Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Mino » Str 13. Apr 2016 9:35:41

Špekulácií je veľa, z "nášho" pohľadu by bolo najlepšie keby Tinkoff našiel sponzora a zostal s tímom. Tá podpora pre slovenskú cyklistiku je "brutálna" Saganovci,Mišo, Erik a ešte aj Jano Valach.
Opäť tu bolo na fóre kopec s frflošov. Má tím nemá tím nikto mu nepomôže. Potrebuje to?
Odpoveď je jasná ... potrebuje, ale asi najmenej z celého pelotónu. Celá jarná klasikárska časť bola o tom že PS stačil "kamarát" do hranice 40-50km pred cieľom okrem P-R.

Teraz zostáva otázka čo je lepšie. Super tím v ktorom bude mať konkurenciu? Alebo tím ktorí sa pre neho obetuje?

Neviem ako by sa mi páčilo keby Etixx spravil to čo na P-R. ( páčilo keby bol môj kôn Boonen a nepáčilo keby bol Terpstra ppr. Štybar )
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Str 13. Apr 2016 10:20:02

berloq píše:Definuj ideu - "Lombardia nie je etapa ale klasika kde sa ho vrchári na jednom z kopcov strasú"


Myslel som to tak, že v etape sa viacej taktizuje, sú tam aj iné záujmy ako vyhrať samotnú etapu, býva kratšia, podľa mňa je to iný štýl pretekania. V etapách sa kopcoch vzdialených od cieľa (nie vždy) nemusí ísť veľké tempo, častokrát sa tam udrží celý peletón, vrchári (zväčša aj adepti na GC) idú s tým že ich čakajú aj ďalšie dni a etapy, na klasikách keď vrchári vedia že sa majú striasť niektorých cyklistov ktorí by mohli byť v závere nebezpeční tak idú väčšinu stúpaní vo veľkom tempe pretože vedia že ak aj taký Sagan s nimi ešte vydrží, tak ho to stojí oveľa viac síl ktoré budú neskôr chýbať.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Str 13. Apr 2016 10:36:00

Mino píše:Špekulácií je veľa, z "nášho" pohľadu by bolo najlepšie keby Tinkoff našiel sponzora a zostal s tímom.

Mám na to rovnaký názor. Tiež by bolo ideálne keby Tinkoff pokračoval a to aj z hľadiska Petra a aj z hľadiska slovenskej enklávy. V podstate od minuloročnej Kalifornie jazdí Peter fantasticky, vidieť že si dobre porozumel s jeho trénerom a vedia ako načasovať formu. Takže by podľa mňa nebolo príliš dobré keby zase musel meniť najbližší kolektív čo má okolo seba a ktorí sa o neho starajú.
K tej podpore, nadávať na Cannondale či Tinkoff že Peter má slabú podporu je už viac-menej folklór. Túto jar mal podľa mňa podporu solídnu okrem Roubaix kde to bola aj určitá zhoda okolností že to skončilo zle, mnohí si neuvedomujú že chýbal Bodnar, Bennati, Gatto sa dostal do pádu a to by poznačilo asi každý tím. Ešte dodám že tento rok sa presne ukázalo že fráza "Roubaix sa nedá 100km pred cieľom vyhrať ale dá sa stratiť" je pravdivá a dobre vystihuje tieto preteky.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod berloq » Str 13. Apr 2016 11:13:12

ifčopifčo píše:Myslel som to tak, že v etape sa viacej taktizuje, sú tam aj iné záujmy ako vyhrať samotnú etapu, býva kratšia, podľa mňa je to iný štýl pretekania. V etapách sa kopcoch vzdialených od cieľa (nie vždy) nemusí ísť veľké tempo, častokrát sa tam udrží celý peletón, vrchári (zväčša aj adepti na GC) idú s tým že ich čakajú aj ďalšie dni a etapy, na klasikách keď vrchári vedia že sa majú striasť niektorých cyklistov ktorí by mohli byť v závere nebezpeční tak idú väčšinu stúpaní vo veľkom tempe pretože vedia že ak aj taký Sagan s nimi ešte vydrží, tak ho to stojí oveľa viac síl ktoré budú neskôr chýbať.

Aha. Áno máš rozumné faktory, ale to sú všetko tie pridružené okolnosti aj keď teda zväčša platné. Lenže keby že postavíme etapu rovnajúcu sa náročnosti minuloročnej Lombardie do etapáku a samostatne, tak som presvedčený, že "klasikár" zvládne oveľa lepšie ten jeden deň, ako ten pretek napr. po týždni pretekania.

Ale tie faktory sú všetko úplne relatívne. Pretože v ťažkej etape na GT sa môže ísť 90% dĺžky trate tak voľne, že sa udržia aj šprintéri, lenže na cieľovom stúpaní sa pôjde totálny šrot a okrem top vrchárov nemá nikto nárok. Na klasikách sa taktizuje tiež, také La Doyenne je tak ťažké a pri tom sa tam často rozhoduje až v poslednom kilometri.

Je to diskutabilné, ale ja teda zastávam skôr opačný názor, že v globále to platí skôr naopak. Teda, že klasikári sa ten jeden deň môžu zakúsnuť a nejako to prežiť, zatiaľ čo v etapákoch s nakopenou únavou a proti vrchárom s vyšponovanou formou sú bez šance.

Ale teda nechcem nijako potvrdzovať ani vyvracať nejaké možné Saganove šance na Lombardii.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Str 13. Apr 2016 11:16:03

Inak nie je náhodou majiteľom Etixxu český podnikateľ pán Bakala? A keď dobre viem tak Etixx, má aj slovenského sponzora Janom. Možno aj preto chcú Peťa do tímu. Inak Peter má na svojej oficiálnej stránke najbližší pretek Okolo Švajčiarska..........Kaliforniu podľa mňa pôjde. http://www.petersagan.com/#
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Str 13. Apr 2016 11:52:52

@berloq - áno je tu množstvo faktorov. Ja si myslím, že ak by v etapáku bola etapa ako Lombardia, tých scenárov ako by mohla prebiehať by bolo oveľa viacej ako pri samotnej Lombardii. Pokojne by ju mohol vyhrať únik a z úniku niekto ako Geschke (niekto kto neohrozuje cyklistov na GC) alebo niekto iný, nie top vrchár alebo práve klasikár, ktorý by si tú etapu vytipoval a pokojne by sa v predchádzajúcich etapách oproti pretekárom na GC šetril. Pričom by podľa mňa na samotnej Lombardii bol bez šance. Takže ja sa prikláňam k názoru že skôr môže klasikár alebo nie úplne top vrchár vyhrať vrchársku etapu typu Lombardia na GT ako samotnú Lombardiu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod sportovec » Str 13. Apr 2016 12:06:08

ifčopifčo píše:
Mino píše:Špekulácií je veľa, z "nášho" pohľadu by bolo najlepšie keby Tinkoff našiel sponzora a zostal s tímom.
Mám na to rovnaký názor. Tiež by bolo ideálne keby Tinkoff pokračoval ...

Tinkoff - mne by tam vadilo, ak by tam nezostal aj Contador, ak by sa teda pokračovalo. Peter Sagan nemá rád ten totálny tlak, keď celý team a celú sezónu, ťahá na neho a len pozerá a čaká čo sa stane, kedy budú UCI body, kedy budú prémie a víťazstvá. On sa potrebuje tou cyklistikou baviť, trošku byť uvoľnený, potrebuje riskovať aj prehrať, trošku si potrebuje aj zadomestikovať (Contador, Nibali), aby bola jeho ego trošku zadupané do zeme a aby mohol následne vybuchnúť v ohňostroji (MS Richmond).

Ja som tu síce písal, že Tinkoff dá obrovský balík peňazí Saganovi a Contadorovi a potom nezostane veľa na domestikov, ale myslím, že títo dvaja by uniesli možno aj o pár 10 tisíc menší plat (Tých bohatých teamov nie je až tak veľa a sú prepchaté.) a kvalitnejší radový cyklista by sa možno dal pritiahnuť. Ale toto už je na vedení teamu a rôznych detailoch. To už sa tu preberalo veľakrát.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod sportovec » Str 13. Apr 2016 12:09:41

ifčopifčo píše:K tej podpore, nadávať na Cannondale či Tinkoff že Peter má slabú podporu je už viac-menej folklór. Túto jar mal podľa mňa podporu solídnu okrem Roubaix kde to bola aj určitá zhoda okolností že to skončilo zle, mnohí si neuvedomujú že chýbal Bodnar, Bennati, Gatto sa dostal do pádu a to by poznačilo asi každý tím.

+/- súhlasím

Veru škoda hlavných ťahúňov Tinkoff, že takto dopadli.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Str 13. Apr 2016 13:19:24

elviska píše:Inak nie je náhodou majiteľom Etixxu český podnikateľ pán Bakala? A keď dobre viem tak Etixx, má aj slovenského sponzora Janom. Možno aj preto chcú Peťa do tímu. Inak Peter má na svojej oficiálnej stránke najbližší pretek Okolo Švajčiarska..........Kaliforniu podľa mňa pôjde. http://www.petersagan.com/#

Asi nie je tajomstvom, že Lefevere s Lombardim (Saganov manažér) naozaj rokujú. Mám to potvrdené. Samozrejme, že rokuje aj s ostatnými tímami, čo je prirodzené. Myslím si ale, že sponzori v tom nebudú kľúčoví. Bakala to necháva na profesionálnu prácu vedenia tímu (zďaleka to nie je typ ako Tinkov, žeby do niečoho priamo zasahoval) a ani slovenskí sponzori sa do toho extra miešať nebudú. Určite by boli radi, to je jasné.

K programu. My si dávame s programom veľa práce, máme ho potvrdený od pretekárov alebo priamo tímu, tzn. keď uvádzame od januára, že Sagan Kaliforniu pôjde, je to tak, zbytočne špekulujete, jeho web funguje ako funguje. Samozrejme, keď tím zmení rozhodnutie ako pred týždňom na Scheldeprijs, tak je to iná káva, alebo u Velitsa pri Paríž - Nice. Taktiež sme už dostali otázky k slovenskej V4, že my celý čas uvádzame termín 24.4. a PCS 8.5, že kto má pravdu. No môžete trikrát hádať...
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod vladimir » Str 13. Apr 2016 14:50:23

Nechce sa mi veriť, že by Peter išiel do týmu, kde by nemohol bojovať o zelený dres. Ak by aj šiel do etixxu, tak to má Lefevere asi nejako vymyslené.
Že by povedal Kittelovi niečo podobné ?: " Pozri Marcel, pamätáš ako sa naposledy za tebou vyviezol Viviani? To sa už nestane, Peter ti bude kryť chrbát a zároveň zbierať bodíky na zelený dres. Namiesto neho nebudeme brať nikoho na celkové poradie."

Odhliadnúc od "komplikovaného" riešenia šprintérských etáp na TDF by mal Peter v etixxe okrem dobrej podpory na klasikách ešte jednu výhodu: práve pretekári z teamu etixx boli jeho silnými súpermi na viacerých pretekoch a toto by teraz odpadlo.
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Str 13. Apr 2016 15:21:06

lukas píše:
elviska píše:Inak nie je náhodou majiteľom Etixxu český podnikateľ pán Bakala? A keď dobre viem tak Etixx, má aj slovenského sponzora Janom. Možno aj preto chcú Peťa do tímu. Inak Peter má na svojej oficiálnej stránke najbližší pretek Okolo Švajčiarska..........Kaliforniu podľa mňa pôjde. http://www.petersagan.com/#

Asi nie je tajomstvom, že Lefevere s Lombardim (Saganov manažér) naozaj rokujú. Mám to potvrdené. Samozrejme, že rokuje aj s ostatnými tímami, čo je prirodzené. Myslím si ale, že sponzori v tom nebudú kľúčoví. Bakala to necháva na profesionálnu prácu vedenia tímu (zďaleka to nie je typ ako Tinkov, žeby do niečoho priamo zasahoval) a ani slovenskí sponzori sa do toho extra miešať nebudú. Určite by boli radi, to je jasné.

K programu. My si dávame s programom veľa práce, máme ho potvrdený od pretekárov alebo priamo tímu, tzn. keď uvádzame od januára, že Sagan Kaliforniu pôjde, je to tak, zbytočne špekulujete, jeho web funguje ako funguje. Samozrejme, keď tím zmení rozhodnutie ako pred týždňom na Scheldeprijs, tak je to iná káva, alebo u Velitsa pri Paríž - Nice. Taktiež sme už dostali otázky k slovenskej V4, že my celý čas uvádzame termín 24.4. a PCS 8.5, že kto má pravdu. No môžete trikrát hádať...

Program teda kalendár Slovákov zvyknem pozerať aj tu na cycling-info a ešte na procyclingstats, len včera som kukla Saganovu oficiálnu stránku tak preto som napísala to Švajčiarsko, asi tam majú chybu no.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod sportovec » Str 13. Apr 2016 15:43:40

vladimir píše:Nechce sa mi veriť, že by Peter išiel do týmu, kde by nemohol bojovať o zelený dres. Ak by aj šiel do etixxu, tak to má Lefevere asi nejako vymyslené.
Že by povedal Kittelovi niečo podobné ?: " Pozri Marcel, pamätáš ako sa naposledy za tebou vyviezol Viviani? To sa už nestane, Peter ti bude kryť chrbát a zároveň zbierať bodíky na zelený dres. Namiesto neho nebudeme brať nikoho na celkové poradie."
Odhliadnúc od "komplikovaného" riešenia šprintérských etáp na TDF by mal Peter v etixxe okrem dobrej podpory na klasikách ešte jednu výhodu: práve pretekári z teamu etixx boli jeho silnými súpermi na viacerých pretekoch a toto by teraz odpadlo.

Etixx nie - je tam už fakt plno. Nech ide do Treku, Movistaru ... alebo hocikam, kde sa môže vo väčšine pretekov (etáp) realizovať ... ale my to tu na fóre nijako neovplyvníme. A Specialized asi zistil, že mu totálne stúpol predaj bez ohľadu na čokoľvek odkedy na ňom jazdí Sagan, tak to bude tlačiť aj cez mŕtvoly.
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod bloy » Str 13. Apr 2016 16:12:34

Ak pôjde do Treku Vanmarcke, tak pochybujem, že by šiel aj Peter. Heh, Movistar si moc neviem predstaviť, asi by mu k Ervitimu museli ešte pár chalanov dokúpiť a toto asi nebude v Movistare priorita. Soudal by mohol byť fajn, ale zas by si to museli nejak vyriešiť s Andrém. Roelandts ani Bennot nemajú Peťova kvality, aj keď sú to dobrí jazdci, navyše Benootovi by Peter veľmi prospel.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod vladimir » Str 13. Apr 2016 16:24:40

levefere sa vyjadril k tym famam o prichode sagana do etixxu, okrem ineho povedal, ze ziadny cyclista nema cenu 6 mil. :
http://www.wielerflits.nl/nieuws/155835 ... ce=twitter
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dem » Str 13. Apr 2016 20:11:05

Euskal Emakumeen XXIX Bira 2016
13.4. Prologue - Iurreta › Iurreta 3.3 km.
14.4. Stage 1 - Eskoriatza › Eskoriatza 76.6 km.
15.4. Stage 2 - Etxarri › Urkiola 109.5 km.
16.4. Stage 3 - Berriatua › Berriatua 109.4 km.
17.4. Stage 4 - Portugalete › Portugalete 75.8 km.

INFO: http://www.procyclingstats.com/race.php?id=165155&c=4&bucket=youth

13.4. Prologue - Iurreta › Iurreta 3.3 km
1. LEPISTÖ Lotta - Cervélo-Bigla Pro Cycling 4:12
2. ROSE Claire - Podium Ambition Pro Cycling p/b Club la Santa
3. SMALL Carmen - Cervélo-Bigla Pro Cycling
88. VALACHOVA Lucia - Vitalogic Astrokalb Radunion Nö 0:37
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Str 13. Apr 2016 20:29:50

Mino píše:
Teraz zostáva otázka čo je lepšie. Super tím v ktorom bude mať konkurenciu? Alebo tím ktorí sa pre neho obetuje?



Nieco medzi tym :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod menovatel » Štv 14. Apr 2016 9:45:33

vladimir píše:levefere sa vyjadril k tym famam o prichode sagana do etixxu, okrem ineho povedal, ze ziadny cyclista nema cenu 6 mil. :
http://www.wielerflits.nl/nieuws/155835 ... ce=twitter

Ď. Píše sa tam, že Lefévre už vlani obchádzal sponzorov s klobúkom a s agendou "prispejte na plat Marcela Kittela", ale po návrate veľa v klobúku nebolo. Tiež tvrdí, že už (doterajšie odhadované) 4M je asi pätina jeho rozpočtu, nehovoriac o skupine, ktorú so sebou Peťo prináša.
Zjavne prebieha súboj výrobcov bikov ako Specialized, Trek, BMC, možno Pinarello. Ak je naozaj vyjednávacia požiadavka 6M ročne, tak aj po prípadnom skresaní na cca 5M sa bude musieť víťaz riadne buchnúť po vrecku. Podľa Lefévra mu to zvýšený predaj nevynahradí, ale u tohto pána mám neodbytný pocit, že sa hlavne potrebuje ospravedliť za neangažovanie PS v r, 2008-2009. Už vtedy s výhovorkami, že chcel na nováčika veľa a okrem cesty ešte občas jazdiť MtB.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Štv 14. Apr 2016 20:01:58

Celkom zaujímavý prehľad z PCS
http://www.procyclingstats.com/articles.php
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod bloy » Štv 14. Apr 2016 20:17:24

ifčopifčo píše:Celkom zaujímavý prehľad z PCS
http://www.procyclingstats.com/articles.php


pekná grafika/štatistiky
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod pepe » Pia 15. Apr 2016 21:14:40

Krasna statistika, je odpoved na tie keci, ze Peter stagnuje...aj keby nevyhral tie posledne 2 klasiky, tak je uplne inde ako zvysok sveta.
http://www.procyclingstats.com/articles ... t-same-age
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia