Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 13. Júl 2021 13:28:49

Peter by mal ísť ME v septembri, teda 12 septembra
https://twitter.com/cirogazzetta/status ... 09283?s=19
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 13. Júl 2021 14:57:11

elviska píše:Peter by mal ísť ME v septembri, teda 12 septembra
https://twitter.com/cirogazzetta/status ... 09283?s=19

to by bolo dobre rozhodnutie. trat vyzera slubne a mozme si pozriet aka je forma pred MS :)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 13. Júl 2021 15:52:14

simko píše:
elviska píše:Peter by mal ísť ME v septembri, teda 12 septembra
https://twitter.com/cirogazzetta/status ... 09283?s=19

to by bolo dobre rozhodnutie. trat vyzera slubne a mozme si pozriet aka je forma pred MS :)

To zatiaľ len Taliani špekulujú o tom. A je to 2 dni pred Okolo Slovenska. Teda Okolo Slovenska sa posunulo tuším o jeden deň.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Sob 31. Júl 2021 10:01:02

Zajtra sa teda oficialne potvrdi, ci Peter a jeho druzina zakotvia vo francuzskom Total Energies. :D Ak ano, verim, ze okrem Turgisa este predlzia zmluvy aj Van Gestel a Boasson Hagen, resp. podpisu dajakych klasikarskych pomocnikov z prokonti belgickych timov, ktori od mladosti vyrastaju na kockach. Ak pojde buducu sezonu vsetko podla planu, mohol by Peter zopakovat vysledky z najlepsich rokov - podporu by mal mat lepsiu ako v Bore, bude uz len od neho zavisiet, ako sa popasuje s terajsimi hviezdami... :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Sob 31. Júl 2021 10:37:04

zakliata.panna píše:Zajtra sa teda oficialne potvrdi, ci Peter a jeho druzina zakotvia vo francuzskom Total Energies. :D Ak ano, verim, ze okrem Turgisa este predlzia zmluvy aj Van Gestel a Boasson Hagen, resp. podpisu dajakych klasikarskych pomocnikov z prokonti belgickych timov, ktori od mladosti vyrastaju na kockach. Ak pojde buducu sezonu vsetko podla planu, mohol by Peter zopakovat vysledky z najlepsich rokov - podporu by mal mat lepsiu ako v Bore, bude uz len od neho zavisiet, ako sa popasuje s terajsimi hviezdami... :)

EBH IMHO nie je taký dôležitý, ten sa mi vidí poriadne za zenitom a ak sa Peter dokáže dostať na čísla z najlepších rokov, tak až takú veľkú podporu potrebovať nebude a ak ostane na vlne ostatných rokov, tak mu ani veľká podpora nepomôže. Ja mám taký pocit, že tie čísla v posledných sezónach neboli dobré a aj preto ho Bora pustila, výkony tomu zodpovedali, ani si už nepamätám kedy Peter ukázal nejaký skvelý šprint a nejakom puncherskom výkone ani nehovoriac. S takýmito výkonmi na najlepších nemá, možno na Roubaix ktoré je predsa len špecifické a je skôr o vytrvalosti ako o výbušnosti do kopca. Ak sa nezlepší, tak bude rovnaké ako doteraz, nejaké tie etapky pri slabšej konkurencii, ale na klasiky asi môže zabudnúť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Za Slušný Svet » Sob 31. Júl 2021 12:05:39

Ja stále verím a dúfam, že sa stal zázrak a Peter prestúpi do iného tímu ako je Total Energies, pretože:
1) do takýchto tímov chodievajú hasnúce hviezdy končiť svoje bohaté kariéry a Peter je ešte primladý na to, aby postupne vyhasol v podpriemernom tíme,
2) je to tím, v ktorom sa Petrovi dostane minimálnej podpory, a v takých tímoch už bol, myslím si, že v zrelšom veku by si zaslúžil už aj nejaký ten nadštandardný servis počas pretekov (hoci oň nikdy nestál),
3) je to tím, ktorý má najhnusnejšie dresy v pelotóne. :oops:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Sob 31. Júl 2021 12:47:13

Minuly rok etapa na Gire podla mna tam podal paradny vykon. Nebol to sice ani sprint ani punchersky vykon ale zdolal tam vsetkych na vydrz v kopcoch co nie je len tak. Skoda ale je ze uz to nie je o tom ci ma Peter zly den, ale o tom ci ma Peter dobry den. Na druhu stranu, kto z Petrovych rivalov z pred 5-7 rokoch dnes dokaze vyhrat velku klasiku? Kristoff, Degenkolb, Kwiato, GvA, Terpstra, Naesen, EBH, Benoot, Wellens, Gaviria, Gilbert, Matthews zda sa ma uz tiez najlepsie sezony za sebou. Hej trocha som tam pomiesal rozne typy jazdcov, u niektorych je pochopitelne ze uz nie su na top urovni (vek, zranenia, ine ulohy v time) ale pointa je jasna, nova generacia dominuje a z tej starej sa presadzuje len zopar jazdcov. Peter je z toho menoslovu na tom este celkom dobre. A o to viac ocenujem poslednu sezonu Cancellaru, asi to nie je len tak sa v takom veku pripravit na poslednu sezonu a byt viac nez len dostojny super.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Sob 31. Júl 2021 14:55:38

@hujhe
Pekne napisane…suhlasim s tebov
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Sob 31. Júl 2021 15:41:17

hujhe píše:Minuly rok etapa na Gire podla mna tam podal paradny vykon. Nebol to sice ani sprint ani punchersky vykon ale zdolal tam vsetkych na vydrz v kopcoch co nie je len tak. Skoda ale je ze uz to nie je o tom ci ma Peter zly den, ale o tom ci ma Peter dobry den. Na druhu stranu, kto z Petrovych rivalov z pred 5-7 rokoch dnes dokaze vyhrat velku klasiku? Kristoff, Degenkolb, Kwiato, GvA, Terpstra, Naesen, EBH, Benoot, Wellens, Gaviria, Gilbert, Matthews zda sa ma uz tiez najlepsie sezony za sebou. Hej trocha som tam pomiesal rozne typy jazdcov, u niektorych je pochopitelne ze uz nie su na top urovni (vek, zranenia, ine ulohy v time) ale pointa je jasna, nova generacia dominuje a z tej starej sa presadzuje len zopar jazdcov. Peter je z toho menoslovu na tom este celkom dobre. A o to viac ocenujem poslednu sezonu Cancellaru, asi to nie je len tak sa v takom veku pripravit na poslednu sezonu a byt viac nez len dostojny super.


Etapa na Gire, iste výborný výkon, ale bola to klasikárska etapa a na Gire nejakí top klasikári neboli, tento rok má Peter 3 víťazstvá (+majstrák) a všetky boli zo šprintu ale zo značne zredukovaného peletónu a tohtoročné víťazstvo na Gire bolo najmä vďaka skvelému servisu Bory a Petrovej šikovnosti. Ale ja chápem, kovid.
Lenže ak Peter bude mať aj v ďalších sezónach formu podobnú ako v tejto či minulej, či už zo subjektívnych alebo objektívnych príčin, nepomôže mu ani neviem aký súbor fantastických domestikov, keď mu najlepší zdrhnú na Poggiu a na Kwaremonte či Paterbergu sa bude prepadávať s cyklistami ako Haussler, Van Poppel a pod. Mne je celkom jedno ako jazdia tebou spomenutí cyklisti, ale zase čo by dal Peter (samozrejme obrazne) za 3. miesto na Ronde, 6. na E3,... ktoré tento rok zajazdil GVA, Peter od víťazstva na Roubaix získal jediné jedno pódium na klasikách a to 2. miesto v Quebecu 2019, a to sa mi vidí na klasikára dosť málo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Ned 01. Aug 2021 18:35:00

Co ľudkovia asi sa dnes tej spravy nedockame ;) :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Ned 01. Aug 2021 19:52:52

majo píše:Co ľudkovia asi sa dnes tej spravy nedockame ;) :D

Tiez ma to prekvapilo, ze je ticho okolo noveho Petrovho posobiska. Inak najvacsia sranda by bola, ak by nakoniec podpisal v QS aj s Jurom. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Ned 01. Aug 2021 21:58:12

Mozno to je aj tym ze je nedela, nejaki marketingovi manazeri maju volno, a mozno este nemaju podpisanu zmluvu. Hej ja stale dufam v QS ale vsetci uz hovoria len o T-E tak asi to no.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Pon 02. Aug 2021 8:26:09

Nedela ne-nedela ja osobne som ocakaval ze novy zamestnavatel sa bude chváliť minutu po polnoci kohoze to kupil :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod adamovotec » Pon 02. Aug 2021 11:44:06

Mozno pripravuju aj sprievodny program ohladom toho prestupu. Nejaky bombasticky :D Alebo to bude tajomstvom opradeny prestup a nechaju to odhalenie az celkom na koniec sezony :D
adamovotec
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ... » Pon 02. Aug 2021 13:01:20

adamovotec píše:... Alebo to bude tajomstvom opradeny prestup a nechaju to odhalenie az celkom na koniec sezony :D

Možno to bude až také tajomstvo, že ho odhalia až na konci budúcej sezóny ... :D (a dovtedy bude jazdiť v neutrálnych farbách)
...
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia 01. Jún 2018 15:29:22

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Uto 03. Aug 2021 11:52:56

Zvláštna situácia, žeby ešte nebolo všetko jasné?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 03. Aug 2021 12:52:50

Ja skor súhlasím s adamotovec, aj sprvou aj s druhou vetou a možno nás ešte prekvapí iným tímom. ;)
@ifcopifco
Ja si nemyslím že práve kvôli číslam Bora ho pustila, aj Ackermann odchádza. Ten napr dost dlho nevyhrával tento rok , začal vyhrávať počas júla.

Minulý rok sa na Gire ukazal Peter klasikarsky, aj ked tam neboli najlepší klasikári, ale bola to vzrušujúca etapa.
Tento rok má 4 vitazstvá, aj to sa počíta, a to mal aj Covid na začiatku sezony, a naposledy zranenie. A to že tento rok má GvA 3 miesto na Ronde a 6 na E3, dobre, ale keby mu tiež nevyšla klasikrska priprava najma kvoli Covidu, tak by bol na tom podobne jak Peter.
@Za Slušný svet
Bora tiež nebola vo WT tím, len odvety sú odkedy tam prestupil Peter. Mne sa ako tiež nepozdáva až tak francuzsky tím, ale dám tomu šancu. A náhodou dresy pred TDF mali v pohode, suhlasím že od TDF maju škaredé, ale predtým mali pekné.

A stále premýšlam troška , čo myslel minulý týžden poljanski na instagrame tým smajlíkom čo tam dal a s mriežkou bandofbrothers . Ale súhlasím s ním.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Uto 03. Aug 2021 14:29:39

Bora celkom slusne nakupy, a to este cakame dalsie prestupy. To im Peter hltal tak vela z rozpoctu? A to ze Peter este neoznamil kam prestupi je asi celkom normalne, nespravilo tak este vela jazdcov. Mna este viac ako prestup zaujima dalsi program :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 03. Aug 2021 14:42:09

hujhe píše:Bora celkom slusne nakupy, a to este cakame dalsie prestupy. To im Peter hltal tak vela z rozpoctu? A to ze Peter este neoznamil kam prestupi je asi celkom normalne, nespravilo tak este vela jazdcov. Mna este viac ako prestup zaujima dalsi program :D

tie nakupy Bory ohladom GC jazdcov mi skor pripadaju take ze na GT budu utocit na vsetky miesta top 10 ale az od piateho miesta nizsie:) su to vsetko solidni borci ale Bora nema material na GT vitaza, aj ked na Vuelte sme videli uz rozne haluze, cize tam naozaj moze vyhrat siroky okruh pretekarov.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 03. Aug 2021 15:05:25

hujhe píše:Bora celkom slusne nakupy, a to este cakame dalsie prestupy. To im Peter hltal tak vela z rozpoctu? A to ze Peter este neoznamil kam prestupi je asi celkom normalne, nespravilo tak este vela jazdcov. Mna este viac ako prestup zaujima dalsi program :D

Okrem Petra odchádza aj Ackeramann a tiež boli aj okolo neho ľudia.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia