Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod konyk87 » Sob 30. Jan 2021 18:56:05

Zajtra o 15:10 (napriklad na Eurosporte) MS v cyklokrose, kde sa mozeme tesit na dalsi suboj WvA vs MvdP, ktori ovladli poslednych 6 sampionatov :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod majo » Ned 31. Jan 2021 22:26:19

velmi som sa na to tesil ale nakoniec to bola totalna nuda
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod pmts » Ned 31. Jan 2021 22:36:31

Nechápem, v žiadnej kategórií pomaly nebol nijaký defekt, ale zrovna jednému z týchto dvoch sa to muselo stať... Veľké sklamanie. Inak Pidcock je iný bombardér, o 5 rokov pladší než ostatní, o 20kg ľahší než ostatní, no a aj tak na takto silovej trati napriek skoršej chybe útočil na pódium, jasne dnes tretí najsilnejší. Škoda že vypustil záver, pozrel by som si čas toho jeho posledného kola, tam musel inak turbovať keď zmazal na Aertsa dobrých 10 sekúnd.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Pon 01. Feb 2021 20:55:39

Ja som včera prepínal medzi krosom a cestou a rozhodujúci moment som nevidel, smola. Krosárov som ľutovaľ, v tých premočených tretrách to muselo byť peklo, aj keď zábery ako makajú najskôr v piesku a potom po brehu a obmýva ich more boli štýlové. Bol som rád, že som v papučkách pri monitore ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod zakliata.panna » Sob 08. Máj 2021 20:39:13

Včera MvdP v short tracku ako keby len pred pár dňami zliezol z horského bicykla. :D Ako veľký fanúšik Petra, ale isto aj ostatní, musím uznať, že Holanďan je už dnes legenda medzi legendami. Som veľmi rád, že okrem nášho fenoména môžem naživo sledovať aj tento všestranný zjav s ideálnym mixom génov po otcovi a dedovi. P. S.: XCO som v minulosti sledoval maximálne na OH alebo MS, posledné 2 sezóny vďaka MvdP mám nastavené pripomienky pred každými pretekmi horských bicyklov. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod konyk87 » Sob 08. Máj 2021 23:57:29

len doplnim link k predchadzajucemu prispevku :) elite je cca od 55. minuty, ma asi 20 minut.
https://www.redbull.com/int-en/live/xcc ... -world-cup

takmer cely svoj cyklozivot som jazdil cestu, ale v poslednych rokoch som presedlal na MTB.
myslim si, ze short track je cesta, ktora by ozivila aj cestne preteky - radsej ist hodinu naplno ako nudne 5 hodinove transporty... otazne je, ako to rozumne zakomponovat do etapakov.
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod simko » Ned 16. Máj 2021 16:13:20

ten Pidcock je blazon. uplne porovnatelny talent s MvdP a WvA ak nie aj vacsi. som zvedavy kto si odnesie zlato z Tokya.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod hujhe » Pon 26. Júl 2021 8:12:37

Preco vzdy ked sa schyluje na mega suboj sa stane nieco take? :(
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 26. Júl 2021 8:15:38

No, veru... Po pár sekundách si môžeme van der Poela škrtnúť. Ale bola to jeho jazdecká chyba. Keby vypadne bez svojho zavinenia, bolo by to divácky tragickejšie...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod simko » Pon 26. Júl 2021 10:02:23

Za Slušný Svet píše:No, veru... Po pár sekundách si môžeme van der Poela škrtnúť. Ale bola to jeho jazdecká chyba. Keby vypadne bez svojho zavinenia, bolo by to divácky tragickejšie...

MvdP mal sen a Pidcock si ho splnil:) ja som to nemohol pozerat, ale ak bola trat vhodna pre Pidcocka aj tak by MvdP nemal sancu na zlato. jednoducho ta vaha nepusti. Pidcock je vrcharsky este o nieco vyssie ako MvdP.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod konyk87 » Pon 26. Júl 2021 10:15:51

mozno je to sposobene aj tym, ze MvdP chce vsetko a nakoniec nemusi mat dokopy nic. este pred 3 tyzdnami sutazil na TdF, tak ta priprava na MTB zrejme nemohla byt na 100%. zvlast, ked sa islo na jednej z najtazsich XC trati na svete, ktora mu profilom nie uplne sedela.
kazdopadne Pidcock jednoznacne zasluzeny vitaz a myslim, ze by to zvladol aj pri top forme MvdP. smolne vyzutie Cinka, ktory mohol tiez zabojovat o bednu, trochu prekvapivy bronz pre Serrana a Schurtera uz asi tiez dobehol jeho vek. pekne preteky :)
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Pon 26. Júl 2021 11:36:22

Tak tu je ten správny chlievik na MTB, škoda pádu MvdP, takto sa nikdy nedozvieme či by bol konkurencieschopný Pidcockovi, ale zrejme váha by na takomto profile hrala pre Brita.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod majo » Pon 26. Júl 2021 12:14:46

Bohuzial som pre pracovne povinnosti dnešné MTB nevidel ale vitaz ma tesi…skoda ze MVDP padol mohlo to byt slusne divadlo…dalsi zaujimavy pribeh ked vitaz Brabantskeho šípu na ceste a milimetrovo druhy z Amstlu zvíťazil v Mtb na OH…pekne
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod konyk87 » Pon 26. Júl 2021 12:38:25

tak podla vyjadrenia MvdP mal najazdenu trat, ze by ju vedel prejst aj so zatvorenymi ocami, ale pred pretekmi odstranili zjazdovu rampu zo skaly...
Prílohy
21175_popredne-mtb-sutaze-vo-svete_60fe8b6949832.png
21175_popredne-mtb-sutaze-vo-svete_60fe8b6949832.png (1.66 MiB) Zobrazené 18440 krát
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod simko » Pon 26. Júl 2021 13:21:31

konyk87 píše:tak podla vyjadrenia MvdP mal najazdenu trat, ze by ju vedel prejst aj so zatvorenymi ocami, ale pred pretekmi odstranili zjazdovu rampu zo skaly...

neviem, mozno bol prilis vo svojom svete uzavrety ale vsetci vedeli ze tu rampu odstrania. dokonca aj ludia z holandskeho timu. vraj sa o tom aj rano bavili. treba este povedat ze aj keby tam ta rampa ostala, ist po nej znamenalo byt pomalsi. cize top borci by urcite volili skok. je zvlastne ze taky technik ako MvdP by zvolil ist po rampe namiesto skoku.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Pon 26. Júl 2021 13:41:16

simko píše:
konyk87 píše:tak podla vyjadrenia MvdP mal najazdenu trat, ze by ju vedel prejst aj so zatvorenymi ocami, ale pred pretekmi odstranili zjazdovu rampu zo skaly...

neviem, mozno bol prilis vo svojom svete uzavrety ale vsetci vedeli ze tu rampu odstrania. dokonca aj ludia z holandskeho timu. vraj sa o tom aj rano bavili. treba este povedat ze aj keby tam ta rampa ostala, ist po nej znamenalo byt pomalsi. cize top borci by urcite volili skok. je zvlastne ze taky technik ako MvdP by zvolil ist po rampe namiesto skoku.

Si si istý, že to tak je? Myslím s tou rýchlosťou, nikdy som také veci nerobil, takže to neviem, ale keď ideš kolesami po rampe môžeš zabrať a zrýchliť, pri lete vzduchom asi nie a aj ten dopad asi príliš nezrýchli, vie to niekto ako to je, pretože ja iba špekulujem. :ugeek:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod simko » Pon 26. Júl 2021 13:56:29

ifčopifčo píše:Si si istý, že to tak je? Myslím s tou rýchlosťou, nikdy som také veci nerobil, takže to neviem, ale keď ideš kolesami po rampe môžeš zabrať a zrýchliť, pri lete vzduchom asi nie a aj ten dopad asi príliš nezrýchli, vie to niekto ako to je, pretože ja iba špekulujem. :ugeek:

ano letiet vo vseobecnosti znamena byt pomalsi:) ale podla mna tajomstvo je v tom ze ak chces ist po rampe tak musis tam prist tak aby si po nej zisiel. ak tam prides v dobrej a vhodnej rychlosti tak ta rampa ti je zbytocna lebo v tej rychlosti ju jednoducho nepotrebujes. cize mne to vychadza ze ist po rampe znamena prist na to miesto v cielene nizsej rychlosti a tym padom stratit cas. ale mozno sa mylim:)
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Pon 26. Júl 2021 14:34:40

simko píše:
ifčopifčo píše:Si si istý, že to tak je? Myslím s tou rýchlosťou, nikdy som také veci nerobil, takže to neviem, ale keď ideš kolesami po rampe môžeš zabrať a zrýchliť, pri lete vzduchom asi nie a aj ten dopad asi príliš nezrýchli, vie to niekto ako to je, pretože ja iba špekulujem. :ugeek:

ano letiet vo vseobecnosti znamena byt pomalsi:) ale podla mna tajomstvo je v tom ze ak chces ist po rampe tak musis tam prist tak aby si po nej zisiel. ak tam prides v dobrej a vhodnej rychlosti tak ta rampa ti je zbytocna lebo v tej rychlosti ju jednoducho nepotrebujes. cize mne to vychadza ze ist po rampe znamena prist na to miesto v cielene nizsej rychlosti a tym padom stratit cas. ale mozno sa mylim:)


Môže byť :idea:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod ifčopifčo » Pon 26. Júl 2021 15:44:17

Citujem z inej doskusie:
"Dle všeho to probírali na poradě, Mathieu řkel, že on to nebude skákat a jiný člen týmu mu řekl, že na testovacím závodě to dali pryč. A Mathieu už z toho nepochopil, že to udělají i teď, jen že to tehdy udělali.

Both Dutch national coach Gerben de Knegt and Van der Poel’s teammate Milan Vader, who placed 10th, could not explain how the pre-race favourite had not realised the plank would be removed.

“It may be hard to say, but we talked about that during lunch today,” Vader told NOS.

“Mathieu said: ‘Gosh everyone jumps there.’ I asked: ‘Won’t you, then?’ He said, ‘No, I’ll roll off that plank,’ Then I said that they had removed that board at the test event in 2019 for the competition.”

Van der Poel confirmed on Twitter that he was under the impression the plank would be in place during the race.

“I was not aware of it – that plank was there during the reconnaissance. I only heard that it had been removed at the test event,” wrote Van der Poel.

Pro neangličtináře strojový (ale docela dobrý) překlad:
Nizozemský reprezentační trenér Gerben de Knegt i Van der Poelův týmový kolega Milan Vader, který se umístil na 10. místě, si nedokázali vysvětlit, jak je možné, že si favorit před závodem neuvědomil, že prkno bude odstraněno.

„Možná je to těžké říct, ale dnes jsme o tom mluvili při obědě,“ řekl Vader pro NOS.

„Mathieu říkal: ‚Sakra, vždyť tam všichni skáčou. Zeptal jsem se: ‚A ty tedy ne? Řekl: „Ne, já se z toho prkna odvalím.“ Pak jsem mu řekl, že na testovacím závodě v roce 2019 to prkno kvůli soutěži odstranili.“

Van der Poel na Twitteru potvrdil, že měl dojem, že prkno bude během závodu na místě.

„Nebyl jsem si toho vědom – to prkno tam bylo během rekognoskace. Dozvěděl jsem se pouze, že bylo odstraněno při testovacím závodě,“ napsal Van der Poel. "

A my sa niekedy čudujeme, že si niekedy nedokážeme porozumieť v písanom dialógu :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: MTB, dráha, cyklokros a ďalšie disciplíny

Poslaťod simko » Pon 26. Júl 2021 17:08:43

@ifcopifco
no je to zaujimave v tom holandskom time. kazdopadne je to dost nestastne. velky ciel, vsetci vedia co maju robit, a aj tak sa to takto uplne zbytocne domrvi. vyjadrenia z timu su take ze vsetci o tom vedeli a mal to vediet aj MvdP, pretoze to s nim viackrat riesili. ten ale akoby nechcel priznat chybu a tvrdi ze o tom nevedel.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: simko a 65 hostia