Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pon 02. Apr 2018 21:51:05

ifčopifčo píše:Keď to Peter v roku 2016 vyhral a vyzeralo to tak ľahko, človek skoro nadobudol dojem, že teraz bude Ronde vyhrávať ako na bežiacom páse ;) Keď si človek pozrie víťazov za posledných 10 sezón, vyhrávali to cyklisti okolo 30 alebo ešte starší, tieto preteky si vyžadujú nesmiernu vytrvalosť a tá prichádza s vekom.
Čo ukázalo Ronde? Ukázalo, že Peter chválabohu nie je na tom tak ako to naznačovala E3, ale myslím si, že formu, akú ukazoval v roku 2016 nemá. Skutočne chýba viac vytrvalosti, podľa mňa sa prejavuje chýbajúca TdF, Poľsko ju nedokáže nahradiť v žiadnom prípade a zrejme má negatívny dopad aj zmenený kalendár, ale to len špekulujem, nakoniec ako my všetci.
Podlahári sú neskutoční, neviem aké tréningové metódy používajú, ale z už pomaly priemerného Gilberta spravili opäť top jazdca, Terpstra ide ako píla, Štyby tiež vyzerá, že je vo forme ako ešte nikdy, Lampaert sa im približuje a mladí ktorí prišli už vyhrávajú preteky. Ak ostatné tímy neurobia určitú alianciu a neuvedomia si poriadne, akú majú Podlahári silu, tak tí ovládnu aj Roubaix a Gilbert možno získa vytúženú kocku.

Nemam co by som dodal. Nie vzdy sa zhodneme a to je na diskusii pekne pokial je to v ramci slusnosti ale tentoraz naozaj suhlasim s kazdou vetou. Takisto aj s ostatnymi ze Peter vcera asi bol najsilnejsi na bergoch a forma je posunuta. Fakt mam pocit ako keby peak casoval na Roubaix. Uvidime.

Ja mam pocit ze Sagan je momentalne este lepsi puncheur ako bol v roku 2013. Podla mna ma velku sancu vyhrat Amstel na ktory podla vsetkeho ma ist a podla mna by mal skusit aj Flechce. Mnohi mozno budete oponovat, ze Huy je prilis ale v Polsku (ja viem ze tam chybali top puncheri) skoncil na podobne tazkom kopci druhy. LBL uz nie samozrejme ked je v permanenciii od San Rema. Ale mozno len fantazirujem. :) V kazdom pripade Amstel je avizovany uz dlho a mozno ten valonsky sip by stal za zvazenie.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Kráľ klasikárskej jari

Poslaťod Smis » Uto 03. Apr 2018 10:52:21

Ide mi o určenie kráľa jarnej klasikárskej sezóny 2018, takže bodovať umiestnenie od 6 miesta nemá zmysel.
Nebudem bodovať každého cyklistu, ktorý sa umiestni na klasike v top 5. Cyklisti, ktorí majú potenciál skončiť v top 5 častejšie ako raz sa už v priebehu jari ukázali, takže sa budem zameriavať hlavne na nich.

Rozhodol som sa bodovať umiestnenie na klasikách týmto spôsobom:
Za výhru na monumente - 5 bodov, za výhru na klasike WT/HC - 3 body,
za umiestnenie v top 3 - 2 body,
za umiestenie v top 5 - 1 bod.

Aktualizujem poradie po Flámsku:
Terpstra 8 B
Démare 6 B
Gilbert 5 B
Nibali 5 B
Viviani 5 B

Ackerman 4 B
Benoot 4 B
Vanmarcke 4 B
Hofstetter 4 B
Valgren 4 B
Groenewegen 3 B
Lampaert 3 B
Pedersen 3 B
Sagan 3 B
Van Avermaet 3 B
Smis
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 03. Feb 2016 15:41:28

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 03. Apr 2018 12:28:16

verim ze s tou Petovou podporou na P-R to bude este lepsie. prave pozeram ze Schillinger mal na P-R uz aj jeden velmi dobry rok. v 2015 skoncil na 16tom mieste. Marcus mal posledne dva roky 16. a 19. miesto a o Danielovi v suvislosti s Roubaix netreba ani pisat. jedine Bodnarova forma nielen v suvislosti s P-R ale celkovo je otazna. to je skoda pretoze mohol by byt velmi platny v niektorých usekoch. ved videli sme minuly rok pokus o atak s Petrom.

a myslim si ze QS nevyjdu tak dokonale dva monumenty po sebe. staci aby Gilbert trpel na francúzskych kockách a hned je situacia o niecom inom. ved ich predtým isiel iba raz. je sice pravda ze je velmi silny a teda je predpoklad ze to bude zvladat ale pamatame si nejaky pripad v novodobej ere kedy cyklista vyhral Roubaix na druhy pokus? ved dokonca aj Boonen vyhral az na stvrty. medzi belgickými a francúzskymi kockami je velky rozdiel. v roku 2007 skoncil 25ty na RvV so stratou 1:32 ale o tyzden na P-R skoncil 52. so stratou vyse 9 minut. samozrejme mohlo zatym byt hocico to sa mi uz nechce dohladavat a bola to jeho prva ucast takze o nicom to nevypoveda to len tak pre zaujimavost:)

pre Peta by boli najlepsie konzervativne preteky. a najlepsie s Demarom a nejakym jeho pomocníkom v zavere ktori by urobili vsetko pre zaverecny sprint.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 03. Apr 2018 13:41:42

simko píše: najlepsie s Demarom a nejakym jeho pomocníkom v


Demara Peter "donútil" na GW pár krát otočiť čelo a potom ho porazil o 2 bicykle. Ten mu nepomôže. BORA s Petrom si musí pomôcť sama. Som zvedavý ako sa s tým popasujú. RVV som si posledných xkm ( od nástupu Nibaliho ) pozrel 3x a nevidel som žiadnu Petrovu chybu. Možno po Paterbergu mal .... Doplňte si čo chcete. Podľa môjho názoru rozhodnutie počkať ostatných nebolo Saganove. Peter nemohol vidieť ako za ním spolupracujú ako šlapú. Z Auta to šr videli.

Na mieste vedenia BORY by som išiel na istotu. Víťazstvo s momentálnou formou QSF je "skoro nemožné". Záver bude ťažký, niečo ako 2014. Podlahári sa môžu poraziť jedine sami. Zdeněk bude musieť mať šťastie - on nevie nájsť správny moment na nástup. Keď utečie Gilbert - Terpstra so Štybarom nedokážu to čo Philip. Jediný mi vychádza Terpstra. TO zase bude vadiť Gilbertovi. Slabinou QSF bude ich líder, pretože tento krát pôjdu určite na jedného - PG. Môže to dopadnúť ako minulý rok so Štybarom. Potom ho treba poraziť na páske. Problém je ešte ďalších 160 cyklistov
Kým RVV mohlo vyhrať teoreticky 10-20 jazdcov. Roubaix je asi 30 favoritov a vyhrať ho môže ktokoľvek, Čo okrem P-R vyhrali Hayman, Vansummeren, O'Grady, Bäckstedt ..... ;) ?

Najlepšie umiestnenie Sagana je 6.miesto. Pravda - 2x mal smolu s bicyklom a defekty ale aj tak. Nech sa snaží o svoj naj výsledok a nestresovať so striedaním - nestriedaním. Roubaix je "divný" pretek plný prekvapení. Či má Sagan na PR alebo nie uvidíme časom ale 80km v úniku je história
Pre pamätníkov: http://autobus.cyclingnews.com/road.php ... xjuniors08
Future Paris-Roubaix winner?

Overshadowed by the big guns battling it out on the cobbles in Paris-Roubaix, the juniors had their event as well. It was British rider Andrew Fenn, who won the 121-kilometre long ride – a decent distance for the juniors. Fenn won the exciting race by catching the Slovakian rider Peter Sagan just under the flamme rouge, indicating the last kilometre.

The event is in its sixth year. The last 86 kilometres were identical to the course ridden by the pros. There were sixteen sectors of pavé, totaling 27.7 kilometres. It also served as the first event of the newly created Coupe des Nations, an overall ranking of several UCI races. Some of the riders do go on to the pro ranks, such as Barloworld's Geraint Thomas, who won in 2004; Sebastian Langeveld (Rabobank) ended up in fourth in the first edition of the race, in 2003. Riders who have also done well in the event include Simon Spilak (Lampre) and Clément L'Hottelerie (Skil-Shimano).

The first move came just eight kilometres into the race, with the Swiss Samuel Horstmann, Spaniard Herrada, Belgian Jonathan Breyne, Swede Ahlstrand and Austrian Mair. But right at the beginning of the first sector of pavé, in Wandignies Hamage (for the pros, this was sector 16) at kilometre 40, it all came back together. It was there that Sagan made his bold move, breaking away solo some 80 kilometres from the line.

German rider Michael Hümbert went after Sagan and eventually caught him at kilometre 73. After 80 kilometres, when the riders were approaching the sector of Mérignies, the gap was down to less than one minute. That's when Sagan tried several attacks to shed the German, which initially did not work, as Hümbert fought back every time. But eventually, Sagan went clear by himself again.

It was at the famed Carrefour de l'Arbre (intersection by the tree) that Sagan started to show signs of weakness. The famous cobble section was less than 20 kilometres from the finish. Fenn, Frenchman Etienne Fedrigo and Danish rider Emil Houmand gobbled up the tired Hümbert. Fenn attacked the group and went solo after the lone leader. He caught him under the flamme rouge to enter the velodrome by himself. Sagan had entered every cobble section ahead of the field, even that last 300-metre stretch a little more than one kilometre from the line.

The Slovakian would end up in second, 12 seconds back. For his active racing he received the "Trophée des pavés" prize. Fedrigo and Houmand finished second and third, respectively, 46 seconds behind the winner. A further ten seconds separated Hümbert from the French-Danish duo, scoring fifth place.

Out of the approximately 100 starters 45 riders finished the event. The teams classification was won by Great Britain, ahead of France.
( článok z CN, pred časom som našiel ale bohužial nemám link, )
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 03. Apr 2018 13:58:32

@Mino
ale Demare bol na RvV dost silny, dosiahol svoj najlepsi výsledok. podla mna nebude take lahke sa ho zbavit na kockách. a ak bude v zavere moze byt premotivovany predsa len je to Roubaix a on je francuz. ale ak tam bude Demare sam tak to az tak nic neriesi. potreboval by tam niekoho kto by mu chytil par atakov. takisto Ganna s Kristoffom su dost dobre natom mohli by byt v zavere. lebo ak tam budu traja z QS a ostatni favoriti uz nebudu mat tímového kolegu tam potom je výsledok jasny.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 03. Apr 2018 14:45:54

@simko
priznám sa, pred Ronde som veril že s Petrom niekto prestrieda. Teraz tomu už neverím
Posledných 8-10 km bolo až "smiešnych" sa čudujem PS, že nerezignoval, Gilbert ho úplne deptal nalepený na jeho kolese. Podľa mňa má väčšiu šancu vyhrať Roubaix ktokoľvek iný ako Sagan, pretože keď pôjdu podlahári na Gilberta na Petra sa nalepí Terpstra a to Sagana úplne do..be. :( Ronde vyhral hlavne tím, pri všetkej úcte k Terpstrovmu výkonu, nebyť QSF nevyhrá.

Rovnako to bude aj na PR. Keď sa podlahári neporazia sami. Šanca ostatných je udržať na štadión malú skupinku alebo byť o vagón lepší ( čo momentálne nie je nikto a pochybujem že by mal Fabian šancu proti tohtoročnému QSF ). Všetci viete čo je potom šprint - lotéria. Treba byť silný a hlavne mať šťastie. Nakoniec by som sa nečudoval keby vyhral Florian Senechal. Výhodou môže byť, že viacero rýchlikov bude mať záujem to udržať Degenkolb, Kristoff, aj Demare Goenevegen a ďalší... Pre zaujímavosť jedna štatistika z procycling
https://www.procyclingstats.com/race/pa ... e-classics
Saganovo umiestnenie v top 5 bude úspech či sa nám to páči alebo nie. Držím palce.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 03. Apr 2018 15:01:05

@Mino
ja len jednoducho neverim ze QS vyjdu dva monumenty tak idealne a este aj v tom zmysle ze Gilbert si povie toto idem vyhrat a este to aj vyhra. dufam ze sa nebudem mylit:) stat sa moze hocico. najnovsie predpovede uz pre zmenu hovoria o nejakom miernom dazdi pred pretekmi takze kocky mozu byt klzke. ak Gilbert dostane napríklad defekt tak kto mu pojde pomahat? ak tam budu uz len Terpstra a Styby. mozno Terpstra kedze uz monument vyhraty ma ale na druhej strane je silnejsi ako Stybar takze bolo by nelogicke keby Gilbertovi nesiel pomoct Styby. P-R su prilis nepredvidatelne preteky nato aby v posledných 30 kilometroch boli naskladani Gilbert Stybar a Terpstra bez toho aby niektory z nich nebol ovplyvneny nejakymi problémami. to by museli mat brutalne stastie az priam neuveritelne pre Roubaix. a treba aj zaratat faktor toho ze jeden z nich v ten den jednoducho nemusi mat nohy.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 03. Apr 2018 15:26:50

snažím sa nastaviť tak že môj favorit ide na Roubaix ako "outsider" :lol: aby som zvládol pretek v "relatívnom kľude".
Podlahárom vyšlo tento rok všetko. je možné že PR im nevyjde, ale zase je tam kopec iných šarkanov ktorí sú hladní po víťazstve. Roubaix je šprint na 260km lotéria a šťastie
Stále musím myslieť na Mathew Haymana . Sagan sa musí nastaviť na "môžem prekvapiť" nie "musím vyhrať".
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 03. Apr 2018 16:19:51

skusil som si parkrat prehrat Paterberg a pozret tie casy no aspon tak zhruba kedze nie je zaber kedy presne prichadza Petova skupina na Paterberg.
ale vyslo mi ze Peto oproti roku 2016 to vysiel cca o 3-4 sekundy rychlejsie avsak v roku 2016 nesiel uplnu podlahu ale nechal si este nieco aj na zaverecnych 13 km. kdezto teraz bol po Paterbergu takmer prazdny.
no a na Terpstru stiahol cca 6 sekund, kedze na zaciatku Paterbergu to bolo 36-37 sekund a vtej zakrute na vrchu mal Peto stratu nejakých 30s.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Uto 03. Apr 2018 19:53:56

aj ja som si pozrel ronde este parkrat pdla mna bola klucova situacia ked vyrazil terpstra za nibalim potom ho urval a v zaberoch vidno ako celu skupinu taha sagan a ked chcel prestriedat ostatni to mali na haku a to tam este boli domestici astany sky bmć aj dvaja bahrainmerida mimo vinzcenza tam sa ukazalo ze pokial ujde niekto iny ako sagan tak to nestahuju nechapem to ine teamy nechceli vynrat? ved odchadzal jeden z leadrov quickstepu peto tam uz nemal ani daniela uplne chore ani benot nic vtedy mali tahat a ozaj si to mohli rozdat az na kwaremonte a paterbergu takto ked pustili terpstru na 30 sekund to bolo prehrate este pred dvojicou poslednych bergov

na pr sa hlavne musimist podlaha na 5 hviezdovych usokoch a tiez neverim ze tam ostanu vsetci je ale fakt ze ked tam ostane len jeden podlahar nebude spolupracovat lebo vzadu ma kolegov ale tak treba urvat i jeho a peto podla mna dokaze na carfoure urvat kohokolvek aj terpstru alebo stybyho ked stasticko bude priat a bude mat nohy aj daniel a marcus moze sa to podarit
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Uto 03. Apr 2018 20:40:06

simko píše:
pre Peta by boli najlepsie konzervativne preteky. a najlepsie s Demarom a nejakym jeho pomocníkom v zavere ktori by urobili vsetko pre zaverecny sprint.

