Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Val » Ned 11. Sep 2016 16:20:57

Tiež sa už neviem dočkať. Pôjde to niekde na internete aj skôr,ako o 20,30 na Eurosporte?
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod sbarcak » Ned 11. Sep 2016 16:27:53

Val píše:Tiež sa už neviem dočkať. Pôjde to niekde na internete aj skôr,ako o 20,30 na Eurosporte?


Grands Prix Cyclistes de Québec et de Montréal - GPCQM Live Stream - už to ide na Youtube.
https://www.youtube.com/watch?annotatio ... 6XrzcFO10E
sbarcak
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 27. Mar 2015 15:57:50

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Val » Ned 11. Sep 2016 16:58:27

Sbarack,vrela vdaka!
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Val » Ned 11. Sep 2016 17:06:25

Och,prepáč. Som ťa trochu premenovala. :-)))) Oprava....sbarcak.
Val
 
Príspevky: 113
Registrovaný: Str 08. Apr 2015 11:24:02

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod motyliLET » Ned 11. Sep 2016 23:11:48

tak peto aj dnes vyborny vykon na konci nemal kto v cielovej rovinke to zlepit musel lepit peto urana a ulisiho a gva sa vyviezol tak v zavere uz to neslo ale druhe miesto je fajn krasny vykon nato ze formu akurat buduje na ms tesim sa na europu a eneco to bude "podivana"
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Roman » Ned 11. Sep 2016 23:41:47

Hmm neviem GVA nezvykol po minule roky takto jazdit. Teraz nepotiahne ani za toho boha. Ale tak vyplaca sa mu to. Peter opat super vykon ako takmer vzdy
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod MichalJ » Pon 12. Sep 2016 8:30:22

Ale zase no. Včera tam GVA párkrát špicu potiahol. Áno, určite menej ako Sagan, ale tak o tom to už je. Zvyšní cyklisti vedia, že na neho musia takto, inak nemá šancu. Veď včera by, nebyť GVA, aj po toľkom ťahaní vyhral.

Každopádne na to, že Peter nemal po TdF poriadne oddych, mesiac trénoval na MTB, nie cestu, a bol chorý ... Tak teda klobúk dole pred tým, čo ukázal v piatok a včera.

UCI World Ranking má už skoro jasné, že ostane prvý až do konca sezóny. A v "starom" World Tour rankingu je druhý, 24 bodov za Quintanom. Stačí zajazdiť niečo na Enecu a vyhrá ešte aj ten. Stačí mu napríklad 7.miesto celkovo.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pon 12. Sep 2016 8:54:49

MichalJ píše:Ale zase no. Včera tam GVA párkrát špicu potiahol. Áno, určite menej ako Sagan, ale tak o tom to už je. Zvyšní cyklisti vedia, že na neho musia takto, inak nemá šancu. Veď včera by, nebyť GVA, aj po toľkom ťahaní vyhral.

Každopádne na to, že Peter nemal po TdF poriadne oddych, mesiac trénoval na MTB, nie cestu, a bol chorý ... Tak teda klobúk dole pred tým, čo ukázal v piatok a včera.


Hlavne mám pocit, že Peter to musel v niektorých krízových momentoch sám doťahovať, najmä na Costu, kde bola celkom slušná medzera a určite to zobralo veľa síl. Inak výkon v Kanade podal perfektný.
V tom závere som mal pocit, že to prevalcuje Ulissi, ale nakoniec to predsa strhol na svoju stranu Avermaet.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 12. Sep 2016 9:15:19

MichalJ píše:Ale zase no. Včera tam GVA párkrát špicu potiahol. Áno, určite menej ako Sagan, ale tak o tom to už je. Zvyšní cyklisti vedia, že na neho musia takto, inak nemá šancu. Veď včera by, nebyť GVA, aj po toľkom ťahaní vyhral.

Každopádne na to, že Peter nemal po TdF poriadne oddych, mesiac trénoval na MTB, nie cestu, a bol chorý ... Tak teda klobúk dole pred tým, čo ukázal v piatok a včera.

UCI World Ranking má už skoro jasné, že ostane prvý až do konca sezóny. A v "starom" World Tour rankingu je druhý, 24 bodov za Quintanom. Stačí zajazdiť niečo na Enecu a vyhrá ešte aj ten. Stačí mu napríklad 7.miesto celkovo.



To jeho tahanie bolo iba tak na oko ako prisiel na spicu par sekund potiahol a uz striedal.Naopak Peter v cielovej rovinke sam stiahol Costu a potom musel este obchadzat Ulissiho a uz nestihol tu pijavicu preskocit. A to jeho vyjadrenie ako s Petrom "spolupracoval" a ako sa vytesuje ze porazil Petra mi neskutocne dviha tlak.Na jar pridu zasa klasiky a bude tradicne druhy,treti pretoze ho stale na Jar porazia super jazdci ako Sagan,Kristoff,Dege,Terpstra a dalsi.Nie Peter ale on je a bude vecne druhy.Dufam ze ho v Katare spurteri rozsekaju na kusky...
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Pon 12. Sep 2016 9:45:11

Možno to vnímame citlivo, ale mne to tiež moc športové neprišlo ako sa vychvaľoval, že porazil Sagana. Je celkom možné, že to urobil zámerne, lebo vie, že s Petrom môže ešte mnohokrát bojovať o víťazstvo.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod simko » Pon 12. Sep 2016 10:22:56

Greg minuly rok dost zmenil styl pretekania. Uz to nie su bezhlave viacnasobne utoky ktore mu nepriniesli ziadne vysledky. Momentalne ja vnimam jeho take dve polohy, podla toho ci na daných pretekoch je Peto alebo nie. Ak tam nie je Peto, tak Greg si viac veri na superov a ma vacsi vklad do stihania uniku atd. Ak vsak na daných pretekoch je taktiez Peto, tak vtedy Greg je velmi uzkostlivy aby nevydal viac energie ako Peto. Sice ide trosku tahat na celo ale je to len take vlazne, naoko. Kdezto Peter na spici odovzdava maximum. Ano je pravda ze Greg ma vyborny spurt po narocnom priebehu pretekov, ale v súbojoch s Petrom sa urcite snazi posetrit viac ako keby tam Peto nebol. To len dokazuje ako sa Peta boji:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné Avermaet

Poslaťod Miki » Pon 12. Sep 2016 10:41:52

Avermaetovi trvalo cca.10 rokov, aby pochopil,ako môže vyhrat,to jest.aby v maximálnej miere pošetril v závere a na prácu využil iných.V tomto roku sa tak stalo na Tirrenne /využil prácu Etixu a Sagana/na Omloope/Sagan/,OH/Fuglsang/a teraz využil mimoriadnu motiváciu Sagana,ktorý chcel veľmi vyhrať duble v Canade.Ak by som začal špekulovať,tak by som povedal,že Sagan môhol mať za menej práce viac,alebo to isté.Nemusel vôbec tahať a pošetril by do špurtu o druhé miesto,ak by Costu nechytili,resp.to môhlo byť aj prvé miesto,pretože ten únik nakoniec peleton aj tak stiahol.Quebec zvládol vynikajúco takticky.V Montreáli to až tak dobre po taktickej stránke nebolo.Ja by som Avermaetovi teda netahal únik,ked viem ako jazdí a čaká len na to zavesiť sa mi na chrbát.Pre Sagana však tentoraz,boli asi dôležité okrem víťazstva aj body do rebríčkov,takže neviem,ako rozmýšľal.Rozhodol sa ,ako sa rozhodol.
K Saganovi chcem dodať len toľko,že som prekvapený v akej forme vôbec došiel na tieto preteky po dvojmesačnej prestávke na ceste a po chorobe.Takže všetka česť a teším sa na Eneco a ME.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Miki » Pon 12. Sep 2016 10:50:41

Simko.Vystihol si to dosť presne.Avermatet veľmi dobre vie,že na Sagana v klasickom šprinte,ale ale vôbec nemá.Tak preto musí výrazne pošetriť si v samom závere,ináč je pretek proti Saganovi stratený.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod eres » Pon 12. Sep 2016 10:57:03

simko píše:Greg minuly rok dost zmenil styl pretekania. Uz to nie su bezhlave viacnasobne utoky ktore mu nepriniesli ziadne vysledky. Momentalne ja vnimam jeho take dve polohy, podla toho ci na daných pretekoch je Peto alebo nie. Ak tam nie je Peto, tak Greg si viac veri na superov a ma vacsi vklad do stihania uniku atd. Ak vsak na daných pretekoch je taktiez Peto, tak vtedy Greg je velmi uzkostlivy aby nevydal viac energie ako Peto. Sice ide trosku tahat na celo ale je to len take vlazne, naoko. Kdezto Peter na spici odovzdava maximum. Ano je pravda ze Greg ma vyborny spurt po narocnom priebehu pretekov, ale v súbojoch s Petrom sa urcite snazi posetrit viac ako keby tam Peto nebol. To len dokazuje ako sa Peta boji:)


Čiže normálne pretekanie vs. PIJAVICA STYLE?
:)

Ja GvA za to pijavicovanie neodsudzujem, aj keď sa mi to vôbec nepáči, ale je to taktika, ktorú používa a ktorá mu občas prinesie aj nejaké víťazstvo a úspech. Ale sympatie určite nie. U mňa určite nie...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 12. Sep 2016 11:22:24

