Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tour de France

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tour de France

Poslaťod Keram » Ned 07. Júl 2024 21:00:28

Cakal som ci VDP nepredvedie nejaky zazrak a na poslednych 4 usekov neskresa este minutu ale asi ani neskusal. Aj ked kamera sa jeho skupine velmi nevenovala. Pogi skusal ale dobre si ho postrazili v Jumbo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram

Poslaťod CyclingGeek » Pon 08. Júl 2024 7:11:32

Mnohí z jazdcov sa teda sťažovali na včerajšiu etapu, že vôbec je v itinerári Tour, mne sa etapa veľmi ľúbila a myslím že etapa s dlažobnými kockami, šotolinou alebo nejakou podobnou prekážkou k Tour musí patriť. TdF musí vyhrať najkomplexnejší jazdec, ktorý zvládne všetky terény a všetky nástrahy. Zatiaľ ma na Tour dosť nemilo prekvapujú WVA a MVDP, ktorí vyzerajú len ako slabé odvary seba..a to ich čaká olympiáda a MS. Turgis včera predviedol pekný výkon a tá predná skupina si zaslúžila bojovať o víťazstvo. Evenepoelov attack v tom prudkom úseku bol absolútne identický ako predviedol na La Redute. Remco chcel velmi z tej etapy niečo vyťažiť. Vingegaard typicky wheelsucking, nie že by som od neho čakal niečo iné, ale proste on za rok už tak absolvuje málo pretekov, mohol by porozmýšlať nad tým, trošku upustiť od taktiky a niečo predviesť :D Podľa mňa ak Pogačarov tím zase v horách dupne na plyn a Pogačar nastúpi a Vingegaard sa ocitne v skupine s Evenepoelom, tak Remco mu toto dá hodne vyžrať. Tour dostáva celkom náboj a teším sa na súboje v horách :)
Obrázok užívateľa
CyclingGeek

Poslaťod majo » Pon 08. Júl 2024 11:08:12

Totalne suhlasim…taketo etapy by mali byt pravidelnou sucastou a to nielen tour ale celej velkej trojky
Ano tazko byt jonasovym fanusikom vzhladom na jeho styl pretekania ked je ochotny nastupit ci pritlacit maximalne tak na velkych kopcoch…akoze ten vcerajsok som este ochotny mu odpustit kedze to fakt nebol teren prenho ale kedze nesiel tu sotolinu vobec zle tak mozno mohol byt aj trosicku odvaznejsi a nielen sediet vzdy niekomu na zadnom kolese
Ved aj ore remca to nieje prave vysnivany teren a v kazdej zakrute na sotoline vyzeral ze sa len vcera naucil bicyklovat ale napriek tomu pretekal a ukazal ze si prisiel na tour po vysledok
Pogi parada tak ako vzdy a vsade
Mvdp a wva su zatial trosku sklamanim…alebo casuju formu na OH alebo nezazivaju najlepsie obdobie…ok wout moze byt setreny do hor ale od holandana som vcera cakal ze bude lietat…a nic
majo

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 08. Júl 2024 17:00:00

Súhlasím. Takéto etapy sú skvelým spestrením Tour a prinášajú zaujímavé taktické bitky.
Jonas zatiaľ na mňa pôsobí veľmi ustráchane (po takom páde a takých zraneniach sa mu však ani nečudujem...). Jeho tím má pevne nastavenú taktiku a nevybočia ani o milimeter. Remco a Tadej sú viac impulzívni, svojou cyklistikou sa chcú baviť a chcú baviť aj divákov. Dva odlišné prístupy. Je jasné, ktorý z nich vyhrá u divákov. Uvidíme, ktorý z nich vyhrá Tour de France 2024. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet

Poslaťod Keram » Str 10. Júl 2024 19:12:13

Dnes pekna nahanacka medzi top 4. Osobne si myslim ze Remco este bude stracat cas v dlhych stupaniach. Neverim jeho forme. Vingo este Pogacarovi riadne zatopi. Obzvlast ak mu este pojde forma hore a Tadej bude unaveny z Gira a pojde v tretom tyzdni logicky dole. Vidim to 50 na 50. Roglic sa dufam neudrel aspon dostal rovnaky cas ako Remco. Vela ukazu vikendove horske etapy. Nemam sa ale na co tesit lebo v sobotu neuvidim urcite a v nedelu iba mozno.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram

Poslaťod CyclingGeek » Str 10. Júl 2024 20:06:25

Podľa mňa pekná bitka v horách. Pogacar najsilnejší na prvom kopci,Vingegaard na ďalšom...pekná naháňačka...zmeny v gc v prvej 4 minimálne, takmer žiadne. Fakt to asi rozhodne víkend. Snáď to neovplyvní žiaden pad na rovinach. Som trošku skeptický voči tretiemu týždňu. Všetci čakajú šou. Ale ako Tadejovi,tak Jonasovi môže dôjsť síl a môže to rozhodnúť až časovka. Zatiaľ ale pekná zápletka
Obrázok užívateľa
CyclingGeek

Predchádzajúci

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia