Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Str 07. Júl 2021 10:06:26

ak je pravda to, ze Peto opat pomoze Erikovi a aj ostatnym tak je to fajn podpis podla mna. mozno by bolo zaujimave vidiet Peta v time ako DQS, ze co by to prinieslo a ako by to vyzeralo ale to je zjavne pase a mozno by to prinieslo viac nejakych sklamani. ale stale plati, ak je Peto vo forme tak je jedno v akom je time. je to presne pripad ako MvdP. a ak nie je vo forme tak mu nepomoze ziadny tim lebo nato aby si superil s MvdP, WvA a ostatnymi tak mu ziadny tim nepomoze ak nema svoju top vykonnost. len s tymi dresmi by mohli nieco urobit...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Štv 08. Júl 2021 19:19:13

Zanicky hovori ze toto je Petrova posledna zmluva a nemysli si ze si to Peter este rozmysli. Tak uz len dva starty na M-SR, Flandrach. A potom dlhe cakanie na dalsi zazrak. Sa budeme este radovat ked niekto dojde na MS v top 50 :(
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod 3pa3ck3 » Štv 08. Júl 2021 21:10:52

Tak Martin Svrček vyzerá celkom nádejne ako nástupca Sagana - akurát ešte nevieme, či sa dokáže presadiť aj medzi mužmi
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Pia 09. Júl 2021 7:22:08

hujhe píše:Zanicky hovori ze toto je Petrova posledna zmluva a nemysli si ze si to Peter este rozmysli. Tak uz len dva starty na M-SR, Flandrach. A potom dlhe cakanie na dalsi zazrak. Sa budeme este radovat ked niekto dojde na MS v top 50 :(


Ale co ked podpisal na 10 rokov? Potom bude tych štartov viac :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod konyk87 » Pia 09. Júl 2021 7:42:32

mari sa mi, ze som cital o 3 rokoch, ale uz to neviem dohladat.
nejako mi k TDE stale nepasuje lukasove vyjadrenie, ze team sagan sa musel znacne okresat kvoli tomu prestupu, tak stale dufam, ze su to len take drby :)
aj ked...keby sa boason hagen a terpstra dostali do formy, turgis si ju udrzal a oss s bodnarom by odviedli dobre sluzby, tak by to mohol byt mimoriadne silny klasikarsky tim. potom uz len aby sa do formy dostal aj sagan, co posledne roky byva skor vynimkou.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Pia 09. Júl 2021 9:02:46

Ja som vsade cital o dvoch rokoch. Tiez sa pytali riaditela T-E ci moze ostat aj Terpsrta a on odpovedal ze s nim este nehovorili, takze Terpstra sa asi obzrie inde kedze uz sa blizi zaver sezony.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 09. Júl 2021 12:06:37

Vždy, keď niekto niekto z vás napíše, že Terpstra by mohol byť dobrým pomocníkom pre Sagana, tak sa musím začať nahlas smiať... :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Pia 09. Júl 2021 12:15:48

Za Slušný Svet píše:Vždy, keď niekto niekto z vás napíše, že Terpstra by mohol byť dobrým pomocníkom pre Sagana, tak sa musím začať nahlas smiať... :lol:


Ano som na tom podobne ale na druhej strane nebol by prvým a ani poslednym cyklistom co by sa na konci kariéry zabudol na vlastne ambicie a stal sa top pomocníkom…podobne prípady vidime ci uz medzi vrcharmi klasikarmi a dokonca aj sprintermi…ale samozrejme v prvom rade by to musel chcieť samotny Terpstra a to netusime ako je
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 09. Júl 2021 12:46:59

Veď toto, @majo... Tam podľa mňa ani tak nejde o osobné ambície. Mne to príde smiešne preto, lebo si okamžite spomeniem na "taktické tanečky" tejto dvojice počas Gent-Wevelgem 2017 a na to, ako Terpstra prešiel okuliare spadnutému Saganovi na Ronde 2017. Vždy bolo medzi nimi napätie, vždy tam bola doslova nevraživosť... Na to sa len tak nedá zabudnúť... A ja si fakt neviem predstaviť Terpstru ako sťahuje pre Sagana odtrhnutého WvA alebo MVDP. Je to komická myšlienka. :lol:
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod konyk87 » Pia 09. Júl 2021 13:00:40

Len aby to nebolo tak, ze utoky bude stahovat Sagan s Terpstrom pre Turgisa :lol:

hujhe píše:Ja som vsade cital o dvoch rokoch.

