Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Rôzne preteky - World Tour aj iné

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod ifčopifčo » Štv 15. Sep 2016 20:26:49

MichalJ píše:ifčopifčo - na stránke už je štartová listina, z hlavnej stránky, panel vľavo :D Gatto a Tosatto ti idú ;)

Už som to našiel, OK :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2434
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Štv 15. Sep 2016 20:47:17

Ešte pred Enecom sa idú dve parádne belgické jednorazovky flamsky šampionát a Primus classic. Obe klasiky majú zaujímavý profil dláždené úseky krátke Bergy proste lahoda :D flamsky šampionát vyhral v roku 2014 Demare a Primus classic minulý rok De Bie ktorý pokazil hromadný dojazd balíku :D samozrejme všetko bude vysielať eurosport
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod bloy » Štv 15. Sep 2016 22:18:39

Len škoda, že sa to nezadržateľne blíži ku koncu. :cry:
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné Eddy Merckx

Poslaťod Miki » Štv 15. Sep 2016 22:37:03

Asi to nepatrí sem,ale Eddy Merckx veľmi chváli Sagana v článku venovanému vývoju cyklistiky.Krátke zhrnutie.Sagan je preto výnimočný,že nejazdí defenzívne,ako väčšina pretekárov a ko aj týmov.Predurčuje ho k tomu aj jeho zručnost jazdenia,ktorú získal na horských bycikloch.Viac sa dozviete z článku uverejnenom na Velonevws:http://velonews.competitor.com/2016/09/news/eddy-merckx-evolution-cycling-meaning-cool_420735
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 16. Sep 2016 6:48:58

Ten článok už je v téme tímy a cyklisti tuším Elviska ho tam dávala.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné Konkurencia

Poslaťod dexterko » Pia 16. Sep 2016 20:38:52

Miki píše:Ja som naopak,teraz tou konkurenciou šprintérov moc nie nadšený.Bude to tam v záveroch veľmi husté a na tesno a bojím sa pádov.Ak sa do záverov bude hnať Dimension,Loto,Etix,Orika,Giant,plus další a Sagan tak neviem neviem ako to dopadne.Vyzerá to na väčšiu konkurenciu ako na Tour.Tam kde je Cav tam to smrdí prúserom.Už raz Sagan na Cava doplatil.Nerád by som bol,aby sa tak stalo pred MS.

Práve kvôli MS si myslím, že si budú jazdci dávať sakramentský pozor na pády. Je mesiac do mundialu a každý potrebuje ešte doladiť formu na Qatar. Nejaké liečenie by im narobilo poriadny škrt. Myslím, že aj najostrejší lakeť v pelotóne Manxman bude veľmi opatrný. Po páde v prvej etape na Británii bol zbytok závodu úplne jalový. Určite budú mať špurtéri v hlavách Dohu a budú si dávať maximálny pozor aby prežili Eneco bez ujmy. Otázkou ostávajú ostatní jazdci-špurtéri čo nepomýšľajú na úspech vo vyprahnutej púšti. Tí by mohli narobiť galibu. Preto by bolo najrozumnejšie aby sa SD dohodli na fair play dojazdoch, i keď ne druhej strane si to veľmi neviem predstaviť.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné Eddy Merckx

Poslaťod dexterko » Pia 16. Sep 2016 20:47:15

Miki píše:Asi to nepatrí sem,ale Eddy Merckx......


...okrem iného veľmi chváli aj rozhodnutie udeliť WCH Qataru. Vraj si to Doha zaslúži a bude to nezabudnuteľný zážitok. Televízny diváci budú mať vraj možnosť vidieť pôsobivú púštnu krajinu a krásy mesta Doha. Doslovná citácia. Koľko mu za toto zaplatili veru neviem. :shock:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 16. Sep 2016 20:50:06

Merckx je myslím riaditeľom pretekov Tour of Qatar :D ináč dnes v Belgicku krásny závod Gaviria v špurte parádne vytuhol :D
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Pia 16. Sep 2016 21:00:04

Focus-Shimano píše:Merckx je myslím riaditeľom pretekov Tour of Qatar :D ináč dnes v Belgicku krásny závod Gaviria v špurte parádne vytuhol :D

Ambasádor ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 18. Sep 2016 10:55:01

neviete ci bude dajaky stream z ME dnes?
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod dexterko » Ned 18. Sep 2016 13:12:12

majo píše:neviete ci bude dajaky stream z ME dnes?

