Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod MichalJ » Pia 18. Mar 2016 19:03:09

Stále lepšie ako ja, ja som pritom prosím pekne zaspal s pár km do cieľa, a prebudil som sa v momente ako hovorili komentátori že vyhral :lol: (pre moje ospravedlnenie nebolo mi veľmi dobre, aj som bol prikrytý paplónom, lebo mi bola zima)

Každopádne výhra Erika, výhra Patrika v Kamerune, pomôžem si hláškou z Mad Maxa: "What a day, what a lovely day." :)

Zajtra ešte Peter a bude to dokonalé :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pia 18. Mar 2016 19:34:08

Páni, páni takto premeškať prvé Erikove víťazstvo v profi peletóne, to je neospravedlniteľné ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod berloq » Pia 18. Mar 2016 19:48:54

Super, paráda! Bol rýchlejší ako iní renomovaní šprintéri. Veľký potenciál! A šanca na ďalšiu zmluvu, po konci súčasného tímu.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Pia 18. Mar 2016 21:34:56

Keram píše:Erik Baska dnes vyhral prve preteky za Tinkoff a ja som to nevidel :evil: A pritom.....ked som prepinal okolo stvrtej ked som prisiel z prace programami, narazil som aj na "nejaku cyklistiku" na ES2. Skoda. Teraz ma to mrzi :? Nemal som ani sajnu ci tam ide niekto nas.

Fúha, tak prehľadne všetko avizovať, ako to robíme tento rok, nemá obdobu. Každé preteky našich máme v kalendári Slovákov, vľavo v paneli aj na titulke dole v aktuálnych pretekoch. Nevedieť o týchto pretekoch = vôbec neotvárať náš web. Naozaj nevieme čo urobiť lepšie pre prehľadnosť, ktorí Slováci kde štartujú.
K Erikovi. Všetci dlho vieme, čo je v ňom. Má vysokú cyklistickú inteligenciu, na 100 % dodržiava pokyny trénerov a všetky testy u neho hovoria o výnimočnosti. Po tom až nepochopiteľne divnom prístupe Lefevera k nemu počas vlaňajších MS (pozvali Erika na stretnutie a Lefevere neprišiel) sme si viacerí povedali, že či náhodou neurobí tento nešťastník ďalšiu chybu, ako v roku 2009. Budúcnosť ukáže.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dexterko » Pia 18. Mar 2016 21:52:21

@Lukáš
Som si vedomý koľko práce a času zaberie držať v chode a na max úrovní tento portál, ale zdá sa mi, že si niekedy až priveľmi citliví na niektoré príspevky. Myslím, že keram je z tých, ktorý chodí dosť často na Vašu stránku (súdim podľa počtu príspevkov, komentov..) takže zrovna na jeho vyjadrení oponovať nedostatkom návštev sa mi zdá trochu ,,kruté,,. Kľudne v tom mohlo byť niečo iné, ja zabúdam aj na dôležitejšie veci v živote, hlavne čo sa práce týka, čo je myslím, už väčší prúser niekedy :D . Takže ke niekto zabudne na zábavu, netreba si z toho hne brať len negatíva.
Ohľadom dnešku. Ja som npr. vedel, že sa ide ešte jedna klasika, ale nevedel som, že to je hneď dnes. Pretože som vedel, že budem dlho v práci a žiaden prenos nestihnem, tak som to nejako extra,neriešil. Večer by som zapol C-I a dozvedel sa viac. Avšak náhodou som prišiel skorej a keď som zapol ES bolo cca 10km to go. Takže kľudne to mohla byť aj keramova situácia príp. podobná záležitosť. Neviem aké máte čísla, ale myslím, že ľudia čo prispievajú do fóra navštevujú Vašu stránku viac ako často ;)
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dexterko » Pia 18. Mar 2016 21:54:59

sorry za preklepy, neznášam písať palcami :x
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod MichalJ » Pia 18. Mar 2016 22:53:03

@Lukáš
Plus človek nie vždy prezrie komplet celú stránku, že? ;)
Ten bočný panel mi tiež niekedy unikne z pozornosti, človek na to ešte nie je naučený, a to som na stránke niekedy aj 10-krát denne. Tým nechcem povedať že to je zlé, len niekedy človek jednoducho len pozrie články a hotovo, s tým sa nedá robiť nič :)
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Sob 19. Mar 2016 0:00:00

lukas píše:
Keram píše:Erik Baska dnes vyhral prve preteky za Tinkoff a ja som to nevidel :evil: A pritom.....ked som prepinal okolo stvrtej ked som prisiel z prace programami, narazil som aj na "nejaku cyklistiku" na ES2. Skoda. Teraz ma to mrzi :? Nemal som ani sajnu ci tam ide niekto nas.

Fúha, tak prehľadne všetko avizovať, ako to robíme tento rok, nemá obdobu. Každé preteky našich máme v kalendári Slovákov, vľavo v paneli aj na titulke dole v aktuálnych pretekoch. Nevedieť o týchto pretekoch = vôbec neotvárať náš web. Naozaj nevieme čo urobiť lepšie pre prehľadnosť, ktorí Slováci kde štartujú.
K Erikovi. Všetci dlho vieme, čo je v ňom. Má vysokú cyklistickú inteligenciu, na 100 % dodržiava pokyny trénerov a všetky testy u neho hovoria o výnimočnosti. Po tom až nepochopiteľne divnom prístupe Lefevera k nemu počas vlaňajších MS (pozvali Erika na stretnutie a Lefevere neprišiel) sme si viacerí povedali, že či náhodou neurobí tento nešťastník ďalšiu chybu, ako v roku 2009. Budúcnosť ukáže.


To je moja chyba ze sa venujem iba tym "velkym" pretekom. Ide o to ze ked som prisiel domov z roboty tak som len tak prepinal programy a vidim cyklistika. Vravim si ze to je nejaka mala belgicka klasika a nechce sa mi to pozerat. Vobec ma nenapadlo ze su tam aj nasi a ze by to mohol nas borec vyhrat. Az potom ako som zavital na web ma trklo ze aha ved toto bola ta mala klasika co som vlastne mohol pozerat a vybodol som sa na to. Dost ma to mrzelo potom. Ale je to len a len moja povrchnost ze sa v cyklistike zameriavam iba na top preteky. To co robite tak robite genialne to klobuk dole. Inak pozrel som si ten sprint a to bolo nieco fantasticke. Ten chlapec ma velky potencial.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Sob 19. Mar 2016 0:12:12

Ja som asi maniak ale ja musím pozerať každé preteky ktoré sa pozerať dajú Častokrát tieto menšie preteky kde je zmes WT, prokonti a konti tímov sú zaujímavejšie ako preteky vyššieho rangu, sú živelné, menej sa taktizuje, také boli napríklad v stredu, kde nástup striedal nástup, vietor, protivietor všetko jedno a nakoniec vyhral cyklista z malého tímu, čo mňa osobne vždy poteší . V stredu to našim chalanom nevyšlo ale dnes si to vynahradili a z Erikovho víťazstva mám obrovskú radosť :D
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Sob 19. Mar 2016 0:17:22

Máte všetci pravdu, samozrejme, pozerám sa na to inou optikou a nerozumiem ostatným.
Práve tým všetkým okolo článkov sa snažíme byť lepší, všetci píšu články, ale u nás by mal mať čitateľ dokonalý prehľad o všetkom, nie len čo bolo, ale aj čo bude. Celý ľavý panel i kalendáre neverili by ste, čo to stojí roboty. Musíme to všetko kódovať v HTML. Žiadny editor.
A @ifčopifčo - fakt si maniak, ja pozerám v TV iba preteky, ktoré robím, všetko sa jednoducho nedá sledovať.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Sob 19. Mar 2016 0:27:09

No ja konkretne pozeram iba tie najvacie. World Tour etapaky a klasiky. Plus nejake preteky kde su najvacsie hviezdy. Pred Saganom maximalne Tour. Mozno to nebude zniet ako ocenenie vasej prace Lukas ale to ze vyhral Erik som sa dozvedel z tohto webu. Aspon take male zadostucinenie. A velmi sa mi pacia aktualne clanky k pretekom. Ked nemam akurat pristup k sledovaniu velmi rad vyuzivam vas web aby som zistil co sa deje.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod bloy » Sob 19. Mar 2016 8:21:53

Nie každý má toľko času aby pozeral všetko. Ja sa viac-menej snažím najmä keď je to Eurosporte, tak si to nahrám a pri najhoršom pozriem neskôr. Vychutnávam si dlhé etapy, napr. keď je z Tour etapa cez 6 hodín a podobne, baví ma to asi viac ako šprintérske dojazdy. To, čo píše ifčo o pretekoch nižšej kategórie je 100% pravda, zvlášť to platí asi o klasikárskych pretekoch, lebo predsa len v tých etapákoch to nie je až tak živelné.

Čo sa týka tých našich, tak keď to človek nesleduje pravidelne, tak sa mu pokojne môže stať, že mu to vypadne. Ono zas väčšina ani nemá čas, aby sledovala všetko. Ale samozrejme je super už len mať tú možnosť si skontrolovať, či v tých, alebo oných pretekoch štartujú naši a tiež tú tabuľku využívam, aj v aktuálnych pretekoch si kontrolujem súpisky, ale nie vždy. :)
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Sob 19. Mar 2016 9:53:58

ja som asi ako ifco...som schopny pozerat vsetko...kludne by som pozeral aj pretek juniorov(este radsej junioriek...samozrejme 18+ :D ) ak by ho niekde davali...problem je ale ten ze popri mojich 2 zamestnaniach a uhundranej zene sa to nie vzdy da :P
@lukas
nepotrebujes sa tak nahodou niekedy vypnut a trosku odosobnit od C-I?
prid ku mne na jeden vikend a taky ti dam ctrl-alt-del ze zabudnes aj na svoje prihalsovacie heslo :D
inac ak mozem ked uz ti pisem nevies ci na okolo slovenska bude peloton aj v okolo kezmarku este idealnejsie ci nepojde tak ako minuly rok aj cez spissku maguru?...pokial viem ta etapa mala dost dobry ohlas tak sa pytam ci tam borcov uvidim aj tento rok alebo budem musiet niekde vycestovat...vdaka
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod eres » Sob 19. Mar 2016 11:02:11

Tak ja som si včera Erikove víťazstvo neskutočne vychutnal + niekoľkokrát pozrel zo záznamu + dokonca prispel do diskusie pod článkom :)

Cyklistika je jeden z mojich najobľúbenejších športov, už v detstve som hltal Preteky mieru a po Novembri ´89 som už frčal na zrazu dostupnej svetovej cyklistike - začalo to érou Induraina a so striedavou intenzitou to pokračuje dodnes. A verím, že mi to ešte dlho vydrží.
Snažím sa toho vidieť čo najviac, ale na Ifča ani zďaleka nemám ani mať nebudem... Viac či menej úspešne to kombinujem s pracovnými povinnosťami, rekreačným športovaním, domácnosťou, ostatnými obľúbenými športami a ďalšími záľubami. Cyklistika dosť často víťazí, ale nie vždy :lol:
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod eres » Uto 22. Mar 2016 10:16:36

Toto som zatiaľ nikde nezachytil - Peter Sagan poskočil v UCI rankingu na veľmi pekné druhé miesto a aj vďaka bodom Erika Bašku sa Slovensko dostalo z 26-ého miesta na momentálne 12-te a sme v tesnom závese za našimi západnými susedmi 8-)

http://www.uci.ch/road/ranking/
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod bloy » Uto 22. Mar 2016 10:50:23

eres píše:Toto som zatiaľ nikde nezachytil - Peter Sagan poskočil v UCI rankingu na veľmi pekné druhé miesto a aj vďaka bodom Erika Bašku sa Slovensko dostalo z 26-ého miesta na momentálne 12-te a sme v tesnom závese za našimi západnými susedmi 8-)

http://www.uci.ch/road/ranking/


Fajn, len je to ešte príliš skoro zaoberať sa rebríčkami, keď sme prakticky len na začiatku; ale samozrejme chalani nám robia radosť.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Str 23. Mar 2016 0:20:48

majo píše:nepotrebujes sa tak nahodou niekedy vypnut a trosku odosobnit od C-I?
prid ku mne na jeden vikend a taky ti dam ctrl-alt-del ze zabudnes aj na svoje prihalsovacie heslo :D
inac ak mozem ked uz ti pisem nevies ci na okolo slovenska bude peloton aj v okolo kezmarku este idealnejsie ci nepojde tak ako minuly rok aj cez spissku maguru?...pokial viem ta etapa mala dost dobry ohlas tak sa pytam ci tam borcov uvidim aj tento rok alebo budem musiet niekde vycestovat...vdaka

Minule som práve vravel komusi, že posledné tri mesiace 15 hod denne pozerám na monitor, fakt už mám toho dosť a potrebujem vypnúť, ale ja to radšej robím v úplnom kľude a tichu, mimo ľudí :) Dik za ponuku.
9.6. vo štvrtok pôjde etapa z BB cez Čertovicu na Hybe - Poprad - Smokovec a do cieľa na Štrbské Pleso. Ale neviem či to je na 100 %. Asi o týždeň by to malo byť jasné.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Str 23. Mar 2016 10:28:25

lukas píše:
majo píše:nepotrebujes sa tak nahodou niekedy vypnut a trosku odosobnit od C-I?
prid ku mne na jeden vikend a taky ti dam ctrl-alt-del ze zabudnes aj na svoje prihalsovacie heslo :D
inac ak mozem ked uz ti pisem nevies ci na okolo slovenska bude peloton aj v okolo kezmarku este idealnejsie ci nepojde tak ako minuly rok aj cez spissku maguru?...pokial viem ta etapa mala dost dobry ohlas tak sa pytam ci tam borcov uvidim aj tento rok alebo budem musiet niekde vycestovat...vdaka

Minule som práve vravel komusi, že posledné tri mesiace 15 hod denne pozerám na monitor, fakt už mám toho dosť a potrebujem vypnúť, ale ja to radšej robím v úplnom kľude a tichu, mimo ľudí :) Dik za ponuku.
9.6. vo štvrtok pôjde etapa z BB cez Čertovicu na Hybe - Poprad - Smokovec a do cieľa na Štrbské Pleso. Ale neviem či to je na 100 %. Asi o týždeň by to malo byť jasné.


no ako myslis ale ponuka plati :D
nooo tak to vyzera na celkom slusnu horsku etapu na slovenske pomery azaz...uz teraz rozmyslam ze kde budem stat a kyvat :P
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dem » Pia 25. Mar 2016 11:06:55

WOMEN, Gent - Wevelgem In Flanders Fields, 117 km, 27.3. 2016
Na starte aj MEDVEDOVA Tereza - Bepink. KOMPLET STARTOVKA tu: http://www.procyclingstats.com/race.php?id=163780&c=3
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod dem » Ned 27. Mar 2016 18:26:08

Gent - Wevelgem In Flanders Fields 27.3.2016 - 115 km.
1. BLAAK Chantal - Boels - Dolmans Cycling Team 2:56:00 hod.
2. BRENNAUER Lisa - Canyon SRAM Racing
3. BRAND Lucinda - Rabobank-Liv Woman Cycling Team
DNF - MEDVEDOVA Tereza - Bepink
KOMPLET VYSLEDKY TU: http://www.procyclingstats.com/race.php?id=163780

Tak Petovi to dnes ako majstrovi sveta vyslo a majsterke sveta to dnes prvykrat tohto roku nevyslo - 17. ARMITSTEAD Elizabeth - Boels - Dolmans Cycling Team
dem
 
Príspevky: 183
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 65 hostia