Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Roman » Uto 12. Apr 2016 11:23:47

len to nie...
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod MichalJ » Uto 12. Apr 2016 12:57:11

Tiež by som ho nerád videl v Etixxe. Jedine za predpokladu, že by Terpstra so Štybym išli inam. Plus ťažko by sa bojovalo o zelený dres v tíme s Kittelom.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 12. Apr 2016 13:15:12

Ja si myslim ze Specialized je velmi dolezity faktor v tom kam sa rozhodne Peto zamierit. Ta spolupraca je tam na vysokej urovni. A je tam obojstranna spokojnost. Ja osobne si trufam povedat ze na 99% uvidíme Petra jazdit v time v ktorom budu bicykle Specialized.
Taktiez si myslim ze Etixx by nebol velmi dobry. Aj ked urcite tam nejake odchody budu. Sice neviem presne ktorym jazdcom a kedy konci zmluva ale tato aktualna zostava + Peto to by velmi neslo si myslim. Urcite by to znamenalo koniec boja o zeleny dres na TdF kvôli Kittelovi. Aj ked mozno zeleny dres uz v Petovych ambíciách nehra velku rolu. Takisto Gaviria ma velky potencial a tam by sa to trochu mohlo casom prekryvat.
Myslim si ze pre Petra by bol najvhodnejsi tim taky, v ktorom by bol absolutny lider (podobne ako v Cannondale a Tinkoff) avsak mal by tam 1-2 silnych dvornych pomocnikov ( typu Oss, Stuyven).
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Uto 12. Apr 2016 16:01:22

Ja by som ho chcel vidiet v Treku. Nibali by tam ist nemal takze by si ho mohli dovolit. Ako spomina Berloq inde. Saganovi netreba tim ze ho budu tahat alebo trhat peloton. Ale hodil by sa tim ktory by dokazal hasit podobne situacie ako vznikli na Roubaix. Etixx nie je dobry. Ono na klasikach dajme tomu bude kapitan ( mozno okrem San Rema) ale obcas sa moze stat ze aj ked bude vpredu tak sa situacia vyvinie tak ze vyhra kolega. Etixxu by Sagan pomohol to je pravda. Ale my by sme uz z neho tolko nemali. A ja chcem vidiet zeleny rekord na TDF 8-)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 12. Apr 2016 16:45:12

Keram píše:. A ja chcem vidiet zeleny rekord na TDF 8-)


:) ja napríklad tie zelene tricka beriem trochu vlaznejsie. ja by som pre zmenu chcel vidiet ze by sa tento rok Peto pokusil o Lombardiu. lebo vzhladom na profil WC RR a vzhladom nato ze tam mozno bude vyse 30 stupnov tak nevidim to velmi ze by to mal byt Petrov vrchol zaverecnej casti sezony.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Uto 12. Apr 2016 17:52:05

simko píše::) ja napríklad tie zelene tricka beriem trochu vlaznejsie. ja by som pre zmenu chcel vidiet ze by sa tento rok Peto pokusil o Lombardiu. lebo vzhladom na profil WC RR a vzhladom nato ze tam mozno bude vyse 30 stupnov tak nevidim to velmi ze by to mal byt Petrov vrchol zaverecnej casti sezony.


Lombardiu? To nie je pre Petrov somatotyp. Tento rok je v neskoršom termíne Eneco, to by mohlo byť niečo pre neho.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 12. Apr 2016 18:36:16

ifčopifčo píše:
Lombardiu? To nie je pre Petrov somatotyp. Tento rok je v neskoršom termíne Eneco, to by mohlo byť niečo pre neho.


no podla mna zalezi od jeho cielov na druhu polovicu sezony. Aj to ci pojde na OH. Zatial posledne vyjadrenie co som cital tak vraj ma padnut rozhodnutie po jarnych klasikach. Teda mozno mi nieco uniklo a Peto to uz jasne zavrhol. Viem ze povedal ze to nie je trat prenho ale tak prekvapit moze. Samozrejme by to musela byt specialna priprava. Nie taka ako na jarne klasiky. Ale do OH a hlavne do Lombardie je velmi dlhy cas takze ja si myslim ze ta priprava sa tam da tomu podriadit. Ale ak by chcel ist na WC RR a obhajovat titul tak to sa samozrejme vylucuje s Lombardiou.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dem » Uto 12. Apr 2016 19:38:47

FOTO - VIDEO Energiewacht Tour - http://cyclingtips.com/2016/04/gallery-how-ellen-van-dijk-won-the-energiewacht-tour/
1. VAN DIJK Ellen - Boels - Dolmans Cycling Team
2. VAN VLEUTEN Annemiek - Orica - AIS
3. BRENNAUER Lisa - Canyon SRAM Racing
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Lance Armstrong » Uto 12. Apr 2016 19:39:04

simko píše:
ifčopifčo píše:
Lombardiu? To nie je pre Petrov somatotyp. Tento rok je v neskoršom termíne Eneco, to by mohlo byť niečo pre neho.


no podla mna zalezi od jeho cielov na druhu polovicu sezony. Aj to ci pojde na OH. Zatial posledne vyjadrenie co som cital tak vraj ma padnut rozhodnutie po jarnych klasikach. Teda mozno mi nieco uniklo a Peto to uz jasne zavrhol. Viem ze povedal ze to nie je trat prenho ale tak prekvapit moze. Samozrejme by to musela byt specialna priprava. Nie taka ako na jarne klasiky. Ale do OH a hlavne do Lombardie je velmi dlhy cas takze ja si myslim ze ta priprava sa tam da tomu podriadit. Ale ak by chcel ist na WC RR a obhajovat titul tak to sa samozrejme vylucuje s Lombardiou.


Podla mna ani zelene tricko sa nezhoduje s OH. Ak bude mat pripravu zameranu na vybusnost a rychlost, tak sa tazko za 2 tyzdne preorientuje na vytrvalost.
Lance Armstrong
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dem » Uto 12. Apr 2016 19:39:39

Durango-Durango Emakumeen Saria, 12.4.2016, 113 km.
1. Guarnier Megan - Boels - Dolmans Cycling Team 2:54:03 hod.
2. Longo Borghini Elisa - Wiggle High5
3. Johansson Emma - Wiggle High5
DNF. Valachova Lucia - Vitalogic Astrokalb Radunion Nö
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ondro » Uto 12. Apr 2016 19:59:48

Joj, to je taká delikátna téma - Peťo a OH, Lombardia a ešte iné vrchárske klasiky. Myslim, že tento rok by to mal brať Peťo easy, nič moc nemeniť, okrem tímu, :-)
Ak už našiel kľúč k dobrej príprave na kockate monumenty, treba sa toho pár rokov držať. Keď budú vo vrecku 3 Flandry a 3 Roubaix, potom hadam v rámci hľadania novej motivacie sa príprava a ciele mozu zmeniť. Takisto 8 zelených dresov je lepsie ako 4, plus to možno bude čoraz ťažšie obhajovat a ešte uvidíme napínavé súboje.
K novému tímu - všetci (väčšina?) ho už vidíme v Treku?
Bol by jasným lídrom, na jar, v lete aj na jeseň, nejakých schopných jazdcov tam majú, aj dresy celkom fajn, keby náhodou raz Peťo nebol v dúhovom. A hádam aj budú radi, že ho majú. Ale tak normálne, Belgani by boli príliš rozrušení, keby že za nich Sagan preteká.
ondro
 
Príspevky: 112
Registrovaný: Štv 02. Apr 2015 23:27:29

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 12. Apr 2016 20:16:17

ondro píše:Joj, to je taká delikátna téma - Peťo a OH, Lombardia a ešte iné vrchárske klasiky. Myslim, že tento rok by to mal brať Peťo easy, nič moc nemeniť, okrem tímu, :-)
Ak už našiel kľúč k dobrej príprave na kockate monumenty, treba sa toho pár rokov držať. Keď budú vo vrecku 3 Flandry a 3 Roubaix, potom hadam v rámci hľadania novej motivacie sa príprava a ciele mozu zmeniť. Takisto 8 zelených dresov je lepsie ako 4, plus to možno bude čoraz ťažšie obhajovat a ešte uvidíme napínavé súboje.
K novému tímu - všetci (väčšina?) ho už vidíme v Treku?
Bol by jasným lídrom, na jar, v lete aj na jeseň, nejakých schopných jazdcov tam majú, aj dresy celkom fajn, keby náhodou raz Peťo nebol v dúhovom. A hádam aj budú radi, že ho majú. Ale tak normálne, Belgani by boli príliš rozrušení, keby že za nich Sagan preteká.


Trek by bol uplne logicky a aj najvhodnejsi. Takisto BMC bez GVA by bolo super. Je tam OSS aj De Marchi aj Caruso. Stara zostava z Cannondale:) ale musel by odist GVA. Co sa mozno aj udeje kedze mu konci zmluva tento rok. Ale ako som uz napisal Sagan a Specialized je velmi silne puto. A Specialized su si vedomi ze ho nesmu stratit. Moj nazor je ze Peto skonci v time s bicyklami Specialized. Cize bud to bude Etixx alebo to bude Tinkoff ( Oleg mozno nakoniec zostane) alebo to bude niekto kto kupi Tinkoff ( GM Tinkoffu Stefano Feltrin sa o nieco pokusa)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Uto 12. Apr 2016 20:22:32

ifčopifčo píše:
simko píše::) ja napríklad tie zelene tricka beriem trochu vlaznejsie. ja by som pre zmenu chcel vidiet ze by sa tento rok Peto pokusil o Lombardiu. lebo vzhladom na profil WC RR a vzhladom nato ze tam mozno bude vyse 30 stupnov tak nevidim to velmi ze by to mal byt Petrov vrchol zaverecnej casti sezony.


Lombardiu? To nie je pre Petrov somatotyp. Tento rok je v neskoršom termíne Eneco, to by mohlo byť niečo pre neho.


Tam som ho vzdy chcel vidiet ale ten termin je absolutne nevhodny (ten co byva). Co sa tyka Lombardii tak posledny rok to bolo vysledkovo ako kralovska etapa TDF ale tento rok sa zase ide opacnym smerom takze mozno za pokus by to stalo. Sance tam velmi nevidim ale to ani na tohtorocnom profile MS takze ta Lombardia by stala za hriech :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 12. Apr 2016 20:24:22

Keram píše:Sance tam velmi nevidim ale to ani na tohtorocnom profile MS takze ta Lombardia by stala za hriech :D


presne toto :) to uz fakt vacsie sance su na Lombardii ako na MS.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod vladimir » Uto 12. Apr 2016 21:28:25

Keram píše:
ifčopifčo píše:
simko píše::) ja napríklad tie zelene tricka beriem trochu vlaznejsie. ja by som pre zmenu chcel vidiet ze by sa tento rok Peto pokusil o Lombardiu. lebo vzhladom na profil WC RR a vzhladom nato ze tam mozno bude vyse 30 stupnov tak nevidim to velmi ze by to mal byt Petrov vrchol zaverecnej casti sezony.


Lombardiu? To nie je pre Petrov somatotyp. Tento rok je v neskoršom termíne Eneco, to by mohlo byť niečo pre neho.


Tam som ho vzdy chcel vidiet ale ten termin je absolutne nevhodny (ten co byva). Co sa tyka Lombardii tak posledny rok to bolo vysledkovo ako kralovska etapa TDF ale tento rok sa zase ide opacnym smerom takze mozno za pokus by to stalo. Sance tam velmi nevidim ale to ani na tohtorocnom profile MS takze ta Lombardia by stala za hriech :D


Už je niekde profil tohoročnej Lombardie?
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Uto 12. Apr 2016 22:17:34

vladimir píše:
Už je niekde profil tohoročnej Lombardie?


Takto chytro to nezvyknu davat. Ale viem ze sa zvykne menit trasa ze raz sa ide z Bergama do Coma a raz naopak. Tu som cital ze sa startuje tento rok v Come. Vlani sa tam koncilo. http://www.sportstoursinternational.co.uk/events/giro-di-lombardia/
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Uto 12. Apr 2016 23:08:49

Stále neviem na základe čoho si myslíte že má na Lombardii väčšie šance ako na MS. Lombardia nie je etapa ale klasika kde sa ho vrchári na jednom z kopcov strasú, na MS má reálne na top 5.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2424
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod berloq » Str 13. Apr 2016 0:59:46

ifčopifčo píše:Stále neviem na základe čoho si myslíte že má na Lombardii väčšie šance ako na MS. Lombardia nie je etapa ale klasika kde sa ho vrchári na jednom z kopcov strasú, na MS má reálne na top 5.

Definuj ideu - "Lombardia nie je etapa ale klasika kde sa ho vrchári na jednom z kopcov strasú"
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod bloy » Str 13. Apr 2016 5:59:58

berloq píše:
ifčopifčo píše:Stále neviem na základe čoho si myslíte že má na Lombardii väčšie šance ako na MS. Lombardia nie je etapa ale klasika kde sa ho vrchári na jednom z kopcov strasú, na MS má reálne na top 5.

Definuj ideu - "Lombardia nie je etapa ale klasika kde sa ho vrchári na jednom z kopcov strasú"


To rozhodne nie je definícia idey. Možno definícia Saganových predpokladov na Lombardiu.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod menovatel » Str 13. Apr 2016 8:46:51

MichalJ píše:Tiež by som ho nerád videl v Etixxe. Jedine za predpokladu, že by Terpstra so Štybym išli inam. Plus ťažko by sa bojovalo o zelený dres v tíme s Kittelom.

Štyby aj Terpstra majú zmluvu aj na 2017 (plus obaja superšprintéri), vyhadzovať T. Martina či Boonena po Roubaix imo tiež nebudú. Takže lídrami precpaný Ettix dúfam nie. Taký Trek, BMC či dokonca aj Sky by boli oveľa lepšie. navyše Peťo bude chcieť so sebou potiahnuť pár Slovákov a to by do Etixxu asi ťažko šlo. Trek vyzerá aj z tohto uhla výborne, zmluvy má len pár ľudí a okrem Cancellaru končí - už skončil - aj Popovyč. V BMC je plusom Oss, ale neklapalo by to s GvA. Pravda tomu zmluva tiež končí t. r. a než byť dvojka pri Saganovi, asi by radšej odišiel. Trebárs do Treku. V Sky by bol plusom Kwiatek, ale zmluvu má Rowe a nemá Stannard, tí netuším ako by to znášali - snáď ako profíci.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia

cron