Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Cycling-Info.sk » Uto 17. Feb 2015 19:37:16

Nie ste iba fanúšikom cestnej cyklistiky? Podeľte sa s ostatnými o svoje názory na ďalšie odvetvia a aktuálne dianie v nich.
Cycling-Info.sk
Administrátor
 
Príspevky: 23
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:05:28

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Keram » Sob 13. Jún 2015 13:09:39

Sledujete niekto horsku cyklistiku na Digi z europskych hier? Toto je disciplina kde bol majster sveta Peto Sagan? Priznam sa ze na prvy pohlad nerozoznam horsku cyklistiku a cyclocross :oops:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Focus-Shimano » Pon 23. Nov 2015 20:19:13

Sledujete cyklokros? Včerajší svetový pohár na Koksijdskom piesku bol parádny Sven Nys vyskočil mladíkov a majster sveta Mathieu Van Der Poel sa po zranení vrátil parádným tretím miestom
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod bloy » Pon 23. Nov 2015 20:21:03

V každom prípade fajn, že toto vlákno vzniklo. Ja som sa tento rok začal zaujímať aj o dráhu a celkom sa mi páčili preteky, ktoré dával Eurosport.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod bloy » Sob 05. Dec 2015 23:50:40

V Essenu, v závode cyklokrosovej série BpostBank Trofee si to dnes strihol aj Zdeněk Štybar.
"“Byl jsem ze začátku takový méně průbojný a Cavendish mi radil, abych se nebál používat lokty a nikdy nikomu nic nedaroval." Petr Vakoč
Obrázok užívateľa
bloy
 
Príspevky: 677
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36
Bydlisko: Bratislava

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Focus-Shimano » Uto 08. Dec 2015 9:16:43

bloy píše:V Essenu, v závode cyklokrosovej série BpostBank Trofee si to dnes strihol aj Zdeněk Štybar.

Bol to jeho jediny zavod v sezone.Skoda ze Van der Poelovi sa utrhla prehadzovačka v závere mohol si po návrate pripisat prvu vyhru v sezone
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Str 30. Dec 2015 19:43:26

Sledujeme... aj keď nie tak ako cestu.

Na cyklokrose ma najviac baví práve toto obdobie okolo Vianoc. Aj keď niektoré prestížne podniky sa jazdia oveľa skôr.

Momentálne panuje v cyklokrose podľa mňa jedinečné obdobie, pretože to čo v minulej sezóne započali Van der Poel a Van Aert to berie dych... Ešte pár rokov dozadu sa preteky rozhodovali medzi štyrmi mužmi: Sven Nys, Niels Albert a potom dvojička zo Sunwebu Pouwels a Van Tornhout. Ešte pred tým samozrejme Štybar a aj Boom a medzi rokmi ďalší... Lenže Albert skončil, Pouwels napriek tomu, že jazdí extrémne stabilne a má vyrovnané výsledky, nikdy nedominoval a na fenomenálnom Nysovi je už asi 3 sezóny predsa len vidieť, že si ciele vyberá, že celkové víťazstvo v pohároch už je asi nad jeho sily.

V roku 2013 (...) vletel do pelotónu mladý Van der Haar a hneď dokázal všetkých veteránov pretlačiť. Tak som si povedal, nový nástupca... Lenže to čo začalo v minulej sezóne je neuveriteľné. Vyvrcholilo to na MS, kde mal Van Aert veľa problémov keby bol bez nich, ten súboj by bol len ich záležitosťou. A v tejto sezóne? Van Aert vedie svetový pohár, v Bpost Bank a Superprestige dominuje, Van der Poel zdá sa je v laufe pred MS. Ale ich najväčšia výnimočnosť je v tom, že sa im všetci ostatní prispôsobujú. Nys si vyberá stopu za Van Aertom a podobne... Naozaj takýto mladíčci, aby dominovali tak technicky a fyzicky náročnej disciplíne je obdivuhodné!

Cyklokros musí baviť najmä fandov klasík. Pretože cyklokros predstavuje tú klasickú belgickú cyklistickú kultúru a asi najviac flámsku, podobne ako Ronde a iné preteky.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Focus-Shimano » Str 30. Dec 2015 22:10:55

Presne ako píšeš berloq ja ako fanúšik klasík cyklokros milujem a milujem aj to ako ho milujú Belgičania pivo,klobása a k tomu krásne závody vo Flámsku je to proste skvelá disciplína
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Pon 18. Jan 2016 18:28:40

@Focus

Sleduješ to? Van Der Poel chytil brutálny lauf pred MS. Vyhral už tretí cyklokros v rade vo svetovom pohári a zdá sa, že je opäť pripravený byť absolútny favorit MS. Van Aert po úchvatnom začiatku sezóny nijako zvlášť nezaostáva aj keď momentálne mu na holandského súpera trošku chýba.

Bude MS len o nich dvoch?
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Ned 24. Jan 2016 21:33:20

Štvrté za víťazstvo za sebou! Fenomenálne!

Ťažko sa ho bude porážať, neuveriteľný talent (po otcovi...), je dosť možné, že sa v blízkej budúcnosti presunie aj na cestu.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod paula@sile » Pon 25. Jan 2016 20:58:11

aachencan marcel meisen 9 miesto, super, casto trenuje s otcom po okolitych cestach,
papa na motorke a marcel si to sviha pekne v zavetri za nim 8-)
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Ned 31. Jan 2016 17:13:32

Kto pozeral MS v cyklokrose? Parádne preteky, všetky ktoré som pozeral, akurát moja prostata spôsobila že som nevidel čo sa stalo, vpredu boli 6 a keď som prišiel zrazu mal Haar asi 10 sekundový náskok, neviete čo stalo?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Ned 31. Jan 2016 17:20:38

Van der Poel zavadil Van Aertovi do kolesa svoju tretru. Všetkých to zbrzdilo a Van der Haar to z čelnej pozície využil a zaútočil.

Tiež si myslím, že senzačný pretek! Jednak už iba z dôvodu, že to nebolo len o tom, kto z Belgičanov vyhrá, ako tomu bolo ešte pár rokov dozadu. Z druhej strany dobre, že Van der Poel neušiel na začiatku, ako tomu bolo v posledných cyklokrosoch SP, kde ho potom už nikto nevidel. A tiež sa ukázalo, to čo som vyššie písal, že Van der Poel a Van Aert sú momentálne vysoko nad všetkými! Nestačili im ani Pouwels, Nys a ani Van der Haar. V minulom roku sa mi zdal na MS silnejší Van Aert, no mal veľa technických problémov, tento krát bol asi silnejší Van der Poel, no mal tie problémy on.

Každopádne im patrí budúcnosť! O tom niet pochýb. O Van der Poelovi sa hovorí ako o super talente, lenže Van Aert asi nezaostáva... Má za sebou sezónu, ktorú si išlo iba ťažko predstaviť... Víťaz Superprestige, víťaz B-Post Bank Trophe, víťaz SP, belgický majster a dnes aj svetový titul. To je... ťažko to opísať.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Ned 31. Jan 2016 17:31:07

Chudák Ťoupalík v U23 sa radoval 1 kolo pred koncom že vyhral, potom ale zabojoval a skončil 2. tiež výborný výkon. Preteky perfektné, dramatické, ale také boli na týchto MS všetky. Neviem či sai Van der Poelovi nestalo niečo aj v poslednom kole pretože sa dostal na 3. miesto, mal náskok na Nysa a Pauwelsa 10 sekúnd a potom opäť zaostal.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2416
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 31. Jan 2016 17:54:32

Trochu som sklamany ze Van der Poel neobhajil titul ale inak krasny zavod a Toupalik sa teda pekne odpalil :D takto si zmarit sancu na titul
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod paula@sile » Ned 31. Jan 2016 21:12:18

dnes som pozrela posledne 4 kola, koli marcelovi meisenovi, a bol to prvy pretek tohto roku,
musim povedat napinak, respekt chalanom, v tom humuse a pocasi pretekat, ja by som na bicykel ani nepozrela a nie to este sadnut :roll:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod elviska » Ned 31. Jan 2016 23:44:50

No našli motorček u jednej mladej pretekárky z Belgicka. http://sport.aktuality.sk/c/202847/skan ... v-bicykli/
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ivo » Pon 01. Feb 2016 12:08:52

rad by som si na tomto portali precital clanocek o pripade z cyklokrosovych ms a o motore v bajku. je toho na vebe vela, ale dokopy nic.
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Keram » Pon 01. Feb 2016 12:50:08

elviska píše:No našli motorček u jednej mladej pretekárky z Belgicka. http://sport.aktuality.sk/c/202847/skan ... v-bicykli/


To o com sa uz dlho spekuluje sa stalo skutocnostou. Myslim ze nove dopingove metody idu zhora nadol a nie zdola nahor takze tieto motory sa uz v cyklistike asi pouzivaju dlhsie len na to nikomu zatial neprisli. IMO toto je podla mna este nechutnejsi styl podvadzania ako zakazane latky na zvysenie vykonnosti.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Pet » Pon 01. Feb 2016 13:04:13

@ KERAM ...toto je podla mna este nechutnejsi styl podvadzania ako zakazane latky na zvysenie vykonnosti.
ked uz to porovnavas - zakazane latky poväcsine skodia, motorcek nie . Podvádzat je vsak nechutne tak - ci tak. :x
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Ďalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 15 hostia

cron