Stačila by dohoda silných lídrov, ktorí si veria aj do špurtu, tak že by si každý postrážil jedného z QS. Ak pôjde Gilbert, tak vyštartuje za ním Sagan takže Gilbert zvesí nohy, ak pôjde Terpstra, tak po pokryje GVA a Štybara Demare. Pár krát to vyskúšajú, ale nebudú mať šancu a tak ich to prestane baviť. Výhoda je v tom, že každý je zodpovedný za svojho, takže odpadá pozeranie na seba, že kto to zalepí. Dohoda vydrží do 5km pred cieľom a potom sa môže nastupovať. Pre QS už málo času aby rozohrali svoje hry. Samozrejme má to svoje úskalia, lebo túto prácu môžu využiť iné tímy. Takže by sa nemalo ísť rýchlo, aby tam bolo dosť pomocníkov, ktorí by zvládli iné útoky.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Uto 03. Apr 2018 20:43:36

Bora na P-R: Nominácia Juraja ma neprekvapila, skôr to, že nahradil veterána Saramotinsa, ktorý je na P-R ako doma. Osobne by som ho vymenil za Seliga, ale keďže je to Nemec, tak ostal. Samozrejme, nič proti Rudimu - je skvelý leadoutman pre Petra a Sama. ;) V nedeľu to bude vyzerať s pomocou pre Petra asi takto - kocky (Oss, Burghardt), mix (Bodnar), cesta (Juro, Selig, Schillinger). Ak by tam bol Saramotins, tak ten by bol pre kocky a na cestu Juro a Schillinger. Čiže variant s Lotyšom je isto lepší. 8-) Môj názor.

K možnému vývoju pretekov asi ťažko niečo vravieť, OSF bude isto držať opraty vo svojich rukách, azda Peter vystihne správny okamih na útok a únik, resp. ak by došla veľká skupina na velodróm, verím, že vyštartuje ako na G-W a vtedy o víťazovi nebude pochýb. :) Hlavne nech sa Bore vyhýbajú mechanické problémy, ktoré ich počas flámskych klasík obišli - pfuj, pfuj. Osobne mám z Petra pred ,,Peklom severu" veľmi dobrý pocit, asi ešte lepší ako vlani - bude bojovať o najvyššie priečky, tento rok je ten ROK. ;)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 06. Apr 2018 12:20:56

Neviem prečo médiá dávajú Gilberta ako favorita na Roubaix. Kedy naposledy šiel Roubaix? 2011? Podľa mňa mu budú chýbať skúsenosti a ako je známe dlažba na ceste do Roubaix je iná ako vo flámsku takže ja mu žiadnu šancu nedávam. Taktiež Zdeno Štybar ten môže bojovať o výhry len v malých klasikách pretože mu chýba cit pre správny nástup. V nedeľu očakávam nejakého prekvapujúceho víťaza.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 06. Apr 2018 12:44:41

Styby povedal v rozhovore ze ostatne timy sa nemozu sustredit na QS ale sami na seba. v urcitom zmysle ma pravdu. netreba sa dopredu zaoberat podla mna tym co urobi QS a na koho pojdu. na to ako su rozdane karty sa bude treba pozriet minimalne po Arenbergu, mozno aj neskor. vzhladom nato ze tam zrejme ostanu nejake mlaky a blatove pasaze tak to moze byt podobna edicia ako v 2016. na RvV nie je az taky problem aby vsetci lidri boli na posledných 50 km vpredu. kdezto na P-R to problem celkom je.

Boonen povedal celkom zaujimavu vec. okrem teda tych uz známych:) povedal ze pocasie tento rok na klasikach bolo dost drsne a mohlo uskodit niektorym lidrom a trochu im ovplyvnit vykony. a to sa podla mna moze tykat aj Avermaeta aj Petra. v nedelu by uz pre zmenu malo byt takmer 20 stupnov. cize jazdci okrem inehu budu musiet zvladnut aj teplotnu zmenu kedze doteraz byvalo okolo 7-8 stupnov. co sa trochu obavam ze prave GVA chyti druhy dych:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pia 06. Apr 2018 20:56:21

Focus-Shimano píše:Neviem prečo médiá dávajú Gilberta ako favorita na Roubaix.


To isté sa pýtam na Sagana. Sagan môže vyhrať jedine zo špurtu malej skupiny. Sám to nedá. Všetky sólov= víťaztvá má max 10 km pred cieľom ( Ronde 2016 - cca 15 ) a to pochybujem že tak blízko cieľa by ho niekto púšťal. Rovnako neverím že si ho niekto nechá prísť v skupine. Jedine Degenkolb,Demare, kristoff ale to bude bojovať o 10.miesto. Peter by musel mať šťastie ako Greg minulý rok že sa 240km vozí za niekým a potom je "20km frajer". Peter by veľmi prekvapil keby vyhral PR. On nevie jazdiť "nenápadne". Zašívať sa ako Degenkolb, nemá super tím ako Terpstra a nemá časovkárske nasadenie Cancellaru. Rád by som sa mýlil.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 07. Apr 2018 7:24:22

Tak Sagan má určite väčšie šance ako Gilbert.
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 07. Apr 2018 9:29:15

@Focus
Sagan má iba jeden "výstrel". Gilbert niekoľko. Pochybujem že ti musím vysvetliť čo by sa stalo na RVV keby Sagan stíhal Nikiho s Vincom. To je Gilbertova vyššia šanca ako Petrova.

http://www.velonews.com/2017/04/analysi ... ted_434667

Ak by podlahári išli prioritne na Gilberta, Philip by bol "bez šance". Z ich stratégiou má väčšiu šancu ako Sagan. Potom čo sme na jar videli je to pravdepodobný scenár. Quickstep bude útočiť pokiaľ sa niekomu nepodarí ísť sólo. E3,DDV, RVV... Prípadne ako Štyby minulý rok. 13km pred cieľom mu Boonen hlásil že to má v rukách že to nestihne a Zdenek neprestriedal ani raz. Toho sú schopný asi iba Z.Š a N.T.
Ešte v kútiku verím, že Oss, Burghart, a spol nájdu silu byť konkurencieschopný. Jednoznačne som proti tomu aby Sagan skúšal čo minulý rok. Peter musí, a chce uspieť, čakať ( degenkolb 2015 ). Pozrel som si pár krát minulý rok, viem že mal dva defekty ale aj tak 15 km pred cieľom mal minutu stratu a skončil 5 minút za víťazom ( došli mu sily alebo psychika? )
Moje fanúšikovské srdce si chce myslieť niečo iné ale zdravý rozum mi káže byť v kľude. Umiestnenie do 5. bude super do 10. dobré. Všetko ostatné sklamanie. AJ tak mi to nezabránilo vsadiť, pri tom mini kurze, na Petra päťku. :lol: Som zvedavý kto "preščí" Wolfpack.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod lukas1 » Sob 07. Apr 2018 14:04:02

Gilbert sa už chystá https://www.instagram.com/p/BhQ3QjBA2DO/
Len aby neostal hladný. Držím Sagimu prsty raz sa to musí zlomiť už
lukas1
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 02. Feb 2016 8:58:13

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 07. Apr 2018 21:26:59

Focus-Shimano píše:Tak Sagan má určite väčšie šance ako Gilbert.


suhlsim...
@mino neargumentujes zle ale aj pre mna momentalne na roubaix nemoze byt gilbert vacsim favoritom ako sagan...ma formu ma najsilnejsi team ale cez francuzske kocky ho neprevezu to musi zvladnut sam a v tomto ma podla mna peto jednoznacne navrch
majo
 
Príspevky: 2224
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 07. Apr 2018 22:00:39

Ak máš pravdu a Gilbert nezvládne kocky, nikto z podlaharov nevyhrá.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 56 hostia

cron