohuzial na konci sezony dostat cenu za nestastnika roka…tolkokrat co pokazil jazdec pred nim finish Lukasovi to nezazil asi ziaden pretekar na svete…velmi ma to mrzi…musi to byt pre neho frustrujuce…velmi mu zelam nejaky dobry vysledok
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Aug 2022 10:22:12

majo píše:Chudak Lukas Kubis by mal bohuzial na konci sezony dostat cenu za nestastnika roka…tolkokrat co pokazil jazdec pred nim finish Lukasovi to nezazil asi ziaden pretekar na svete…velmi ma to mrzi…musi to byt pre neho frustrujuce…velmi mu zelam nejaky dobry vysledok


Dúfajme, že dnes bude mať viac šťastia, ešte zajtra je etapka v ktorej by mohol byť v závere a potom to už bude ťažké a bude skôr o prežití v pretekoch.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Aug 2022 10:35:00

Dnes sa Peter ukáže v tradičnom Hamburgu a som zvedavý, ako bude prechádzať cez Waseberg, to by mohlo naznačiť, ako na tom je. Čo sa týka záveru, štartuje tam množstvo šprintérov ktorí sú v súčasnosti rýchlejší ako Peter, Jakobsen, Philipsen, Greonewegen, Demare, WvA, Ewan, potom ďalší, ktorí ukazovali v tejto sezóne slušné šprinty ako Bauhaus či Dainese a potom šprintéri ako Gaviria, Viviani, Hofstetter, Kristoff ... ktorí sú v tejto sezóne rýchlostne na tom zhruba rovnako ako Peter. Suma sumárum, ak skončí v top 5, čo by bolo jeho najlepšie umiestnenie na týchto pretekoch, bolo by to fajn. Nahrávať mu môže to, že šprint tam býva chaotický, na druhej strane hrozí pád a asi by nebolo rozumné príliš riskovať pri otváracích pretekoch záverečnej časti sezóny.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 21. Aug 2022 11:37:48

ifčopifčo píše:Dnes sa Peter ukáže v tradičnom Hamburgu a som zvedavý, ako bude prechádzať cez Waseberg, to by mohlo naznačiť, ako na tom je. Čo sa týka záveru, štartuje tam množstvo šprintérov ktorí sú v súčasnosti rýchlejší ako Peter, Jakobsen, Philipsen, Greonewegen, Demare, WvA, Ewan, potom ďalší, ktorí ukazovali v tejto sezóne slušné šprinty ako Bauhaus či Dainese a potom šprintéri ako Gaviria, Viviani, Hofstetter, Kristoff ... ktorí sú v tejto sezóne rýchlostne na tom zhruba rovnako ako Peter. Suma sumárum, ak skončí v top 5, čo by bolo jeho najlepšie umiestnenie na týchto pretekoch, bolo by to fajn. Nahrávať mu môže to, že šprint tam býva chaotický, na druhej strane hrozí pád a asi by nebolo rozumné príliš riskovať pri otváracích pretekoch záverečnej časti sezóny.


Veľmi sa teším na Hamburg. ;) A nielen kvôli Petrovi, ktorý tam odštartuje záverečnú časť sezóny, ale aj kvôli veľmi zvučnej štartovej listine. Dodnes si pamätám, ako v roku 2011 túto klasiku vyhral Edvald Boasson Hagen z krátkeho úniku cez kopec pár kilometrov pred cieľom. Aj dnes to môže byť zaujímavé, pretože okrem silných šprintérov je na štarte aj viacero kvalitných klasikárov. Ktovie, možno aj dnes nejaký odolný klasikár sfúkne šprint. Hneď na prvú sa ponúka Wout van Aert, ale napríklad aj taký Magnus Sheffield má momentálne výbornú formu a pre mňa je čiernym koňom. Ak by to predsalen malo skončiť tradičným špurtom, tak by som to doprial Arnaudovi Démareovi. 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 21. Aug 2022 12:58:59

Peter by mal dat stupania spolu s pelotonom. Verim tomu. Ale kedze na startovke je WVA a 17 km pred cielom konci Waseberg, tak osobne tipujem, ze Jumbo tam rozbije peloton. Kolko moze ziskat WVA mozno spolu s Laporteom? 20 sekund na celo pelotonu? Kym sa tahaci sprinterskych timov spoja a pockaju hlavne svojich lidrov, ktori budu odpadavat po uvodnych metroch, tak z 20 sekund moze byt 40 - a to belgicka masina hravo ustoji. Myslim si, ze sme sa dostali do ery, ked ani sprinterske klasiky nebudu znamenat hladanie vitaza medzi najrychlejsimi muzmi, ak budu este na trase stupania par km pred cielom, tak duplom...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Aug 2022 14:59:12

zakliata.panna píše:Peter by mal dat stupania spolu s pelotonom. Verim tomu. Ale kedze na startovke je WVA a 17 km pred cielom konci Waseberg, tak osobne tipujem, ze Jumbo tam rozbije peloton. Kolko moze ziskat WVA mozno spolu s Laporteom? 20 sekund na celo pelotonu? Kym sa tahaci sprinterskych timov spoja a pockaju hlavne svojich lidrov, ktori budu odpadavat po uvodnych metroch, tak z 20 sekund moze byt 40 - a to belgicka masina hravo ustoji. Myslim si, ze sme sa dostali do ery, ked ani sprinterske klasiky nebudu znamenat hladanie vitaza medzi najrychlejsimi muzmi, ak budu este na trase stupania par km pred cielom, tak duplom...


Nemyslím si, že taký scenár je úplne nemožný, ale predsa len, toto nie je etapa ale jednorázovka a tak za víťazstvom pôjdu všetci bez nejakých iných úloh či záujmov. Cap Blanc je síce číslami podobný ako Wasberg, ale percentá skresľovalo prvých 100 a posledných 100 metrov ktoré boli od 0-3%, najstrmšie úseky mal v svojej poslednej tretine, Wasberg je najstrmší po 200 metroch a druhá polovica je miernejšia, takže urobiť si tam náskok nebude také jednoduché. Ale nevylučujem to, WvA je cyklista pri ktorom je všetko možné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Aug 2022 15:43:44

Zdá sa, že WvA to bude mať uľahčené. Peter ..... je už vzadu, otázka je, či to bolo tým pádom, je to dosť možné.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 21. Aug 2022 16:14:47

Tak, predsalen nie je Wout van Aert všemocný. Dnes sa nechal pomerne ľahko nachytať z pravej strany (odtiaľ šprint očividne neočakával)...
Životné víťazstvo pre robotníka Marca Hallera. Super! 8-) Takéto príbehy mám rád (a nielen pre to, že mám Hallera na Velogames ;) :lol: )...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 21. Aug 2022 16:17:02

Tak bol Peter v zavere v baliku? Sledoval som textovy prenos na PCS, tam ho pisali v skupine za veducou paticou. Vo vysledkoch ale zatial nie je... Odpadol alebo sa pomylili?
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 21. Aug 2022 16:19:57

Za Slušný Svet píše:Tak, predsalen nie je Wout van Aert všemocný. Dnes sa nechal pomerne ľahko nachytať z pravej strany (odtiaľ šprint očividne neočakával)...
Životné víťazstvo pre robotníka Marca Hallera. Super! 8-) Takéto príbehy mám rád (a nielen pre to, že mám Hallera na Velogames ;) :lol: )...

Tak Haller ma/mal potencial vzdy, len ho zatial vyuzivali najma ako rozbiehaca. Krasny vysledok a zasluzena zivotna vyhra (zatial). :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 21. Aug 2022 16:23:11

zakliata.panna píše:Tak bol Peter v zavere v baliku? Sledoval som textovy prenos na PCS, tam ho pisali v skupine za veducou paticou. Vo vysledkoch ale zatial nie je... Odpadol alebo sa pomylili?


Určite bol v balíku, niekoľkokrát som ho tam videl. Ale do záverečného šprintu sa nezapojil. Vypustil to alebo to rozbiehal kolegovi. To už som nezaregistroval...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Ned 21. Aug 2022 16:27:00

zakliata.panna píše:Tak bol Peter v zavere v baliku? Sledoval som textovy prenos na PCS, tam ho pisali v skupine za veducou paticou. Vo vysledkoch ale zatial nie je... Odpadol alebo sa pomylili?


Bol tam, ale nešprintoval, šprintoval nejaký jeho kolega, Peter prišiel volne za skupinou, prečo, to ti povedať neviem a nebudem špekulovať, aby som nenasrdil elvisku ;)
Marcovi to prajem, vždy poteší, keď nejaký "robotník" získa takéto víťazstvo, WvA na chvíľu zadriemal a to ho stálo víťazstvo, inak som bol celkom nasrdený na Politta, že ťahal ako o dušu po tom páde.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod zakliata.panna » Ned 21. Aug 2022 16:40:39

Vdaka, chalani. Lebo na PCS to vyzeralo tak, ze za veducou paticou ide len zopar jazdcov vratane Petra. A nakoniec to bol zvysok pelotonu aj s niektorymi sprintermi. Uz som sa tesil, ze Peter drzal tempo so skupinou klasikarov, ale vlastne bol to akoby peloton, kde ostal aj Kristoff, Philipsen atd.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Pon 22. Aug 2022 7:16:18

Peto tiez padol 20km pred cielom?
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 22. Aug 2022 8:07:39

majo píše:Peto tiez padol 20km pred cielom?


Ten väčší pád bol cca 29 km pred páskou a ja som nezaregistroval, že by padol aj on. Zrejme ho len trochu zdržal pád. Potom som ho viackrát videl na predných miestach v balíku, lenže to už bolo irelevantné, lebo rozhodujúci únik sa už valil do cieľa.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia