Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod vladimir » Str 25. Máj 2016 17:42:51

tu je dalsie info ohladom prestupu do astany:
http://road.cc/content/news/191153-pete ... C4m-salary
okrem ineho sa tam spomina, ze lefevere nepristupil na petrove platove poziadavky...

som sa trochu aj tesil, ze peter by mal v etixxe super podporu na klasikach a konecne kolegov vo finale,
no na druhej strane v astane bude mat mozno vacsiu volnost, kedze tam nie je tolko hviezd.
ekonomicky to dava zmysel, ze astana ponukla viac, kedze peter bude pre nu vacsim prinosom, ako by bol pre etixx, kt. je uz aj teraz velmi silny.

v suvislosti s petrovym prestupom za podpory specialized by ma celkom zaujimala jedna vec:
v cannondale mal peter osobitnu geometriu ramu (51/58 - dlhy a nizky ram), kym v specialized ma standardny ram (56) plus vacsi 14cm predstavec. apon mne sa zda, ze peter ma teraz akoby viac vzpriamenu poziciu. co myslite, spravia mu niekedy na mieru ram aj v specialized, ak ho uz chcu dlhodobo podporovat, alebo mu to vyhovuje aj na standardnom a ani by to od nich nepozadoval? cancellara v treku ma tiez ram s osobitnou geometriou.
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod MichalJ » Štv 26. Máj 2016 0:59:04

Ani na velonews nie sú nadšení z myšlienky na Sagana v Astane.
http://velonews.competitor.com/2016/05/ ... -no_407457

Osobne si myslím, že možno aj úplne najhoršia možnosť (Katuša je mimo obliga, keďže majú Kristoffa). Len je pravda, že kto mu dá také peniaze, a vezme si aj "jeho jazdcov" k tomu. Plus Specialized ...

vladimir: Aktuálne na tomto ráme dosiahol svoje najväčšie úspechy, tak také zlé to asi nebude :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod nat » Pia 27. Máj 2016 4:13:00

MichalJ píše:Osobne si myslím, že možno aj úplne najhoršia možnosť (Katuša je mimo obliga, keďže majú Kristoffa). Len je pravda, že kto mu dá také peniaze, a vezme si aj "jeho jazdcov" k tomu. Plus Specialized ...

vladimir: Aktuálne na tomto ráme dosiahol svoje najväčšie úspechy, tak také zlé to asi nebude :D

Tiez si myslim, ze nic horsie ako Astana na cele s doperom, uplacacom , nulovym motivatorom, Vinom uz asi nemoze byt s top timov :?
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Pia 27. Máj 2016 10:44:59

Nám sa to síce môže nepáčiť, ale uvedomte si, že Astana je pre Sagana najlogickejšia voľba. Majú financie, vezmú celú jeho partiu namiesto Nibaliho partie, vhodná talianska mentalita a Specialized, hoci výrobcu bicyklov by som nepreceňoval. Kto mu tieto štyri záležitosti splní? Väčšina tímov nespĺňa ani jeden bod. Preto je úplne logické, že sa spája jeho budúcnosť s Astanou. Uvidíme, ako to dopadne, určite sa do začiatku augusta toho veľmi veľa popíše. Tak ako pred dvoma rokmi, keď sa s Olegom dohodli po Kalifornii a ešte v lete zapĺňali bulvár Alonsom.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod berloq » Pia 27. Máj 2016 13:10:19

@lukas
Najlogickejšia voľba? Áno ja viem, zarábať treba a ak môže, tak prečo nie vo veľkom, že? Ale nechce hlavne vyhrávať? O mentalite a tíme Astana by som príliš nerozprával ako o vhodnej a ešte v pozitívnom duchu... A čo zameranie tímu? Liquigas, Saxo (resp. to čo z toho zostalo)... to boli pôvodom skvelé zostavy pre lídrov na GC. Tam tieto mužstva začali, na to boli postavené... Teraz keď si môže naozaj vybrať čo len chce, tak opäť zvolí tím, ktorý za celú svoju existenciu nerobil nič iné len vyhrával na GT?

Absolútne by som tu nehovoril o vhodnosti tímu Astana. Ale už som to tu písal po ohlásení odchodu TInkova... predsa len... 6 miliónov, za toľko peňazí aj cykloklub dôchodcov v Poltári.

Na jednu stranu ma to vôbec neprekvapuje... Na stranu druhú sa neskutočne divím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Zutu » Pia 27. Máj 2016 17:57:00

Co mate vsetci proti Astane? Ja by som bol ovela viac sklamany ak by skoncil v takom Etixe napriklad. Astana je podla mna dobra volba pripadne este Trek, alebo BMC (ak by odisiel GVA), ale ani jeden z tychto timov asi na Sagana zial nema rozpocet.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Pia 27. Máj 2016 18:10:33

@berloq
Ale, prosím ťa, Astana môže byť nevhodný tím z nášho hľadiska, že ho tam nechceme vidieť, ale uvedom si, že Peter toto o čom píšeš ty nerieši. Rieši to, o čom som písal ja. To sú priority pri podpise zmluvy. Zameranie tímu, ktoré aj tak vieš mierne formovať, riešiš až po peniazoch a vhodnom prostredí. Ideál neexistuje.
Písal som o talianskej mentalite a vôbec nie v pozitívnom duchu. Má pri sebe Talianov celú kariéru.
Astana je zo súčasného spolku tímov, ktoré sa netaja záujmom o Petra, najlogickejší celok. Vymenil som slovo "najvhodnejší" za "najlogickejší", tento výraz som mal použiť už včera.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pia 27. Máj 2016 18:16:08

Aký tím si mal zvoliť?
BMC - viete si predstaviť Avermaeta a Sagana ako spolupracujú a delia si preteky kto bude v ktorých lídrom? Ja nie.
Etixx - najsilnejší klasikársky, výborne, ale Štybar a Terpstra vysporiadaní s tým že budú robiť na Sagana? A čo Gaviria, už teraz bol spolulíder na MSR či G-W, vzdá sa toho v prospech Sagana? A to Vandenbergh si sem tam vytrhne z ucha sluchátko. Kittel pôjde na TdF za etapami a Sagan za zeleným a víťazstvami v klasikárskych etapách a čo Štybar? A čo neustále sa zlepšujúci Vakoč?
Trek - fajn, Spartakus končí, ale končí aj Devolder ktorý bol v posledných rokoch jeho top domestik, je tam Stuyven a kto ďalej? Kto výrazne lepší ako trebárs Gatto? Ale Peter by tam bol asi jasný líder na klasiky a aj šprinty.
Kto ďalší? Kde by mal buď výraznú podporu alebo bol jasným lídrom? Sky? Všetko má pre a aj proti.
Mne na Astane ani tak neprekáža menšia podpora, ak si zoberie Gatta nebude to horšie ako u Olega a bude jasný líder na klasiky a aj šprinty. Mne neprekáža dopingový tieň, kde nie je? Mne prekáža že Astana je ideologická hračka Nazarbajeva, prezidentský klub ako to aj s nadšením prezentujú na Eurosporte, z toho je mi trochu nevoľno.
Sumy ktoré lietajú v súvislosti so Saganom beriem s rezervou, najmä tých 6 miliónov, netreba asi veriť všetkému čo prebleskne na nete.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 27. Máj 2016 18:43:23

Mne by Peter najviac sedel v tíme SKY tam by bol podľa mňa jasný líder je pravda že tam je Stannard,rowe ale Sagan je Sagan a Stannard a Rowe zatiaľ na Petra výkonnostne nemajú.Plus výhoda by bola že SKY narozdiel od Astany nemá dopingové problémy a šéf nie je úplatkár a bývali dopér
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod motyliLET » Pia 27. Máj 2016 18:54:32

ifčopifčo píše:Aký tím si mal zvoliť?
BMC - viete si predstaviť Avermaeta a Sagana ako spolupracujú a delia si preteky kto bude v ktorých lídrom? Ja nie.
Etixx - najsilnejší klasikársky, výborne, ale Štybar a Terpstra vysporiadaní s tým že budú robiť na Sagana? A čo Gaviria, už teraz bol spolulíder na MSR či G-W, vzdá sa toho v prospech Sagana? A to Vandenbergh si sem tam vytrhne z ucha sluchátko. Kittel pôjde na TdF za etapami a Sagan za zeleným a víťazstvami v klasikárskych etapách a čo Štybar? A čo neustále sa zlepšujúci Vakoč?
Trek - fajn, Spartakus končí, ale končí aj Devolder ktorý bol v posledných rokoch jeho top domestik, je tam Stuyven a kto ďalej? Kto výrazne lepší ako trebárs Gatto? Ale Peter by tam bol asi jasný líder na klasiky a aj šprinty.
Kto ďalší? Kde by mal buď výraznú podporu alebo bol jasným lídrom? Sky? Všetko má pre a aj proti.
Mne na Astane ani tak neprekáža menšia podpora, ak si zoberie Gatta nebude to horšie ako u Olega a bude jasný líder na klasiky a aj šprinty. Mne neprekáža dopingový tieň, kde nie je? Mne prekáža že Astana je ideologická hračka Nazarbajeva, prezidentský klub ako to aj s nadšením prezentujú na Eurosporte, z toho je mi trochu nevoľno.
Sumy ktoré lietajú v súvislosti so Saganom beriem s rezervou, najmä tých 6 miliónov, netreba asi veriť všetkému čo prebleskne na nete.

Tak ja sa pozeram na akykolvek team len zo sportoveho hladiska ked ty tam hladas ideologiu alebo politiku robis sam sebe zle astana na gc ma silny team a pokial si peter so sebou vezme par ludi tak astana mu urobi aj dobry team na klasiky a boom mu cosi pomoze kazdopadne no i tak nejak dufam ze sucasny tinkoff team niekto predsa len kupi od olega a bez nejakych velkych zmien bude pokracovat uvidime
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pia 27. Máj 2016 19:10:47

motyliLET píše:Tak ja sa pozeram na akykolvek team len zo sportoveho hladiska ked ty tam hladas ideologiu alebo politiku robis sam sebe zle astana na gc ma silny team a pokial si peter so sebou vezme par ludi tak astana mu urobi aj dobry team na klasiky a boom mu cosi pomoze kazdopadne no i tak nejak dufam ze sucasny tinkoff team niekto predsa len kupi od olega a bez nejakych velkych zmien bude pokracovat uvidime

Neviem prečo by som mal robiť sám sebe zle, ja ideológiu nehľadám, to Astana tam tlačí ideológiu nie ja, pomýlil si si to.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod berloq » Pia 27. Máj 2016 21:42:11

lukas píše:@berloq
Ale, prosím ťa, Astana môže byť nevhodný tím z nášho hľadiska, že ho tam nechceme vidieť, ale uvedom si, že Peter toto o čom píšeš ty nerieši. Rieši to, o čom som písal ja. To sú priority pri podpise zmluvy. Zameranie tímu, ktoré aj tak vieš mierne formovať, riešiš až po peniazoch a vhodnom prostredí. Ideál neexistuje.
Písal som o talianskej mentalite a vôbec nie v pozitívnom duchu. Má pri sebe Talianov celú kariéru.
Astana je zo súčasného spolku tímov, ktoré sa netaja záujmom o Petra, najlogickejší celok. Vymenil som slovo "najvhodnejší" za "najlogickejší", tento výraz som mal použiť už včera.

Mne ani nejde o to, že ho tam nechcem vidieť. Ja nie som z tých, že keď Nibali vyhraje, tak napíšem: "a bolo to čisté?... predsa len, viete, Astana"... Teraz sa vykašlať na to všetko. Ale ja teda v tom zameraní vidím veľa... Jasne, priority sa dajú meniť a dajú sa vytvoriť vhodné podmienky pre každého. Navyše Astana disponuje veľkými možnosťami, takže, samozrejme, možno mu vytvoria dreamteam. Ale to tu už predsa bolo... už po oznámení prestupu k Tinkovovi sa tu písalo, že bude jazdiť ako v bavlnke a jakých jazdcov a podporu bude mať. Fakt pre mňa je to zameranie dosť určujúce, napriek tomu, že dnešný trend je - vyhrávať na každom fronte. Ale Astana je úplne najtypickejší "pure" tím pre GT! Dokonca si trúfnem povedať, že ten najviac typický (asi s tímom Sky) momentálne. Oni nikdy nič iné ako kopce jazdiť nevedeli... Či to bol Vinokurov, Contador, Nibali alebo Aru. Počas jeho pôsobenia v Liquigase sa spomínalo, prečo mu nedajú takú podporu akú ma Cavendish v šprinte... samozrejme, že nedajú keď jediné čo Liguigas vedel bolo jazdenie na GC s Bassom alebo Nibalim. Prečo nemá v Tinkoffe na klasikách podporu ako Boonen? No lebo to nevedia... A tu to iné nebude...

Fakt toto nerieši? Zarobiť išiel k Tinkovovi... zabezpečiť prácu bratovi, masérovi a trénerovi je väčšia priorita, ako nájsť tím v ktorom by mohol útočiť na rekordy? To sa teraz reálne pýtam... Lebo ak to tak je, tak... no myslím si o tom svoje... Ideál neexistuje, ale vyberať si môže.

Inak tá talianska enkláva sa z Astany možno rýchlo poberie ďalej. Nibali a jeho borci pôjdu teraz. A myslím, že na Gazzete som čítal, že Aru jedná s Trekom pre rok 2018 a ten poberie ďalších. Aj keď je fakt, že oni v poslednej dobe sú na taliansku cyklistiku silno naviazaní.

Takže, ja to nejako neriešim, že bude jazdiť za "Astanu". Ale tak sám asi vieš, že je pravda... jazdiť za Astanu naozaj príliš populárne nie je... A celkovo obľúbenosť toho tímu je povedzme mierne naštrbená...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod berloq » Pia 27. Máj 2016 21:51:20

ifčopifčo píše:Aký tím si mal zvoliť?
BMC - viete si predstaviť Avermaeta a Sagana ako spolupracujú a delia si preteky kto bude v ktorých lídrom? Ja nie.
Etixx - najsilnejší klasikársky, výborne, ale Štybar a Terpstra vysporiadaní s tým že budú robiť na Sagana? A čo Gaviria, už teraz bol spolulíder na MSR či G-W, vzdá sa toho v prospech Sagana? A to Vandenbergh si sem tam vytrhne z ucha sluchátko. Kittel pôjde na TdF za etapami a Sagan za zeleným a víťazstvami v klasikárskych etapách a čo Štybar? A čo neustále sa zlepšujúci Vakoč?
Trek - fajn, Spartakus končí, ale končí aj Devolder ktorý bol v posledných rokoch jeho top domestik, je tam Stuyven a kto ďalej? Kto výrazne lepší ako trebárs Gatto? Ale Peter by tam bol asi jasný líder na klasiky a aj šprinty.
Kto ďalší? Kde by mal buď výraznú podporu alebo bol jasným lídrom? Sky? Všetko má pre a aj proti.
Mne na Astane ani tak neprekáža menšia podpora, ak si zoberie Gatta nebude to horšie ako u Olega a bude jasný líder na klasiky a aj šprinty. Mne neprekáža dopingový tieň, kde nie je? Mne prekáža že Astana je ideologická hračka Nazarbajeva, prezidentský klub ako to aj s nadšením prezentujú na Eurosporte, z toho je mi trochu nevoľno.
Sumy ktoré lietajú v súvislosti so Saganom beriem s rezervou, najmä tých 6 miliónov, netreba asi veriť všetkému čo prebleskne na nete.

Podobnú analýzu si myslím robil aj pri prestupe k Rusákovi. Ale neviem to teraz dohľadať, lebo komenty sa nezachovali. Len vymenoval si len pár tímov... Čo ostatné? Tie nemajú na Sagana peniaze?

Jasne, ja som tých 6 melónov dal len podľa toho článku z roadcycling.cz, ktorý som sem pár týždňov dozadu postoval. Na druhú stranu, úplná blbosť to určite nie je a to číslo bude tej sume dosť podobné, pretože ak naozaj už dnes stojí Tinkova (a neviem ako to majú so Spešlom rozdelené) 4 melóny... povedzme, že jeho cena išla za posledný rok určite hore.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pia 27. Máj 2016 22:34:53

@berloq - veď píšem že netreba veriť všetkému čo prebehne na internete ;) V súvislosti s Astanou sa hovorí o 4 či 5 miliónoch, od Etixxu vraj chcel 6 a od Astany mu stačia 4?
Iste, tímov je dosť, ale aké konkrétne máš na mysli? Kde bude mať väčšiu šancu na víťazstvá ako v Astane a zároveň bude jasný líder na klasiky pričom nepôjde platovo výrazne dole a bude si môcť dovoliť priviesť so sebou skupinu ľudí? Ja tam teda veľa možností nevidím, ty áno?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pia 27. Máj 2016 22:53:28

Focus-Shimano píše:Mne by Peter najviac sedel v tíme SKY tam by bol podľa mňa jasný líder je pravda že tam je Stannard,rowe ale Sagan je Sagan a Stannard a Rowe zatiaľ na Petra výkonnostne nemajú.Plus výhoda by bola že SKY narozdiel od Astany nemá dopingové problémy a šéf nie je úplatkár a bývali dopér

Nezabudol si na Kwiatka ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Pia 27. Máj 2016 23:22:12

heh sa mi paci kolky tu s tym mate problemy...nikto z nas tu nevyriesi ani neovplyvni jeho rozhodnutie...prachy su prachy ale ja si fakt nemyslim ze to je to jedine co peta zaujima...sportova stranka bude podla mna tiez prenho max doelezita...a ak peto a ludia okolo neho si budu mysliet ze prave astana bude prenho po sportovej(sucasne aj financnej)stranke najvhodnejsia tak nech...ved vsetko sa to ukaze na ceste...podla mna sa prilis precenuje faktor specialized...ano mozno si ho xcu udrzat ale nikde nieje povedane ze on nexce iny bike...ja som presvedceny ze kazdy top producent co je mu schopny dat vitazny stroj...ved aj v specialized nedokazali hned nastavit svoje biky na peta tak ako potreboval...vsetko to xce trosku casu a kopec testovania...neverim ze taky trek, pinarelo, bmc ci scott alebo canyon ci giant by to nedokazali ak by dostali peta k dispozicii

moj nazor je ze nech to uz dopadne akokolvek ja len dufam ze bude mat dobre zazemie a ze bude pokracovat vo svojich paradnych vykonoch aj nadalej
ja osobne by som ho asi najradsej videl v Orice...pre mna strasne sympaticky team so skvelymi jazdcami ale to je asi len moj sen aby tam sa dostal...z tych realnych by som bol najradsej ak by sa dohodol s trekom a uplne najstastnejsi by som bol ak by sa nasiel novy majitel a tinkoff sa len premenoval :D
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod nat » Pon 30. Máj 2016 1:34:36

Focus-Shimano píše:Mne by Peter najviac sedel v tíme SKY tam by bol podľa mňa jasný líder je pravda že tam je Stannard,rowe ale Sagan je Sagan a Stannard a Rowe zatiaľ na Petra výkonnostne nemajú.Plus výhoda by bola že SKY narozdiel od Astany nemá dopingové problémy a šéf nie je úplatkár a bývali dopér

SKY a Peto to mi pride ako vajce s pistolou.

SKY vyslovene max focusovane na GC na TDF vs Peto ktory potrebuje este 3x vyhrat zeleny aby sa stal definitivne legenda.
Suchy briti vs Petova talianska povaha

A Sky aj doping. Podla mna su SKY as 2ka po Astane co sa tyka podozreni na doping a systematicky dop. Mozno este Kathusha.

Ak by mal ist do tymu zameraneho na GC, tak jedine do timu s Nibalim. Rozumeju si a sedeli by mu aj taliani ktorych by Vincenzo doniesol.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod berloq » Pon 30. Máj 2016 14:46:28

ifčopifčo píše:@berloq - veď píšem že netreba veriť všetkému čo prebehne na internete ;) V súvislosti s Astanou sa hovorí o 4 či 5 miliónoch, od Etixxu vraj chcel 6 a od Astany mu stačia 4?
Iste, tímov je dosť, ale aké konkrétne máš na mysli? Kde bude mať väčšiu šancu na víťazstvá ako v Astane a zároveň bude jasný líder na klasiky pričom nepôjde platovo výrazne dole a bude si môcť dovoliť priviesť so sebou skupinu ľudí? Ja tam teda veľa možností nevidím, ty áno?

No ja práve nabádam na to, že keď stanoví požiadavky také, že ho zaplatia maximálne 2 tímy v pelotóne, tak nie je veľmi o čom. Tam asi naozaj nepôjde vyberať... Ide naozaj o tie požiadavky. A mňa za tie roky prekvapuje, že to niekto môže vo svete menom cyklistika vôbec pýtať. Ale úplne sa mi hlava pozastavuje, ako mu v tomto svete na to niekto môže kývnuť.

Inak z tvojich tímov by sa mi možno najviac pozdával Trek? Neviem. Je pravda, že po tom, čo to vzdal Radioshack už to nejaký top tím nie je... Ale ako si napísal, mal by tam značnú slobodu. To by malo byť veľké lákadlo, teda aspoň myslím...
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dexterko » Pon 30. Máj 2016 17:40:32

Veľa sa tu píše o tom čo, kde a koľko chce Sagan. Avšak pravda je podľa mňa taká, že on do toho hovorí a rozhoduje len minimálne. Za všetko toto je zodpovedný jeho manažér/agent. A dobre vieme, že agenti nemajú mesačné výplaty, ale % provízie z dohodnutého. Čiže mňa vôbec neprekvapuje, že sa spomínajú také sumy. I keď je pravda, že je to smiešne a väčšiu vinu by som dal tým, ktorí sú ochotní toto financovať. Ale o tom nechcem. Veru, ak bude agent pýtať také peniaze, tak Sagan na výber mať moc nebude. Zníži sa mu výber maximálne tak na Kazachov, Nebeských, princa Abdulaha, a možno ešte jeden tým. Ale čo som chcel povedať. Myslím, že ak by malo byť len na Saganovi, tak by nejakú Astanu ani neriešil. Avšak ono to všetko zariaďuje agent a ten dá Saganovi dve - tri možnosti a z toho si môže vybrať. Ak by manažéri neboli nenažraní a na silu nedeformovali trh, tak by Sagan mohol ísť do ktoréhokoľvek klubu na aký si spomenie.

To isté platí aj o reklamných veciach netýkajúcich sa priamo cyklistiky. Myslíte, že by Sagan išiel robiť reklamu posranému operátorovi, keby ho na to nenahovoril manažér? Veľmi silno pohybujem.

Veľa sa tu spomína spojenie so Spcialized. Tiež nechápem, že sa tu z toho robí taká veľká vec. Za prvé, nikde nie je napísané, že v týme, kde Sagan prestúpi, nepríde k výmene dodávateľa. Či poznáme zmluvy všetkých týmov? Za druhé, Tinkoff končí, a sním aj Specialized stráca jeden celý tým. Takže sa zrejme budú snažiť dostať do iného, ideálne tam kde Sagan. Za tretie, každý rok vznikajú nové týmy, ďalšia možnosť pre oboch.

Bojím sa však, že to ale zase skončí nejakým podpisom do nie celkom ideálneho týmu pre Sagana. Práve pre vysoké nároky všetkých, ktorí si chcú na úspechu jedinca naplniť poriadne svoje šrajtofle.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pon 30. Máj 2016 18:21:04

Nemyslím si že Sagan je akási hračka v rukách nenažraného agenta. Viete mi vysvetliť prečo by Sagan mal ísť do nejakého menšieho a finančne slabšieho tímu? Veď tu nejde len o peniaze ktoré dostane on, lepší tím znamená lepšie podmienky, lepší tréneri, lepší materiál, možnosti vysokohorských sústredení ..... A že chce zabezpečiť aj najbližších ľudí s ktorými už dlhšie spolupracuje? V mojich očiach je to len plus.
Nerozumiem dexterko tomu tvojmu priam démonizovaniu reklám. Veď je tu trhové hospodárstvo a reklamy k tomu patria, firmy majú na reklamy určené peniaze, prečo vadí že z nich čerpá Sagan? A nie je aj vďaka týmto partnerom spnzoring žilinského tímu alebo trebárs detská tour Petra Sagana? Ja nemám pocit žeby Peter nahrával tie reklamy s nejakou nechuťou a mne osobne vôbec neprekáža že tam účinkuje hoci ich nevyhľadávam.
Spešl asi nechce Sagana stratiť, oni najlepšie vedia aký dopad pre nich má to že jazdí na ich značke a asi ho tak ľahko nechcú pustiť ku konkurencii. Treba si uvedomiť jednu dôležitú vec, profesionálna cyklistika je založená na tom že cyklisti sú jazdiace reklamy. Nemusí sa nám to páčiť ale je to tak.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2432
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 17 hostia