Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Pia 29. Júl 2016 20:24:59

elviska píše:Viem že tento článok by som mala dať do témy Slováci vo World Tour, ale v článku sa spomína aj Leo Konig a Tony Martin. http://www.cyclingweekly.co.uk/news/rac ... HOT5OYe.99


Čo do Bory vstúpil Elon Musk, keď zrazu ide takto nakupovať ? :lol:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod elviska » Pia 29. Júl 2016 21:05:27

Tonyho Martina spomínajú aj s Katushou na cyclingnews. Neviem či som to dobre pochopila. http://www.cyclingnews.com/news/transfe ... ign=buffer
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 31. Júl 2016 15:06:55

Dokonca už aj anglické média špekulujú, že Leo Konig by mal ísť späť do Bory. Na československom majstráku by tým vznikla ešte väčšia koalícia ako to bolo teraz v Tinkoffe. :?
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Roman » Pon 01. Aug 2016 10:19:22

Potvrdene - Sagan do Bory
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Alex » Pon 01. Aug 2016 12:45:50

Roman Kreuziger a Carlos Verona do Oricy.

Trio z Tinkoffu Gatto, Hansen, Valgren a Moser z Cannondalu do Astany.
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Zutu » Pon 01. Aug 2016 17:31:05

Ta vrcharska zostava v Orice zacina byt zaujimava :). Chavesa som si uz davnejsie oblubil, tak dufam ze sa mu nadalej bude darit ako na poslednom Gire a podari sa mu uz coskoro vyhrat nieaku GT.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod slovakpro » Pon 01. Aug 2016 17:45:02

No Vuelta a Espana for Joaquim Rodriguez, may close his career with Rio Olympics.

Nevie niekto prečo už nič nepôjde po Riu?
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Pon 01. Aug 2016 17:52:10

slovakpro píše:No Vuelta a Espana for Joaquim Rodriguez, may close his career with Rio Olympics.

Nevie niekto prečo už nič nepôjde po Riu?


Tipoval by som, že už má toho dosť, aj keď klasika padajúceho lístia by sa čakala. Vuelta po Tour a OH - to mu celkom rozumiem, že nejde.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Keram » Pon 01. Aug 2016 18:08:38

Poviem to takto. Z tria timov, Astana, Etixx, Bora by som spravil asi taketo poradie 1. Bora 2. Etixx 3. Astana. Cize ja som spokojny :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 02. Aug 2016 18:55:08

Dnes opäť zaujímavé prestupy do FDJ prichádzajú Tobias Ludvigson z Alpecinu, Kristoffov rozbiehač Guarnieri a z cofidisu Rudy Molard.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Alex » Uto 02. Aug 2016 22:26:54

To sú výborné posily pre FDJ. Ludvigson sľubný časovkár, Guarnieri kvalitný do vlaku pre Demára a Molard sľubný puncher. Páči sa mi táto prestupová politika FDJ, minulý rok to začali Reichenbachom, čo bol podľa mňa špičkový kauf a teraz tieto 3 pomerne kvalitné mená a hlavne v dobrom veku (25,26,28).
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 04. Aug 2016 13:17:13

Matthews a Sunweb je zaujímava kombinácia . Ale po odchode Degenkolba neviem kto bude v tíme líder na kockové klasiky kedže zatiaľ žiadného poriadného klasikára nepodpísali a z toho čo majú v tíme jedine Bert de Backer ako tak zajazdil P-R ale Fladnry boli z ich strany katasrofálne
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 05. Aug 2016 14:37:48

Tak a je tu další zaujímavý prestup Sep Vanmarcke odchádza do Cannondalu-Drapac
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Pia 05. Aug 2016 17:19:50

Focus-Shimano píše:Tak a je tu další zaujímavý prestup Sep Vanmarcke odchádza do Cannondalu-Drapac


To by som nečakal. Prečo práve Cannondale ? :?
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Pia 05. Aug 2016 18:36:24

tak ten sep to je riadna bomba, ako a kto mu z toho teamu pomoze na flamskych klasikach? zeby ho namotali na nejake extra bonusy alebo co alebo potrebuju nejake body zajazdit a on ma nato potencial v jari
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 05. Aug 2016 19:02:07

Tak pomoct mu mozu Breschel,Van Barle ktory bol tusim 6. tento rok na flamsku potom Langeveld a Koren su schopny domestici
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Ned 07. Aug 2016 21:11:06

Keram píše:Poviem to takto. Z tria timov, Astana, Etixx, Bora by som spravil asi taketo poradie 1. Bora 2. Etixx 3. Astana. Cize ja som spokojny :)

s borou som tiez spokojna, myslim, ze sa peto dobre rozhodol, nemci mu urcite poskytnu dobre podmienky a urobia maximum preto, aby bol uspesny...
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Ned 07. Aug 2016 23:13:07

Ja zatiaľ nie som veľmi presvedčený, že urobil dobre. Jedna vec je snažiť sa poskytnúť kvalitné podmienky a urobiť maximum, druhá je to aj pretaviť do praxe, čo de facto znamená dať mu poriadnu podporu v závode v podobe kvalitných cyklistov. Ja ich tam ale zatiaľ veľmi nevidím, resp. nevidím tam zatiaľ veľký rozdiel oproti minulosti. Pomoc bude potrebovať hlavne na JK. OK, mal by prísť Tony Martin (dúfam), to je sakra veľká pomoc, ale kto ďalší? Bývalí Tinkoffáci? Neviem, možno ako tak Bodnar, ale to je taká lotéria. Zo zatiaľ známych posíl tam nevidím už nikoho. A z Bory kto? Mohli by Bárta alebo Dempster, ale to je od npr. Etixxáckych ,,domestikov,, o triedu nižší level, pri všetkej úcte.

