Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Bratia Saganovci

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Uto 21. Mar 2023 16:48:33

@zakliata.panna - palec hore za príspevok, IMHO vyjadril si pocity trúfam si napísať väčšiny fanúšikov Petra a aj cyklistiky celkovo.
Veľmi by som mu prial nejaké víťazstvo vo WT peletón najviac na TdF, alebo aspoň na menších pretekoch, ale pravdepodobnosť sa blíži k nule, muselo by d seba zapadnúť množstvo faktorov, aby takú šancu vôbec dostal. Inak som nenapraviteľný, viem ako na tom Peter je, viem, že nemá na popredné priečky, ale stále podvedome hľadám v peletóne jeho dres a prilbu či sa tam ešte drží, stále nejako nedokážem akceptovať fakt, že už je z neho cyklista aký je. Až keď definitívne odpadne z peletónu, či prípadne vidím, že v závere etapy má pozíciu z ktorej a nedá zvíťaziť tak si uvedomím, že si mám preteky užívať a baviť sa nimi a nie trpieť spolu s Petrom :(
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Uto 21. Mar 2023 17:49:26

Ano vsetci pisete dobre aj ked pre nas fanusikov su to smutne skonstatovania
S cim ale ja s vami nesuhlasim je ze ja si nemyslim ze uz tento rok nevyhra nic na urovni wt…sezona je mega dlha(tdf ci ine vyznamne wt preteky su daleko) a pocas nej este stale moze nabrat potrebnu formu na vitazstvo…ano Petove telo je podls vsetkeho znicene ale bolo to vynimocne telo…silne a vybusne ale zaroven aj vytrvale a hlavne dokazalo vudy mega rychlo regenerovat…a ja neverim ze sa to vsetko jednoducho uplne vymazalo a preto ja o wt vitazstve nepochybujem…teraz na jar to asi nebude ale v lete kludne a na jesen este moze byt naozaj silny…ano smerujem svoje myslienky k MS…tento rom glasgow ci? Nechce sa mi guglit ;)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 21. Mar 2023 18:42:45

majo píše:Ano vsetci pisete dobre aj ked pre nas fanusikov su to smutne skonstatovania
S cim ale ja s vami nesuhlasim je ze ja si nemyslim ze uz tento rok nevyhra nic na urovni wt…sezona je mega dlha(tdf ci ine vyznamne wt preteky su daleko) a pocas nej este stale moze nabrat potrebnu formu na vitazstvo…ano Petove telo je podls vsetkeho znicene ale bolo to vynimocne telo…silne a vybusne ale zaroven aj vytrvale a hlavne dokazalo vudy mega rychlo regenerovat…a ja neverim ze sa to vsetko jednoducho uplne vymazalo a preto ja o wt vitazstve nepochybujem…teraz na jar to asi nebude ale v lete kludne a na jesen este moze byt naozaj silny…ano smerujem svoje myslienky k MS…tento rom glasgow ci? Nechce sa mi guglit ;)


Áno, majo, máš pravdu, Glasgow. Ale tento rok nie na jeseň. Majstrovstvá budú už 6. augusta.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod majo » Uto 21. Mar 2023 19:22:32

@za slusny svet
Ahaaa jasne ale tak to je este lepsie…top forma po tdf kde peto da 2 etapy a zeleny dres ;)
Nie nepil som ani nedrogujem :lol:
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 25. Mar 2023 12:24:38

Myslím si, že Peter nedokončí Tour ak tam pôjde. A nebude to kvôli jury.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Sob 25. Mar 2023 13:33:29

Stale vo mne, mozno aj vo vas, rezonuju slova o vybornej priprave, o tom, ako si mame kazde preteky v poslednej sezone uzit... Vyborna priprava? To bolo myslene v ramci Petrovho ponimania, ci ako? Ak su ostatne preteky obrazom spominanej pripravy, tak spanombohom. Ved ludia z TE museli mat datove vystupy, cisla isto na urovni priemerneho domestika na prvu polovicu klasiky. K tomu uzivaniu sa neoplati ani vyjadrovat, iba ak boli smerovane na suboje MvdP, WVA a Pogacara, lebo ak by davali prenosy ako v minulosti z poslednych dvoch hodin, tak Petra ani neuvidime... P. S.: Ano, Peter je na tom zle, nie vlastnou vinou, ale naco taketo vyhlasenia v Argentine...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2023 15:24:00

Bože, už to neriešte, stále Vás to baví, že čo povedal pred Argentínou, už prešlo niekoľko mesiacov, tak sa cítil vtedy dobre . Ale doteraz to riešite, že čo povedal . Nemal potom povedať ani to, že je to jeho posledná sezóna na ceste , len porovnávate, riešite jeho formu atď. Ale aj keby nepovedal, tak by boli komenty typu, už by mal skončiť atď. Dakedy mám skôr taký pocit, že fanúšikovia si stále dačo nájdu na kritizovanie a nielen hejteri. Ano nie je to ono,, ale nerobím okolo toho také haló ako Vy podaktorí.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2023 15:25:52

ifčopifčo píše:@zakliata.panna - palec hore za príspevok, IMHO vyjadril si pocity trúfam si napísať väčšiny fanúšikov Petra a aj cyklistiky celkovo.
Veľmi by som mu prial nejaké víťazstvo vo WT peletón najviac na TdF, alebo aspoň na menších pretekoch, ale pravdepodobnosť sa blíži k nule, muselo by d seba zapadnúť množstvo faktorov, aby takú šancu vôbec dostal. Inak som nenapraviteľný, viem ako na tom Peter je, viem, že nemá na popredné priečky, ale stále podvedome hľadám v peletóne jeho dres a prilbu či sa tam ešte drží, stále nejako nedokážem akceptovať fakt, že už je z neho cyklista aký je. Až keď definitívne odpadne z peletónu, či prípadne vidím, že v závere etapy má pozíciu z ktorej a nedá zvíťaziť tak si uvedomím, že si mám preteky užívať a baviť sa nimi a nie trpieť spolu s Petrom :(

Ako vieš presne, ako na to presne Peter je? Lebo ja by som to ani na na 80 % nenapísala.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2023 15:28:23

ifčopifčo píše:@zakliata.panna - palec hore za príspevok, IMHO vyjadril si pocity trúfam si napísať väčšiny fanúšikov Petra a aj cyklistiky celkovo.
Veľmi by som mu prial nejaké víťazstvo vo WT peletón najviac na TdF, alebo aspoň na menších pretekoch, ale pravdepodobnosť sa blíži k nule, muselo by d seba zapadnúť množstvo faktorov, aby takú šancu vôbec dostal. Inak som nenapraviteľný, viem ako na tom Peter je, viem, že nemá na popredné priečky, ale stále podvedome hľadám v peletóne jeho dres a prilbu či sa tam ešte drží, stále nejako nedokážem akceptovať fakt, že už je z neho cyklista aký je. Až keď definitívne odpadne z peletónu, či prípadne vidím, že v závere etapy má pozíciu z ktorej a nedá zvíťaziť tak si uvedomím, že si mám preteky užívať a baviť sa nimi a nie trpieť spolu s Petrom :(

Ako vieš presne, ako na to presne Peter je? Lebo ja by som to ani na na 80 % nenapísala.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2023 15:38:05

zakliata.panna píše:Menšia esej a zamyslenie: Po M-SR (a nielen po ňom) som si uvedomil, aký je ten cyklistický pánbožko nespravodlivý... Je tomu možno už aj 5 rokov, čo sme tu na fóre diskutovali o tom, aké krásne súboje nás čakajú medzi Petrom a nastupujúcimi hviezdami MvdP a WVA. Ako bude mať konečne parťákov, ktorí sa neboja útočiť alebo sa striedať. Ako sme sa tešili na súboje mladého Petra s legendami Cancellarom a Boonenom, niečo podobné malo prísť aj v ostatných rokoch (od 2019). Realita však bola úplne iná - Petrovo zranenie na TdF 2018, v sezóne 2019 to bolo len ,,lízanie rán" po páde, potom viacnásobný kovid a evidentná strata výkonu spolu s únavou (postkovidový syndróm). Takže práve od sezóny 2019, keď obaja cyklokrosári začali vyhrávať klasiky, sa Peter nemohol zapojiť do tohto súboja. S určitosťou sme prišli o veľké súboje na Ronde, P-R, ale aj na TdF v klasikárskych zvlnených etapách atď. Nevravím, že by Peter vyhrával, ale v plnej sile a ideálnom klasikárskom veku, by sme videli parádne bitky - a možno aj ešte jedno víťazné Ronde, možno aj Omloop, možno aj ďalší zelený dres z TdF... Bohužiaľ, ostalo to v rovine fantázie, Petra prestala cestná cyklistika baviť, ani sa mu nemožno čudovať, a končí v ideálnom veku - síce v pozícii legendy, ale bez možnosti rozlúčiť sa bojom o víťazstvo na svojich milovaných kockách. Toto bolo dopriate jeho predchodcom Fabianovi a Tomovi, aj keď vo svojich rozlúčkových sezónach nevyhrali kockové klasiky, boli hlavnými protagonistami. Peter maximálne s úlohou domestika, bohužiaľ, výkonnosť na superdomestika nemá, a tiež ako reklama.

Podobná športová tragédia ako Froome, ktorý však už nedokáže vyhrávať ani na podpriemerných jednotkových etapákoch. Prednedávnom sme všetci zachytili Thomasov podcast, kde s Petrom rozoberali pamätnú etapu - symbolické, že obe hviezdy, Peter aj Chris, dopadli takmer rovnako - stali sa z nich priemerní až podpriemerní jazdci, sčasti vlastnou vinou, sčasti nezavinene, ktorí (možno) so smútkom v očiach pozerajú na svojich nástupcov, ako vyhrávajú preteky, kde boli dovtedy pánmi oni; ako im berú rekordy; a najhoršie, že nemôžu sa s nimi merať - Peter s MvdP, WVA, Pogačarom a zase Froome s Pogačarom, Evenepoelom, Rogličom, Vingegaardom. Samozrejme, stali sa aj väčšie športové tragédie, keď museli pretekári náhle ukončiť kariéru (napr. Colbrelli), ale keďže my sme Slováci, Petrova ,,tragédia" sa nás viac dotýka.

A viem, že to zaznelo aj vo vašich komentároch, ale je ,,krásne" vidieť, akú paseku spravil kovid s Petrovým telom. To nebude strata výkonu pár percent, myslím si, že to je možno aj 20+ %, ale len vďaka tomu, že Peter je Peter, tak dokáže v niektorých etapách konkurovať najlepším, dokonca aj dačo vyhrať. Do tejto mozaiky už jasne zapadá Giro 2021, kde vyhral jednu etapu a bodovačku, ale jazdil maximálne defenzívne, ani zatočenie pedálom navyše - hoci to bolo prezentované hlavne ako šetrenie pred TdF, myslím si, že Peter jazdil, ako vedel a vládal, a len nevýrazná šprintérska štartovka mu nesťažila 3 týždne v Taliansku. Ak by tam bol napr. opäť Démare s tímom okolo seba, tak by ho asi ,,zožrali". To vychutnanie ,,zničeného" Petra sme videli na TdF 2020, keď ho dorazil Bennett s QS - áno, išiel proti nemu celý QS, ale ak by sme teleportovali vtedy verziu Sagan 2016 alebo 2017 alebo 2018, tak Bennett by hltal prach jazykom z asfaltu. Ak by sa pridali ešte kolegovia z Bory, tak by hltalo prach aj cele QS. :D Odchod z Bory tiež nemohol prekvapiť, Denk a ľudia okolo mali dáta z pretekov a tréningov, museli to byť alarmujúce čísla. Snívali sme vtedy o prestupe do QS - čo by tam však robil? Domestikov majú dosť, peňazí pomenej, treba viac makať, ako robiť reklamy. ;) Samozrejme, ak by videl Patrick Petrovu výkonnosť, asi by sa zasmial, či to myslí s prestupom vážne, história by sa opakovala ako pred x rokmi, keď ho nezobral. Tentokrát by však Patrick už svoje NIE neoľutoval.

Čo na záver: Ak by Peťo vyhral nejakú WT etapu, čo sa mu darí od vstupu do profi pelotónu, tak by sme to mohli považovať za malý zázrak. Reči o zelenom drese už nech radšej ani nikto nevypustí z úst, hlavne nie ľudia okolo Petra, lebo si budú do nich s..ť, pretože napriek tomu, že Wout pôjde (asi) len po etapách, je tam X jazdov, ktorí budú vyššie v bodovačke - Pedersen, Philipsen, Démare atď. Zničený Peter nemá už nárok. Azda príde na Okolo Slovenska, tu by etapa mohla byť reálna, ak neprídu nejakí hviezdni šprintéri, a možno opäť aj žltý dres z GC. :) Napriek všetkému držím palce na rukách aj nohách, tajne budem dúfať v (nereálny) progres a nech sa hlavne mýlim vo všetkých prognózach. :D

Zo začiatku možno s podaktorymi názormi súhlasím, ale ostatok nie veľmi. Cancellara možno poslednú sezónu mal dobrú, ale Boonen až tak nie. Čudne že Frooma, nikto až tak nekritizuje, ale Sagana hej, plus podaktorí ešte aj peniaze spomenú atď . Reklamu bude ďalej robiť, zo Sportfulom ma tuším 9 ročnú zmluvu ešte, aj keď už skončí s cestnou cyklistikou. Covid a a rôzne zdravotné problémy urobili problémy s telom. Ja stále verím, že niečo vyhrá, ale nie klasikach. A keby aj nevyhral, nevadí, budem vďačná co dosiahol, ani nebudem tu špekulovať, porovnávat dopodrobna atď.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 25. Mar 2023 16:02:43

elviska píše:
zakliata.panna píše:Menšia esej a zamyslenie: Po M-SR (a nielen po ňom) som si uvedomil, aký je ten cyklistický pánbožko nespravodlivý... Je tomu možno už aj 5 rokov, čo sme tu na fóre diskutovali o tom, aké krásne súboje nás čakajú medzi Petrom a nastupujúcimi hviezdami MvdP a WVA. Ako bude mať konečne parťákov, ktorí sa neboja útočiť alebo sa striedať. Ako sme sa tešili na súboje mladého Petra s legendami Cancellarom a Boonenom, niečo podobné malo prísť aj v ostatných rokoch (od 2019). Realita však bola úplne iná - Petrovo zranenie na TdF 2018, v sezóne 2019 to bolo len ,,lízanie rán" po páde, potom viacnásobný kovid a evidentná strata výkonu spolu s únavou (postkovidový syndróm). Takže práve od sezóny 2019, keď obaja cyklokrosári začali vyhrávať klasiky, sa Peter nemohol zapojiť do tohto súboja. S určitosťou sme prišli o veľké súboje na Ronde, P-R, ale aj na TdF v klasikárskych zvlnených etapách atď. Nevravím, že by Peter vyhrával, ale v plnej sile a ideálnom klasikárskom veku, by sme videli parádne bitky - a možno aj ešte jedno víťazné Ronde, možno aj Omloop, možno aj ďalší zelený dres z TdF... Bohužiaľ, ostalo to v rovine fantázie, Petra prestala cestná cyklistika baviť, ani sa mu nemožno čudovať, a končí v ideálnom veku - síce v pozícii legendy, ale bez možnosti rozlúčiť sa bojom o víťazstvo na svojich milovaných kockách. Toto bolo dopriate jeho predchodcom Fabianovi a Tomovi, aj keď vo svojich rozlúčkových sezónach nevyhrali kockové klasiky, boli hlavnými protagonistami. Peter maximálne s úlohou domestika, bohužiaľ, výkonnosť na superdomestika nemá, a tiež ako reklama.

Podobná športová tragédia ako Froome, ktorý však už nedokáže vyhrávať ani na podpriemerných jednotkových etapákoch. Prednedávnom sme všetci zachytili Thomasov podcast, kde s Petrom rozoberali pamätnú etapu - symbolické, že obe hviezdy, Peter aj Chris, dopadli takmer rovnako - stali sa z nich priemerní až podpriemerní jazdci, sčasti vlastnou vinou, sčasti nezavinene, ktorí (možno) so smútkom v očiach pozerajú na svojich nástupcov, ako vyhrávajú preteky, kde boli dovtedy pánmi oni; ako im berú rekordy; a najhoršie, že nemôžu sa s nimi merať - Peter s MvdP, WVA, Pogačarom a zase Froome s Pogačarom, Evenepoelom, Rogličom, Vingegaardom. Samozrejme, stali sa aj väčšie športové tragédie, keď museli pretekári náhle ukončiť kariéru (napr. Colbrelli), ale keďže my sme Slováci, Petrova ,,tragédia" sa nás viac dotýka.

A viem, že to zaznelo aj vo vašich komentároch, ale je ,,krásne" vidieť, akú paseku spravil kovid s Petrovým telom. To nebude strata výkonu pár percent, myslím si, že to je možno aj 20+ %, ale len vďaka tomu, že Peter je Peter, tak dokáže v niektorých etapách konkurovať najlepším, dokonca aj dačo vyhrať. Do tejto mozaiky už jasne zapadá Giro 2021, kde vyhral jednu etapu a bodovačku, ale jazdil maximálne defenzívne, ani zatočenie pedálom navyše - hoci to bolo prezentované hlavne ako šetrenie pred TdF, myslím si, že Peter jazdil, ako vedel a vládal, a len nevýrazná šprintérska štartovka mu nesťažila 3 týždne v Taliansku. Ak by tam bol napr. opäť Démare s tímom okolo seba, tak by ho asi ,,zožrali". To vychutnanie ,,zničeného" Petra sme videli na TdF 2020, keď ho dorazil Bennett s QS - áno, išiel proti nemu celý QS, ale ak by sme teleportovali vtedy verziu Sagan 2016 alebo 2017 alebo 2018, tak Bennett by hltal prach jazykom z asfaltu. Ak by sa pridali ešte kolegovia z Bory, tak by hltalo prach aj cele QS. :D Odchod z Bory tiež nemohol prekvapiť, Denk a ľudia okolo mali dáta z pretekov a tréningov, museli to byť alarmujúce čísla. Snívali sme vtedy o prestupe do QS - čo by tam však robil? Domestikov majú dosť, peňazí pomenej, treba viac makať, ako robiť reklamy. ;) Samozrejme, ak by videl Patrick Petrovu výkonnosť, asi by sa zasmial, či to myslí s prestupom vážne, história by sa opakovala ako pred x rokmi, keď ho nezobral. Tentokrát by však Patrick už svoje NIE neoľutoval.

Čo na záver: Ak by Peťo vyhral nejakú WT etapu, čo sa mu darí od vstupu do profi pelotónu, tak by sme to mohli považovať za malý zázrak. Reči o zelenom drese už nech radšej ani nikto nevypustí z úst, hlavne nie ľudia okolo Petra, lebo si budú do nich s..ť, pretože napriek tomu, že Wout pôjde (asi) len po etapách, je tam X jazdov, ktorí budú vyššie v bodovačke - Pedersen, Philipsen, Démare atď. Zničený Peter nemá už nárok. Azda príde na Okolo Slovenska, tu by etapa mohla byť reálna, ak neprídu nejakí hviezdni šprintéri, a možno opäť aj žltý dres z GC. :) Napriek všetkému držím palce na rukách aj nohách, tajne budem dúfať v (nereálny) progres a nech sa hlavne mýlim vo všetkých prognózach. :D

Zo začiatku možno s podaktorymi názormi súhlasím, ale ostatok nie veľmi. Cancellara možno poslednú sezónu mal dobrú, ale Boonen až tak nie. Čudne že Frooma, nikto až tak nekritizuje, ale Sagana hej, plus podaktorí ešte aj peniaze spomenú atď . Reklamu bude ďalej robiť, zo Sportfulom ma tuším 9 ročnú zmluvu ešte, aj keď už skončí s cestnou cyklistikou. Covid a a rôzne zdravotné problémy urobili problémy s telom. Ja stále verím, že niečo vyhrá, ale nie klasikach. A keby aj nevyhral, nevadí, budem vďačná co dosiahol, ani nebudem tu špekulovať, porovnávat dopodrobna atď.

Froomea nekritizujeme pretože nás viacmenej nezaujíma. Si na Slovenskom fóre, čo je nepochopiteľné na tom, že je pod drobnohľadom len Sagan?
Stále čakám na deň kedy pochopíš, že špekulovať a diskutovať o Petrových výkonoch neznamená, že mu nefandíme a nie sme vďační čo dosiahol. Z nejakého dôvodu potrebuješ stále seba vymedzovať ako nadradeného fanúšika lebo ho len slepo brániš a nikdy nepovieš nič negatívne. Všetci ostatní sú konšpirátori a hejteri. Keby nám bol ukradnutý, tak tu je už 3-4 roky o Saganovi ticho.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Mar 2023 16:48:53

elviska píše:
ifčopifčo píše:@zakliata.panna - palec hore za príspevok, IMHO vyjadril si pocity trúfam si napísať väčšiny fanúšikov Petra a aj cyklistiky celkovo.
Veľmi by som mu prial nejaké víťazstvo vo WT peletón najviac na TdF, alebo aspoň na menších pretekoch, ale pravdepodobnosť sa blíži k nule, muselo by d seba zapadnúť množstvo faktorov, aby takú šancu vôbec dostal. Inak som nenapraviteľný, viem ako na tom Peter je, viem, že nemá na popredné priečky, ale stále podvedome hľadám v peletóne jeho dres a prilbu či sa tam ešte drží, stále nejako nedokážem akceptovať fakt, že už je z neho cyklista aký je. Až keď definitívne odpadne z peletónu, či prípadne vidím, že v závere etapy má pozíciu z ktorej a nedá zvíťaziť tak si uvedomím, že si mám preteky užívať a baviť sa nimi a nie trpieť spolu s Petrom :(

Ako vieš presne, ako na to presne Peter je? Lebo ja by som to ani na na 80 % nenapísala.


Podľa jeho výkonov na pretekoch, už je tu dosť slušná vzorka na to, aby sa dalo povedať ako na tom Peter je. Pri všetkej úcte, mizerne, teda na cyklistu s jeho minulosťou a predchádzajúcou výkonnosťou. Je to porovnateľné s minulým rokom.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Mar 2023 16:59:58

elviska píše:
Zo začiatku možno s podaktorymi názormi súhlasím, ale ostatok nie veľmi. Cancellara možno poslednú sezónu mal dobrú, ale Boonen až tak nie. Čudne že Frooma, nikto až tak nekritizuje, ale Sagana hej, plus podaktorí ešte aj peniaze spomenú atď . Reklamu bude ďalej robiť, zo Sportfulom ma tuším 9 ročnú zmluvu ešte, aj keď už skončí s cestnou cyklistikou. Covid a a rôzne zdravotné problémy urobili problémy s telom. Ja stále verím, že niečo vyhrá, ale nie klasikach. A keby aj nevyhral, nevadí, budem vďačná co dosiahol, ani nebudem tu špekulovať, porovnávat dopodrobna atď.


Tommeke v poslednej sezóne končil na Roubaix a dovtedy stihol vyhrať jednu etapu na San Juan a skončiť 8. na E3,6. na G-W a 13. na Roubaix, Peter môže o takýchto umiestneniach na klasikách iba snívať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod hujhe » Sob 25. Mar 2023 17:48:32

Ked sa na to pozriem dnes triezvymi ocami, tak mi to pride uplne zrejme ze Peter nema formu. Neda sa jazdit na absolutnom vrchole 15 rokov. To nedokaze skoro nikto a u kazdeho cyklistu pride prepad formy. Za tie roky sa zacnu kopit zranenia, telo uz nevladze taku intenzitu. Vidime to snad u kazdeho. Preto sa tak tazko prekonavaju rekordy Merckxa, lebo to co dosiahol on bolo na hranici moznosti. Preto Froome len tesne nedal 5 vitazstiev na TdF, statisticky sa musi nieco pokazit (pady, choroby...). To iste Cavendish a 35 vitazstvo na Tour. Skoro to vyzera ako keby Merckx nastavil asymptoty mozneho. Peter ma 7 zelenych dresov, Zabel 6. Tie vitazstva vyzerali tak dominantne, ze sme si mysleli ze to bude moct opakovat kazdy rok. No dnes uz viem ze bolo naivne si mysliet ze by Peter mohol mat 10 dresov. Tak dlho sa to neda. Preto si myslim, aj ked to dnes tak nevyzera, ze WvA neziska viac zelenych dresov ako Zabel alebo Peter. Neprajem mu nic zle, ale neverim ze bude schopny udrzat tuto formu este 5 rokov. Peter sa priblizil a aj prekonal mnoho historicky najlepsich cyklistickych vykonov. Cakat ze by tie rekordy navysoval este 4 roky po tom co ich prekonal by znamenalo to, ze ocakavame ze Peter dokaze ist este o mnoho mnoho dalej za hranicu toho co dokazali vsetci cyklisti pred nim.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2023 18:11:19

@Gaucový profesional
Ale ani v zahraničí ho neriešia až tak, a ešte k tomu je Anglican. Ja viem že som na slovenskom fóre, ale pri inom športovcovi je napr 11 miesto v pohode, pri Saganovi hned katastrofa.
A nepochopím, lebo to beriem inak jak Vy, aj ked nevyhráva a tak. A nie som nadradený fanušík. Ja tiež na Vás môžem napísať že ste mometálne nadradený v kritizovaní atd. Nič nepoviem negítvne? Tiež napíšem že to nie je ono. Ale podaktoré názory, vedia človeka skor nasrdit, zhoršit náladu, aj ked sa to netýka mňa. 3-4 roky len kritizijete. ale nenazvala som Vás konšpirátormi. To už domýšlaš aj ty. Ale dakedy mi už forum pripomina jak diskusie na socilanych sietach s prepáčením.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2023 18:19:34

@ifcopifco
Ale asi troška aj vieme kvoli čomu to je, že mal posledné roky zdravotné problemy. Dobre tak Tommeke mal lepšie výsledky na konci kariery, ale nie u každého športovca to musí byť rovnaké, lebo podaktorí fanušikovia podla želania tak chcú aby vyhraval, bol v predu. ......Ja si pamatám že na P-R sa umiestnil dobre Boonen, ale lepšie bol na tom Cancella na konci kariery.
@hujhe
S tebou teraz súhlasím
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod elviska » Sob 25. Mar 2023 18:27:20

elviska píše:@Gaucový profesional
Ale ani v zahraničí ho neriešia až tak, a ešte k tomu je Anglican. Ja viem že som na slovenskom fóre, ale pri inom športovcovi je napr 11 miesto v pohode, pri Saganovi hned katastrofa.
A nepochopím, lebo to beriem inak jak Vy, aj ked nevyhráva a tak. A nie som nadradený fanušík. Ja tiež na Vás môžem napísať že ste mometálne nadradený v kritizovaní atd. Nič nepoviem negítvne? Tiež napíšem že to nie je ono. Ale podaktoré názory, vedia človeka skor nasrdit, zhoršit náladu, aj ked sa to netýka mňa. 3-4 roky len kritizijete. ale nenazvala som Vás konšpirátormi. To už domýšlaš aj ty. Ale dakedy mi už forum pripomina jak diskusie na socilanych sietach s prepáčením.

