Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dexterko » Pon 30. Máj 2016 19:51:53

Podľa mňa každý športovec, teda ten svetový, je akási hračka v rukách svojho agenta. Jasné, ja nehovorím, že pozerá len na seba a na športovca kašle. Samozrejme, že chce aj tomu svojmu zverencovi len najlepšie, ale agenti sú od začiatkov školený len k veľkým ziskom. Videl som o tom jeden dobrý film podľa skutočných udalostí kde to bolo všetko pekne vykreslené ako to funguje, ale fakt si nespomeniem. Ale k veci. Prečo by ho mal niekto na silu tlačiť npr. do Astany alebo SKY len preto, že ho vedia zaplatiť a zabezpečiť všetko/väčšinu na top úrovni. Ostatné týmy ako len prežívajú? Pri istých presunoch jazdcov je tu ešte dosť možností. Npr. BMC je veľmi silný celok, TREK, možno ORICA alebo GIANT, Vedel by som si ho predstaviť aj v LOTTO SOUDAL. ETIXX (tam by ale musel byť ten presun jazdcov veľmi veľký). To sú podľa mňa všetko špičkové týmy.

Nechcem sa zase baviť o spojení Sagan a reklamy, bo aj tak by sme sa nikam nedostali. Len si ma asi zle pochopil. Neviem či je TCOM nejakým sponzorom detskej tour alebo CyS Žilina. Ja len vravím, že keby prišli za Saganom z TCOMU, že Ti dáme 100papierov a budeš nám točiť teplošské reklamy, tak by do toho asi nešiel. Proste toto je všetko práca agentov. Ale to je jedno.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

€€€

Poslaťod sportovec » Uto 31. Máj 2016 10:02:30

berloq píše:No ja práve nabádam na to, že keď stanoví požiadavky také, že ho zaplatia maximálne 2 tímy v pelotóne, tak nie je veľmi o čom. Tam asi naozaj nepôjde vyberať... Ide naozaj o tie požiadavky. A mňa za tie roky prekvapuje, že to niekto môže vo svete menom cyklistika vôbec pýtať. Ale úplne sa mi hlava pozastavuje, ako mu v tomto svete na to niekto môže kývnuť.

Zaplatia to bežní diváci, ktorí kupujú správne bicykle, správne dresy, ... a poctivo sledujú preteky (=reklamu) (Lebo cyklistický pretek je len jedna dlhá reklama, prerušovaná občas tvrdšou reklamou.)

Tak civilizácia zatiaľ bohatne, takže to ide. Neviem ako je to s popularitou cyklistiky, ale bicykluje sa skoro každý, tak možno sa s týmito športovcami dá ľahšie zžiť. Nairovi zase jeden fanúšik tuším povedal, že cyklistika mu pripomína jeho vlastný život, lebo tiež sa veľa hodín nadrie a nemôže si dať len tak prestávku.

Tu je starší článok o platoch (tuším tu už raz bol):
http://www.skysports.com/cycling/news/2 ... loton-earn
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Uto 31. Máj 2016 12:38:38

dexterko - neviem prečo by bol športovec hračkou v rukách svojho agenta. Je to zmluvný vzťah, nie je problém agenta v prípade nespokojnosti zmeniť. To čo robí agent je jednoducho obyčajná deľba práce a ako je to aj v iných profesiách sú agenti charakterní i bezcharakterní, dobrí či zlí (v zmysle ovládania svojej profesie) ...... Mnohí športovci sú spokojní a radi nechávajú právnické záležitosti na tých ktorí do toho vidia.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 31. Máj 2016 17:28:26

Dexterko,, Ifčopifčo, - Keď dobre viem, tak manažéra (agenta) má Lombardiho a o reklamu sa mu stará talianska firma DMTC, to som dakde čítala. Tiež si myslím že kde prestúpi Sagan, rozhoduje jeho agent. A keď sme aj pri tých reklamách, tak Citroen a Sunroot podporuje Detskú Tour Petra Sagana aj Cys Akademiu Petra Sagana. Telekom tuším podporil minulý rok Majstrovstvá Slovenska a Česka v Žiline. Mne inak až tak nevadí že Peter robí aj reklamu. Je veľa športovcov vo svete, čo robia aj reklamu, popri športovaní.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Pon 06. Jún 2016 10:16:10

Go beyond the racing and meet the real Peter Sagan + his wife Katarina: http://cyclingtips.com/2016/06/meet-the-sagans/ Pekný článok.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Sob 18. Jún 2016 15:32:20

Toto Vás určite troška prekvapí. Peter a Bora Team :) http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_99164.htm
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod menovatel » Sob 18. Jún 2016 19:52:00

elviska píše:Toto Vás určite troška prekvapí. Peter a Bora Team :) http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_99164.htm

Zaujímavé. Specialized zjavne tuho bojuje o Peťa. Ak to pre niečo nevychádza s Ettixom ani Astanou, skúsia to s advansujúcim pro-konti tímom, podobne ako šiel vlani Cav do Dim. Data. K výhodám by mohlo patriť, že je tam priestor na nových jazdcov - na celú slovenskú enklávu aj s trénerom a masérom, prípadne aj s Bodnarom.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Jún 2016 22:08:32

Podľa PCS má Bora pod zmluvou na rok 2017 iba 7 cyklistov takže priestor by tam bol. Ale Bora sa príliš netlačila do WT.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 18. Jún 2016 22:11:27

Ja by som bol urcite za Peter bude jasny lider a zrejme by si mohol vyskladat svoj tim pre klasiky,spurty atd.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod paula@sile » Ned 19. Jún 2016 18:10:31

zajtra usporiada bora tlacovku a na nej by sa mali vyjadrit…
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod bloy » Ned 19. Jún 2016 19:26:43

Prekvapivé, ale mohlo by to mať viaceré pozitíva. Predpokladám, že by sa to viazalo aj na nejakého ďalšieho sponzora, čo by ale so Saganom nemusel byť problém. Napokon viem si ho predstaviť ako robí reklamy na tie inovatívne "digestory".
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 19. Jún 2016 21:47:33

"Bora the revolution in the kitchen" :D argon 18 odchádza k bahrajnskemu princovi teda specialized ho nahradí a oni by mali zaplatiť časť Petrovho platu takže môže to byť zaujímavé.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod paula@sile » Pon 20. Jún 2016 18:34:34

http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_99202.htm

k sponzorovi sa momentalne este nemozu vyjadrit a k saganovi tiez nie :roll: …az 1.8.
Ale vsetky tie spekulacie do seba logicky zapadaju,
WorldTour-licencia, novy sponzor Specialized,
rozpad tinkoffu- peto a tony martin (jemu konci zmluva) do bory – obaja jazdia na Specialized a by aj nadalej jazdili...
mne sa taketo spekulacie aj pozdavaju
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dexterko » Pon 20. Jún 2016 18:39:39

paula@sile píše:http://www.radsport-news.com/sport/sportnews_99202.htm

k sponzorovi sa momentalne este nemozu vyjadrit a k saganovi tiez nie :roll: …az 1.8.
Ale vsetky tie spekulacie do seba logicky zapadaju,
WorldTour-licencia, novy sponzor Specialized,
rozpad tinkoffu- peto a tony martin (jemu konci zmluva) do bory – obaja jazdia na Specialized a by aj nadalej jazdili...
mne sa taketo spekulacie aj pozdavaju


To nie sú už ani tak špekulácie ako verejné tajomstvo. Sú to viac-menej plány BORA pre budúcnosť. Celá tá skladačka má svoju logiku. Majú voľné pole, voľných hráčov, mali by mať aj peniaze, tak idú do toho. V Nemecku takýto tým chýba, takže by mali mať aj dobrú podporu. Ten tým vyzerá, že má budúcnosť.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod vladimir » Pon 20. Jún 2016 18:51:36

Tiež sa mi to páči, o to viac, že tam bude (údajne) aj Tony Martin. Má to aj ekonomickú logiku, ak chcú ísť do WT, tak Sagan má pre nich ešte o to vyššiu cenu, pretože im to pomôže dostať licenciu. Tomuto ich zámeru držím palce!
vladimir
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pon 20. Jún 2016 18:52:46

Mne by sa to spojenie Bora a Sagan veľmi páčilo, určite viac ako Sagan a Astana. Je ale jasné že Sagana by musel sponzorovať Specialized.

@dexterko - zedituj si príspevok a oprav si ten "tým" nech Ludevít nerotuje v hrobe ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod bloy » Uto 21. Jún 2016 6:56:36

Rysuje sa to teda celkom pekne. Navyše nejaký slušný základ už tam majú - Bártič, Huzarski, Buchman, Benett...
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod eres » Uto 21. Jún 2016 9:07:32

Bora - Specialized by nebola zlá ;)

Mne osobne by sa Peťo najviac páčil v Treku, ale ak aj osobne preferuje zostať pri "spešloch", tak to asi bude voľba medzi Astanou a Borou.
Maximálne, že to bude celé úplne inak :D
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Uto 21. Jún 2016 11:14:45

bloy píše:Rysuje sa to teda celkom pekne. Navyše nejaký slušný základ už tam majú - Bártič, Huzarski, Buchman, Benett...

Slušne sa na klasikách ukazoval aj Thwaites.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Uto 21. Jún 2016 12:37:42

podla mna by to vobec nebolo zle taketo spojenie...nemecky trh a financne moznosti su obrovske a majster sveta s menom SAGAN by mozno pritiahol este nejakeho bohateho sponzora...sila jeho mena uz davno prekrocila svet cyklistiky...okrem toho ja si myslim ze ak by franckovia naozaj xceli do prvej ligy tak budu xciet aj nejakeho top nasinca aby zaujem nemcov o team a cyklistiku este viac stupol...GC pretekara momentalne nemaju ale maju enklavu sprinterov ktory maju potencial aj na klasiky...degenkolb to asi nebude hlavne ak by sa mal delit o liderstvo s majstrom sveta, krason podpisal ettixu a vyzera ze so svojim materialom a postavenim je tam spokojny...neviem ako je na tom gorila co sa zmluvy tyka ale tiez si nemyslim zeby xcel ist k saganovy...a preto by bol najlepsou volbou Tony Martin...panzerwagen hovori ze by xcel byt klasikarom a prikom inom ako saganovy by sa mohol na to vypracovat a to nehovorim o tom ako sa je ochotny a schopny obetovat pre svoj team a svojho lidra co by v spojeni so saganom mohol byt smrtiaci tandem...plus dat im este par schopnych a oddanych ludi a uspechy sa musia dostavit...krasne teorie a krasne sny z mojej strany ale vsetko rozhodnu agenti a samotny borci...ja len mozem povedat ze moj nazor je ze by to vsetko mohlo fungovat...aj po marketingovej aj po sportovej a vysledkovej stranke :D ja som za :P
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Majestic-12 [Bot] a 222 hostia