Možno prídu ešte ďalší, a či to bol dobrý prestup ukážu až najbližšie tri roky. Ja by som bol ale aj tak radšej ak by prestúpil do ,,silnejšieho,, mužstva ako npr. Etixx. Bora sa plánuje dostať na úroveň top tímu, ale to môže a aj asi bude pár sezón trvať, lenže Sagan je na vrchole svojich klasikárskych schopností už teraz, i keď treba hneď dodať, že tam môže byť ešte veľmi dlho. Už teraz dokazuje veľké veci, ale s top tímom by mohol brať skoro všetko a stať sa legendou tohto športu.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pon 08. Aug 2016 0:37:00

dexterko píše:Ja zatiaľ nie som veľmi presvedčený, že urobil dobre. Jedna vec je snažiť sa poskytnúť kvalitné podmienky a urobiť maximum, druhá je to aj pretaviť do praxe, čo de facto znamená dať mu poriadnu podporu v závode v podobe kvalitných cyklistov. Ja ich tam ale zatiaľ veľmi nevidím, resp. nevidím tam zatiaľ veľký rozdiel oproti minulosti. Pomoc bude potrebovať hlavne na JK. OK, mal by prísť Tony Martin (dúfam), to je sakra veľká pomoc, ale kto ďalší? Bývalí Tinkoffáci? Neviem, možno ako tak Bodnar, ale to je taká lotéria. Zo zatiaľ známych posíl tam nevidím už nikoho. A z Bory kto? Mohli by Bárta alebo Dempster, ale to je od npr. Etixxáckych ,,domestikov,, o triedu nižší level, pri všetkej úcte.

Možno prídu ešte ďalší, a či to bol dobrý prestup ukážu až najbližšie tri roky. Ja by som bol ale aj tak radšej ak by prestúpil do ,,silnejšieho,, mužstva ako npr. Etixx. Bora sa plánuje dostať na úroveň top tímu, ale to môže a aj asi bude pár sezón trvať, lenže Sagan je na vrchole svojich klasikárskych schopností už teraz, i keď treba hneď dodať, že tam môže byť ešte veľmi dlho. Už teraz dokazuje veľké veci, ale s top tímom by mohol brať skoro všetko a stať sa legendou tohto športu.


Etixxáckych pomocníkov myslíš Štybar, Terpstra, Boonen, Gaviria ....... Tam ich je strašne veľa a keď príde na vec pozerajú sa po sebe kto teda bude líder a kto sa obetuje. Všetko je za niečo. Mal ísť do Etixxu a byť 3 šprintérom a jedným z viacerých možných lídrov na klasikách? Myslíš si že Terpstra, Štybar, ešte stále po Roubaix aj Boonen, Gaviria nemajú svoje ambície a všetci budú makať na Petra?

Bodnár je lotéria? Vynikajúci tempár ktorý už Petrovi priniesol množstvo víťazstiev, ak tam príde Martin tak to je mašina o tom nemusím písať, Bártič je tiež výboený tempár aj keď nedomestikuje príliš rád, sú tam ďalší cyklisti a iní prídu. Juraj ukázal tento rok že môže byť výborným domestikom, možno Erik v ďalšej sezóne ukáže ďalší progres, výborne sa tento rok ukazoval na klasikách Thwaites, neviem či predĺži, ale sú tam mladí Nemci .......
Takže ja radšej beriem nový perspektívny tím kde bude Peter jasný lider s bude mať oddaných domestikov ako Etixx s veľa otáznikmi a veľa kohútmi na jednom smetisku.

Ja neviem čo by ešte mal Sagan brať viac ako tento rok. Veď bral skoro všetko, nie ste ľudia nejakí nenásytní? Čo ešte mal podľa teba Sagan tento rok vyhrať aby si bol spokojný? Dobre Paris-Roubaix nevyšlo ale to sa môže stať každý rok a aj v Etixxe, klasiky sú jednoducho nevyspytateľné. Cyklistika nie je tenis kde môžeš vyhrávať turnaj za turnajom, má svoje špecifiká a zákonitosti, to by si ľudia ktorí prišli k cyklistike s boomom Sagana mali uvedomiť a nepožadovať nemožné. Podľa niektorých mal ísť aj Amstel a potom Lutych, mal ísť Sebastián a OH na ceste ......ešte ho treba vyhnať na Lombardiu a ....
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod paula@sile » Pon 08. Aug 2016 9:25:58

suhlasim s ifcom,
a nejde len o petra, bora chce ozivit cyklistiku v menecku, postavit konkurencie schopny tim a on by im v tom mal pomoct,
pretekari ako buchmann by sa mali od neho aj nieco priucit…
bora ma v plane bodovat v jarnych klasikach s petrom ale chcu aj GT, majka a tony martin sa spajaju tiez s tymto timom, vela ludi z timu bude musiet odist, vela novych pride, planuju dlhodobo, nech nikto necaka, ze na buduci rok vyhraju vsetky preteky…
zaujimavy rozhovor so sportovym riaditelom enricom poitschkem

https://detektor.fm/gesellschaft/antrit ... eter-sagan
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 81 hostia

cron