Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Vuelta a Espaňa

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Ned 06. Sep 2015 19:38:56

Ze by nakoniec Purito vyhral Vueltu :shock:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Ned 06. Sep 2015 20:00:21

Keram píše:Ze by nakoniec Purito vyhral Vueltu :shock:


Však to!!! :shock:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 06. Sep 2015 21:09:37

ifčopifčo píše:
Focus-Shimano píše:https://www.facebook.com/PeterSagFan/videos/vb.603893189666515/880366058685892/?type=2&theater Zaujimave video ako ma maser timu MOVISTAR rychlo schovat bicykel Naira Quintanu..


Alebo ho išiel dať do druhého auta? Nepreháňate to trochu s tými konšpiráciami? :shock:

Bez konspiracii by bola v zivote nuda :D Na tento vuelte ma strasne prekvapil Majka neveril som mu ze moze byt v top 10 ale jeho vykon je fantasticky dufam ze da podium
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: body a sekundy...

Poslaťod paula@sile » Ned 06. Sep 2015 21:25:57

pfuuu, tak organizatori pripravili teda etapy,
mna dnes len z pozerania boleli nohy…
gratulacia puritovi, skvele dnes, tie strme stupania mu idu velmi dobre, co ukazal aj na mur de huy, jedna sekunda k cervenemu, to je tesnotka
to by bola fakt senzacia, keby vyhral vueltu… no ta trva este tyzden
majka a dumoulin maju tiez rozdiel jednej sekundy, tak to bude este napinave
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod slovakpro » Ned 06. Sep 2015 21:38:10

bloy píše:
Keram píše:Ze by nakoniec Purito vyhral Vueltu :shock:


Však to!!! :shock:



čo neprajete mu to ? :x
ja aj keby nie som jeho fanúšik tak mu to prajem aby vyhral aspoň jednu GT v kariére a teraz ma asi poslednú šancu.
Obrázok užívateľa
slovakpro
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Ned 06. Sep 2015 22:30:25

Práve naopak, nie som priamo jeho fanúšik, ale doprial by som mu to.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod emor » Ned 06. Sep 2015 23:20:11

Páni,

nechcem byť zlým prorokom ale Purito v tej časovke dostane od priamych konkurentov nasekané minimálne cez 2 minúty. Neverím že v ďalších dvoch dňoch to stihne nadbehnúť. Napriek tomu všetko je otvorené a Tom ešte stále nieje mimo hru. Zajtrajšia pondelková etapa veľa napovie a je to výborne rozbehnuté pre viacerých kandidátov na bedňu. Môj predpoklad je že to Fabio doklepe do Madridu po časovke. :idea:

nuž a kto nerátal so slušným jazdením na GC u Rafala - odpoveď už dostáva. TinkoFF ho neprotežuje vo svojom tíme len tak pre nič-zanič :)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Pon 07. Sep 2015 20:33:57

slovakpro píše:
bloy píše:
Keram píše:Ze by nakoniec Purito vyhral Vueltu :shock:


Však to!!! :shock:



čo neprajete mu to ? :x
ja aj keby nie som jeho fanúšik tak mu to prajem aby vyhral aspoň jednu GT v kariére a teraz ma asi poslednú šancu.


Skor som prekvapeny. Ale po dnesku si seriozne myslim ze to vyhra Domoulin. Majka Aru a Purito su asi prilis unaveni. Jedine to ich ospravedlnuje ze sa dnes nepokusili nadelit Dumouilinovi viac ako 25 sekund. Ten ich pozajtra v casovke zozerie a uz nebude etapa kde by ho poprehanali. Mozno v 20ke. Ale ma velku sancu hoci ani sami v time to necakali. Myslel som si ze v tychto troch etapach strati ovela viac ale nie. Inak ten zaverecny kopec a specialne posledny kilometer to uz bolo cez hranu. Toto uz nema nic spolocne s cyklistikou. Puritov razantny nastup vyzeral ako spmaleny zaber. To by som nechcel ist ani peso :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod motyliLET » Pon 07. Sep 2015 21:49:40

Keram nesuhlasim, dumolin sice casovku pojde dobre ale nie tak akoby ju siel keby nesiel gc, jednoducho ak bz sa setril len na casovku naseka vrcharom po 3 minuty minimalne ale teraz tomu neverim a tiez si myslim ze tak ako aru aj majka dokazu ist dobru casovku a stale su este vrchy kde vrchari pokial stratia pojdu srot, ja proste neverim ze dumolin vyhra takuto vueltu aj ked ide zatial famozne, pre mna su najvacsi favoriti aru a majka
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Pon 07. Sep 2015 22:19:20

Ja si myslím, že Doumolin už svojím spôsobom vyhral, je to ako keď bol Froomey druhý za Cobom; ale ešte lepšie. Pre neho veľký odrazový mostík. ;)

Čo sa týka výhry, ešte nemá nikto nič isté.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod paula@sile » Uto 08. Sep 2015 12:13:14

dumoulinov sportovy riaditel sa vyjadril, ze pocita s 2 ½ minutami…ktore by si tom mohol
v casovke pripisat k dobru… no tiez vie, ze su vsetci unaveni a maju v nohach dva tyzdne kopcov.
tak to bude asi otvoreny a napinavy boj az do poslednej etapy a kilometra.
prajem to dumoulinovi, no purita chcem vidiet ako vitaza vuelty!
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod Keram » Uto 08. Sep 2015 14:26:37

V roku 2010 v casovke (sice o nieco dlhsej) nadelil Velits Nibalimu 2 minuty a Puritovi vyse 6! Preto nebudem prekvapeny ked bude mat Domoulin zajtra po etape naskok cez minutu v celkovom poradi. Aj ked ja by som radsej doprial Puritovi ci Aruovi. Proste mi to nejako nepasuje aby Dumoulin vyhral Vueltu. Este pred dvoma tyzdnami som ho skor pasoval do role Ardenskeho klasikara :D Na mna je takyto prerod vela. Zrejme bude asi skor typ Wiggins ako typ Cancellara.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Rodríguez & Dumoulin

Poslaťod sportovec » Uto 08. Sep 2015 14:37:54

emor píše:... nechcem byť zlým prorokom ale Purito v tej časovke dostane od priamych konkurentov nasekané minimálne cez 2 minúty ...


Pozrime si trebárs Vuelta Ciclista al Pais Vasco 2015 Stage 6 (ITT), kde dostal víťaz GC Rodríguez nasekané od víťaza etapy "až" 4 sekundy na 18 kilometroch. A to sa Dumoulin pravdepodobne celý čas šetril na túto časovku a nešiel vôbec na GC. Iné je ísť ITT v kľude oddýchnutý na World Championships a iné ísť ITT na GC v ťažkom etapáku.

http://www.procyclingstats.com/race/Vue ... tage_6_Aia

Aj keď terajšia forma Dumoulina vyzerá byť famózna - drží sa ako kliešť. No, uvidíme zajtra ... :roll:
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rodríguez & Dumoulin

Poslaťod ifčopifčo » Uto 08. Sep 2015 15:22:57

sportovec píše:Pozrime si trebárs Vuelta Ciclista al Pais Vasco 2015 Stage 6 (ITT), kde dostal víťaz GC Rodríguez nasekané od víťaza etapy "až" 4 sekundy na 18 kilometroch. A to sa Dumoulin pravdepodobne celý čas šetril na túto časovku a nešiel vôbec na GC. Iné je ísť ITT v kľude oddýchnutý na World Championships a iné ísť ITT na GC v ťažkom etapáku.

http://www.procyclingstats.com/race/Vue ... tage_6_Aia

Aj keď terajšia forma Dumoulina vyzerá byť famózna - drží sa ako kliešť. No, uvidíme zajtra ... :roll:


Skutočne ťažko odhadnúť ale z 18 km bola vlastne tretina do kopca čo zajtra nebude, cyklistov čaká rovina.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod berloq » Uto 08. Sep 2015 18:37:02

Čo to je vlastne za pretek tá Vuelta? Tento rok sa to dá jednoznačne povedať, že pretek, tých ktorí prežili!

Určite ste aj vy zachytili nejaké správy o tom ako je Vuelta strašne zaujímavá, či už z prenosu, alebo aj iných médií... Tak ja to nejako nechcem vyvracať, Vuelta zaujímavá je a to dosť. Takto tesné poradie po toľkých brutálnych etapách, to je skvelá vec. Medzi lídrami nie sú žiadne diametrálne rozdiely čo je je pred posledným týždňom skvelé lákadlo. Lenže čo je ten pravý faktor zaujímavosti tohtoročnej Vuelty? Je to naozaj tá omieľaná trať? Ja si to nemyslím... Giro malo atraktívnu a hlavne aktívnu trať, o nude na Tour sa hovoriť nedá vôbec. Podľa mňa tým jednoznačným faktorom je únava... jednoducho postavenie Vuelty v kalendári neumožňuje jazdcom (aspoň väčšine) sa stopercentne pripraviť. Keď to tak zoberieme v prvej desiatke sú borci, ktorí odjazdili TdF na top úrovni a aj tu sa držia napriek tomu, že na svojich maximách nie sú. Dokonca má veľkú šancu na výhru časovkár Dumoulin (ktorého výkony ani náhodou nechcem zhadzovať).

Vuelta má v tomto svoje čaro, niekoho vždy vystrelí. Dá sa o Dumoulinovi hovoriť ako o totálnom prekvapení? Asi áno... aj keď nemám rád to označovanie, je to časovkár = nemôže takto dobre jazdiť v kopcoch. Tak ako je Phinney skvelý časovkár, tak sa zrejme vrhne Cancellarovou cestou. Tak isto sa Dumoulin vrhne tou Martinovou cestou... a zrejme to dotiahne ďalej. Ja pri tomto najradšej argumentujem Wigginsom... on bol dráhar... dráhar. Nič vzdialenejšie, ako dráhar skvelému vrchárovi nie je... Takže, keď bude mať Dumoulin mužstvo ako Sky... kam to dotiahne? Wigginsa prudké astúrijské stúpania zničili, Dumoulin ich zvláda.

A vyzerá to na naozajstnú zápletku. Dumoulin zrejme 2 minúty zmaže, možno sa ešte ďalšou poistí... pretože tých 40 km, to je na dnešné pomery dosť dlhá časovka. Bude to zaujímavé sledovať... ale aj tak si nemyslím, že bude rozhodnuté. Vo všetkých zostávajúcich etapách sa dá útočiť... hlavne tá predposledná vyzerá brutálne. Dumoulin už môže byť uspokojený, že "to najťažšie" zvládol a môže rupnúť. Myslím, že sem tam to točí cez závit, môže dojsť veľký výpadok aj v "lacnej" etape. Rodriguez do toho bude musieť dať všetko, tak isto Aru, má šancu vstúpiť medzi elitu GC jazdcov.

bloy píše:No čo berloq, stále trváš na svojej poznámke ktorú si mi smeroval ohľadom Quintanu ? ;)

Škoda len, že Valverde nie je vo svojej koži.


Zrejme si to písal po tej sobotnej etape, kde pokryl Aruov útok. Áno musím uznať, že sa zdvihol, ono keď som to ja písal, ešte som nevedel, že mal horúčky. Ale ide o to, že hlava by mu išla, ale nohy to nejako neberú už... v nedeľu chcel staviť na dlhý útok, tak isto ako to urobil na Huezach, ale výsledok si videl. Jednoducho je jeden z tých, na ktorých je tá únava vidieť najviac.


Ja normálne čúmím, ako niekto môže vypustiť takú sračku, že jazdci by mali jazdiť všetky GT. Nestačil pohľad na Contadora, ktorý na Tour normálne trpel, nestačil pohľad na Quintanu, ktorý na Vuelte nevládze, inak skvelého Valverdeho, ktorý tiež už nemá z čoho brať. Froomeho, ktorý to nezvládol... To by naozaj niekoho bavilo pozerať na hviezdy za každú cenu? Aj keby ich v horských dojazdoch porážali šprintéri? Nie ďakujem... to sa našťastie nikdy nestane.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vuelta a Espaňa

Poslaťod bloy » Uto 08. Sep 2015 21:47:19

@berloq
No uvidíme, ja fakt, že Nairo je unavený a máš pravdu, že na ten únik už mu nevydalo. Ale ja si stále myslím, že v tom treťom týždni možno (staviť by som na to nestavil) ešte niečo ukáže.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rodríguez & Dumoulin

Poslaťod sportovec » Str 09. Sep 2015 11:02:31

ifčopifčo píše: ... cyklistov čaká rovina.


Až taká úplná rovina to zase nebude 860 m.n.m - 995 m.n.m. Aj keď asi na 38.7 km to nebude až tak cítiť.
Ale pravda je že tam nebudú také dva kopce 3km 6% a 1km 11% (+/- odhadnuté z obrázku) ako boli na tej 18.3 km

Tak uvidíme ... a možnože Domoulin pôjde v adrenalíne 100% "all in", ale následne praskne v predposlednej etape. Napínavé to môže byť až do konca.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rodríguez & Dumoulin

Poslaťod ifčopifčo » Str 09. Sep 2015 14:02:38

sportovec píše:
ifčopifčo píše: ... cyklistov čaká rovina.


Až taká úplná rovina to zase nebude 860 m.n.m - 995 m.n.m. Aj keď asi na 38.7 km to nebude až tak cítiť.
Ale pravda je že tam nebudú také dva kopce 3km 6% a 1km 11% (+/- odhadnuté z obrázku) ako boli na tej 18.3 km

Tak uvidíme ... a možnože Domoulin pôjde v adrenalíne 100% "all in", ale následne praskne v predposlednej etape. Napínavé to môže byť až do konca.


http://tracks4bikers.com/beta_tracks/show/233960
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Trasa časovky podrobne

Poslaťod sportovec » Str 09. Sep 2015 15:18:56

ifčopifčo píše:http://tracks4bikers.com/beta_tracks/show/233960


Neviem, čo si tým chcel síce povedať. Teda či je to rovina alebo nie je to rovina podľa teba. Navyše zabudol si skopírovať aj tú druhú časť z http://forum.cyclingnews.com, ale však výsledok pre GC sa dozvieme už čoskoro, takže uvidíme ...

http://tracks4bikers.com/beta_tracks/show/233960
http://tracks4bikers.com/beta_tracks/show/233996
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Trasa časovky podrobne

Poslaťod ifčopifčo » Str 09. Sep 2015 16:59:02

sportovec píše:Neviem, čo si tým chcel síce povedať. Teda či je to rovina alebo nie je to rovina podľa teba. Navyše zabudol si skopírovať aj tú druhú časť z http://forum.cyclingnews.com, ale však výsledok pre GC sa dozvieme už čoskoro, takže uvidíme ...

http://tracks4bikers.com/beta_tracks/show/233960
http://tracks4bikers.com/beta_tracks/show/233996


Chcel som ti dať link na presnejší popis trate, nič viac, nič menej, druhý link som si nevšimol. :o
Každopádne s časovkou ktorú si spomínal sa to nedá porovnať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 51 hostia