Celkom nerozumiem tomu "hejtu" na Avermaeta. Včera neurobil nič neférové, nešportové, keď si pozriete záznam tak uvidíte že si v prenasledovaní Costu svoje odťahal.
https://www.youtube.com/watch?v=g45qC7y ... e&t=33m23s
On tento rok začal jazdiť úplne inak ako jazdil po minulé roky. Pre neho bolo typické že častokrát až nezmyselne veľa útočil, sťahoval takmer každý pokus o únik zbytočne mrhal silami. Tento rok začal jazdiť oveľa „vychcanejšie“ a prinieslo to výsledky, z doterajších 7 WT víťazstiev získal 4 tento rok + víťazstvo na OH. Je celkom zaujímavé, že taký klasikár ako Avermaet v svojich 31 rokoch získal včera vôbec prvé víťazstvo na klasike rangu WT. Mimochodom Peter získal len v tomto roku 8 WT víťazstiev, Greg ich má zatiaľ za celú kariéru 7.
Keď si pozriete v pokoji záznam z včerajšieho záveru tak prídete na to že Avermaet bol v posledných 5 km s Petrom najaktívnejší a ja osobne ani na jeho slovách nevidím nič zlé.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 12. Sep 2016 13:32:00

Avermaet je možno dobrý jazdec ale mňa na ňom irituje to jeho správanie vytešuje sa ako porazil Petra či už teraz v Quebecu na Tirrene,omloop het nieuwsblad a doslova sa priživuje na Petrovom ťahaní či už v úniku alebo pri stíhaní súpera. Tuším minulý rok povedal ze je rovnako dobrý ako Sagan ale lacnejší. Toto si nedovolili povedať taký borci ako Greipel,Kristoff,Degenkolb,Cav,Tomeke ktorý majú niekoľko násobne viac víťazstiev ako tá pijavica GVA.Velmi by ma zaujímalo aký má Peter ku nemu vzťah či mu nevadí to pijavičenie.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Pon 12. Sep 2016 13:48:37

Focus-Shimano píše:Avermaet je možno dobrý jazdec ale mňa na ňom irituje to jeho správanie vytešuje sa ako porazil Petra či už teraz v Quebecu na Tirrene,omloop het nieuwsblad a doslova sa priživuje na Petrovom ťahaní či už v úniku alebo pri stíhaní súpera. Tuším minulý rok povedal ze je rovnako dobrý ako Sagan ale lacnejší. Toto si nedovolili povedať taký borci ako Greipel,Kristoff,Degenkolb,Cav,Tomeke ktorý majú niekoľko násobne viac víťazstiev ako tá pijavica GVA.Velmi by ma zaujímalo aký má Peter ku nemu vzťah či mu nevadí to pijavičenie.


Je smiešne keď napíšeš že "Avermaet je možno dobrý jazdec", to nemôžeš myslieť vážne, to možno. Prečo by sa nevytešoval keď porazí Petra? Veď to je pre Petra vyznamenaním, nie?
Ozaj, čo povieš na Saganovu jazdu v Quebecu? Ako sa podieľal na sťahovaní Moscona či Urana? Nijako, prvý krát vystrčil nos v cieľovej rovinke. To nevadí?
Ty obdivuješ šprintérov a Avermaeta ohováraš? Pozri si včerajších posledných 5-6 km, Avermeat sa po Saganovi napracoval najviac v stíhaní Costu, väčšinu stúpania k Politechnike odtiahol on a skúšal zdrhnúť. Že Peter bol v závere netrpezlivejší nie je chybou Avermaeta.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 12. Sep 2016 18:23:06

Áno Sagana v Quebecu ho nebolo vidno išiel defenzívne ale bolo to prvú krát túto sezónu že sa vôbec nepodielal na vývoji závodu. Ináč Giant-Alpecin dnes potvrdil zostavu na Eneco a na moju radosť je v zostave sám veľký Johny. V štartovke je aj Cav,Viviani,Kristoff,Tomeke pribudne zrejme Kittel,Greipel,Bouhanni,Groenewegen dúfam že pribudne aj Arnaud Démare pretože by to bolo gala predstavenie špurtérov a špurtérskych vláčikov na najlepšom etapáku na svete :)
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod elviska » Uto 13. Sep 2016 8:14:59

Mne sa tiež nepáči jak jazdí GvA, ale čo už ,a je mi nesympatický najma od minulého roka, keď po MS povedal dačo na Sagana, ale už neviem čo to presne bolo, ale už to neriešim no................Peter ho s kritizoval na Tirreno - Adriaticu, keď v jednej etape si odskočili pred cieľom do v úniku a GvA sa len držal Saganovho kolesa.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia