Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Sob 18. Jún 2016 8:06:42

tak som si konecne pozrel profil dnesnej casovky...nebyt tej konskej roboty v poslednych etapach pre thomasa by pre mna jednoznacnym favoritom bol Vasil ale teraz si tym niesom uplne isty...verim Bodnarovy a aj Petovy...uvidime
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Sob 18. Jún 2016 8:27:15

V časovke podľa mňa pôjde lepšie Bodnar, ale možno aj Peter, uvidíme. Mne sa nedeľňajšia etapa páči, je dosť kopcovitá, ale cieľ je v zjazde. http://www.tinkoffteam.com/news/tinkoff ... pproaches/
Peťo a Bodnar :D https://www.facebook.com/PeterSagFan/vi ... 524465744/
Ten pohľad na konci stojí za to. Peter chcel byť posledný. https://www.facebook.com/PeterSagFan/vi ... 341134429/ :lol:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 19. Jún 2016 12:14:26

Dnešná posledná etapa Tour de Suisse je skrátená kvôli počasiu. https://twitter.com/LeGruppetto/status/ ... 6488692736 http://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rout ... cie/696750
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Ned 19. Jún 2016 12:25:35

elviska píše:Dnešná posledná etapa Tour de Suisse je skrátená kvôli počasiu. https://twitter.com/LeGruppetto/status/ ... 6488692736 http://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rout ... cie/696750

A na twitteri sa píše že jeden jazdec je v nemocnici na podchladenie. https://twitter.com/peterstetina/status ... 1265013760
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pia 24. Jún 2016 9:42:30

Práve som zachytil výborné správy: Strade Bianche, Omloop Het Nieuwsblad a Dwars door Vlaanderen by sa mali stať WT pretekmi. :o
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Uto 12. Júl 2016 22:20:58

btw ste videli aky pretekary su tento rok v Polsku?...staci pozriet na TOP10 prvej etapy...naozaj super konkurencia
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod rrYan* » Uto 12. Júl 2016 23:19:43

majo píše:btw ste videli aky pretekary su tento rok v Polsku?...staci pozriet na TOP10 prvej etapy...naozaj super konkurencia



Ja by som povedal, ze nestaci pozriet len top 10, aj mimo top 10 je velka kvalita. Ale tak je to WT...
rrYan*
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 17. Júl 2016 8:13:23

vcera masaker v polsku a dnes to dopadne podobne...prsi tu uz asi 30h bez prestavky ja tiez kvoli tomu dnes nejdem na amat.pretek...je to naozaj skoda pri tej ucasti co maju aby tolko ludi nedokoncilo
majo
 
Príspevky: 2233
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Str 20. Júl 2016 21:07:22

„Okolo Nemecka“ sa vracia po desiatich rokoch, v auguste 2018 spät a bude trvat predbezne 4 dni,
od 2019 by sa mala predlzit na tyzden…
pri vybere streky budu mat moznost sa podielat (davat navrhy a priania) aj nemecki pretekari
do 2023 chcu organizatori aby sa dostala aj do kalendara wt…
zmluva medzi bdr a aso je podpisana do roku 2028
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Str 20. Júl 2016 21:30:10

paula@sile píše:„Okolo Nemecka“ sa vracia po desiatich rokoch, v auguste 2018 spät a bude trvat predbezne 4 dni,
od 2019 by sa mala predlzit na tyzden…
pri vybere streky budu mat moznost sa podielat (davat navrhy a priania) aj nemecki pretekari
do 2023 chcu organizatori aby sa dostala aj do kalendara wt…
zmluva medzi bdr a aso je podpisana do roku 2028


Skvelá správa :idea:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Sob 30. Júl 2016 11:50:50

Dnes sa mi asi prvykrat stane za posledne roky ze nemam nic ine na praci ako sledovat San Sebastian. Vzdy mi to uslo asi posledne 4 roky kvoli inym aktivitam. Dufam ze to nebude nuda :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Alex » Ned 31. Júl 2016 21:42:50

Chcel by som sa spýtať, či niekto nemá náhodou profil posledných 10-15 kilometrov pretekov v Riu s hromadným štartom. Vidím že tam je nejaký malý kopček a chcel by som si ten záver detailnejšie pozrieť a neviem to nikde nájsť. ĎAKUJEM
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 01. Aug 2016 6:25:57

Londýnska klasika je veľmi zaujímavá a určite by mala byť v budúcnosti súčasťou World tour a nahradiť napr. nudnú klasiku San sebastian veď aj rozdiel vo vysielaní bol obrovský z Londýna bol krásny obraz ale zo sebastianu katastrofa ako keby to točili nejaký amatéri.Vlastne aj ostatné španielske závody majú katastrofálny obraz...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Pon 01. Aug 2016 18:12:43

Focus-Shimano píše:Londýnska klasika je veľmi zaujímavá a určite by mala byť v budúcnosti súčasťou World tour a nahradiť napr. nudnú klasiku San sebastian veď aj rozdiel vo vysielaní bol obrovský z Londýna bol krásny obraz ale zo sebastianu katastrofa ako keby to točili nejaký amatéri.Vlastne aj ostatné španielske závody majú katastrofálny obraz...