A ešte, mohla som reagovať na zakliatu pannu alebo ifca aj skôr, ale nereagovala som, čo písali pred pár dňami. Radšej som počkala, takže nie som hneď nadradený fanúšik.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 25. Mar 2023 19:06:40

Ja som tiež bol v posledných dňoch dosť smutný z Petrových výsledkov. Trochu mi však pomohli rozhovory, ktoré s Petrom spravila RTVS. Peter tam dostával pomerne priame otázky a, myslím si, že na ne odpovedal veľmi úprimne a pravdivo. Vďaka rozhovorom sa trošku viem vžiť do jeho situácie a mnohé kroky som pochopil.
Verím mu napríklad, že takéto skoré oznámenie konca kariéry (na začiatku poslednej sezóny) spravil najmä kvôli fanúšikom. Veľmi krásne tam rozprával o tom, ako ho sprevádzali na všetkých dôležitých podujatiach, ako si ich obrovskú podporu váži a chce im venovať tento posledný rok. Chce sa s nimi stretnúť, dopriať im posledné fotky a živý kontakt. Toto je z jeho strany podľa mňa maximálne úprimné. O výsledky už nejde, ide o ľudí. Krásne to bolo vidieť práve po nevydarenom Milano-Sanremo. Peter bol spokojný napriek nevydareným pretekom. Bol medzi priateľmi, fanúšikmi a mal pri sebe Marlona. To je pre neho momentálne najviac... A je to úplne v poriadku.
V rozhovoroch tiež padli otázky smerom k horským bicyklom a k olympiáde. Odpovede ma doslova šokovali... My sa na to totižto pozeráme úplne zle. Dumáme tu nad tým, koľko bodov stihne nazbierať a podobne... Petrovi ide najmä o opätovné nájdenie radosti z cyklistiky. Nič viac. On sa chce opäť cyklistikou trošku zabaviť. Ak sa podarí olympiáda, dobre, ak nie, nevadí. O medaile ani nemusí byť reč. Z rozhovorov jasne vyplynulo, že to nie je jeho hlavným cieľom, pretože si uvedomuje svoje limity.
Zaujali ma aj reakcie na aktuálnu sezónu a jej zvyšok. Na dané otázky reagovali Peter i Jano Valach. Obaja povedali, že by boli radi, keby počas nej zaznamenajú nejaké pekné víťazstvo. Nemá to byť teda len o vození sa po slávnych pretekoch, je tam aj túžba niečo vyhrať (túžba vyhrať je veľmi dôležitá). Opäť sa mi zdalo, že to myslia úprimne, že to nie sú len medové motúzy pre fanúšikov. Veď, kto by nechcel počas poslednej sezóny svojej kariéry vyhrať?
Nám teda nezostáva nič iné, len Petrovi ďalej fandiť a veriť, že sa ešte niečo podarí. Teda to, čo sme robili vždy. A vychutnávať si spolu s ním každý meter poslednej sezóny v svetovom cyklistickom pelotóne. Jeho príbeh je výnimočný a zaslúži si taký koniec, aký si preň vysníval hlavný hrdina.
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod zakliata.panna » Sob 25. Mar 2023 22:18:22

@Za Slusny svet, vdaka za vyjasnujuci komentar, ja nesledujem TV, cyklistiku pozeram na nete, takze som nezachytil Petrov rozhovor v RTVS. Potom svoj predchadzajuci komentar beriem spat. Ak je tato sezona o rozlucke s fanusikmi, byt blizko pri nich a neriesit vysledky pre slabu vykonnost, tak je vsetko v poriadku. Tesme sa s nim, azda pride aj na Okolo Slovenska, kde ho privita mnozstvo fanusikov, ja isto medzi nimi. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Bratia Saganovci

Poslaťod ifčopifčo » Sob 25. Mar 2023 23:27:25

Za Slušný Svet píše:Ja som tiež bol v posledných dňoch dosť smutný z Petrových výsledkov. Trochu mi však pomohli rozhovory, ktoré s Petrom spravila RTVS. Peter tam dostával pomerne priame otázky a, myslím si, že na ne odpovedal veľmi úprimne a pravdivo. Vďaka rozhovorom sa trošku viem vžiť do jeho situácie a mnohé kroky som pochopil.


Vieš mi prosím ťa upresniť kedy bol ten rozhovor a v akej relácii? V GBS? Rád by som si to pozrel.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 93 hostia