Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Uto 03. Aug 2021 18:17:13

Tak je to Total Energies, ale len na 2 roky... Žeby potom koniec? 8-)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod pmts » Uto 03. Aug 2021 18:36:22

zakliata.panna píše:Tak je to Total Energies, ale len na 2 roky... Žeby potom koniec? 8-)

Ja osobne som očakával trojročnú zmluvu... Toto je zaujímavé, akoby si nechal priestor ešte na ďalšiu dvojročnú zmluvu na 2024 a 2025 :D . Žeby naozaj pretekal až do 35 :lol: ? Pred pár rokmi by som také niečo nepredpokladal, ale vyzerá to tak; neverím žeby táto zmluva bola posledná, keď len na dva roky. Ešte aby z tohto francúzskeho dobrodružstva nebola krásna štvorročná bodka za jeho kariérou, taká posledná veľká etapa keď dostane tím z prokonti úrovne medzi najlepšie tímy wt (vyzerá, že s príchodom nových sponzorov o financie nebude núdza).
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Uto 03. Aug 2021 18:47:39

pmts píše:
zakliata.panna píše:Tak je to Total Energies, ale len na 2 roky... Žeby potom koniec? 8-)

Ja osobne som očakával trojročnú zmluvu... Toto je zaujímavé, akoby si nechal priestor ešte na ďalšiu dvojročnú zmluvu na 2024 a 2025 :D . Žeby naozaj pretekal až do 35 :lol: ? Pred pár rokmi by som také niečo nepredpokladal, ale vyzerá to tak; neverím žeby táto zmluva bola posledná, keď len na dva roky. Ešte aby z tohto francúzskeho dobrodružstva nebola krásna štvorročná bodka za jeho kariérou, taká posledná veľká etapa keď dostane tím z prokonti úrovne medzi najlepšie tímy wt (vyzerá, že s príchodom nových sponzorov o financie nebude núdza).


Azda to nebudú posledné 2 sezóny, predsa len skončiť kariéru vo veku 33 rokov, to asi žiadna hviezda tak skoro neskončila... Asi ,,počká" na koniec kariéry Ossa, Bodnara, možno aj Juraja, potom by mohol podpísať konečne s QS alebo Ineos... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 03. Aug 2021 18:54:21

Oss sa spomína, aj Bodnar, ale Juraj sa nespomína v zahraničnych článkoch, teda dúfam ze aspoň Juraj a Maroš prestupuju s Petrom, ale dočítala som sa ze bude jazdiť gravel aj MTB.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Uto 03. Aug 2021 19:09:58

elviska píše:Oss sa spomína, aj Bodnar, ale Juraj sa nespomína v zahraničnych článkoch, teda dúfam ze aspoň Juraj a Maroš prestupuju s Petrom, ale dočítala som sa ze bude jazdiť gravel aj MTB.


Zase nemusíš veriť komentárom pod článkom na CN - to sú len vlhké sny diskutérov, že bude jazdiť gravel a horské... Minule tam dakto písal, že prestúpi do L39ion LA a bude jazdiť kritériá s bratmi Williamsovcami... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Uto 03. Aug 2021 19:11:34

Pan Lucanic v jednom rozhovore hovoril ze toto bude posledna Petrova zmluva a nedaval velke sance tomu ze si to Peter rozmysli. Napr. na https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-route/Actualites/Peter-sagan-signe-chez-totalenergies-pour-deux-saisons/1275796 pisu "He signed for two seasons, plus two optional". Podla mna sa uvidi podla vysledkov. Ja si myslim ze Peter nebude pretekat dalsie 4 roky kvoli 1-3 vitazstvam z nejakych etapakov.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 03. Aug 2021 19:13:53

zakliata.panna píše:
elviska píše:Oss sa spomína, aj Bodnar, ale Juraj sa nespomína v zahraničnych článkoch, teda dúfam ze aspoň Juraj a Maroš prestupuju s Petrom, ale dočítala som sa ze bude jazdiť gravel aj MTB.


Zase nemusíš veriť komentárom pod článkom na CN - to sú len vlhké sny diskutérov, že bude jazdiť gravel a horské... Minule tam dakto písal, že prestúpi do L39ion LA a bude jazdiť kritériá s bratmi Williamsovcami... :D

Nemám to z cyclingnews ale z francúzskej stránky. Pod fotkou sa to píše. https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rou ... ir/1274528
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Uto 03. Aug 2021 19:18:51

elviska píše:
zakliata.panna píše:
elviska píše:Oss sa spomína, aj Bodnar, ale Juraj sa nespomína v zahraničnych článkoch, teda dúfam ze aspoň Juraj a Maroš prestupuju s Petrom, ale dočítala som sa ze bude jazdiť gravel aj MTB.