Majo wtf,

predpokladám, že nemáš možnosť ES1.

Streamov je plný web, stačí minutka Tvojho času a určite ich nájdeš xy. ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 18. Sep 2016 13:29:35

dexterko píše:
majo píše:neviete ci bude dajaky stream z ME dnes?

Majo wtf,

predpokladám, že nemáš možnosť ES1.

Streamov je plný web, stačí minutka Tvojho času a určite ich nájdeš xy. ;)


nie nemam ES1...som v praci totizto :P
nejako sa mi zatial nic nepodarilo najst...dokonca ani vzdy funkcny procyclinglive nic neukazuje :(
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 18. Sep 2016 15:41:25

Nie že by nám to nevyhovovalo, ale rozumie niekto čo to robia Belgičania? Veď Vanendert by mohol mať z tej skupiny slušné šance. Jedine že by bol Gilbert v životnej forme, ale moc to teda doteraz neukazoval.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod majo » Ned 18. Sep 2016 16:32:33

ten chalan je naozaj blazon...super...nadhera...dnes maximalna dominancia v tom finishy...na paraaaadu :D :D
majo
 
Príspevky: 2230
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 18. Sep 2016 16:54:45

Peťo parádne. Toto je presne ten dojazd ktorý mu naozaj vyhovuje. Súperi nevyužili jeho jedinú slabinu a to je slabší tím. Belgicko .... to bola vysoká škola taktiky, ešte doteraz krútim hlavou :mrgreen: Inak ak teraz vyhrá prvú etapu na Enecu a bude mať žltý a zelený, tak bude mať 4 dresy. Nie je síce už tak teplo, ale bude to fakt peklo to na sebe všetko vláčiť :lol:
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Ned 18. Sep 2016 19:47:31

sice sme videli len poslednych 18 km, ale myslim, ze aj vsetko podstatne,
skvele, peto ma fakt dobre nervy, zmudrel…
@ west
este k tym dresom, ono je to aj pre petovho fanusika dost narocne, clovek nestiha objednavat…
duhove, triko bory a teraz aj triko majstra europy?? :shock:
to by pomaly uz aj stacilo!
…..a konecne eneco … uz sa na neho velmi tesime ;)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod West » Ned 18. Sep 2016 20:17:14

@ Paula
Katka objedná väčšiu práčku ;)
Ale s tým dresom majstra európy mám trochu zmätok. Na vyhlasovaní mu obliekli nejakú európsku obdobu dúhového dresu a predpokladal som, že to bude v označení Bora voziť budúci rok miesto dúhového (ak by o neho prišiel). Alebo ho môže voziť len na podujatiach Europe tour?
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Keram » Ned 18. Sep 2016 20:42:50

Na konci to vyzeralo az prilis jednoducho. Ako keby ani Peter nepotreboval dat do toho 100%. Take dominantne to bolo. No mam pocit ze Peter mal velke stastie ze to takto skoncilo a niektore timove taktiky boli dost divne. Talianska bola dobra. Ale co robili Belgicania to mi neslo do hlavy a takisto nerozumel som preco tak v zavere tahali Poliaci. Ale dobre pre nas. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 18. Sep 2016 20:46:17

Poliaci tam mali Kwiatka ale ten v závere nejak vybuchol. Mna viac ako Petrov výkon zaujala jazda Mareka Čaneckého ktorý sa držal v balíku až do méty 14 km do cieľa čiže to bol veľmi dobrý výkon.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Rôzne preteky - World Tour aj iné

Poslaťod paula@sile » Ned 18. Sep 2016 20:50:17

West píše:@ Paula
Katka objedná väčšiu práčku ;)
Ale s tým dresom majstra európy mám trochu zmätok. Na vyhlasovaní mu obliekli nejakú európsku obdobu dúhového dresu a predpokladal som, že to bude v označení Bora voziť budúci rok miesto dúhového (ak by o neho prišiel). Alebo ho môže voziť len na podujatiach Europe tour?


tak to ja teda neviem, ale asi nebudeme jedini, ktori budu mat zmätok, pretoze peto je fakt ojedinely pripad, to by bola mimochodom dobra tema na clanok na CI- objasnit kde, kedy, ako a co moze peto obliect………. :?: :roll:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia