Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Giro d'Italia

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Giro d'Italia

Poslaťod CyclingGeek » Pon 15. Máj 2023 11:06:13

Keram píše:
pmts píše:
hujhe píše:aha tak to som nevedel, beriem spat
EDIT: vlastne nie :D, ked obcas nechaju jazdit niekoho so zlomeninou klucnej kostia a podobne, tak mohli by aj s covidom :D


Ako Slovák by si mal byť posledný kto niečo také povie :lol: ... Pozri čo porobil Covid s našimi tromi dlhoročnými WT cyklistami... Už jazdí iba jeden, aj ten mimo WT a do roka skončí :roll:


Sagan ,Baska a kto? Aj Juro mal problemy s Covidom?


V kazdom pripade necakal by som ze sa este toto moze stat. Mal aj priznaky ci len rutinny test? V lyzovani to uz davno nefunguje a na MS v hokeji maji vsetci absolutnu volnost a pochybujem ze ich testuju tak som prekvapeny ze v cyklistike to este je.


podľa článku na CN mu robili normálne zdravotné testy lebo sa necítil dobre, a keďže už včera hovoril o ťažkých nohách tak mu zrejme urobili aj Covid test, či to v ňom nespí. Nechápem ale logike tvojich úvah. To ako teraz nemajú vôbec testovať, lebo to nerobia lyžiari, alebo hokejisti? A pokým nie je na ventilácii majú ich nechávať v preteku? Uvedom si že lyžiar strávi na trati 50 sekúnd, cyklista v jednej etape 5-6 hodín. Šak asi im ide aj o budúcnosť a zdravie toho jazdca. Toto nie je golf, ani šach. V každej etape jazdci podávajú výkony ako v žiadnom inom športe. Navyše na Gire sú dlhé etapy. Ak ho nasadia do 200 km etapy a bude mať v sebe zárodky zápaľu pľúc, tak si beru na triko tímoví doktori, že im tam môže líder skolabovať.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Keram » Pon 15. Máj 2023 12:03:36

CyclingGeek píše:
Keram píše:
Sagan ,Baska a kto? Aj Juro mal problemy s Covidom?


V kazdom pripade necakal by som ze sa este toto moze stat. Mal aj priznaky ci len rutinny test? V lyzovani to uz davno nefunguje a na MS v hokeji maji vsetci absolutnu volnost a pochybujem ze ich testuju tak som prekvapeny ze v cyklistike to este je.


podľa článku na CN mu robili normálne zdravotné testy lebo sa necítil dobre, a keďže už včera hovoril o ťažkých nohách tak mu zrejme urobili aj Covid test, či to v ňom nespí. Nechápem ale logike tvojich úvah. To ako teraz nemajú vôbec testovať, lebo to nerobia lyžiari, alebo hokejisti? A pokým nie je na ventilácii majú ich nechávať v preteku? Uvedom si že lyžiar strávi na trati 50 sekúnd, cyklista v jednej etape 5-6 hodín. Šak asi im ide aj o budúcnosť a zdravie toho jazdca. Toto nie je golf, ani šach. V každej etape jazdci podávajú výkony ako v žiadnom inom športe. Navyše na Gire sú dlhé etapy. Ak ho nasadia do 200 km etapy a bude mať v sebe zárodky zápaľu pľúc, tak si beru na triko tímoví doktori, že im tam môže líder skolabovať.


Myslel som si ze to bol kontrolny test "zdravych" ludi. Ak sa citil zle beriem spat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Pon 15. Máj 2023 13:15:41

@CyclingGeek
Velmi dobre pisem absolutne s tebov suhlasim

Kazdopadne je to obrovska skoda lebo po vcerajsej sekundovej casovke som sa velmi tesil na suboje v horach…jasne ze tie budu aj tak ale vzdy je to obrovska strata ak musi odstupit hlavny favorit duplom ak je fakt vo forme

Teraz ale ocakavam remcovu ucast na tour co teda by vobec nebolo zle pre mna ako fanusika
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 15. Máj 2023 19:08:46

No, to sú teda veci... Stratili sme muža v ružovom. :( Ja teraz asi budem fandiť chlapíkom z Ineosu ;) Majú to kráľovsky rozbehnuté a Rogliča si zrejme vychutnajú. Thomas sa ho bude držať ako starý stopovací pes a Hart to isto párkrát vyskúša z diaľky... Pokojne môžu dať double. :!:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod majo » Str 17. Máj 2023 17:03:36

Paneboze ten Milan to je lokomotiva :shock:
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Giro d'Italia

Poslaťod konyk87 » Str 17. Máj 2023 20:59:06

este par takychto dni a pri troche stastia konecne pinot vyhra grant tour! :lol: :?
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Giro d'Italia

Poslaťod eres » Štv 18. Máj 2023 13:37:45

K tomu covidu na Gire sú dobré vysvetlenia v článku na idnes.cz:

Kreuziger varuje, že covidové onemocnění s mírnými příznaky sice nemusí být nebezpečné pro běžné smrtelníky, ale u profesionálů, kteří by s ním pokračovali v závodě, by mohlo způsobit významné zdravotní komplikace.

„Při vysoké zátěži na trati hrozí problémy se srdcem a plícemi. Navíc můžete ohrozit všechny ostatní zdravé.“

Patrick Lefevere, šéf Quick-Stepu, poukazuje: „Nehodlám riskovat ničí zdraví. Následky zanedbání covidu mohou být velmi vážně. Už jsem to zažil s Timem Declercqem, který onemocněl zánětem osrdečníku krátce poté, co prodělal covid. Slyšel jsem dost příběhů cyklistů, kteří mají kvůli přehlížení onemocnění plicní fibrózu nebo problémy se srdcem.“

https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/g ... istika_ten
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Giro d'Italia

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 28. Máj 2023 15:50:46

Nemala by byť časovka do vrchu v predposledný deň pretekov povinnou súčasťou každej Grand Tour :?: 8-) Pamätám si len dve takéto časovky, La Planche des Belles Filles a Monte Lussari. A ani na jednu z nich určite nikdy nezabudnem. :) Krásne, čisté, boj muža proti mužovi. Takto by mali končiť trojtýždňové preteky. Nádherné cyklistické divadlo, ohromujúce vyvrcholenie Gira 2023. Samozrejme, je mi strašne ľúto Thomasa, lebo som mu to prial. Žiaľ, cyklistika vie byť niekedy takáto krutá. Roglič si to však bezpochyby zaslúžil. Asi som cynická obluda, ale mňa dokonca potešila aj tá spadnutá reťaz Slovinca. :lol: Neskutočná dráma!

Napriek krásnemu tretiemu týždňu som od tohtoročného Gira očakával viac... Mnohé etapy boli nudné, zbytočne dlhé. Okrem časoviek sa o TOP3 v GC bojovalo v dvoch - troch etapách? Preteky samozrejme brutálne ovplyvnili odstúpenia. Podľa mňa najviac chýbali Evenepoel a Hart. S nimi by ten boj o pódium bol živelnejší. Zrejme by sme videli viac akcie a nástupy z väčšej vzdialenosti od cieľovej pásky. Nevadí. Včerajšom som si užil naplno. Vďaka za takéto športové zážitky! 8-)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Giro d'Italia

Poslaťod CyclingGeek » Pon 29. Máj 2023 9:17:36

Mňa tohtoročné Giro dosť sklamalo. Na to ako pred pretekom hovorili, že ide o najbrutálnejšiu trať a uvidíme veľké divadlo, že budú obrovské rozdiely medzi favoritmi, ten výsledok mi príde akoby sme v Ríme oslavovali koniec týždňového etapáku. Nie som fanúšik ani Thomasa ani Rogliča, čiže mi bolo jedno kto z nich vyhrá a paradoxne Roglič si to podľa mňa nezaslúžil teda vôbec. Časovka na Monte Lussari bol jeho jediný svetlý moment na tomto Gire, ak nerátame šprint na Tre Cime, kde získal dve sekundy na Thomasa :lol:
O to viac sa teším na Tour a Majstrovská sveta. Snáď nám pripravia trošku viac díváckej podívanej a nebudeme sa nudiť čakaním, kedy sa favoriti dostavia na métu kilometer od ciela a rozdajú si to o dve sekundy rozdielu medzi sebou :) :roll:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Giro d'Italia

Poslaťod ifčopifčo » Pon 29. Máj 2023 11:18:05

Kto si má zaslúžiť víťazstvo ak nie ten kto má na konci najlepší čas? Fandil som Géčku, ale Primož bol lepší. Taktika sa prispôsobuje profilom a rozloženiu etáp a boj o GC výrazne ovplyvnili výpadky, keby pokračovali Remco, Hart a Sivakov, asi by bol boj o GC zaujímavejší, aj keď si myslím, že záverečná časovka by Remcovi vôbec nesedela. Ineos by s dvoma cyklistami mohol viac útočiť a pokúsiť sa Primoža uťahať. O čo bol súboj o GC menej zaujímavý, o to boli zaujímavejšie boje o etapy, Gee, Pinot, Healy, Cort, Denz .... to boli parádne výkony a aj šprintéri neboli chamtiví a pekne si víťazstvá delili a Cav na záver, to bolo bomba a veľmi som mu to prial, aj keď viem, že tu nie je veľmi populárny. Takže za mňa celkom OK Giro vzhľadom na podmienky a priebeh, ale dúfam, že TdF bude čo sa týka GC zaujímavejšia, myslím si, že Tadej je toho zárukou.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Predchádzajúci

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 70 hostia