Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Slováci v tímoch World Tour

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod water202 » Štv 24. Jún 2021 19:34:44

Jasne ze som cital.
Dik ze si vypracoval taky elaborat :-)

Ale tym padom teda mozeme cokolvek co Sagan povie do mikrofonu rovno pokladat za bezvyznamnu vatu.

Prave teraz na rovnakej prezentacii povedal, ze sa pokusi vyhrat etapu a zeleny aj ked to bude tazke a nemusi stale vyhravat len on :-)
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Štv 24. Jún 2021 21:14:24

water202 píše:Jasne ze som cital.
Dik ze si vypracoval taky elaborat :-)

Ale tym padom teda mozeme cokolvek co Sagan povie do mikrofonu rovno pokladat za bezvyznamnu vatu.

Prave teraz na rovnakej prezentacii povedal, ze sa pokusi vyhrat etapu a zeleny aj ked to bude tazke a nemusi stale vyhravat len on :-)


Je len na tebe aby si si vybral čomu viac veríš, či nejakej Saganovej hláške pri prezentácii kde povie, že chcú žltý dres a ty si z toho vydedukoval, že je ochotný obetovať zelený dres, alebo knihe. ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Štv 24. Jún 2021 21:50:23

Erika Bašku covid poznačil výrazne, ani na 2.2 pretekoch sa nedokáže poriadne dostať do koncovky, aspoň v prvých troch etapách. Keď si spomeniem ako na Okolo Slovenska v roku 2019 bojoval v záveroch s Vivianim, Demarom, Kristoffom... je mi smutno z toho pádu. Potrebuje reštartovať kariéru.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod water202 » Pia 25. Jún 2021 0:38:35

ifčopifčo píše:Erika Bašku covid poznačil výrazne, ani na 2.2 pretekoch sa nedokáže poriadne dostať do koncovky, aspoň v prvých troch etapách. Keď si spomeniem ako na Okolo Slovenska v roku 2019 bojoval v záveroch s Vivianim, Demarom, Kristoffom... je mi smutno z toho pádu. Potrebuje reštartovať kariéru.


Este ked si pozries prvu etapu TDU v 2020 kde bol 3ti za Bennettom a Philipsenom to bolo OK.
A potom akoby sa nieco posralo a uz cely rok to islo stale dole a napokon ten covid to dorazil.

Kazdy jeho dalsi pretek teraz cakam ze kedy to uz zlomi.
Ale toto polske vystupenie ma uz naplna obavami ze je to horsie ako som myslel.
Dufal som ze to bude nieco ako Cav v Turecku.
Proste WT sprinter si spravi chut medzi Bckami a ono to zatial vypaluje uplne naopak.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Dzajro » Pia 25. Jún 2021 8:09:16

Ten Movistar je celkom zaujímavá info. A keby sa na to dalo staviť, kľudne by som stavil. Jednoducho Bora a Movistár si vymenia dodávateľov bicyklov a Sagan môže prestúpiť. A vlastne si vymenia marketingovú oblasť nemecky hovoriacu a španielsky hovoriacu. v anglicky hovoriacich krajinách marketingova značka Sagan je už jednoznačne za vrocholom, ale Sagan je populárny aj v Južnej Amerike. A prečo to nevyužiť? To určite viac dokáže Specialized, ako globálny líder. Canyon je internetový predajca a predpokladám, že mimo EU ho obmedzujú daňové a colné regulácie. Lefevre drahých pretekárov nekupuje, zato Movistar potrebuje hotoveho pretekára na belgické klasiky. Z biznisového hľadiska to dáva zmysel.
Dzajro
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Štv 02. Júl 2015 13:20:32

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Pia 25. Jún 2021 8:40:08

A mozno ho Basso s Pistolerom stiahli do Eoly :lol: ;) :D
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod nat » Pia 25. Jún 2021 9:26:17

Dzajro píše:Ten Movistar je celkom zaujímavá info. A keby sa na to dalo staviť, kľudne by som stavil.....


Movistar mi pride ako blbost. Vzdy zamestnaval hlavne spanielsko hovoriacich cyklistov, a za tie prachy ako chce Peto je tam zopar zaujimavych hispancov. Este otazka ako by taliansko - anglicky Peto zapadol do spanielsky hovoriaceho tymu.

S Lefevere mas pravdu, ze poslednych par rokov vzdy nakupoval lacno, ale zabudas na podstatnu vec kto je skutocnym vlastnikom DQS a tym je Bakala. A ten sa vyjadril, ze Peta chce. Tam je to len o tom ci Patrik a Peto najdu spolocnu rec.
(este by som asi zohral ulohu Janom ako jeden spozorov, ale nieco mi hovori ze Miškovský asi utlmi sponzoring , a bude setrit peniazky na pravnikov, ked si prenho pride NAKA ako pre jeho biznis partnera Brhela :twisted:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod elviska » Pia 25. Jún 2021 13:43:24

@nat
Ja celkom súhlasím s Dzajrom. Aj keď je Movistar španielsky tím, tak nevidím to až tak nereálne, aj keď neviem ci na Petra a spol majú peniaze. Ale určite sa zaujímajú o Petra, keďže sa písalo aj o tomto tíme. Videla som video s Petrom kde už rozprával aj po španielsky, možno to nebola top španielčina , ale rozumie si aj zo Spanielmi, alebo aj s pretekármi z Južnej Ameriky ako Gaviria, Uran atď, tam sa tiez hovori španielsky. V Movistare je aj Patxi Vila, bicykle majú Canyon, ale tú značku bicyklov ma aj Alpecin a teraz už reklamu Canyonu robí skôr MVDP . Tak možno by zmenili aj značku bicyklov v Movistare.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Pia 25. Jún 2021 13:52:03

@elviska
ale voci Movistaru by podla mna Peto mal silnejsiu poziciu a minimalne Ossa by dotiahol. a mozno aj Valacha. lebo mohol by tam byt aj lobing od Valverdeho, ja osobne to na Movistar nevidim. bol by som celkom prekvapeny.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Sagan

Poslaťod sportovec » Pia 25. Jún 2021 14:44:15

nat píše:Este otazka ako by taliansko - anglicky Peto zapadol do spanielsky hovoriaceho tymu.

Tak tieto jazyky s latinským základom sa príliš nelíšia.
Taliančina a španielčina sú si určite rovnako blízke ako slovenčina a polština.
Čiže za 3 mesiace by tam bol skoro ako doma (keďže taliančina je reč ktorú veľmi dobre ovláda).
Obrázok užívateľa
sportovec
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod ifčopifčo » Pia 25. Jún 2021 14:50:42

Garcia chce vyhrať Roubaix čo sa Movistaru a jeho predchodcom ešte nepodarilo a Peter mu to príde pokaziť? ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod water202 » Pia 25. Jún 2021 18:32:42

Podla mna Peto nepriamo potvrdil ze prestupuje.

https://www.cyclingnews.com/news/peter-sagan-looks-to-expand-his-tour-de-france-limits-with-further-success/

Na otazku o buducnosti odpovedal:

"Everyone knows I can’t talk about my future until August 1 but everyone is speaking about it and everyone keeps asking about it and wants to know about it. But I can’t answer"
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Pia 25. Jún 2021 19:08:03

water202 píše:Podla mna Peto nepriamo potvrdil ze prestupuje.

https://www.cyclingnews.com/news/peter-sagan-looks-to-expand-his-tour-de-france-limits-with-further-success/

Na otazku o buducnosti odpovedal:

"Everyone knows I can’t talk about my future until August 1 but everyone is speaking about it and everyone keeps asking about it and wants to know about it. But I can’t answer"

ale vrta mi v hlave. ak by koncili spolupracu, mala by Bora zaujem zaradit Petra do zostavy na TdF? viem ze je to Sagan, stale pritiahne zaujem medii a podobne, a maju s nim nadej na etapu + zeleny dres, ale vieme ze velakrat sa stalo ze dany tim nenominoval niekoho kvoli tomu ze sa rozchadzali. na druhej strane je pravda ze Bora nema alternativu. kedze Pascal odchadza tiez tak aj keby nechceli nemaju tam namiesto Petra koho nominovat.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod water202 » Pia 25. Jún 2021 19:22:30

Niekde som uz davnejsie cital ze ucast na TDF ma ako klauzulu v zmluve.
Okrem toho ma vlastnu liniu v Specialized a aj napr dnes na cyclingnews je clanok kde propaguje Specialized k TDF.
water202
 
Príspevky: 77
Registrovaný: Pon 24. Sep 2018 23:39:58

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod nat » Pia 25. Jún 2021 19:39:30

water202 píše:Niekde som uz davnejsie cital ze ucast na TDF ma ako klauzulu v zmluve.
Okrem toho ma vlastnu liniu v Specialized a aj napr dnes na cyclingnews je clanok kde propaguje Specialized k TDF.

Urcite ma , ale nemyslím si že bol to on kto ju aktivoval, ale on je inde ako 95% cyklistov ..tj ... podpíšeš iný tím , nejdeš TDF - 95 % ... podpise Peto (stále najdrahší cyklista) iný tím ... sponzori - tak platíme 6 mega zaňho , nám je jedno , ze Denk chceš Pascala, lebo Nemecko,lebo budúcnosť ... nech ho tam aj so Specialized bikom vidime ale hned ... pixii!! :!: :D
Takze ani Peto ani Denk nemali na vyber :roll:
Naposledy upravil nat dňa Pia 25. Jún 2021 19:47:12, celkovo upravené 1
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod nat » Pia 25. Jún 2021 19:44:11

simko píše:ale vrta mi v hlave. ak by koncili spolupracu, mala by Bora zaujem zaradit Petra do zostavy na TdF? viem ze je to Sagan, stale pritiahne zaujem medii a podobne, a maju s nim nadej na etapu + zeleny dres, ale vieme ze velakrat sa stalo ze dany tim nenominoval niekoho kvoli tomu ze sa rozchadzali. na druhej strane je pravda ze Bora nema alternativu. kedze Pascal odchadza tiez tak aj keby nechceli nemaju tam namiesto Petra koho nominovat.

Odpovedal som o príspevok hore... lebo sponzori (a boli by sprosti keby nie) .. platím 6 mega tak chcem aby bol na Tour. Denk sa môže aj posrat , a Peto tiez moc nemoze protestovat. :idea:
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod Keram » Pia 25. Jún 2021 22:36:06

Movistar by som aj privital. Aj stary Valverde by mohol este rok potiahnut. A Peto by sa objavil v 4 serii na Netflixe :D . + mam vrely vztah k Spanielsku ako takemu tak spanielsky tim by ma potesil. :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod hujhe » Pon 28. Jún 2021 21:46:41

Takze Denk vedel uz vo februari ze bude mat Bennetta v time a preplatil QS. Takze ked mal Denk v marci tie vyhlasenia o Saganovi uz vedel ze bude mat sprintersku nahradu.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod simko » Pon 28. Jún 2021 21:59:00

hujhe píše:Takze Denk vedel uz vo februari ze bude mat Bennetta v time a preplatil QS. Takze ked mal Denk v marci tie vyhlasenia o Saganovi uz vedel ze bude mat sprintersku nahradu.

ale to teatro opat Lefevere vs. Bennett v tychto dnoch:) neviem ci to len nehraju do medii lebo to uz nie je mozne aby okolo Patricka bolo stale takto dusno:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Slováci v tímoch World Tour

Poslaťod majo » Uto 29. Jún 2021 6:49:59

Ja by som sice chcel vidiet Peta v DQS ale z Lefevra mi je obcas fakt zle…jeho vyjadrenia mi neraz pridu ako nariekanie maleho decka v kombinacii zo starým senilnym dedom…alebo ako pracovky nasho nedávneho blaznopremiera :D treba uznat ze pretekari DQS šľapu ako hodinky ale samotny ich v je hrozný tragéd
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 66 hostia