Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod berloq » Pon 13. Apr 2015 21:15:53

@ifčo
Všetky tie faktory na tom majú svoj vplyv, to je jasné. Dnes sú jednoducho tie najlepšie tímy prepojene s vedeckými centrami, teda veda a technika je tým motorom čo to ženie stále dopredu. A naozaj nie je to veda len farmaceutická ale komplexne od doktorov po strojárov. Otázne je, kam je únosné, aby sa tá technika posunula... jasné, je naivné si myslieť, že sa tie bicykle, dresy a všetko ostatné nebude posúvať dopredu. Ale "tlmič" na cestnom bicykli, ale už aj to poondiate elektrické brzdenie a radenie, nedaj bože kotúčové brzdy na cestných bicykloch... Aj toto sú faktory, ktoré podla mňa robia cyklistov "viac rovných", teda do istej miery zmazávajú výhody toho lepšieho na tomto povrchu... ale neviem, je to relatívne, možno nie...

Ten doping je pravda určite tiež. Ten tvrdý doping ustúpil, lenže to je len súčasť toho celého prerodu, pretože Boonen neútočil 50km pred cieľom v roku 2005... bolo to v roku 2012 a to je akoby včera. Ja by som skorej povedal, že to je o jazdcoch a o tom trende. Boonen a Cancellara jazdili ešte v dobách, keď sa jazdilo týmto spôsobom, teda pelotón bol ďaleko viac preriedený, na Ronde a Roubaix ešte viac. Lenže jazdia aj v tejto dobe, a myslím si, že je to skorej v tom, že oni si veria, že by to mohli dokázať. Cancellara v roku 2013 nebol diametrálne silnejší, lenže si veril... veril si, že dokáže všetkých urvať. Nepripúšťal si, že si niekoho dovezie na velodróm, nerozmýšľal, že "dôjdem tam s sním, po toľkých kilometroch bude možno unavený", jednoducho išiel čo to dalo, aby sa všetkých zbavil (aj keď si nakoniec v tom špurte poradil). Nepochybujem o tom, že aj dnes keby tí lídri vyšli z Arenbergu na čelných pozíciach a nezastavili by, nezačali sa obhliadať, kde sú ich domestici, ale ťahali by ďalej, pár krát keby sa pretočili, tak z pelotónu by vznikla len "hlavná skupina". Lenže tak to nebolo, nikto si toľko neveril, každý sa bál, že mu niekde dôjde...

V prípade Vanmarckeho to vidím tak, že ak chceme dúfať, že tu bude pretekár, ktorý bude tvoriť v budúcnosti tieto preteky bude to on! Krátke zopakovanie jeho pretekov.
OHN: zaútočil, pri útoku dostal defekt, musel meniť, tú stratu už nedohnal... no keď niekto porazil vtedy QS, tak to bol okrem Stannarda aj on, pretože sám sťahoval pomerne dlhú dobu troch Bakalovcov a treba povedať, že pri každom kockovom úseku, ten náskok klesal!
Strade-Bianche: tento pretek zrejme nie je pre jeho naturel úplne vhodný, predsa len je to riadny mamlas, tie stúpania mu pobrali veľa síl. Lenže on aj tu vyzeral neskutočne silne.
Harelbeke: Pri nájazde do jedného bergu chcel rozprášiť pelotón, keď nepochybne útočil. No rozprášil tak svoju tretru... opäť smola.
G-W: Tento pretek bol iný, tam išiel každý za seba. Príliš mu to nesadlo, ťažko povedať či sa z toho dá niečo usudzovať.
Ronde: Výsledkovo katastrofa. No opäť sa nezdá úplne, že by to malo byť formou, zabudol sa vzadu, výsledok fuč...
Roubaix: Opäť smola... opäť útočil a iba čo sa trošku vzdialil, už mal zdvihnutú ruku. Takže ďalší defekt.

Nechcem tým povedať, že keby nebolo smoly, že by vytrhával tie kocky von... ale, vplyv to malo a asi veľký.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod mortirolo08 » Pon 13. Apr 2015 22:58:23

Bolo tu povedane uz vela a s vacsinou suhlasim. Taktiez sa ciastocne pripojim. Samozrejme s tym ze sa konkurencia na Ronde a Roubaix vyrovnava suhlasil. Avsak hlavnym faktorom preco prichadzaju tak pocetne skupiny do ciela je ako berloq uviedol, ze samotny lidry staji si pri sucasnej cyklistike natolko neveria. Na tychto klasickach bolo najkrajsie to ze ak niekto nato mal, tak proste zato rafol a uz sa neohliadal, to v sucasnoti uz velmi vidiet nie je... Otazkou je co s tym? Technicky vyvoj stale napreduje dopredu a zastavit sa neda a taktiez typy ako Cancellara sa uz v sucasnej cykliste asi neojavia.. Preto moj nazor je ze na klasickach by sa v prvom rade mali zakazat vysielacky pretoze to zabija tieto preteky. Grand Tour zavody vysielacky taktiez zabijaju avsak v priapde tychto zavodov si myslim ze su dolezite. Dalej by sa mal znizil pocet jazdov v tymoch na klasikach a osobne by som znizil celkovu dlzku pretekov. S tymto bodom drviva vacsina suhlasit asi nebude lebo to proste patri ku klasikam avsak ja si myslim ze by to prispelo k utocnemu stylu zavodenia... Taktiez si myslim ze sucasnej cyklistike by prispela neaka modifikacia reformy aku navrhuje "vystredny" Tinkoff a to ze najvacsie hviezdy cyklistky by mali spolu zavodit na vsetkych najvacsich cyklistickych podujatiach. Osobne si myslim ze ak by Nibali alebo Valvedre zamerali svoji jarnu priparavu na Ronda alebo Roubaix tak by mali sancu vyhrat. Taktiez niesom zastanca toho ze lider Grand Tour by mal brat ako vrchol Giro alebo Tour a nie obidva podujatia, ale to by uz bolo na dlhsiu debatu a mimo tejto temy na fore.
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod lukas » Pon 13. Apr 2015 22:59:56

ifčopifčo píše:Ešte by som doplnil, že trend na P-R je jasný
Poradie cyklistu so stratou viac ako minúta.
2008 – 4.
2009 – 3.
2010 – 2.
2011 – 19.
2012 – 2.
2013 – 22.
2014 – 19.
2015 – 24.
Postupom času prichádza oveľa viacej cyklistov do cieľa vo väčších skupinách a s menším odstupom na víťaza. Čo to spôsobuje ? Vyrovnanejší peletón ? Menej osobností schopných odpútať sa ? Technika ? Miznúci doping ? Alebo najpravdepodobnejšia možnosť že všetky tieto faktory každý svojim dielom ?

Máš pravdu. Toto Roubaix bolo podľa mňa najvyrovnanejšie v histórii. 23 cyklistov do straty 31 sekúnd asi nenájdeme v žiadnom z predchádzajúcich ročníkov. Robil som si takúto štatistiku:
http://www.cycling-info.sk/images/stories/preteky/jednorazovky/2015/roubaix-rozostupy-2005-2015.pdf
- podobných hlúpostí by sa dalo robiť veľa, keby mal človek čas.
Cyklistika sa, tak ako ostatné profi športy, vyrovnáva čoraz viac.

Ešte chcem poprosiť, ak sú ľudia, ktorí sa stále nevedia prihlásiť do fóra, napíšte nám na adresu redakcia@cycling-info.sk.
Mne sa to podarilo až po troch dňoch. Viacerí z vás mali tieto problémy. Kolega to, zdá sa, už vyriešil.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Pon 13. Apr 2015 23:36:12



Tak to klobúk dole, pekne spracovaná tabuľka.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Uto 14. Apr 2015 7:53:20

Mino píše:Peter bude asi na TdF sám, možno mu dajú nejakú pomoc ale neviem koho Bennati?


To si myslím, že skôr asi Bodnára, nie?

K P-R tu už bolo povedaná veľa a takmer so všetkým sa dá súhlasiť, a keďže do včera som mal problémy s prihlásením, ktoré našťastie Lukáš dokázal vyriešiť (ešte raz vďaka :!: ), nebudem tu dávať svoje postrehy, lebo by som veľa vecí opakoval.

Ale aj po tomto roku si myslím, že keď Peter v budúcnosti vyhrá monument, bude to najskôr M-SR alebo P-R, menšiu možnosť vidím na Flámsko, ostatné mu až tak nesedia, hoci v 2012-om bol na Amsteli tretí, ale o rok mu záver nevyšiel a vlani a tohto roku účasť vypúšťa...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod matox » Uto 14. Apr 2015 8:59:08

No co teraz s tym Saganom. Jar nebola uplne zla, ale ani uplne dobra. Na monumenty sa pripravil solidne, dve stvrte miesta a potencial na dalsie (povedzme) stvrte na Roubaix, to nie je zle, ale nie je to ani ziadne velke terno. Bez Boonena a Cancellaru tam mal byt Peto na bedni, statistika nepusti, Kristoff 2 monumenty, Degenkolb 2 monumenty, dokonca Dan Martin a Simon Gerrans po 2 monumenty (jasne, ina kategoria ale aj tak) a Peto furt 0. Navyse tento rok nie len ze nevyhral monument, ale nevyhral ziadnu klasiku, horko tazko ustal 1 etapu na T-A. Stale je to v porovnani s pelotonom brutalny nadpriemer, ale to je vzhladom na ocakavani malo.

Takze co s tou sezonou? Imho ju moze "zachranit" uz iba na jesen. Konkretne na MS a na Lombardii. Predpokladam ze pojde Quebec + Montreal, to su krasne preteky, ale sezonu nezachrania, ani keby vyhral oba. Velky triumf uz moze dosiahnut iba na MS alebo na zaver v Taliansku.

Medzitym este tradicna Kalifornia, Svajciarsko, tam moze ziskat nejake ciastkove uspechy, ale to je tak vsetko. A potom Tour, no, povedzme si, ak by urval zeleny dres a zo 2 etapy, tak by to bolo fantasticke, ale ani to by sezonu "nezachranilo".

Otazka je, ci dokaze formu naladit na jesen, zatial sa mu to nikdy nepodarilo tak uplne, snad najlepsie to bolo v 2013 ked vyhral Montreal a na MS v Taliansku vyzeral silno, ale jeho najlepsia forma to aj tak nebola.
matox
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Vyjadrenia Tinkova

Poslaťod milos64 » Uto 14. Apr 2015 9:03:32

@ifčopivčo: Skúšam ti kopnúť link na ten článok ale neviem čo na tom cyclingnews robia, lebo sa mi nezobrazuje ich domovská stránka a tým pádom to nemôžem nájsť. Budem sa ešte pokúšať... Inak časť toho vyjadrenie/vyjadrení bola zverejnená aj na našich topkách a inde. Tinkof tam spomínal o tom tlaku na pretekárov a pod.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Apr 2015 9:44:43

@eres - drobná poznámka - Amstel nie je monument, na ten rok 2012 a finiš si spomínam, cieľ bol hneď na vrchole stúpania a Petrovi tesne predtým došli sily keď bol chvíľku aj na čele. Ja by som Petrove šance čo sa týka Monumentov zostavil asi takto Primavera, Ronde, Peklo, v podstate tak ako prebiehajú. Už len preto, pretože si myslím že Roubaix je najcitlivejšie na tímovú podporu a treba mať na jeho výhru aj najviac šťastia čo sa týka technických problémov a množina potencionálnych súperov je asi najväčšia.
@lukas - tabuľka výborná a potvrdzuje trend že P-R je čoraz vyrovnanejšie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 14. Apr 2015 9:59:00

@milos64 - už som si o tom všeličo prečítal, na tejto fotke to ale nevyzerá že by bol Tinkov na Petra nejako extra nahnevaný
https://www.facebook.com/PeterSagan/pho ... =1&theater

Tinkov je síce svojim spôsobom šašo ale o cyklistike niečo vie a podľa mňa dokáže posúdiť možnosti, niečo iné sú teatrálne vyhlásenia, niečo iné bude asi realita.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Uto 14. Apr 2015 10:29:34

@ifcopifco

AGR - jasné a vďaka za upozornenie, je to len významná klasika, nechal som sa "zblbnúť" PCS, kde v dolnej päte majú pri Classics uvedených 6 pretekov, pričom dobre viem, že monumentov je päť :roll:

http://www.imgup.cz/images/2015/04/14/clasics.jpg

Moja chyba, takže správne info je, že na L-B-L zatiaľ ani neštartoval ;)

Tá fotka s Tinkovom bola na FB pár minút po preteku, jeho vyjadrenia o tom, ako sa Peter musí poučiť, zvládať tlak a pod. nájdeš aj na sme.sk, link sa mi sem nechce ani dávať, prevzaté zo SITA. Jediná normálna veta od OT tam je "Nebudem sezónu hodnotiť po troch mesiacoch, uvidí sa na jej konci"
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 14. Apr 2015 11:32:59

Tie vyjadrenia treba brať s rezervou. V podstate ide o agentúrne články ktoré sa v minimálnych obmenách objavili celým spektrom našich mienkotvorných medií. Nikto si v podstate nedal námahu to analyzovať.
Na druhej strane mne z toho vyšlo že najviac si odniesol Petrov tréner. To že Tinkov hovorí o tlaku ktorý má "uniesť" jeho "zlaté vajce" je v podstate pravda. Že to vyznelo "arogantne" alebo nejak nevhodne je uhol pohladu.
To čo si vysvetlovali medzi sebou je ich vec. Čo môže Oleg urobiť? Vyhodí svojho "bodonosného" cyklistu? Uvidíme ako dopadnú v Ardenách ale Saxo lepšieho klasikára nemá a napriek všetkému dosiahli najlepšie výsledky za posledné 3-4 roky. Z klasikárov ( svojich momentálnych súperov ) je v rebríčku 7. Čakali viac? Ja tiež. Či sú tie výsledky hodné tých peňazí? To je ich vec.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Vyjadrovania mecenášov

Poslaťod milos64 » Uto 14. Apr 2015 12:42:55

K Tinkofovi som chcel napísať, že by sa nemusel toľko vyjadrovať. Či už negatívne alebo pozitívne alebo teatrálne. Všetko jedno. Pozrime sa na Bakalu. Ten by tiež mohol po skoro každom preteku v tomto roku komentovať svojich. A to sa im podarili riadne kiksy. Z Kaťuše sa tiež nik neozýva. Ak by žal TCS také úspechy, tak by sme sa báli otvoriť aj konzervu, že stadiaľ vyletí Tinkof. Tomu verte. To, že rieši situáciu s trénermi a cyklistami je na mieste. Ale mal by to pytlíkovať za zatvorenými dvermi svojej kuchyne. Inak s tým tlakom to patrilo určite aj na Majku a nakoniec aj Contador sa "Len" rozbieha.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Vyjadrenia Tinkova

Poslaťod rado » Uto 14. Apr 2015 12:48:20

milos64 píše:@ifčopivčo: Skúšam ti kopnúť link na ten článok ale neviem čo na tom cyclingnews robia, lebo sa mi nezobrazuje ich domovská stránka a tým pádom to nemôžem nájsť. Budem sa ešte pokúšať... Inak časť toho vyjadrenie/vyjadrení bola zverejnená aj na našich topkách a inde. Tinkof tam spomínal o tom tlaku na pretekárov a pod.

zrejme sa jedna o tento clanok

http://www.cyclingnews.com/news/broken- ... is-roubaix
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Vyjadrovania mecenášov

Poslaťod rado » Uto 14. Apr 2015 13:01:09

milos64 píše:K Tinkofovi som chcel napísať, že by sa nemusel toľko vyjadrovať. Či už negatívne alebo pozitívne alebo teatrálne. Všetko jedno. Pozrime sa na Bakalu. Ten by tiež mohol po skoro každom preteku v tomto roku komentovať svojich. A to sa im podarili riadne kiksy. Z Kaťuše sa tiež nik neozýva. Ak by žal TCS také úspechy, tak by sme sa báli otvoriť aj konzervu, že stadiaľ vyletí Tinkof. Tomu verte. To, že rieši situáciu s trénermi a cyklistami je na mieste. Ale mal by to pytlíkovať za zatvorenými dvermi svojej kuchyne. Inak s tým tlakom to patrilo určite aj na Majku a nakoniec aj Contador sa "Len" rozbieha.

asi tak,su veci ktore maju zostat v stajni, a ked uz ide s tym von,tak sa mal vyjadrit celoplosne.podla mnna urcite nalozil aj domestikom,stacilo aby na konci tej skupiny kde sa pokazil saganov bike bol aspon jeden,aby mu poskytol svoj a mohlo to dopadnut inac.prave pre taketo situacie je to nesmierne dolezite,bola to kardinalna chyba.a toto oleg nechal v komente nepovsimnute,cim sagan z toho vysiel najhorsie.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 14. Apr 2015 13:37:58