Zase nemusíš veriť komentárom pod článkom na CN - to sú len vlhké sny diskutérov, že bude jazdiť gravel a horské... Minule tam dakto písal, že prestúpi do L39ion LA a bude jazdiť kritériá s bratmi Williamsovcami... :D

Nemám to z cyclingnews ale z francúzskej stránky. Pod fotkou sa to píše. https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rou ... ir/1274528


Aha, ospravedlňujem sa. Tak to je zaujímavé...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Gaučový profesionál » Uto 03. Aug 2021 19:36:07

Ach, no je to jeho kariéra a jeho život. Možno nechcel do DQS kvôli tomu aký je Lefevere nehorázny imbecil. Snáď bude mať dobrú prípravu a na jar to bude starý Peter ktorý bude miešať karty v každých pretekoch.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Uto 03. Aug 2021 19:58:03

Za mna pohoda…očakávane sa stalo realitou…ak bude spokojny Peto tak budem aj ja…je to jeho zivot jeho kariéra jeho vec a ja budem fandit rovnako naplno ako aj doteraz a verim v dalsie uspechy…co sa tyka Juraja tak nepochybujem ze podpísali aj jeho ked dovolili Petovy Bodnara s Ossom tak Duri je milionpercentny…uz len dufam ze na novu sezonu nahodia nejake krajšie dresy a som celkom zvedavy ci sa vytrati z nasich ciest a chodníkov enkláva borackych dresov(ja mam len boracky slovensky majstrovsky cize pohoda :D )
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Uto 03. Aug 2021 20:00:18

Tie dresy menili len nedavno, takze myslim ze dalsi rok, minimalne do Tour budu mat rovnake. Cize motivacia naviac pre Petra vyhrat duhu nech to nemusi nosit celu sezonu :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 03. Aug 2021 20:06:01

hujhe píše:Tie dresy menili len nedavno, takze myslim ze dalsi rok, minimalne do Tour budu mat rovnake. Cize motivacia naviac pre Petra vyhrat duhu nech to nemusi nosit celu sezonu :D

Zevraj Sportful tiež idem do TE.
Inak aj v tomto článku píšu že bez Juraja a Erika, je to konkurenčná stránka, ale všade sa píše inak. https://www.cyklonews.sk/peter-sagan-o- ... TaFscS_DSk
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod konyk87 » Uto 03. Aug 2021 20:21:33

elviska píše:Nemám to z cyclingnews ale z francúzskej stránky. Pod fotkou sa to píše. https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rou ... ir/1274528


celkom by ma zaujimalo, co je myslene pod tym gravelom.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Uto 03. Aug 2021 21:02:32

Uvidíme, či sa Peter bude zabávať ako je avizované, pretože ostatné minimálne dve sezóny to bolo skôr trápenie, neviete, ide s ním aj Szmyd? Ak nie, koho bude mať ako trénera, alebo už nepotrebuje trénera? Výber tímu je jeho vec, ale keď tam nebude Juraj, bude to pre mňa veľké prekvapenie. Ako píše majo, je to jeho život, jeho kariéra, asi sa nechce na jej záver nervovať s Lefeverom a očakávať, čo na neho nakydá v slabej chvíli. A vidím to podobne ako hujhe, ak sa nedostane na svoju predchádzajúcu úroveň, tak ho asi nebude príliš baviť pretekať aby mal zopár etapových víťazstiev a radšej sa bude venovať synčekovi. Dúfam, že dres slovenského majstra urobia s väčším vkusom aby nevyzeral ako u Olega prvá rok ;) Tak nech sa mu darí a ešte nás minimálne dva roky pobaví tak, aby sme mali počas pretekov zvýšený pulz ako v minulosti :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Uto 03. Aug 2021 21:10:41

ifčopifčo píše:Uvidíme, či sa Peter bude zabávať ako je avizované, pretože ostatné minimálne dve sezóny to bolo skôr trápenie, neviete, ide s ním aj Szmyd? Ak nie, koho bude mať ako trénera, alebo už nepotrebuje trénera? Výber tímu je jeho vec, ale keď tam nebude Juraj, bude to pre mňa veľké prekvapenie. Ako píše majo, je to jeho život, jeho kariéra, asi sa nechce na jej záver nervovať s Lefeverom a očakávať, čo na neho nakydá v slabej chvíli. A vidím to podobne ako hujhe, ak sa nedostane na svoju predchádzajúcu úroveň, tak ho asi nebude príliš baviť pretekať aby mal zopár etapových víťazstiev a radšej sa bude venovať synčekovi. Dúfam, že dres slovenského majstra urobia s väčším vkusom aby nevyzeral ako u Olega prvá rok ;) Tak nech sa mu darí a ešte nás minimálne dva roky pobaví tak, aby sme mali počas pretekov zvýšený pulz ako v minulosti :lol:


Keď sme už pri dresoch... Konečne bude mať Juro na rukávoch lem so slovenskou trikolórou, lebo hlavne francúzske a belgické tímy sú v tomto dôsledné, čo sa o Bore, ale aj Tinkoffe nedalo povedať... :D Aj takáto maličkosť niekedy poteší.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod pmts » Uto 03. Aug 2021 21:24:32

konyk87 píše:
elviska píše:Nemám to z cyclingnews ale z francúzskej stránky. Pod fotkou sa to píše. https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rou ... ir/1274528


celkom by ma zaujimalo, co je myslene pod tym gravelom.


Gravel je celkom rozvíjajúca sa cyklistická disciplína, hlavne v Amerike to je populárne. Tipujem, že s absenciou Kalifornie, sa Peťo pôjde najbližšie dva roky po klasikách v máji vyblázniť tam :D . Prípadne by som si ho rád pozrel aj na horákoch opäť. A v zime po MS vyskúša na staré kolená cyklocross, ako napríklad Haussler :lol: . S takýmito spestreniami ho aj tá cesta bude viac baviť, no a verím že toto by mohol byť ten impulz, ktorý mu vráti tú hravosť a energiu, čo sa javí že stratil posledné sezóny... Myslím, že on je z podobného cesta ako Pidcock či Van Der Poel, že proste cesta sama o sebe ich nebaví. I keď Sagan to celkom dlho zvládal :D .
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 03. Aug 2021 21:26:38

konyk87 píše:
elviska píše:Nemám to z cyclingnews ale z francúzskej stránky. Pod fotkou sa to píše. https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rou ... ir/1274528


celkom by ma zaujimalo, co je myslene pod tym gravelom.

Nevieš čo je gravel? Su aj štrkové preteky, ale populárne tuším začali byt najma posledné roky. Su aj gravelové bicykle.
Inak Lukáš, poinformuj sa viacej o Jurajovi, lebo po internete sú rozne informácie a SZC tiež zdielal Váš článok a spomenuli tiež Juraja jak Vy. Takže asi prestupuje aj Juraj, aj ked iné stránky píšu niečo iné.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 03. Aug 2021 21:43:46

elviska píše:
konyk87 píše:
elviska píše:Nemám to z cyclingnews ale z francúzskej stránky. Pod fotkou sa to píše. https://www.lequipe.fr/Cyclisme-sur-rou ... ir/1274528


celkom by ma zaujimalo, co je myslene pod tym gravelom.

Nevieš čo je gravel? Su aj štrkové preteky, ale populárne tuším začali byt najma posledné roky. Su aj gravelové bicykle.
Inak Lukáš, poinformuj sa viacej o Jurajovi, lebo po internete sú rozne informácie a SZC tiež zdielal Váš článok a spomenuli tiež Juraja jak Vy. Takže asi prestupuje aj Juraj, aj ked iné stránky píšu niečo iné.

https://www.redbull.com/sk-sk/gravel-bi ... a-co-to-je
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Uto 03. Aug 2021 21:54:31

Skoncit v 33 rokoch to na Sagana aj pasuje uvidime. Ten gravel a MTB znie zaujimavo. Mozno ze Peter najde stratenu chut do cyklistiky a po tejto zmluve este potiahne bud na ceste alebo v inej discipline.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Uto 03. Aug 2021 22:10:47

@elviska
Píšeš mi, že sa mám viac poinformovať o Jurajovi. Myslíš si, že mi to ešte nenapadlo? :D Nerozumiem, prečo ho nespomenuli. Podľa mojich informácií tak ako píšem v článku, Juro ide, samozrejme. Úplne jasná vec. Podpísané to mali už počas Tour. Viem si predstaviť jedine nejakú situáciu, žeby Juro sa teraz rozhodol, že ukončí kariéru. Alebo to nejako tajil. To sa nedá vylúčiť, ale to by Peter určite spomenul a poďakoval mu. A žeby ľuďom okolo povedal, že podpísal a nepodpísal? To nedáva logiku. Pre mňa je to úplne jasná vec, ktorú som napísal a normálne sme Jura zaradili do prestupov. Ale nejde celý Sagan tím. Viacerí ľudia ostali mimo vrátane Erika.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 81 hostia