Je mozne, ze som si to zle zapamatal.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pia 09. Júl 2021 13:18:38

Za Slušný Svet píše:Veď toto, @majo... Tam podľa mňa ani tak nejde o osobné ambície. Mne to príde smiešne preto, lebo si okamžite spomeniem na "taktické tanečky" tejto dvojice počas Gent-Wevelgem 2017 a na to, ako Terpstra prešiel okuliare spadnutému Saganovi na Ronde 2017. Vždy bolo medzi nimi napätie, vždy tam bola doslova nevraživosť... Na to sa len tak nedá zabudnúť... A ja si fakt neviem predstaviť Terpstru ako sťahuje pre Sagana odtrhnutého WvA alebo MVDP. Je to komická myšlienka. :lol:


Myslím si, že trochu preháňaš s tým "vždy tam bola doslova nevraživosť...". ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Za Slušný Svet » Pia 09. Júl 2021 13:35:31

ifčopifčo píše:
Za Slušný Svet píše:Veď toto, @majo... Tam podľa mňa ani tak nejde o osobné ambície. Mne to príde smiešne preto, lebo si okamžite spomeniem na "taktické tanečky" tejto dvojice počas Gent-Wevelgem 2017 a na to, ako Terpstra prešiel okuliare spadnutému Saganovi na Ronde 2017. Vždy bolo medzi nimi napätie, vždy tam bola doslova nevraživosť... Na to sa len tak nedá zabudnúť... A ja si fakt neviem predstaviť Terpstru ako sťahuje pre Sagana odtrhnutého WvA alebo MVDP. Je to komická myšlienka. :lol:


Myslím si, že trochu preháňaš s tým "vždy tam bola doslova nevraživosť...". ;)


Je to možné. ;)
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Pia 09. Júl 2021 14:07:32

3pa3ck3 píše:Tak Martin Svrček vyzerá celkom nádejne ako nástupca Sagana - akurát ešte nevieme, či sa dokáže presadiť aj medzi mužmi

no musime dufat:) ale je pravda ze ten prechod k muzom uz nejednemu sportovcovi nesadol. ale tak snad to nebude Martinov pripad. musi mat aj stastie na tim, trenerov atd.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod lukas » Pia 09. Júl 2021 21:49:53

Zasa sa okolo Petra objavuje tolko informacii, ze uz je to trapne. Kazdy hovori inak, narocky pustaju von kadejake nezmysly. Presne ako pri Tinkoffe a Bore. Este dva dni pred augustovym oznamenim prestupu sa splietalo kadeco a zmluvu mali v maji podpisanu. Vsetko to bola marketingova strategia. Ja uz potom tiez neviem, co je realita, co len klebeta. Takze zbytocne uz nieco pisat. Podla toho co ja viem Bora prechadza na Canyon a Specialized chcel druhy tim, teda sa mal dohodnut s TotalEnergies coho sucastou bol aj Sagan. Ale hovorim, ja uz neverim nicomu. Je asi kazdemu jasne, ze do Francuzska len tak nechcel ist, lebo to je nieco uplne ine nez na co bol zvyknuty, ale ci si teda tapli, to fakt vedia len oni. Faktom je, ze ludia okolo neho si naozaj hladali pracu. ak sa napokon dohodli na celom presune 10 ludi tam, tak to snad prekvapilo aj ich vsetkych.
Lukáš Timko
Obrázok užívateľa
lukas
 
Príspevky: 649
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Sob 10. Júl 2021 14:02:42

Tak Petrovi môže byť v podstate jedno kde skončí, keď si bude môcť zo sebou zobrať ľudí ktorým dôveruje a splnia jeho požiadavky tlmočené skúseným Lombardim. Kto ho bude platiť asi nie je z toho hľadiska podstatné, teda či sú to Frantíci, Nemci, Kazaši, Arabi ........
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Sob 10. Júl 2021 16:27:07

Presne ako píše Ifčo, Petrovej skupine a hlavne Petrovi bude jedno, v ktorom tíme budú - dokonca TE nemusí ísť ani do WT, lebo účasť na všetkých významných klasikách má istú. Celý tím sa maximálne stretne na nejakom januárovom sústredení a potom skupina okolo Petra pôjde svojou cestou - či už preteky, alebo ďalšia príprava. Ako som písal už v diskusii pod článkami, klasikárska zostava TE bude patriť k tomu najlepšiemu v pelotóne - P. Sagan (líder), Turgis (spolulíder), Van Gestel (ak predĺži zmluvu, tak kľúčový pomocník), Oss a Hagen (pomocníci v druhej polovici pretekov, ak teda Hagen predĺži zmluvu), Bodnar a J. Sagan (ťahanie pelotónu alebo doťahovanie skupín, pomoc v ,,pokojnejšej" časti pretekov). Takže za mňa vynikajúci výber tímu. Takisto môže Peter skúsiť v úvode sezóny niektoré menšie francúzske klasiky, bez tlaku a pohodovo. :) Ruku na srdce, ako by asi vyzerala jeho jazda v QS? Sagan - Alaphilippe - Asgreen, možno chytí formu ešte ďalší člen - Asgreen zaútočí a Peter by len čakal v nejakej skupinke, bez aktivity, lebo by nemohol sťahovať kolegu... Jednoducho Peter potrebuje byť klasikárskou jednotkou v tíme, bude mať okolo seba minimálne 3 oddaných kolegov (Juro, Daniel, Maciej), ktorí pôjdu ,,až na šrot", a verím, že Peter strhne aj zvyšok zostavy - hlavne ak Turgisovi nechá niektoré klasiky, tak Francúz isto nebude mať problém s pomocou Petrovi na monumentoch. A na záver. Kto z vás, by si vybral miesto 6 miliónov (?) napr. len 3 milióny, takisto miesto ,,celej rodiny" a z toho vyplývajúcej pohody iba torzo? Takže vôbec mi neprekáža, že si vybral okrem iného aj ,,prachy". :D ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Sob 10. Júl 2021 17:42:43

Ja neviem prečo mám taký pocit, že asi aj Movistar je troška v hre. Zanicky o tom pred par mesiacmi hovoril, Privara tuším pred týždňom to spomínal v rozhovoroch. A Lukáš spomína že Canyon ide do Bory, tak ma napadlo ci nejde náhodou Specialized do Movistaru. A veľa ľudí hovorí ze prečo si berie toľko ľudí Peter, teda kritizuje sa aj to moc. Ale ako spomína Lukáš tak, ľudia okolo Petra si hľadali prácu, ale to samozrejme podaktore médiá ani ľudia nevedia. Najčastejšie sa hovorí o TE, ale včera v denníku šport sa spomínalo že nielen TE má záujem.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Sob 10. Júl 2021 17:50:22

Juraj pre bulvar povedal ze este nema nic podpisane a v hre su 4-5 timov.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Ned 11. Júl 2021 9:39:57

hujhe píše:Juraj pre bulvar povedal ze este nema nic podpisane a v hre su 4-5 timov.

Diplomaticka odpoved z Jurajovej strany. Podpisanu zmluvu este nemusi mat, ale dohodnuti uz vsetci mozu byt. ;) Bol na Slovensku a zraneny, tak asi aj preto + podpisu ju spolu s Petrom neskor, aj s ostatnymi. A ze spomenul aj dalsie timy, tak opat len z dovodu, ze nechce prezradit, a nebolo by to fer voci Bore, v ktorej ma zmluvu do konca sezony. A navyse prestupy sa mozu oznamovat az po 1. auguste. :) Mne osobne je jedno, ci to bude TE, alebo Movistar - hlavne nech ma pohodu, kamaratov okolo seba a konecne poriadnu predjarnu pripravu. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod zakliata.panna » Pon 12. Júl 2021 15:53:46

Tak Peter je po operácii kolena, olympiáda teda v jeho prípade asi padá. Možno to je aj dobrá správa, nech sa poriadne pripraví na MS a P-R. Na rozbeh Benelux Tour (bývalé Eneco), potom Okolo Slovenska a rovno MS a následne P-R. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 62 hostia