Tym ze som sa sem nevedel prihlasit mam co citat :D Vyjadrim sa najskor k Roubaix. Vitaz zasluzeny. Velmi sa mi pacilo ako sa sam vybral stihat veducu dvojicu. Celkovo sa mi zdali preteky tak ako viacerym malo selektivne ale nuda to nebola. Uzival som si ze az do zaveru tam bol Sagan ale ked sa zacal prepadat dozadu vedel som ze je zle. Skoda. Tentoraz to mohlo byt aj podium ale to sa nikdy nedozvieme :? Este k tej selekcii. Uci by mala rozmyslat ci nie je potrebne zmensit pocet pretekarov v time na jednotlive preteky. Tyka sa to najma klasik pretoze tie sa stavaju velmi kontrolovatelne. Som zvedavy na Ardeny ale neocakavam nejake extremne zaujimave preteky. Skor sa rozhodne Caubergu a na Mur de Huy. LBL dufajme bude zaujimavejsie ako vlani.

Celkovo ku klasikam najviac ma sklamal Sep Vanmarcke. Sklamanim je aj Sagan. Hoci co sa tyka monumentov tak na nich vyzeral lepsie ako vlani aj v priemere na nich dosiahol lepsie vysledky. A este jedna vec. Absencia Cancellaru bola na Ronde a Roubaix citit.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Uto 14. Apr 2015 23:01:11

Keram píše: Este k tej selekcii. Uci by mala rozmyslat ci nie je potrebne zmensit pocet pretekarov v time na jednotlive preteky. Tyka sa to najma klasik pretoze tie sa stavaju velmi kontrolovatelne.


UCI nadtým rozmýšľa už dlhšie, dokonca to aj testovali, ale nemá to oporu u tímov, hlavne sa jazdci boja o miesta. Okrem toho s tou reformou to celkovo vyzerá v nedohľadne, aj napriek tomu, že snáď každý cíti, že potrebná v mnohých smeroch je.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Uto 14. Apr 2015 23:27:16

Suhlasim ze sa jarne klasiky posledne dva tri roky velmi vyrovnavaju a cim dalej tym viac cyklistov dokaze byt vpredu tesne pred finale, myslim vsak ze najdolezitejsi faktor je team pokial ten team nato ma ma uspechy pokial je to team ktory je klasikarsky slaby tak aj ked maju silneho leadra nie su uspesni, katusa pre kristoffa robi brutalne dobru pracu staci len pozriet na paoliniho ved ten ako domestik vyhral g-w, etixx je roky stavany na klasiky tam je to prirodzene ze nato maju aj ked tento rok nevyhrali ziadnu vacsiu ani monument, giant ved na degenkolba robili ako otroci skoro dokonca minimalne traja ludia a este aj ked john zautocil tak bol vpredu jeden jeho kolega, sky malo tento rok taktiez vpredu viacero ludi, a teraz protipol tinkoff ti chalani nemaju nato jednoducho oni mozu petovi chciet pomahat ak nato nemaju nepomozu, sep vanmarcke tiez ako kol v plote potom ked ma tech problem alebo sa zabudne je strateny je to skoda lebo potom naozaj velmi silny cyklisti maju ovela tazsiu ulohu uspiet je jasne ze ak na nejakom ronde uskoci dvojica trojica tak ti za nimi tahat nebudu taka je taktika ale ti ostatni mozualebo v kuse len utocit alebo doskakovat uniky a to je proste zhola nemozne, este som zabudol na bmc ti maju tiez skvelu klasikarsku ekipu a grgovi chybalo toho roku ozaj len krocik ked sa obzrieme minuly rok vyhral spartakus ronde ale ako? V sprinte skupiny? Jednoducho ani trek nema momentalne taky team aby mohol cancellara v klude zautocit 30 km pred cielom devolder uz nie je to co byval co prinesie buducnost? Budu vyhravat dobry cyklisti ale v dobrych teamoch a pritom nemusia byt fenomenalny ako bonen ci cancelara, peto ma trosku aj smolu ze ho kupil prave tinkoff ono inde totiz by ho za tolko kupit nemohli pretoze by mali viac kohutov na jednom smetisku, ktovie mozne v tinko saxo popracuju a nejakych dobrych domestikov za rok dva vychovaju, peto ked bude mat vrcholnu formu vyhra i bez teamu v podstate a to esste pride, som zvedavy na ardeny ako tam bude fungovat teamovka a ci sa potvrdi to ze vitaz bude naozaj len z tych klasikarsky silnych teamov a taktiez sa tesim na Tdf myslim ze peto nebude pod tlakom lebo priorita bude contik tak si bude moct trosku zajazdit uvolnenejsie a nejake takticke varianty kde pojde do uniku v etape ktora bude kocit kopcom sa mi zdaju realne
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nat » Str 15. Apr 2015 0:15:42

matox píše: A potom Tour, no, povedzme si, ak by urval zeleny dres a zo 2 etapy, tak by to bolo fantasticke, ale ani to by sezonu "nezachranilo"..


Som pousmial. Keby vyhral zeleny a 2 etapy tak by sa sezona dala povazovat za uspesnu. Ved by sa zaradil na 2 he miesto v historii zeleneho dresu. A este ktomu 2 vitaztva .. to by bolo uplnu super.

A suhlasim s milos64, ze je to o time. Hlavne ak ked sa taky stybar vyjadri, ze radsej necha vyhrat niekoho ineho ako Sagana ( doslaova povedal , ze ej sprinter tak on ma nahanat vsetkych ..co je )

Potrebuje mat ku koncu svojho cloveka ktory mu pomoze s unikmi. Ide na roztrhnut so spokojnymi sport. directora TS,ze tim isiel dobre bolo ich tam dost dokonca. Bolo znamenalo motali sa niekde vzadu a ked bolo treba bycikel tak anina to neboli dobry.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Roman » Str 15. Apr 2015 1:07:28

nat píše:
matox píše: A potom Tour, no, povedzme si, ak by urval zeleny dres a zo 2 etapy, tak by to bolo fantasticke, ale ani to by sezonu "nezachranilo"..


Som pousmial. Keby vyhral zeleny a 2 etapy tak by sa sezona dala povazovat za uspesnu. Ved by sa zaradil na 2 he miesto v historii zeleneho dresu. A este ktomu 2 vitaztva .. to by bolo uplnu super.

A suhlasim s milos64, ze je to o time. Hlavne ak ked sa taky stybar vyjadri, ze radsej necha vyhrat niekoho ineho ako Sagana ( doslaova povedal , ze ej sprinter tak on ma nahanat vsetkych ..co je )

Potrebuje mat ku koncu svojho cloveka ktory mu pomoze s unikmi. Ide na roztrhnut so spokojnymi sport. directora TS,ze tim isiel dobre bolo ich tam dost dokonca. Bolo znamenalo motali sa niekde vzadu a ked bolo treba bycikel tak anina to neboli dobry.


kedy to Stybar povedal?
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rado » Str 15. Apr 2015 9:26:07

Roman píše:
nat píše:
matox píše: A potom Tour, no, povedzme si, ak by urval zeleny dres a zo 2 etapy, tak by to bolo fantasticke, ale ani to by sezonu "nezachranilo"..


Som pousmial. Keby vyhral zeleny a 2 etapy tak by sa sezona dala povazovat za uspesnu. Ved by sa zaradil na 2 he miesto v historii zeleneho dresu. A este ktomu 2 vitaztva .. to by bolo uplnu super.

A suhlasim s milos64, ze je to o time. Hlavne ak ked sa taky stybar vyjadri, ze radsej necha vyhrat niekoho ineho ako Sagana ( doslaova povedal , ze ej sprinter tak on ma nahanat vsetkych ..co je )

Potrebuje mat ku koncu svojho cloveka ktory mu pomoze s unikmi. Ide na roztrhnut so spokojnymi sport. directora TS,ze tim isiel dobre bolo ich tam dost dokonca. Bolo znamenalo motali sa niekde vzadu a ked bolo treba bycikel tak anina to neboli dobry.


kedy to Stybar povedal?

to by aj mna zaujimalo,inac na cycling news sa v diskusiach o nom moc lichotivo nevyjadruju.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 95 hostia