Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Keram » Pon 01. Feb 2016 14:10:23

Pet píše:@ KERAM ...toto je podla mna este nechutnejsi styl podvadzania ako zakazane latky na zvysenie vykonnosti.
ked uz to porovnavas - zakazane latky poväcsine skodia, motorcek nie . Podvádzat je vsak nechutne tak - ci tak. :x


Mozme to porovnavat z viacerych uhlov. Alebo povedat ze sa to neda vobec. No nieco mi vo vnutri ale hovori ze klamat ostatnych pomocou motorceka je este horsie. Ja neviem je to uz cisto hypoteticka rovina ale ja by som mal so seba horsi pocit keby som vyhral pomocou motora ako pomocou EPO :roll: Pri tom EPO by som mal aspon pocit ze som to dokazal ja a nie moj stroj :D Tak ako tak obidvoje je svinstvo.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Pet » Pon 01. Feb 2016 15:03:30

Alebo ako píše jeden môj kamarát na inom cyklistickom fóre , citujem : Elektromotorček ma až tak netrápi, ľudia podvádzali, podvádzajú a budú podvádzať, čo ma však trápi je správanie fanúšikov, ešte donedávna som si myslel že tí cyklistickí sú na vyššej úrovni ako futbaloví, ale asi som sa šeredne mýlil
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Pet » Pon 01. Feb 2016 15:08:04

Zabudol som uviesť, že myslel tým pľuvanie a hádzanie piva po cyklistoch naposledy na MS v cyklokrose. :x
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Pon 01. Feb 2016 15:46:49

:D Dafuq?

Mňa by teda viac sralo to, že ma niekto obieha na motorovom bicykli, ako to, že by predo mňa hádzali pivo alebo na mňa nadávali.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Pet » Pon 01. Feb 2016 16:24:01

No keby na mňa bezdôvodne pľuvali - tak to by som sa fakt nas.al . V histórií už bolo , že cyklista zastal a išiel si vybavovať účty, Niekde som to čítal. :roll:
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Keram » Pon 01. Feb 2016 16:37:23

Tak bez vetra sa ani listok nepohne. Pluvanie a nadavanie je len priamy dosledok podvadzania cyklistov. Ale zamrzi to ak ja som ten cestny a dostavam "kapky" to hej :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Uto 02. Feb 2016 10:15:23

Keram píše:Tak bez vetra sa ani listok nepohne. Pluvanie a nadavanie je len priamy dosledok podvadzania cyklistov. Ale zamrzi to ak ja som ten cestny a dostavam "kapky" to hej :(


Takže keď si myslím že Froome dopuje tak ma to oprávňuje vulgárne na neho a jeho tímových spolujazdcov nadávať a obliať ho pivom pivom? Keď sa mi nepáči že Cav niekoho zrazí v cieľovej rovinke tak ho môžem obliať močom? A prečo na MS v cyklokrose oblievali Van der Haara pivom? Aha, pretože je to Holanďan a ohrozuje našich Belgičanov. Veď to je hnus, ono každý násilník a primitív si ten svoj "vietor" vždy nájde a svoju primitívnosť obháji. Takže pľuvanie a nadávanie nie je dôsledok podvádzania ale dôsledok zlej výchovy, nacionalizmu a primitivizmu.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod andreee » Uto 02. Feb 2016 10:31:55

ifčopifčo píše:
Keram píše:Tak bez vetra sa ani listok nepohne. Pluvanie a nadavanie je len priamy dosledok podvadzania cyklistov. Ale zamrzi to ak ja som ten cestny a dostavam "kapky" to hej :(


Takže keď si myslím že Froome dopuje tak ma to oprávňuje vulgárne na neho a jeho tímových spolujazdcov nadávať a obliať ho pivom pivom? Keď sa mi nepáči že Cav niekoho zrazí v cieľovej rovinke tak ho môžem obliať močom? A prečo na MS v cyklokrose oblievali Van der Haara pivom? Aha, pretože je to Holanďan a ohrozuje našich Belgičanov. Veď to je hnus, ono každý násilník a primitív si ten svoj "vietor" vždy nájde a svoju primitívnosť obháji. Takže pľuvanie a nadávanie nie je dôsledok podvádzania ale dôsledok zlej výchovy, nacionalizmu a primitivizmu.


Tak pod toto sa podpíšem všetkými desiatimi.
andreee
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ivo » Uto 02. Feb 2016 11:24:32

k teme motor v bajku clanocek s videjkom: http://sport.aktuality.sk/c/202914/soku ... -ako-1200/
Obrázok užívateľa
ivo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod menovatel » Uto 02. Feb 2016 11:51:27

Pet píše:@ KERAM ...toto je podla mna este nechutnejsi styl podvadzania ako zakazane latky na zvysenie vykonnosti.
ked uz to porovnavas - zakazane latky poväcsine skodia, motorcek nie . Podvádzat je vsak nechutne tak - ci tak. :x

Ten názor ako Keram vyjadril aj Merckx. Uňho to ale môže byť tým, že za jeho éry už bol doping bežný (on sám bol zo dvakrát pristihmutý, aj keď to robili Taliani účelovo a jeho konkurentov netestovali), kým motorčeky boli ešte technicky nemožné. Nechcem porovnávať dve svinstvá, obe sú podovod voči súperom, fanúšikom a napr. cez odskakujúcich sponzorov aj voči cyklisticke.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Uto 02. Feb 2016 12:43:45

Pet píše:No keby na mňa bezdôvodne pľuvali - tak to by som sa fakt nas.al . V histórií už bolo , že cyklista zastal a išiel si vybavovať účty, Niekde som to čítal. :roll:

Ja nechápem, ako niekto dospel k tomu postaviť tieto dve veci do jednej roviny.

Samozrejme, hádzanie kelínkov som videl. Je to taká typická črta fandnenia, maximálne nevhodná, lenže je to len v rukách organizátora.

Tá druhá vec, teda motorček, to je povedzme si obrovský škandál pre cyklistiku, ktorý môže mať ďalšie následky. Dať si do bicykla motor a potom stáť ako víťaz medzi nimi... To je už aj pre tých bez chrbtových kostí dosť silná káva, na druhú stranu cyklistom "chrbtové kosti" asi vyťahujú už v detstve.



Čo si asi tak vraví dnes Cancellara? :|
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Uto 02. Feb 2016 12:52:40

ivo píše:k teme motor v bajku clanocek s videjkom: http://sport.aktuality.sk/c/202914/soku ... -ako-1200/

Tá veta "Som si istý, že niektorí pretekári si nie sú vedomí tejto pomôcky. Jednoducho si myslia, že mali skvelý deň". To je podľa mňa totálna blbosť... Každý cyklistika vie čo šliape a či šliape za svoje alebo na motor. Ale inak to je zaujímavé... možno tomu článku uberá na serióznosti fakt, že ako zdroj bola použitá Gazzetta.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Uto 02. Feb 2016 13:04:22

berloq píše:
Pet píše:No keby na mňa bezdôvodne pľuvali - tak to by som sa fakt nas.al . V histórií už bolo , že cyklista zastal a išiel si vybavovať účty, Niekde som to čítal. :roll:

Ja nechápem, ako niekto dospel k tomu postaviť tieto dve veci do jednej roviny.

Samozrejme, hádzanie kelínkov som videl. Je to taká typická črta fandnenia, maximálne nevhodná, lenže je to len v rukách organizátora.

Tá druhá vec, teda motorček, to je povedzme si obrovský škandál pre cyklistiku, ktorý môže mať ďalšie následky. Dať si do bicykla motor a potom stáť ako víťaz medzi nimi... To je už aj pre tých bez chrbtových kostí dosť silná káva, na druhú stranu cyklistom "chrbtové kosti" asi vyťahujú už v detstve.



Čo si asi tak vraví dnes Cancellara? :|


Cyklistom? Sú iní ako bežní ľudia? Veď podvody tu boli sú a aj budú a to v každej činnosti, prečo by cyklistika mala byť výnimka? Podvody robí pokladníčka v obchode, lajdácky remeselník, taxikár, politik ....... Futbalisti filmujú ako herecké hviezdy, hokejoví brankári si obliekajú väčšiu výstroj a hokejisti používajú nepovolené hokejky, skokani na lyžiach majú rozkrok až na kolenách, zjazdári kombinézy z nepovoleného materiálu .....
Problém je keď sa podvody neodhaľujú a netrestajú, vtedy v súlade "s jedlom rastie chuť" sa množia a problém nastane vtedy, keď ten kto nepodvádza nemá šancu. Tak je to v politike, tak to bolo trebárs v cyklistike v určitých časoch. Takže ja si nemyslím žeby práve cyklisti bola nejaká extra výnimka, ani negatívna ale ani pozitívna.

A Cancellara? Začneme hon na bosorky? Každý výnimočný výkon bude hneď podozrivý a bez dôkazov budeme odsudzovať? Čo vlastne my cyklistickí fanúšikovia chceme? Keď žiadny cyklista výrazne nevyčnieva je to nuda, keď niekto podá výkon podľa našich predstáv nemožný tak ho okamžite upodozrievame a preventívne odsúdime.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Keram » Uto 02. Feb 2016 13:07:51

ifčopifčo píše:
Keram píše:Tak bez vetra sa ani listok nepohne. Pluvanie a nadavanie je len priamy dosledok podvadzania cyklistov. Ale zamrzi to ak ja som ten cestny a dostavam "kapky" to hej :(


Takže keď si myslím že Froome dopuje tak ma to oprávňuje vulgárne na neho a jeho tímových spolujazdcov nadávať a obliať ho pivom pivom? Keď sa mi nepáči že Cav niekoho zrazí v cieľovej rovinke tak ho môžem obliať močom? A prečo na MS v cyklokrose oblievali Van der Haara pivom? Aha, pretože je to Holanďan a ohrozuje našich Belgičanov. Veď to je hnus, ono každý násilník a primitív si ten svoj "vietor" vždy nájde a svoju primitívnosť obháji. Takže pľuvanie a nadávanie nie je dôsledok podvádzania ale dôsledok zlej výchovy, nacionalizmu a primitivizmu.


To sme zase odbocili. Ja len vravim ze niektori fanusikovia najma v Europe su znechuteni dopingom v cyklistike ako takym tak si vybijaju svoju zlost a sklamanie na pretekoch. Jasne ze je to hnus. Bol som sklamany spravanim sa voci Froomovi ci Cavendishovi.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Uto 02. Feb 2016 14:50:47

ifčopifčo píše:Cyklistom? Sú iní ako bežní ľudia? Veď podvody tu boli sú a aj budú a to v každej činnosti, prečo by cyklistika mala byť výnimka? Podvody robí pokladníčka v obchode, lajdácky remeselník, taxikár, politik ....... Futbalisti filmujú ako herecké hviezdy, hokejoví brankári si obliekajú väčšiu výstroj a hokejisti používajú nepovolené hokejky, skokani na lyžiach majú rozkrok až na kolenách, zjazdári kombinézy z nepovoleného materiálu .....
Problém je keď sa podvody neodhaľujú a netrestajú, vtedy v súlade "s jedlom rastie chuť" sa množia a problém nastane vtedy, keď ten kto nepodvádza nemá šancu. Tak je to v politike, tak to bolo trebárs v cyklistike v určitých časoch. Takže ja si nemyslím žeby práve cyklisti bola nejaká extra výnimka, ani negatívna ale ani pozitívna.

A Cancellara? Začneme hon na bosorky? Každý výnimočný výkon bude hneď podozrivý a bez dôkazov budeme odsudzovať? Čo vlastne my cyklistickí fanúšikovia chceme? Keď žiadny cyklista výrazne nevyčnieva je to nuda, keď niekto podá výkon podľa našich predstáv nemožný tak ho okamžite upodozrievame a preventívne odsúdime.

Práve že nevieme aká veľká chuť tu už je čo sa hentoho týka. V profi pelotóne predsa len od istého apríla začali rontgenovať bicykle, takže by na to snáď mohli dojsť... pokiaľ to nie je také, že by to bol problém odhaliť aj nejakým presvietením. Podvádzalo sa... to je pekné to povedať, ale podľa mňa mechanický doping v cyklistike by sa nemal zľahčovať ani náhodou. Podľa mňa je mechanický doping v cyklistike oveľa väčšie porušenie pravidiel ako tebou vymenované podvody... Je to už predsa proti samotnej podstate cyklistiky. Riadenie motorky má spoločné s cyklistikou len držanie ridítok. Inak je to o umení riadiť, nie o výkonnosti o čom je cyklistika predovšetkým. To ako keby bol bežecký maratón a jeden z nich by mal korčule...

U Cancellaru som nechcel vyjadriť nejaké stanovisko... skôr upozorniť na fakt, že sa vtedy o tom významne hovorilo a bol v centre diania. Tie preteky si pamätám ako včera... A je pravda, že to bralo dych... Keď sa k tomu pridalo video od istého Taliana, tak nejak to nakláňalo misky na jednu stranu (aj keď úplne nenaklonilo :D ). Vieš, najhoršie na tom je, že si to vtedy nemysleli len fanúšikovia (a tých bolo...) ale krútili nad tým hlavou aj bývalí cyklisti na čele s veľkými hviezdami.

Ale ako som povedal... išlo mi skôr o to, ako niekto tieto fakty môže postaviť do jednej roviny.
1) tuposť fanúšikov - problém organizátora
2) absolútny nerešpekt voči súperom, podvod najhrubšieho zrna - veľký problém UCI a ohrozenie celej podstaty cyklistiky.
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Uto 02. Feb 2016 16:35:38

@berloq - ak moje príspevky vyzneli ako zľahčovanie podvodov tak to nebol môj zámer, naopak, ja som za prísnejšie postihy ako sú teraz (teraz je to 6 mesiacov?), tresty by mali byť minimálne na úrovni tých za doping.

Ku Cancellarovi - ctím si prezumpciu neviny a nemám rád takéto špekulácie nech ich vysloví ktokoľvek. Nikto by bez dôkazov nemal obviňovať, hodiť blatom je ľahké, očistiť takmer nemožné. Nevina sa totiž dá dokázať veľmi ťažko.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod elviska » Uto 02. Feb 2016 18:51:47

No, tu je vyjadrenie Cancellaru na motorček v bicykli. Len neviem či toto nepatrí skôr do témy Tímy a cyklisti. http://www.cyclingnews.com/news/cancell ... ign=buffer
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Pet » Uto 02. Feb 2016 20:23:43

@berlog - citujem
Ale ako som povedal... išlo mi skôr o to, ako niekto tieto fakty môže postaviť do jednej roviny.
1) tuposť fanúšikov - problém organizátora
2) absolútny nerešpekt voči súperom, podvod najhrubšieho zrna - veľký problém UCI a ohrozenie celej podstaty cyklistiky.

V histórií cyklistiky sa už spomínalo stiahnutie cyklistu z bicykla fanúšikmi.
Nechcem maľovať čerta na stenu, ale kľudne sa môže stať, že fran. fanúšikovia stiahnu trebárs Frooma z bicykla na TdF. / trebárs bude šanca na výhru Francúza na TdF /
Tak by som to kľudne hodnotil ako bod2/ u teba - ako absolútny nerešpekt voči súperom - veľký problém UCI a ohrozenie celej podstaty cyklistiky.
Chcem tým povedať, že tuposť fanúšikov môže v konečnom dôsledku ako doping viesť k ohrozeniu profes. pretekania, tak ako ho vidíme dnes my.
Obrázok užívateľa
Pet
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Uto 02. Feb 2016 20:26:17

elviska píše:No, tu je vyjadrenie Cancellaru na motorček v bicykli. Len neviem či toto nepatrí skôr do témy Tímy a cyklisti. http://www.cyclingnews.com/news/cancell ... ign=buffer

Také "radšej" nekomentovanie situácie, že? Pretože "všetko čo poviete môže byť použité proti vám".
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod berloq » Uto 02. Feb 2016 20:38:58

ifčopifčo píše:@berloq - ak moje príspevky vyzneli ako zľahčovanie podvodov tak to nebol môj zámer, naopak, ja som za prísnejšie postihy ako sú teraz (teraz je to 6 mesiacov?), tresty by mali byť minimálne na úrovni tých za doping.

Ku Cancellarovi - ctím si prezumpciu neviny a nemám rád takéto špekulácie nech ich vysloví ktokoľvek. Nikto by bez dôkazov nemal obviňovať, hodiť blatom je ľahké, očistiť takmer nemožné. Nevina sa totiž dá dokázať veľmi ťažko.

No ťažko povedať či prezumpcia neviny má ešte nejaké miesto v cyklistike... Keď pozrieme ako selektívne sa narába s bývalými cyklistami s rovnakými vecami na rováši, ale aj dnešnými. Ťažko to brať takto striktne, že prezumpcia neviny, keď jedného berú ako hajzla, ktorý zruinoval cyklistiku a o druhom stále píšu články ako o fenomenálnom jazdcovi a podobne.

Nedošli mu na niečo, tak je nevinný? A môže sa smiať tým, na ktorých došli? Tak by to fungovať asi tiež nemalo... V Cancellarovom prípade je to jedno, blato hodené bolo, neskontrolovali to, smola, ak to mal, aj tak sa to už nikdy nepotvrdí. Ale tie útoky boli teda, absolútne desivé, tam behal mráz po chrbte, nad tými totálne devastačnými zrýchleniami, pri tom na ňom nebolo poznať ani najmenšiu známku nejakého vysiľujúceho snaženia.

Ale ja tu nechcem rozprávať, áno Cancellara mal motor. Ale prečo to nepripustiť? Keď to je očividne možné a jeho technika vtedy a aj správanie v samotných pretekoch bolo skutočne podivné...
Po rovine neviem, do kopca nevládzem, z kopca sa bojím.
Obrázok užívateľa
berloq
 
Príspevky: 522
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 59 hostia