Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Stručne a jasne o Saganovej jari

Poslaťod milos64 » Str 15. Apr 2015 10:38:43

http://roadcycling.cz/index.php5?str=cl ... 3185&zpz=1

Nechcem propagovať české médiá ale tento článok celkom vystihuje súčasný stav výkonov PS a tímu TCS.
milos64
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

Re: Stručne a jasne o Saganovej jari

Poslaťod rado » Str 15. Apr 2015 11:56:29

milos64 píše:http://roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=3185&zpz=1

Nechcem propagovať české médiá ale tento článok celkom vystihuje súčasný stav výkonov PS a tímu TCS.

neviem preco sa sem vsetci bojite davat ine cyklo linky,vsade inde je to normalne.dobry clanok,by ma zaujimalo,kolko peter nabral na kilach,lebo je to ocividne.
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Stručne a jasne o Saganovej jari

Poslaťod paula@sile » Str 15. Apr 2015 14:19:01

rado píše:
milos64 píše:http://roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=3185&zpz=1

Nechcem propagovať české médiá ale tento článok celkom vystihuje súčasný stav výkonov PS a tímu TCS.

neviem preco sa sem vsetci bojite davat ine cyklo linky,vsade inde je to normalne.dobry clanok,by ma zaujimalo,kolko peter nabral na kilach,lebo je to ocividne.


zeby mal peto schudnut?
no pred tyzdnom sme boli na tie flandry a zastavili sme sa aj u timoveho autobusu a ked peto z neho vysiel som sa zhrozila, aky je stihly …na tv obrazovke to mozno az tak neposobi, mam par fotiek, ale neviem, ci mozem a ako ich sem hodit, tie hovoria za vsetko… ako velmi bol sklamany…
napadlo ma, ci prave to, ze schudol, nie je dovodom poklesu jeho formy a teraz citam toto…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Stručne a jasne o Saganovej jari

Poslaťod eres » Str 15. Apr 2015 14:39:05

paula@sile píše:
rado píše:
milos64 píše:http://roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=3185&zpz=1

Nechcem propagovať české médiá ale tento článok celkom vystihuje súčasný stav výkonov PS a tímu TCS.

neviem preco sa sem vsetci bojite davat ine cyklo linky,vsade inde je to normalne.dobry clanok,by ma zaujimalo,kolko peter nabral na kilach,lebo je to ocividne.


zeby mal peto schudnut?
no pred tyzdnom sme boli na tie flandry a zastavili sme sa aj u timoveho autobusu a ked peto z neho vysiel som sa zhrozila, aky je stihly …na tv obrazovke to mozno az tak neposobi, mam par fotiek, ale neviem, ci mozem a ako ich sem hodit, tie hovoria za vsetko… ako velmi bol sklamany…
napadlo ma, ci prave to, ze schudol, nie je dovodom poklesu jeho formy a teraz citam toto…


Určite Ti to verím, keďže si ho toť videla naživo, navyše mne sa v TV nezdá, žeby Kristoff aj Degenkolb boli oproti nemu nejaký štíhli...
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Str 15. Apr 2015 16:43:16

rado píše:to by aj mna zaujimalo,inac na cycling news sa v diskusiach o nom moc lichotivo nevyjadruju.
O kom? O Stybym? Mne sa zda prave ze ho tam maju diskuteri radi. :shock:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod rado » Str 15. Apr 2015 17:45:42

Keram píše:
rado píše:to by aj mna zaujimalo,inac na cycling news sa v diskusiach o nom moc lichotivo nevyjadruju.
O kom? O Stybym? Mne sa zda prave ze ho tam maju diskuteri radi. :shock:

ano,vychazal som z toho,co pisali na strankach romana kr.ozaj neviete ci maros hlad je este pri saganovi?
rado
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 15. Apr 2015 18:15:11

rado píše:
Keram píše:
rado píše:to by aj mna zaujimalo,inac na cycling news sa v diskusiach o nom moc lichotivo nevyjadruju.
O kom? O Stybym? Mne sa zda prave ze ho tam maju diskuteri radi. :shock:

ano,vychazal som z toho,co pisali na strankach romana kr.ozaj neviete ci maros hlad je este pri saganovi?

Áno, Maroš je stále fyzioterapeutom Sagana. http://www.tinkoffsaxo.com/team/maros-hlad/, https://www.facebook.com/sportful/photo ... permPage=1
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Pia 17. Apr 2015 11:55:57

lukas píše:Robil som si takúto štatistiku:
http://www.cycling-info.sk/images/stories/preteky/jednorazovky/2015/roubaix-rozostupy-2005-2015.pdf
- podobných hlúpostí by sa dalo robiť veľa, keby mal človek čas.


Mal som trochu času, tak som sa pohral s Excelom a spravil som to graficky - rozostupy prvej dvadsiatky za 2005 - 2015.

http://uloz.to/xv1aHAEG/pariz-roubaix-pdf
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

BALAVERDE

Poslaťod berloq » Ned 26. Apr 2015 18:20:31

Dnes to teda nuda ani náhodou nebola, skvelá klasika so skvelým záverom! Celkovo si myslím, že tieto ardenské klasiky už medzi fanúšikmi nie sú tak sledované a ani tak docenené ako tie flámske. Pre mňa sú absolútne rovnocenné a navyše majú pridanú hodnotu - ktorou je ta neuveriteľná variabilita víťazov. Tieto preteky môže vyhrať jazdec rôznych typov, rôznymi možnosťami a treba povedať, že zatiaľ čo flámske klasiky rozhodujú hlavne skúsenosti a sila, tie ardenské môžu byť často len o umení pretekať a rozmýšľať. A La Dyoenne tento rok absolútne nahradilo minuloročnú nudu.

Fenomenálny Valverde! Absolútne suverénny výkon... pri takomto laufe je Valverde v takomto preteku prakticky neporaziteľný. Jediná šanca ako ho zlomiť, bol moment, kedy Kreuziger vyrazil dopredu, ak by sa k nemu pripojilo pár ďalších silných vrchárov a striedali by sa možno by to dotiahli, pretože Movistar tento krát tak silný nebol. Lenže po ich dostihnutí? Bez šance... Kaťuša v totálnej presile si s ním nedokázali poradiť. Valverde predviedol výkon dominátora, podobne ako GIlbert v roku 2011. Toto som chcel, vidieť Valverdeho nech sa ukáže... a on sa ukázal! Kráľ klasík!

Obrovskú pochvalu si zaslúži Kreuziger, pred Girom je nachystaný absolútne perfektne. Iróniou je, že mu ten únik z veľkej časti pokazil Štybar. Ale tá sila v kopci je cítiť, Nibali, Kelderman a ani ďalší na neho nemajú. Na Gire by mohol byť veľmi, veľmi vysoko, napriek tomu, že bude zrejme po ruke Contadorovi.

Alaphilippe? Kedy a ako? Tento borec zišiel z mládežníckeho Etixxu, dnes AWT - Greenway, bude aj Bašku čakať takáto skvelá budúcnosť? Pretože vybojovať dve druhé miesta v jeho veku na takýchto klasikách, to je, dámy a páni, absolútne neuveriteľné!!! A bol na tom oveľa lepšie ako Kwiatkowski. Vyzeral, pomerne ľahko v kopci a finiš má taktiež, veľmi dobrý, takže do budúcich sezón, má Kwiatek konkurenta aj v tíme. Skvelý výkon.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 26. Apr 2015 18:39:26

Mne sa to tiez dnes pacilo. Kreuziger urobil preteky. Prial som mu nech to dotiahne do konca. Ked vyrazil dopredu Moreno ( tusim to bol on) myslel som si ze je po pretekoch a v duchu som uz zacal nadavat Valverdemu ze to zase zbabral ale dnes nie. Dnes ukazal ze je majster klasik.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ondro » Ned 26. Apr 2015 19:13:46

Takže po klasike Lamač-Limbach-Lamač / aktívne, som absolvoval Liež-Bastoň-Liež / pasívne. (Priam až v lieže).
Ako je to možné, že jeden človek momentálne takto vyčnieva nad ostatnými?
Či si v Movistare nepovedali, že Valverde tento rok vyhrá klasiky a Quintana ide vyhrať Tour.
Zatiaľ to vychádza.
Inak škoda, že sa Kreuzigera nechytil ešte niekto dôležitý, mohlo to byť ešte zaujímavejšie. Ale zase zrejme nikoho ďalšieho by tam už ostatní nepustili.
Aj tak dobre. Ak to Kreuziger udrží, bude s ním ešte zábava.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 26. Apr 2015 19:49:43

Dnes spokojnosť po každej stránke; aj z hľadiska Velo Games - na záver konečne celkom slušný záber, hoci mi ostal pred pretekom len 1transfer a tak mi ostali viacerí, ktorí dnes nešli + Martin a Gilbert. Ale inak sa ukázali snáď všetci, ktorým som to prial a Valverde potvrdil dominanciu v tomto druhu preteku, klasiky, jednorázovky. Klasiky sú za nami, rozbehlo sa Turecko a na dvere klope Romandia, ako predjedlo pred prvou Grand Tour to určite nie je zlé. Takže si idem pre istotu poznačiť do kalendára 9. máj, aby som sa mohol tešiť na ďalší z vrcholov sezóny.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 26. Apr 2015 21:20:04

Dnes to boli veľmi zaujímavé preteky, Roman to tam dobre oživil a ukázal výbornú formu, aj keď ich dostihli neprepadol sa a išiel aj perfektne v rámci svojich možností aj záver. Zaujímavé bolo sledovať ako Čech Štyby kazí únik inému Čechovi Romanovi, keď to robia Taliani, Španieli , Francúzi ..... tak nám to ani nepríde :)
Obrovským objavom tohtoročných Ardén je Alaphillipe, nebyť famózneho Valverdeho ...... Zatienil aj Kwiatka ktorý tento rok nebol v takej forme ako minulý, napriek tomu tomu si pripísal víťazstvo. Jasný to dôkaz že na víťazstvo na WT klasike treba mať aj kus športového šťastia a pri určitej zhode okolností môže vyhrať aj pretekár ktorý nie je vo forme (Kwiatek na Amstli). Smolu mali v Ardénach tento rok najmä Dan Martin a Gerrans, podobne Gilbert ktorý dnes bojoval ako vládal ale podľa mňa by na najlepších nemal ani keby nebol zranený.
Prichádza ďalšia časť ktorú mám veľmi rád. Poobede Giro a v noci Kalifornia s Petrom. Už sa neviem dočkať 8-)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Ned 26. Apr 2015 22:38:06

aj ta posledna belgicka, klasika je za nami, dnes mi to pripominalo tak trocha arenberg, uprsane pocasie, cesty v katastrofalnom stave, dost neatraktivne prostredie a nepekne pady pocas preteku., ani sa necudujem, tie cesty by mohli konkurovat aj tym slovenskym.
no belgickym fanusikom to ani trocha nevadilo, spievali, tlieskali a povzbudzovali vsetkych sviatocnych cyklistov, ktori po poslednom stupani statocne prechadzali cielom..
velky respekt a gratulacia valverdemu, forma a vysledky tohto roku senzacia, vitazstvo opät zasluzene..
aj mlady allaphilippe, to meno mi donedavna nic nehovorilo, ukazal super vykon,
skoda, ze kreuziger nedal aspon to tretie miesto
osobne ma sklamal kwiatek, ktoreho fanusikovia v hojnom pocte okupovali poslednu zakrutu pred cielom, vsetci premoceni na kost, ale aj tak super atmo
skoda, ze toho jarne, klasikarske obdobie uz konci, no tesim sa na to letne…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 26. Apr 2015 23:02:05

Je škoda že Romanovi parťáci z úniku nešli naplno a len čakali na svojich lídrov. Napokon sa ukázalo že všetci traja na tom boli veľmi dobre a ten ich únik mohol pokojne ísť aj do cieľa. Takto to napokon zabalil aj Roman a ušetril si sily do finišu. Valverde tak trochu vyťažil z toho, že Kwiatek bol z formy a Gerrans po zranení, ale postrážil si to s veľkým prehľadom. Po tom aké vysoké a stabilné výkony predvádza na jednodňových pretekoch posledné roky mu ten tretí monument doprajem mierou vrchovatou. A ešte nie je koniec. Že by na jeseň dokázal na Lombardii dorovnať Degenkolba?
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nomad » Ned 26. Apr 2015 23:27:17

hm, kebyze valverde vyhra este aj amstel, to by bola aka parada... podarilo sa to niekomu v jednom rocniku ?
v tomto je rozdiel medzi valverdem a trebars contadorom,froomom.oni beru vsetko len ako pripravu na tour bez ambicie vyhravat.mozno na par vynimiek. valverde sa snazi vyhravat pocas celej sezony. prial by som mu konecne vyhrat tour aj ked na ten uplny vrchol asi nema.
nomad
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod bloy » Ned 26. Apr 2015 23:31:06

nomad píše:hm, kebyze valverde vyhra este aj amstel, to by bola aka parada... podarilo sa to niekomu v jednom rocniku ?


Myslím, že Gilbertovi (2011), tuším to spomína aj PCM2013 ak sa to podarí zopakovať vo virtuálnej sezóne.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod berloq » Pon 27. Apr 2015 0:05:00

@West
Je to o vrchároch... lenže treba sa pozrieť, ktorý tím ide do preteku s lídrom, ktorý je "vrchár". Saxo, Astana... a ešte? Nikto, dnes tam každý dáva ľudí, ktorí sú viac špecializovaní. Van Garderen mal zraneného Gilberta, Caruso mal za sebou dvojicu Moreno Rodriguez, Fuglsang a Astana sa hrali, že Nibali je vo forme, Quick-Step sa šetril na záver. To je tak trošku smola týchto pretekov, lebo sem prichádza veľmi málo ľudí s tým, že, "áno, budem útočiť skôr". Keby s Kreuzigerom išiel ktokoľvek, snáď okrem Nibaliho a pár ďalších, tak nestrieda, lebo ich líder je vzadu. Jedine, že by to bol nejaký rebel, ale to si dnes už úplne neviem predstaviť... :D

Na druhú stranu nejaké to pochopenie mám. Pretože, komu by ste pred pretekom verili vy, Caurosvi cez dlhý únik alebo Puritovi v záverečnom "kicku"? V prípade Astany je to trošku iné, veď Nibali musel cítiť, že na víťazstvo nemá a v závere už vôbec nie, ale neukazovať svoju (ne)formu je asi základ... Škoda, na Amstli vyzeral, že bude silný, Vino by mal zakročiť, zatiaľ je Nibali v sezóne nulový.

@paula
Prečo neatraktívne prostredie? Mne sa prostredie východného Belgicka páči.

@nomad
Contador a Froome, to síce ako prípravu berú, ale bez ambície vyhrávať? To je strašne blbý vtip... pozri si Contadorovu minulú sezónu a Froomeovu tu predchádzajúcu.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Pon 27. Apr 2015 11:45:42

@paula
Prečo neatraktívne prostredie? Mne sa prostredie východného Belgicka páči.

@berloq

nehovorim, ze sa mi vychodne belgicko nepaci, kedze tam travime dost volneho casu…
preco neatraktivne prostredie?
liege a aj huy su byvale priemyselne, banicke, mesta. ten upadok je vidiet na kazdom kroku, prach, spina a odpad. nadherne historicke pamiatky a domy chatraju, asi nie su financie.
tie cesty, ako som uz vcera spominala, su naozaj vo velmi zlom stave, (v tom dazdi to bolo o hubu) comu sa cudujem, pretoze liege bolo uz viac krat cielom, alebo startom vyznamnych cyklo podujati.
proste nezastupuju tipicke belgicke mesta aj ked po kulinarnej a kulturnej stranke je liege top..
myslim si, ze z tohto mesta by sa dalo vytazit ovela viac, ked porovnam brussel, alebo oudenaarde, tak je liege oproti nim „chudy pribuzny„
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Po LBL

Poslaťod berloq » Pon 27. Apr 2015 21:52:04

Možno mierne sklamanie je aj Lotto, predsa len, ich zostava pre tieto tri preteky budila rešpekt. Gallopin vie v podobných terénoch tvoriť preteky, Wellens je veľká nádej, Jelle Vanendert tu už niečo odjazdil. Lenže zas taká bomba to nebola... Gallopin skončil na Amstli 6., čo je vlastne pekné umiestnenie ale v ďalších dvoch pretekoch ho nebolo vidieť ani trochu, vlastne to ani na Amstli. Wellens sympaticky a aj tvrdo útočil na Šípe, lenže tam nebola šanca to dotiahnuť. Práve Wellensovi sa predpovedá, že bude budúcim kráľom týchto klasík, vie prejsť kopce, vie jazdiť rýchlo, má vsadenie a hlavne je to Belgičan. Minulú sezónu naznačil svoje schopnosti víťazstvom na Eneco Tour, lenže úroveň jazdcov tam a teraz v Ardenách nejde porovnať.

Takže po tom čo predvádzali na flámskych klasikách, pre mňa sklamanie, čakal som viac, mali veľmi dobrú zostavu. Najväčším sklamaním je to, že fakt neboli absolútne vidieť, narozdiel od svojich kolegovcov, ktorí sa na mačacích hlavách riadne predviedli.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 97 hostia

cron