Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 30. Júl 2019 15:12:26

zakliata.panna píše:@Za slušný svet a Simko,
myslím si, že každý slovenský fanúšik by Petra rád videl bojovať na BBT, pretože je to ideálny etapák preňho - šprintérske etapy s bonusovými sekundami, krátka časovka a hlavná klasikárska etapa s Kapelmuurom a Bosbergom. Ale keďže Bennett od konca júna nejazdil, tak pravdepodobne pôjde na BBT on - aj na PCS je napísaný, oni čerpajú z rôznych cyklowebov a športových stránok, tak asi majú info o jeho účasti. Ackermann ide na Okolo Poľska. Ak by Peter šiel napriek tomu na BBT, asi by rozbiehal šprinty Samovi - musel by zbierať sekundy a útočiť v 4. etape a v záverečnej 7. etape. To by mu nemuselo stačiť, pretože rozdiely v GC sú často v sekundách. Preto je pravdepodobnejšia účasť na Vuelte, aj keď asi len prvý týždeň, resp. skončí pred hlavnými horskými etapami.

tak ale na PCS maju uvedene ze Peto pojde aj na Vueltu aj na kanadske klasiky. a to nie je mozne. to by sa dalo jedine tak, ze by akoze v nejakej etape nestihol limit, ak vôbec by mu to preslo. lebo nie je mozne skoncit na Vuelte DNS a potom sa este pocas trvania Vuelty objavit na iných pretekoch. alebo sa nieco zmenilo v pravidlach?
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod martyn26 » Uto 30. Júl 2019 15:28:50

Na PCS niekedy pridávam programy pretekárov aj ja. Stačí sa zaregistrovať a potom zadať pretek a webovú adresu zdroja odkiaľ to máš a čakať či ti to schvália. Takže to môže robiť hocikto. Väčšinou na tom ale je niečo pravdy.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 30. Júl 2019 15:34:53

martyn26 píše:Na PCS niekedy pridávam programy pretekárov aj ja. Stačí sa zaregistrovať a potom zadať pretek a webovú adresu zdroja odkiaľ to máš a čakať či ti to schvália. Takže to môže robiť hocikto. Väčšinou na tom ale je niečo pravdy.

no to som ani nevedel:) ale momentalne su tam preteky ktore sa navzájom vylucuju. ale ja si pamatam ze sa tento rok hovorilo viac ako kanadských klasikach. Vueltu som videl spominat az teraz posledne dni...
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Uto 30. Júl 2019 15:50:42

Simko,
a je to vôbec v pravidlách UCI, že nemôžeš byť v čase jedných pretekov - ak máš DNF, DNS alebo OTL - na iných pretekoch? Pretože (sa mi zdá) niekto spomínal, že je to len taká ,,cyklistická urban legend". :D
Edit.: Vravím to preto, lebo vlani bola londýnska klasika Prudential RideLondon-Surrey Classic 29. júla - vtedy práve prebiehala aj posledná etapa na TdF - a na klasike boli Cavendish, Renshaw, Greipel, Matthews atď., ktorí nestihli limit v Alpách alebo mali DNF/DNS. :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 30. Júl 2019 16:08:36

zakliata.panna píše:Simko,
a je to vôbec v pravidlách UCI, že nemôžeš byť v čase jedných pretekov - ak máš DNF, DNS alebo OTL - na iných pretekoch? Pretože (sa mi zdá) niekto spomínal, že je to len taká ,,cyklistická urban legend". :D
Edit.: Vravím to preto, lebo vlani bola londýnska klasika Prudential RideLondon-Surrey Classic 29. júla - vtedy práve prebiehala aj posledná etapa na TdF - a na klasike boli Cavendish, Renshaw, Greipel, Matthews atď., ktorí nestihli limit v Alpách alebo mali DNF/DNS. :)

Podla mna to v pravidlach je resp. da sa tusim ist cez udelenie vynimky. A tu dostali vsetci co boli OTL a aj Matthews ktory mal preukazatelne zdravotne problemy a musel odstupit uz tusim v 3-4 etape. A to som povedal ze jedina moznost ako by Peto mohol startovat aj tam aj tam je OTL v nejakej etape na Vuelte . Ale neviem ako by sa to riesilo lebo kazdy by vedel ze to OTL bolo ucelove.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod PaloMH » Uto 30. Júl 2019 20:28:01

Pravidla UCI hovoria len o pretekaroch ktori vzdaju etapove preteky to znamena ze su DNF, ale aj ti mozu dostat od UCI vynimku.
PaloMH
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 16. Jan 2019 22:14:51

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Uto 30. Júl 2019 20:50:24

Priatelia, Petrov program zatiaľ neviem vypátrať ani ja, ale podľa môjho názoru určite nepôjde Vueltu aj kanadské klasiky. Len jedno z toho.
Ale o čom vrabce čvirikajú, tak že na základe dnešných nových info si Petra škrtáme z ME a Bora uvoľnila iba Jura s Erikom.
RTVS to už kúpila, takže nedeľňajší prenos z ME budú komentovať Vlado Genda a Martin Fraňo.

Verím, že čoskoro náš kalendár Slovákov doplníme o Petrov program.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Uto 30. Júl 2019 21:01:01

Dakujeme Lukas za cerstve info. Tie ME davaju zmysel. Ta trat ma tusim iba 170 km a je to uplna rovina. Idu tam sprinteri ako Groenewegen, Bennett, Viviani. Peto sice uz dokazal vykuzlit vselico ale vzhladom nato ze este 4.8 bude v Paname tak nie je dovod to silit na ME
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Uto 30. Júl 2019 21:07:24

Nedá sa vždy verit procyclingstats, aj v aprili tam bolo spomenuté Stavanger Hammer Series a neštartoval tam.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Uto 30. Júl 2019 21:32:52

Asi ani Peter este nevie aky bude mat program :lol: Na Vuelte by som ho nechcel vidiet. Aj tak je to tam vzdy (okrem 2011) z jeho strany take nemastne neslane. V 2015 sice vyhral etapu ale vlani to bolo iba nahananie formy a v roku 2014 mal najhorsiu formu aku som u neho v zivote videl. Radsej by som ho videl na tych kanadskych klasikach. Keby som ja zostavoval jeho kalendar tak tam supnem Binck Bank Tour, Hamburg, Bretagne Quest ci ako sa vola ta klasika co spominal v knihe ze ich neznasa , pripadne miesto toho Deutchland Tour (4 etapky aj ked som nepozeral profily), kanadske klasiky a potom MS. Uvidime co to nakoniec bude. Ale bez Vuelty vela moznosti neni. Mozno bez Binck Bank ale to sa mi zda pred MS dost malo sutaznych dni.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Cyclingman » Uto 30. Júl 2019 22:28:39

Ja by som to chcel vidieť nejak takto : Bink Bank tour, hamburg clasic, vysokohorské sústredenie, kanadské klasiky, MS . Podla mňa by to bolo akurát, možno ešte to Deutschland Tour pre sponzorov ale minulý rok mal dosť pretekových dní tak teraz by to stačilo, ale najviac by som ho chcel vidieť na Bink bank lebo stále tam má nejaké ,,, nevybavené účty " :D a čo sa týka Bretagne quest clasic tak to si nemyslím keď to tak nemá rád
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod MichalJ » Uto 30. Júl 2019 22:41:46

Pekné programy, ale niekedy si potrebuje Peter aj oraziť aby mohol byť v top forme na MS :D Myslím že z toho dôvodu na Binc Bank tour sa nedá očakávať jeho štart ... Síce sú to preteky priamo na neho, ale dosiaľ tam štartoval len v prípade že boli kvôli olympiáde presunuté na koniec septembra alebo keď ho z Tour vyhodili a nemal teda potrebu oddychovať po nej ...
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Uto 30. Júl 2019 23:03:34

V mojom plane by sa prave na Binck Bank dostaval do formy. Ja by som tam od neho necakal vysledky :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Sob 03. Aug 2019 15:49:14

Petrovi na procyclingstats pribudli 2 jednorazovky 21. 9 - 22.9.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Ned 04. Aug 2019 12:27:04

Peter je vraj niekde v Paname .... Ja chápem, že Peter má povinnosti voči zamestnávateľom, len či toho nie je až príliš. Ide najmä o to cestovanie, Peter je dosť náchylný na choroby a tieto lety a stretnutia s množstvom ľudí sú rizikové faktory, neviem, či by Uboldi nemal trochu brzdiť. Aby sa nestalo, že Peter príde do Európy a nebude z toho nejaká viróza. Aký máte na to názor vy?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 04. Aug 2019 12:54:38

Sagan vie či robí .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Ned 04. Aug 2019 21:35:58

ifčopifčo píše:Peter je vraj niekde v Paname .... Ja chápem, že Peter má povinnosti voči zamestnávateľom, len či toho nie je až príliš. Ide najmä o to cestovanie, Peter je dosť náchylný na choroby a tieto lety a stretnutia s množstvom ľudí sú rizikové faktory, neviem, či by Uboldi nemal trochu brzdiť. Aby sa nestalo, že Peter príde do Európy a nebude z toho nejaká viróza. Aký máte na to názor vy?

tak treba najst tu krehku hranicu:) podla mna Panama je pre Peta ako dovolenka. tomu cestovaniu sa neda velmi vyhnut. pamatame si virozu aj 2017 pred Bergenom ale ak ma pamat neklame tak kvôli viroze musel odstupit z Bretagne Classic, tyzden poriadne netrenoval a potom hned vyhral Quebec. dolezite je aby viroza neprisla v nejakej kritickej fazy pripravy (ako napríklad pocas tejto jari). je dost mozne ze ak by Peto dokoncil ten treningovy blok a choroba by ho chytila az nasledne tak jeho forma si nemyslim ze by dostala taku ranu. lenze Peto mal ten tyzden tvrdo trenovat a on namiesto toho musel zostat lezat v posteli. a to bol problem...

inak ja stale nerozumiem ako si predstavuju ten program. ak bude Vuelta tak potom podla mna nebude Kanada. jedine ze by uz dopredu mali istotu ze Peto bude moct odstupit z Vuelty a pritom startovat v Kanade. ja by som si to predstavoval takto: Binck Bank na rozjazdenie cize ziadne GC ambície (vytipovat si 1-2 etapy), nasledne presun na tradicne sustredenie v Utahu, potom kanadske klasiky a potom poprípade tie belgicke klasiky nizsieho rangu v ramci tréningu.
Ak by ale mal ist Vueltu, co i len prvých 9 etap do prvého volneho dna, tak v tom pripade by som to videl na tradicne vysokohorske sustredenie bez kanadských klasik a prichod az na beglicke klasiky na roztocenie noh po sustredeni.
simko
 
Príspevky: 1710
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Ned 04. Aug 2019 22:00:27

Mňa napríklad zaujala ešte jedna vec. Vieme dobre, že Specialized platí časť Petrovho platu + dodavateľ bicyklov pre Boru, ale v auguste nechodia na HC-čkové etapáky The Larry H. Miller Tour of Utah a Colorado Classic - pritom Peter tam má každoročné sústrednie (Colorado je susedný štát Utahu). Zabili by dve muchy jednou ranou - v tréningovom tempe by šiel etapáky + horská príprava. Isto by tam uchmatol nejaku rovinatú alebo zvlnenú etapu. Chápem, že v USA je prioritou pre Specialized Okolo Kalifornie, ale aj tak... :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 04. Aug 2019 22:04:44

Na binck bank tour pôjde Bennet , takze neviem , čo by tam Sagan robil .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod martyn26 » Ned 04. Aug 2019 22:06:43

simko píše:inak ja stale nerozumiem ako si predstavuju ten program. ak bude Vuelta tak potom podla mna nebude Kanada. jedine ze by uz dopredu mali istotu ze Peto bude moct odstupit z Vuelty a pritom startovat v Kanade. ja by som si to predstavoval takto: Binck Bank na rozjazdenie cize ziadne GC ambície (vytipovat si 1-2 etapy), nasledne presun na tradicne sustredenie v Utahu, potom kanadske klasiky a potom poprípade tie belgicke klasiky nizsieho rangu v ramci tréningu.
Ak by ale mal ist Vueltu, co i len prvých 9 etap do prvého volneho dna, tak v tom pripade by som to videl na tradicne vysokohorske sustredenie bez kanadských klasik a prichod az na beglicke klasiky na roztocenie noh po sustredeni.

Binck Bank a Vueltu má sľúbenú Bennett. Pochybujem, že by išli s Bennettom aj Saganom na Vueltu. V rokoch 2016 a 2017 mal výbornú formu na MS a išiel kanadské klasiky, takže si nemyslím, že Vuelta mu nejako extra pomôže. Tiež neviem o veľa favoritoch na MS, čo majú v pláne ísť Vueltu.
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 45 hostia