Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Str 23. Jún 2021 13:40:46

hujhe píše:Ak sa Sagan tim okrese, tak to by mohol byt aj QS. A aj akykolvek iny spominany tim :D Ale uz aj QS. Samozrejme je mi luto ze sa tim (asi) rozide. Inak nerozumiem tym tajnostiam, ak je zmluva podpisana, naco tajnosti?


Myslím si, že sú to pravidlá UCI, prestupy sa môžu oficiálne zverejňovať po 1.8. ale môžem sa mýliť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Str 23. Jún 2021 15:31:20

@elviska
Je to proste moj nazor nanho…mozno mu krivdím a ak sa ukaze ze ano nebudem mat problem si to priznat a kludne sa mu(sj tebe aj hocikomu inemu) ospravedlním…vies dobre ze ja nerad riesim minulosť a porovnávam so súčasnosťou a preto mam najaku co bolo v cannone ci tinkofe a podobne…mna zaujima súčasnosť a momentalne proste valach u mna nieje velmi dôveryhodný clovek…ale ak pre Peta je tak sa to coskoro ukaze co pri nom ostane alebo nie…no ako vzdy aj teraz poviem ze je mi to vsetko totalne jedno ja len xcem aby bol peto spokojny zdravy a nech sa cyklistikou bavi lebo viem ze vtedy bude bavit aj nas
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Str 23. Jún 2021 16:11:15

majo píše:@elviska
Je to proste moj nazor nanho…mozno mu krivdím a ak sa ukaze ze ano nebudem mat problem si to priznat a kludne sa mu(sj tebe aj hocikomu inemu) ospravedlním…vies dobre ze ja nerad riesim minulosť a porovnávam so súčasnosťou a preto mam najaku co bolo v cannone ci tinkofe a podobne…mna zaujima súčasnosť a momentalne proste valach u mna nieje velmi dôveryhodný clovek…ale ak pre Peta je tak sa to coskoro ukaze co pri nom ostane alebo nie…no ako vzdy aj teraz poviem ze je mi to vsetko totalne jedno ja len xcem aby bol peto spokojny zdravy a nech sa cyklistikou bavi lebo viem ze vtedy bude bavit aj nas

Ja tiež nerád riešim minulosť, ale vieme v Tinkoffe to zo začiatku nebolo dobre s trénermi a ani teraz nemusia Petrovi vyhovovať podaktorí tréneri, keď bude mať nových trénerov napr. Ale môže sa stať aj to ze mu bude vyhovovat aj iný tréner, ale najlepšie veri asi svojim trénerom ako Szmydt, Valach, kedysi Patxi. Pre teba nemusí byť dôveryhodný Valach ,, ale pre Petra môže byť dôveryhodný,, aj keby sa ich cesty rozišli, tak dajak určite budú spolupracovať si myslím. S poslednou vetou súhlasím.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Str 23. Jún 2021 17:09:40

Este nadviazem na Hujheho spekulacie. ;) Ak by Peter ostal v Bore, nevidim dovod, preco by neostal aj Jano Valach, kedze klasikarsku a GT cast tahaju uz par sezon spolu. Doveruju si, poznaju jeden druheho a mozu sa na seba spolahnut - ako Slovak na Slovaka. Cize fakt, ze sa ich cesty rozidu, nahrava spekulacii o odchode. Takisto pripadne nepodpisanie zmluvy s Ossom alebo Bodnarom nedava zmysel, pretoze Bora klasikarskych domestikov potrebuje, nielen pre Petra, ale aj pre domacich klasikarov. A hlavne Bora nema dovod tajit pripadne predlzenie zmluvy, iba ak pre pokoj v time a pre dobro sponzorov oznami ukoncenie spoluprace s Petrom az po TdF...
Dnes vysla informacia, ze Specialized predlzil zmluvu s DQS do roku 2027. Chapem, ze maju mena ako Asgreen, Alaphilippe alebo Evenepoel, ale zeby aj Sagan k tomu prispel? ;) :) Skutocnost sa asi dozvieme az v auguste. Osobne som si prial Petrovo pokracovanie v Bore, ale naozaj vsetko nasvedcuje odchodu...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Str 23. Jún 2021 17:19:07

ifčopifčo píše:Myslím si, že sú to pravidlá UCI, prestupy sa môžu oficiálne zverejňovať po 1.8. ale môžem sa mýliť.

Jaj uz si spominam, no ale kedze je ticho ohladom dalsej zmluvy tak uz je hadam jasne ze Peter prestupi. Ako pise lukas, Peter uz zmluvu ma. Keby to bolo s Borou, tak podla mna by Bora chcela dat tuto info na verejnost este pred TdF, bol by to signal vsetkym ze Petrovi doveruju aj nadalej. A je zvlastne ze ked zmluva bola v stadiu jednania, media hned vedeli kto ma o Saganovcov zaujem. Lenze teraz ked uz je podpisana, nevedia vysliedit vysledok :D som fakt zvedavy.
zakliata.panna- dalsia sprava do skladacky, do 2027 je dlha doba, vyzera to ze Specialized sa chce zamerat uz len na jeden WT tim. No a ked ma ist Peter za Specialized tak ostava len... :D
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Str 23. Jún 2021 19:57:01

Preco by mal Denk zverejňovať predĺženie zmluvy? Tym by stratil velku cast záujmu zo strany novinárov a verejnosti o jeho team na par mesiacov…a kazdy článok kazda poznamka kazde napísanie BORA-HANSGROHE je reklama zadarmo. Ak predĺžili tak sponzori uz urcite o tom dobre vedia a ostatny nech špekulujú
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Str 23. Jún 2021 21:43:47

No teraz sa pri Saganovom mene objavuju ine znacky, UAE, QS, D-E...
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Gaučový profesionál » Štv 24. Jún 2021 8:31:55

Ja by som bol rád za DQS. Síce ich nemám rád ale Sagan s plnou podporou na monumentoch a potom aj v prípadnej roli domestika na ostatných jednorázovkách by musela byť pastva pre oči. Ja mu prajem už len monumenty a dúhu samozrejme. Nikde ho nevedia lepšie pripraviť na tieto veci ako v DQS. Aj keď ich labák u mňa stále vzbudzuje pochybnosti.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Štv 24. Jún 2021 9:08:04

hujhe píše:No teraz sa pri Saganovom mene objavuju ine znacky, UAE, QS, D-E...

A este ked mal Peter zmluvu s Borou do konca sezony 2019, o predlzeni sa vedelo o rok dopredu uz v roku 2018. Vsetci sa potom citia komfortne, nikto ich nebude otravovat s otazkami o buducnosti. Na tejto TdF sa to budu novinari isto pisat. A teraz ma mat Peter zakazane povedat ze predlzil? A musel by sa vykrucat lebo Denk chcel? To iste keby sa pytali Hlada, Valacha, Basku, Juraja... Nedava zmysel ze nikto z nich nepovie co bude o rok len preto ze by to Denk chcel. Zmysel to dava len pre pripad ze prestupuju a nemozu to povedat kvoli pravidlam.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod CyclingGeek » Štv 24. Jún 2021 10:45:38

to že sa Peťov tím okresal o Valacha nasvedčuje tomu že podpísal s nejakým tímom kde Valacha ako športového riaditeľa nepotrebujú, a že sa okresal o top domestikov ako Bodnar, Oss,.. nasvedčuje, že v tom tíme nie je o domestikov núdza, D-E avizoval, že by Sagana kúpili aj v celej zostave 11 členného Saganovho tímu..Takže D-E to asi nebude, Ostáva teda UAE a DQS, no zdá sa mi trošku nepravdepodobné že by od UAE odišlo Colnago, čo má zazmluvneného Pogačara a UAE a na ďalších neviem koľko rokov...
DQS medzi tým so Specialized predĺžili niekolkoročnu ďalšiu zmluvu, takže nič iné mi z toho nevychádza :? Ešte sa spomínal Movistar, ale tam to nevidím tiež na nejaké podpisovanie zmluv so Specialized
Denk avizoval že chce výrazne omladiť káder Bory, čiže je tam predpoklad že z Bory odídu Saganovci, Oss, Bodnar, Benedetti,a budúci rok asi aj Kelderman...akurát neviem čo si Denk sľubuje od návratu Bennetta, ak to bude v takom štýle ako Viviani v Cofidise, tak to bude riadna zábavka :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Štv 24. Jún 2021 11:16:50

@CyclingGeek
logiku to ma, ale podla mna aj zotrvanie v Bore sa da vysvetlit. jednoducho Jano Valach bol Petom odporuceny a prineseny. Denk si povedal ze ok, ponechame si ta Peter aj s tvojim bratom ale uz nemas taku silnu poziciu a teda tvoji ludia niektori koncia pretoze mame na ich miesto nejaku nemecku alternativu.
ako hovoris D-E by bolo ochotne podla mna priniest cely Team Sagan. cize pre mna osobne v tomto momente ostava uz len Bora a DQS. a to hlavne kvoli Specialized. naozaj inde nevidim cestu. je pravda ze boli nejake sumy ze Specialized sa zaujima o to aby dodaval bicykle pre D-E ale ako sa uz povedalo, pre D-E by Sagan zrejme svoju ekipu nemusel okresavat.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod nat » Štv 24. Jún 2021 13:00:20

Ja si stale neviem predstavit Sagana s Alaph. Oni si dost casto lezu do kapusty na miernych kopecekoch, a neviem si predstavit , ze Peto nebude nahanat Alu ked vyrazi vpred. To budeme vidiet na TDF ako bok po boku sprintuju v takych etapach ako su 1va ci 2ha etapa na TDF ? :shock: v jednom drese.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod CyclingGeek » Štv 24. Jún 2021 13:24:57

nat píše:Ja si stale neviem predstavit Sagana s Alaph. Oni si dost casto lezu do kapusty na miernych kopecekoch, a neviem si predstavit , ze Peto nebude nahanat Alu ked vyrazi vpred. To budeme vidiet na TDF ako bok po boku sprintuju v takych etapach ako su 1va ci 2ha etapa na TDF ? :shock: v jednom drese.


ja si ich viem predstaviť, dokonca Sagan by veľmi pomohol Quickstepu... lebo Alaphilippe ma momentálne proti sebe Van der Poela a Van Aerta, a pre neho by bolo len a len dobre mať v tíme jazdca ako je Sagan, ktorý by si kludne odišiel na jarnej jednorazovke sám a Alaphilippe by visel na kolesách MVDP a WVA a nútil ich sťahovať....no a vieme že Van Aert a Van der Poel sa dohadujú velmi ťažko...Tá zostava na jednorázovky Sagan, Alaphilippe, Asgreen, Lampaert, Štybar, Morkov by dokázala riadne miešať kartami... :idea:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Štv 24. Jún 2021 13:30:06

@CyclingGeek
ale nat ma celkom pravdu. ja si tiez neviem uplne predstavit, ak sa Peto dostane do svojej puncheurskej formy, tak ako by si podelili take finise ako bude v prvej etape na TdF. ze kto sa bude v zavere lepsie citit? alebo niekto z nich dvoch by zautocil skor? alebo by spurtovali obaja? akoze ano vzdy sa da nejako dohodnut ale bolo by to v mnohych pripadoch mozno na skodu oboch. toto je trochu argument pre to ze Peto zostane v Bore, lebo Alaphilippove cielene etapy sa prekryvali dost s Petovymi v minulosti. teraz je to trochu menej samozrejme...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Štv 24. Jún 2021 14:24:46

Nezabúdajme ze do toho kde na koho sa pojde maju co hovorit aj sportovy riaditelia nielen mena ako julien a sagan…okrem toho julien stale moze byt top ardenarom do coho sa mu sagan pliesť nebude tak preco si to nepodelit? A dalej julien sam neraz hovoril ze posluluje aj po gc hlavne co sa tour tyka cize mohol by sa zamerat aj na to…almeida odchadza a remco pri všetkej ucte k nemu este nejaky cas asi nebude mat na to aby vyhral GT…ja verim a dufam v DQS…samozrejme aj s Oss-om ;) :)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod water202 » Štv 24. Jún 2021 14:33:45

V pripade quickstepu ale netreba zabudat na Remca.
Na TDF to nasledujuce roky bude poskladane okolo neho. Ja si viem predstavit Remca Alafa aj Sagana ako pekne koexistuju okolo seba a navzajom sa podporuju. Viem si predstavit aj motivaciu byt v time so sancou na celkove vitazstvo. Pokial si pamatam tak bol ochotny obetovat zeleny pre Contadora bez nejakych vycitiek. Za idealnych okolnosti by s takym tymom mohol quickstep brat vsetky 4ri dresy. Len si to predstavte. Asgreen-Lampaert-Sagan-Ala-Remco+3ja domestici pre Remca
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod nat » Štv 24. Jún 2021 14:38:41

Ako wolfpack fungoval na tom, posledne roky , ze jeho clenovia boli nadpriemerny ale neboli top. Takze sami si uvedomili, ze ked sa budu striedat, tak sance , ze nieco vyhraju su vacsie. Jediny top bol/je Ala ( ani Gilbert v 35 bol iba nadpriemer), tj ostany v pohode cakali.

Ale aby dva top jazdci teraz poslusne cakali na toho druheho , ked citia ze maju top formu ,to je take divne..a nemotivujuce. Specialne ked ma Peto uz 31 rokov.

Este mi napada, ze ked Benett odchadza, zeby mohli urobit z Peta top sprintera ( ked to dokazali aj s vacsimi drevami :roll:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Štv 24. Jún 2021 15:45:43

S Petra nikdy top šprintér nebude, nemá na to parametre, to povedali ľudia ktorí ho trénovali, takže ťažko z neho môžu Podlahári urobiť niečo na čo fyzicky nemá. Samozrejme môžu mu dať výrazne väčšiu podporu do záverov ako mal doteraz, otázne je, či by chcel zrazu zmeniť svoju filozofiu. Gilbert podľa mňa bol-je špičkový cyklista a nielen nadpriemerný, aj keď neviem kde tá hranica presne prechádza, keď niekomu chýba len jeden monument, tak to nemôže byť len nadpriemerný cyklista. To je podľa mňa Štybar. Peter nechcel obetovať zelený dres pre Contadora, práve naopak, bojoval aby mu dali voľnosť aby o neho mohol bojovať s tým, že v niektorých etapách keď bude treba Pistolerovi pomôže. Asgreen tento rok tiež dokázal, že je špičkový cyklista a predstava, že na Ronde sa pôjde na jedného z nich(Ala, Asg, Sag) a dvaja budú pomáhať podľa situácie, sa mi nevidí príliš reálna a mne sa ani príliš nepáči. Takže za mňa, nech má radšej slabší tím, ale ide na monumnety ako tímová jednotka maximálne tak s nejakou jednou alternatívou. Ale ono je v podstate jedno čo chcem ja, dôležité je aby bol spokojný Peter, aby sa v tíme cítil OK a mal tam svoje zázemie a cyklistika by ho bavila, čo vlastne chcem aj ja :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod water202 » Štv 24. Jún 2021 16:15:51

ifčopifčo píše:Peter nechcel obetovať zelený dres pre Contadora, práve naopak, bojoval aby mu dali voľnosť aby o neho mohol bojovať s tým, že v niektorých etapách keď bude treba Pistolerovi pomôže.


TDF 2015
https://youtu.be/QDiZjFtBeE8?t=162

Ja len beriem do uvahy jeho vlastne vyjadrenia a v tomto konkretnom pripade aj osobnost Olega, ktoremu Contador nebol schopny zabezpecit zltaka ani na jednu etapu. Vid jeho vyskakovanie v 2016, ked mu Peto splnil sen.

Mne je osobne tiez jedno aky dres bude obliekat a neexistuje "zly" team. Hlavne ze tam bude a este nas par rokov bude v zaveroch etap a jednorazoviek trapit zvyseny tlak. Nic viac si nezelam.

Len obcas popustim uzdu fantazii a pre mna idealny scenar, kde Peto v zelenom v Parizi oslavuje zltozelene "zilinske" vitazstvo.
A ceresnickou by bolo keby so Stybym ako tymovym kolegom rezirovali PR.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Štv 24. Jún 2021 18:41:05

water202 píše:
TDF 2015
https://youtu.be/QDiZjFtBeE8?t=162

Ja len beriem do uvahy jeho vlastne vyjadrenia a v tomto konkretnom pripade aj osobnost Olega, ktoremu Contador nebol schopny zabezpecit zltaka ani na jednu etapu. Vid jeho vyskakovanie v 2016, ked mu Peto splnil sen.

Mne je osobne tiez jedno aky dres bude obliekat a neexistuje "zly" team. Hlavne ze tam bude a este nas par rokov bude v zaveroch etap a jednorazoviek trapit zvyseny tlak. Nic viac si nezelam.

Len obcas popustim uzdu fantazii a pre mna idealny scenar, kde Peto v zelenom v Parizi oslavuje zltozelene "zilinske" vitazstvo.
A ceresnickou by bolo keby so Stybym ako tymovym kolegom rezirovali PR.


Nečítal si?
https://www.martinus.sk/?uItem=538311&g ... PwEALw_wcB
tam je toho viac popísané o situácii pred Tour 2015, v skratke, Feltrin a Steven de Jong povedali Petrovi, že má výlučne makať pre Pistolera, najmä prvý týždeň čo sa mu logicky nepáčilo, nechcel žiadnu pomoc ale chcel voľnosť v záveroch, Feltrin mu povedal, že nesmie ísť do záverov aby nespadol. Peter mu povedal - citujem, "Stefano, viem, že si na Tour nikdy nejazdil, ale nejakú si hádam videl. Na to any som spadol nepotrebujem špurt, na zemi sa môžem ocitnúť kedykoľvek ..." :lol:
Pistoléro ho do ničoho nenútil, porozprávali sa štýlom, opäť citujem - "Počuj Alberto, štvrtá etapa, pave, budem tam s tebou, nemaj obavy. Ďakujem ti Peter. Oleg začal vzápätí šaškovať so zmluvou a chcel Petrovi znížiť plat, bolo to aj medializované. Deň pred štartom Tour sa stretli a opäť citujem
- Ahoj Peter nohy máš pripravené?
- Jasné šéfe, mám.
- Počuj, to čo sme sa minule bavili v súvislosti s tvojou zmluvou... Zabudni na to, dobre? Všetko je v poriadku.
- Aha, okej, Ešte raz ďakujem, nesklamem ťa.
- Ja viem, viem a tá tímová stratégia, že máš jazdiť ako domestik pre Alberta? Ser na to, srať na nich všetkých. Privez mi zelený dres.
Takže asi tak, priamo od Petra.

Inak ten tvoj scenár, ten sa mi celkom páči aj s tou čerešničkou :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 67 hostia