Neviem teraz ci sarkazmus alebo nie. O zaujimavosti by sa dalo polemizovat ale zrovna ze by sa vcera vytiahli v Londyne s prenosom sa tiez neda povedat :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Alex » Uto 02. Aug 2016 23:59:49

Zoznam pretekov s označením WT od budúcej sezóny rožšírený o nové podujatia :

29 January: Cadel Evans Great Ocean Road Race (Australia)
6-10 February: Tour of Qatar (Qatar)
23-26 February: Abu Dhabi Tour (United Arab Emirates)
25 February: Omloop Het Nieuwsblad (Belgium)
4 March: Strade Bianche (Italy)
22 March: Dwars Door Vlaanderen / A travers la Flandre (Belgium)
18-23 April: Presidential Cycling Tour of Turkey (Turkey)
1 May: Eschborn-Frankfurt « Rund um den Finanzplatz » (Germany)
14-21 May: Amgen Tour of California (United States)
30 July: Prudential RideLondon-Surrey Classic (Great Britain)

Je mi trochu zle keď vidím ToQ a ADT v tejto skupine.... holt prachy sú prachy..... a pekne sa prepracoval aj Cadelov pretek, sranda, že za 2 roky od vzniku je už uvedený do World Tour, ale teší ma to....

Tour of Turkey ? No neviem....

Ostatné môže byť, potešila hlavne Strade Bianche, ale hlavne "Peťova" Kalifornia, ten pretek si to proste zaslúžil a aj pre Peťa je dobré, že bude môcť zbierať WT bodíky ;)
Alex
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Zutu » Str 03. Aug 2016 0:27:34

Niektore preteky su uplne skvele napriklad Strade Bianche, ale myslim si ze celkovo kvalita WT kalendara tymto rozsirenim utrpi.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod berloq » Str 03. Aug 2016 0:50:17

Tiež som to akurát prečítal. :roll:

29 January: Cadel Evans Great Ocean Road Race (Australia) - Tento pretek, to je pomerne veľká sranda. Ťažko povedať... Ale asi keď globalizácia tak vo veľkom. Tak TDU asi nestačí v Austrálii a tak to treba podporiť, či je to správna cesta neviem. Každopádne, nie vždy platí tradičné = WT! Treba poznamenať, že obidva tieto ročníky sa na tej jednorázovke naozaj pretekalo. Najmä vlani som to kvôli Evansovi pozeral celé a prekvapilo ma to, atraktívnym - klasicky austrálskym - profilom.

6-10 February: Tour of Qatar (Qatar) - Fuj
23-26 February: Abu Dhabi Tour (United Arab Emirates) - Blé
Preteky bez zázemia, bez podpory, bez nápadu, bez zápletky, bez ďalšieho smerovania... Arabi každý rok ukážu čo nové postavili. Fajn... Ale prečo tam majú všetky elitné celky povinnosť cestovať? No jo, prachy... akú mal tento "kastový shift" asi cenu?

25 February: Omloop Het Nieuwsblad (Belgium)
22 March: Dwars Door Vlaanderen / A travers la Flandre (Belgium)
Pekne. Parádne flámske klasiky, takmer každého to už baví... Ale je to nutné? Vadilo niekomu z vás, že to doteraz neboli preteky WT? Mne ani trošku a podľa mňa je to posun zbytočný. Flámske klasiky, to skrátka nie je rutina, naopak, aj keď sa to už mnohým divákom nezdá, je to extrém, ktorý už takmer s cestnou cyklistikou nemá moc spoločné. Taký cyklistický starovek! A takýchto pretekov je v kalendári WT už dosť podľa mňa. Nejako veľmi mi to žily netrhá ani príliš nevadí, ale predsa len... povinnosť pozývať WT tímy, namiesto nimi vybranými, to je obmedzenie. Je stále dosť tímov, ktoré chodia na severské klasiky, len preto, že musia... Movistar, Lampre, Astana (bez Booma - bola a bude) a veľa ďalších. Tak to vždy bývalo a asi aj bude bývať. Prečo vytláčajú belgické alebo holandské zostavy, ktoré v "tom" vedia jazdiť, aj keď na špičku nemajú.

4 March: Strade Bianche (Italy) - Tu si myslím, že sa rozhodli správne. Strada patrí jednoznačne k tomu lepšiemu čo kalendár ponúka. Uvidíme ako veľmi spútajú reťaze menom WT priebeh týchto pretekov. Predsa len... doteraz to nebol nosný úspech sezóny (asi aj nebude, ale...).

18-23 April: Presidential Cycling Tour of Turkey (Turkey) - DAFUQ? :lol: :roll:

1 May: Eschborn-Frankfurt « Rund um den Finanzplatz » (Germany) - Priznám sa... musel som sa pozrieť, čo to je sakra vôbec za pretek? Nechápem, čo koho viedlo vybrať tento pretek...

14-21 May: Amgen Tour of California (United States)
Logické východisko. Asi aj oni prídu o možnosť pozvať menšie americké tímy. Ale California má už skrátka dosť veľké meno a môžu na tom len vyrobiť. Mňa teda California podobne ako všetky americké preteky nikdy nechytila. Ale Amaury sa asi usmieva, americký trh veľký a Giro v problémoch.

30 July: Prudential RideLondon-Surrey Classic (Great Britain) - Opäť nechápem tomuto rozhodnutiu...

Tak to by bola normálna situácia...

Mr. Cockson ťahá eso z rukáva a vyhráva bitku? To ťažko... skôr "topiaci sa aj... posrať môže". Čo spor UCI vs. ASO? Ten predsa úplne vyriešený nie je... a je dosť možné, že z toho zoznamu si "British True" zopár položiek vyškrtne.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 03. Aug 2016 7:49:18

Tak okolo finančného centra vo Frankfurte je to pekný závod každý rok 1.maja prichádzajú čoraz lepšie mena Dege,Kristoff,Bennet takže určite Frankfurt patrí do World tour. Aj londýnska klasika pekný profil a zaujímavé pretekanie. Keď už vo World Tour môžu byť španielské etapáky s katastrofálnym prenosom a niekedy Divnou organizáciou prečo by tam nemohli byť nemecké a britské jednorazovky ktoré sú veľmi zaujímavé
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod lukas » Str 03. Aug 2016 11:01:10

@Focus-Shimano
Všimol som si, že sa ti nepáčia španielske preteky. Áno, je pravda, že sú najchudobnejšie. Musíš si ale uvedomiť, že sa na nich stretáva obrovská konkurencia. V Katalánsku i Baskicku štartujú najlepší vrchári, preto si status WT zaslúžia. Prenosy sú druhoradá záležitosť. San Sebastian to isté, skvelá konkurencia. O takej sa mnohým WT pretekom môže iba snívať.

Tiež ma krok s masívnym rozšírením World Tour zaskočil. Je tam vidieť spleť finančných záujmov, ale Frankfurt, Evans ani Londýn nikdy nebudú skvelými veľkými pretekmi, tak ako nie sú ani Hamburg a Plouay. Šejkovia boli ako 2.HC ideálni. Minimálne päť tímov WT si mohlo zvoliť iný program.

Najväčšia hlúposť je Turecko. Neverím, že sa vôbec bude konať na budúci rok. Už tento mali obrovské problémy, tímy k nim nechceli ísť, štartovka bola hrozná, tri dni pred pretekmi nemali ani profily etáp, nevedeli nakresliť ani obyčajné mapy, nemali road book. Zmenili sa ľudia v organizácii. Lotto Soudal ich strašne kritizovalo. Ústa zavreli až keď tam získali veľa úspechov.

Ostatné sú ok, hoci súhlasím s názormi, že pre niektoré tímy WT to nie je ideálne, lebo tie, ktoré nemajú ľudí na klasiky, budú musieť definitívne vyčleniť tretinu tímu, ktorá ich absolvuje.

Kalifornia je fajn, ale žeby si Američania odpálili 4-5 kontinentálnych tímov, ktorých život výrazne závisel na Kalifornii, neviem či je to šťastný krok pre ich cyklistiku. HC kategória je v tomto ideálna. Možno v pravidlách UCI dôjde k zmene, že na WT preteky mimo Európy budú môcť ísť aj 1-2 domáce kontinentálne tímy. Vieme, že pravidlá účasti sú mimo Európy na HC a 1. kat iné. To by pomohlo Kalifornii, 2x Austrálii i 2x Kanade. Všade sú slušné konti celky.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Str 03. Aug 2016 12:59:46

Áno priznávam nemám rád španielske preteky hlavne kvôli profilom etáp stále len kopce a kopce a minimum špurtérskych etáp. Nechápem UCI nedávno bol v Turecku pokus o prevrat,tanky v uliciach a oni povýšia Okolo Turecka na World Tour etapák.Ja keby som bol jazdcom alebo športovým riaditeľom tak mňa alebo môj tím tam nikto nedostane. Neviem aký zmysel malo povýšiť omloop a Dwars door vlaanderen do World tour tieto závody boli zaujímavé aj ako HC.Kalifornia je tiež nezmysel aby bola vo World tour chudobnejšie tímy ako napr FDJ ktorý nikdy nezávodil v Amerike bude musieť vynaložiť ďalšie náklady na cestovanie.Katar a Omán to je jeden obrovský omyl minimálny záujem o preteky fakt sa UCI niekedy čudujem.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 89 hostia

cron