Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Tímy a cyklisti

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 18. Aug 2015 21:21:38

To asi hej, ale Martin disponuje ďaleko väčšou variabilitou a aj typovo by sa mohol viac hodiť do Etixxu.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Prestupy

Poslaťod berloq » Pia 21. Aug 2015 22:04:33

Počas Švajčiarska sa v BMC udiala taká menšia roztržka. Do určitej miery sa to tímu podarilo riešiť v mantineloch tímu. Počas Švajcu odstúpil z preteku Phil Gilbert, príčinou bola zlomenina spôsobená skôr na klasikách. No... zlomenina asi neumožní pretekárovi dostať sa do slušnej formy a získať v konkurencii dve etapy na GT. Ešte smiešnejšie tento dôvod vyzerá pri tom fakte, že BMC deň pred tým zverejnila súpisku na TdF, na ktorú Gilbert chcel ísť ale na súpiske nebol. Takže dobrovolné zbalenie kufrov zo Švajčiarska asi nebolo také "dobre Filipko dobre zregeneruj". Na Vuelte taktiež neštartuje.

Prestúpi Gilbert?

Kam? Nejak ma nenapadá kam by Gilbert mohol ísť... Naspäť do Lotta? To je, hlavne pre Lotto, zbytočné. Na klasiky majú skvelých ľudí, oveľa perspektívnejších... Naspäť do FDJ? Tam by musel ísť asi výrazne pod cenu a to nepôjde. Kam ďalej?

Ale prestup by prospel... teda Gilbertovi asi nie. V BMC má všetko, prachy, skvelý tím okolo neho. Len on už proste nie je taká istota výsledku, aj keď body stále nosí. Gilbertov prestup by ale hlavne pomohol Van Avermaetovi. Ktorý je momentálne univerzálnejší, lepší, silnejší. BMC a Gilbert ho zbytočne dusia...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Prestupy

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 22. Aug 2015 8:11:06

berloq píše:Počas Švajčiarska sa v BMC udiala taká menšia roztržka. Do určitej miery sa to tímu podarilo riešiť v mantineloch tímu. Počas Švajcu odstúpil z preteku Phil Gilbert, príčinou bola zlomenina spôsobená skôr na klasikách. No... zlomenina asi neumožní pretekárovi dostať sa do slušnej formy a získať v konkurencii dve etapy na GT. Ešte smiešnejšie tento dôvod vyzerá pri tom fakte, že BMC deň pred tým zverejnila súpisku na TdF, na ktorú Gilbert chcel ísť ale na súpiske nebol. Takže dobrovolné zbalenie kufrov zo Švajčiarska asi nebolo také "dobre Filipko dobre zregeneruj". Na Vuelte taktiež neštartuje.

Prestúpi Gilbert?

Kam? Nejak ma nenapadá kam by Gilbert mohol ísť... Naspäť do Lotta? To je, hlavne pre Lotto, zbytočné. Na klasiky majú skvelých ľudí, oveľa perspektívnejších... Naspäť do FDJ? Tam by musel ísť asi výrazne pod cenu a to nepôjde. Kam ďalej?

Ale prestup by prospel... teda Gilbertovi asi nie. V BMC má všetko, prachy, skvelý tím okolo neho. Len on už proste nie je taká istota výsledku, aj keď body stále nosí. Gilbertov prestup by ale hlavne pomohol Van Avermaetovi. Ktorý je momentálne univerzálnejší, lepší, silnejší. BMC a Gilbert ho zbytočne dusia...

Prestup do FDJ by mohlo byt dobre riesenie kedze zrejme na odchode je Vichot a po jeho odchode by nebol ani jeden zavodnik schopny ist ardenske klasiky takze by bol jasnou jednotkou ale ako pises musel by ist pod cenu kedze Madiot nebol uz minuly rok schopny zaplatit Bouhanniho.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Prestupy

Poslaťod ifčopifčo » Sob 22. Aug 2015 12:15:55

berloq píše:Ale prestup by prospel... teda Gilbertovi asi nie. V BMC má všetko, prachy, skvelý tím okolo neho. Len on už proste nie je taká istota výsledku, aj keď body stále nosí. Gilbertov prestup by ale hlavne pomohol Van Avermaetovi. Ktorý je momentálne univerzálnejší, lepší, silnejší. BMC a Gilbert ho zbytočne dusia...


Čím podľa teba BMC a Gilbert dusia Van Avermaeta?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Problém GVA

Poslaťod berloq » Sob 22. Aug 2015 22:17:15

Neviem, proste mi to tak dôjde. Pretože Gilbert je proste klasikár, ktorý sa zapísal do histórie, takže je v hierarchii vyššie.

Jasne... GVA má pridelené kockové klasiky a Gilbert Ardeny. Lenže to sa takto nedá, podeliť im jar je jedna vec, lenže v sezóne trpia obaja. Nie je tajomstvom, že to nie sú žiadni kamaráti, ktorí si skočia večer na pivo. Naopak je známe, že medzi nimi panuje veľká rivalita. Gilbert si dal kedysi za cieľ vyhrať všetkých päť monumentov, lenže od toho je dnes už strašne ďaleko, ale Gilbert sa o to chce stále pokúsiť. Tento rok ešte niekedy v zime reagoval maximálne podráždene na otázku reportéra o...Q: "Ako budú rozdelené klasiky...", A: "Hlavne sa ma nepýtajte na GVA...". Pretože chcel byť zrejme lídrom pre Ronde...

Ono to je jasné, ten skúsenejší dostáva viac podpory. Tak ako na Sanréme... Gilbert ako stanovený líder sa mal pokúsiť vyhrať, van Avermaet mal byť záložný plán. Lenže ak si dobre pamätám, tak finálne zrýchlenie na Poggiu dokázal spraviť druhý menovaný. Tak isto teraz na Enecu, podobne to bolo aj na Amstli.

Ale je pravda, že trošku to chápem, pretože GVA zatiaľ nepresvedčil, že je úplne víťazný typ. Lenže GVA je momentálne na vrchole, je na ňom vidieť obrovská chuť bojovať, vždy sa snaží, nič nevypúšťa, drží sa vo forme celú sezónu. To sa O Gilbertovi povedať nedá... Na veľkých pretekoch na jar sa mu nedarilo vôbec, na Gire síce zabojoval, lenže Van Avermaet vyhral na Tour taktiež. Van Avermaet je univerzálnejší, použiteľný na rôznych klasikách, pokojne by mohol zaujať Gilbertove pozície, ako ukázal Montepaschi, Amstel, Eneco alebo aj tá jeho vyhraná etapa na TdF. Ako som už napísal, podľa mňa je to asi najlepší klasikár súčastnosti a hovorím to napriek tomu, že ešte žiadnu veľkú nevyhral.

Myslím, že by si zaslúžil jasnejšiu pozíciu v tíme, plnú lojálnosť. Možno by ho to nakoplo a chytil by aj víťazný lauf. A podľa mňa by mal byť jasný líder Belgičanov na MS... lenže asi to pôjde podľa zvyku... Jedna časť tímu bude lojálna Boonenovi a tá druhá Gilbertovi.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Ned 23. Aug 2015 9:57:17

Budúci rok budeme môcť vidieť v drese Movistaru ďalšieho Kolumbijca, ktorým nie je nikto iný ako svojrázny "enfant terrible" Carlos Betancur, cyklista s veľkým potenciálom, no o to menšou disciplínou.
Dúfajme, že sa vráti do formy z roku 2013, prípadne lepšej, jazdiť za Movistar vedľa krajana Quintanu by malo byť pre neho dostatočnou motiváciou.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Štv 27. Aug 2015 16:55:48

Čo zatiaľ hovoríte na prestupy ? Niektoré mená celkom zaujímavé a s Europcarom to vyzerá, že sa potápa a prišiel už aj o dvoch zásadných závodníkov.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod dexterko » Štv 27. Aug 2015 22:16:19

bloy píše:Čo zatiaľ hovoríte na prestupy ? Niektoré mená celkom zaujímavé a s Europcarom to vyzerá, že sa potápa a prišiel už aj o dvoch zásadných závodníkov.

Tak u Europcaru je verejným tajomstvom, že po sezóne končí, takže rozpredáva káder. Aj ostatný si budú musieť niečo nájsť.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Pia 28. Aug 2015 13:24:00

Trochu je pre mňa nepochopiteľná stratégia treku, zoberú Hesjedala a pošlú preč Jungelsa ktorý ich vo veku 22 rokov nepresvedčil? Dva roky ho piplú, on sa viditeľne zlepšuje, v časovkách je už porovnateľný so širšou špičkou, v horách sa drží s najlepšími čoraz dlhšie a oni ho pošlú preč? V Etixxe môžu byť spokojní.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Pia 28. Aug 2015 18:50:43

S tím Jungelsom súhlasím, toho by som nepustil ani z lepšieho tímu.
Ale nevidíme, čo všetko ich k tomu rozhodnutiu viedlo, či tam nie sú nejaké iné okolnosti.
Ale aspoň nákupy majú zatiaľ celkom slušné.

A Van Den Broeck v Katushi, to by som nečakal.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Uto 01. Sep 2015 23:07:49

Julich vraj končí v T-S. Povedal by som, že to je opäť jedno z rozhodnutí hodné Olegovho "génia".
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

kritika na degenkolba

Poslaťod paula@sile » Str 02. Sep 2015 9:25:19

caka na vitazstvo, ktore neprichadza...
http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_95265.htm
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod MichalJ » Str 02. Sep 2015 9:55:09

No, to je pre Dekenkolba daň za tú úžasnú jar ktorú mal. Keď sa ale pozrie na tie 2 vyhraté monumenty, vôbec ho to nemusí mrzieť ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod Focus-Shimano » Str 02. Sep 2015 10:13:33

Degenkolb uz nie je taky dobry sprinter ako minuly rok.Pred rokom to bol v spurte pred Petrom teraz na neho a dalsich ako napr. Bouhanni rychlostne nestaci aj ked prehra so Sbaraglim bola skor o zlej pozicii nez o rychlosti.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Str 02. Sep 2015 11:01:46

Prehra so Sbaraglim bola najmä o tom, že Giant si musel robiť všetko sám a nakoniec ostal sám Degenkolb; ak aj v špurtoch Degenkolb niečo stratil, tak sa mu to vrátilo úspechom na klasikách. (nemyslím to v zlom, ale Peťo Sagan by asi menil).
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod ifčopifčo » Str 02. Sep 2015 12:35:56

bloy píše:Prehra so Sbaraglim bola najmä o tom, že Giant si musel robiť všetko sám a nakoniec ostal sám Degenkolb; ak aj v špurtoch Degenkolb niečo stratil, tak sa mu to vrátilo úspechom na klasikách. (nemyslím to v zlom, ale Peťo Sagan by asi menil).


Peťo Sagan by podľa mňa určite menil ale ja ako fanúšik asi nie. Vyhrať dva monumenty v jednom roku je fantastické, ale mňa Petrova cyklistika baví viac. Na jar sa mu síce až tak nedarilo, dve 4. miesta na monumentoch a jedna etapa na Tirrene nie je pre neho žiaden extra úspech ale Kalifornia, Švajčiarsko, Tour a aj Vuelta boli pre Petrovho fanúšika podľa mňa skvelé, takmer vždy keď mal bojovať o umiestnenie tak bojoval, aspoň teda mňa neuveriteľne zabával svojim pretekaním, ja mu výsledkové neúspechy odpustím, čo by som mu neodpustil by bolo len pasivita.
John sa zlepšil vytrvalostne ale trochu stratil z rýchlosti, podľa mňa na Vuelte vytúženú etapu získa, ja mu to prajem, na druhej strane taký Sbaragli je pekný príbeh a doprial som mu víťazstvo, jeho dojatie bolo nefalšované a emócie k športu patria.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2435
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Str 02. Sep 2015 13:42:17

To je tiež pravda, čo sa týka pobavenia fanúšikov, tam asi Degenkolb za Saganom výrazne zaostáva; ale samozrejme v tomto som ťažko objektívny.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod bloy » Pon 14. Sep 2015 13:30:15

Fúha, špekulácie, že Nieve odchádza zo SKY ? Ak by sa ho SKY zbavili dobrovoľne, tak tomu nerozumiem. Ja by som ho do Movistaru určite chcel (čo je asi už nereálne ak má dohodu z T-S, pre ktorých by to bola určite dobrá správa). Mám Intxaustiho rád, ale Nievemu by som dal oproti nemu prednosť.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Pozdravy zo Sibíri

Poslaťod berloq » Str 16. Sep 2015 16:32:23

Hah, http://roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=3460&zpz=1

Som rád, že som pred pár týždňami písal presne to isté, ako niekto, kto už o cyklistike pár rokov píše. Akoby to po mne čítal :mrgreen: :D :lol: :twisted:
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Tímy a cyklisti

Poslaťod motyliLET » Str 16. Sep 2015 17:00:40

Velmi tendecna a propagandisticka sracka ten clanok je zbytocne sa vyjadrovat ku konkretnym bodom niekto chce mat proste ruskeho sovinistu a burana a cyklistika krasne prosperuje vsetko bezvadne funguje uci je skvela najlepsia na svete atd. Nic nie je take cierne a biele a cyklistika potrebuje naozaj ludi ktori ju pozdvihnu a vratia po rokoch dopingoveho temna dekorum, to ze je oleg taky enfaterible je jasne ale je skor pozitivom pre cyklistiku ako prekazkou ci brzdou...
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 82 hostia

cron