Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Sob 07. Apr 2018 23:13:25

Mino píše:Ak máš pravdu a Gilbert nezvládne kocky, nikto z podlaharov nevyhrá.

to si pis ze nik z podlaharov pr nevyhra totiz nielen ze su najsilnejsi ako team ale mali v podstate na vsetkych pretekoch aj kopec stastia a to pri nich nemoze sediet donekonecna :) a hlavne ocakavam silne eliminacne preteky to budu jednotlivci nie peleton
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Ned 08. Apr 2018 0:04:30

Zdravím Vás priatelia. Tak ako to zajtra dopadne, obráti sa už konečne karta ? Tak ako väčšina z Vás, tak aj já verím tomu, že Quick-Stepu sa už dobré časy skončia a "belgáni" konečne utrú hubu. Bude to veľmi ťažký a náročný pretek , v ktorom sa pravdepodobne vystrielajú všetci domestici a tímový lídri pôjdu iba za svoje a já verím Petrovi. Tá jeho forma začína gradovať a podlahári zostanú v závere zaskočený na čele s PG,ani GVA sa zatiaľ neukázal v najlepšom svetle. Demare vyzerá byť v dobrej forme , ale na Petra mať nebude a tak nemecko - slovensko -poľsko-talianska zostava môže konečne sláviť úspech na PR. Ako som už v predošlom svojom príspevku písal"netreba predčasne hádzať flintu do žita" a vtedy prišiel úspech. Skúsme sa naladiť pred "PR" optimisticky, veď nádej v úspech zomiera ako posledná. Prajem Vám krásny zážitok z nedeľňajšieho preteku priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 08. Apr 2018 9:06:04

Verím že sa dočkáme, prvý krát v histórii, že bude cyklista zo Slovenska bojovať na velodrome o víťazstvo.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 08. Apr 2018 10:01:19

Včera som pozeral Góly - body - sekundy na RTVS, robili špeciálny súbor reportáži pred P-R. Saganove vyjadrenia ma veľmi potešili. Konečne som mal pocit, že odpovedal vecne, slušne, pokojne a pokorne. Vôbec nebol podráždený. Zmenu možno priniesol aj nový redaktor RTVS, ktorý na mňa taktiež pôsobil veľmi slušne a na prvý pohľad vyzeral, že sa vyzná (meno redaktora si žiaľ nepamätám). Veľkú pochvalu si zaslúži celý tento spravodajský blok, lebo priniesol množstvo zaujímavých a podnetných rozhovorov (okrem slovenských) aj so zahraničnými cyklistami k aktuálnej situácii pred P-R.
Dnes budem samozrejme držať palce Saganovi. Myslím, že pred pretekmi je dobre psychicky nadstavený (najmä pokora je dôležitá, aj niektorí fanúšikovia by si mohli brať príklad). Doprial by som mu obrovské víťazstvo. Ak by to nemal pre akékoľvek dôvody a príčiny vyhrať Sagan, tak nech si tú kocku uloví konečne Štybar. Zdeněk sa túto sezónu narobil už dosť... Zaslúžil by si zlíznuť aj smotanu...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 485
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 08. Apr 2018 16:44:51

Ludia ja som nervoznejsi ako pubertak pred prvym sexom :D :D :D
majo
 
Príspevky: 2229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 08. Apr 2018 17:18:15

Anóooooooo. Peter si najlepší.!!!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod menovatel » Ned 08. Apr 2018 17:21:49

Skvelé, mám pocit akoby celú sezónu tajil formu a rozbalil to v pravý moment.
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Ned 08. Apr 2018 17:24:30

Zdravím Vás priatelia, tak a je to tu!Dopadlo to presne tak, ako som to predvídal vo svojom predošlom príspevku. Peťo dokázal všetkým pochybovačom a neprajníkom , kto je v pelotóne "Superstar".Podlahári a zvyšok pelotónu sa teraz dozvedeli , ako na tom Peter v skutočnosti je. Od teraz ho budú ešte viac sledovať a snažiť sa ho ustrážiť za každú cenu , lebo keď Peťo nastúpi trhák, tak im nezostáva veľká šanca. Dneska sa mi vylepšila nálada a nevymenil by som to za nič na svete. Pekný deň Vám prajem priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 08. Apr 2018 17:36:21

famoozne ! toto je petova cesta na pr, perfektna praca marcusa a daniela a ked si vystrielali naboje gilbert a stybar tak do toho slapol a bol prec terpstra si myslel ze ho niekto zalepi ha ale uz len on mal byt tym ktory to mal pokryt , peter ozaj spravil tuto jar vsetko pre pr velmi po tom tuzil a zapisal si dalsi palmeras ktory chcel uzasna sila a klobuk dolu pred dilierom ze mu dokazal uvisiet a na asfaltkach dokonca prestriedat, je pravda ze peto tahal mozno 80% pave sam ale sypmaticky vykon ok svajciara , tak som si to predstavoval a tu je odpoved aj nieltorym tunajsim diskuterom ze peto stale ma dobru vytrvalost aj sam ujst daleko pred cielom nadherna nedela dnes sa nam podarila ludkovia :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 08. Apr 2018 17:48:05

Nastúpiť 52 kilometrov od cieľa... Na ceste k velodrómu opraviť vlastný bicykel... Vyhrať... Pokorne vyzdvihnúť pred celým štadiónom výkon súpera a svojich oddaných pomocníkov... Prevziať si ťažkú kocku vystupujúcu z plameňov pekla severu... Takto mám rád Sagana ;) Je to bojovník, rocker, LEGENDA!
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 485
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Ned 08. Apr 2018 17:58:29

peto to jednoducho neriesil ale siel, velkolepe...dobry kamos bonen ...
tesim sa na amstel :D
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 08. Apr 2018 18:00:57

Mino píše:te]

Sagan môže vyhrať jedine zo špurtu malej skupiny. Rovnako neverím že si ho niekto nechá prísť v skupine. Jedine Degenkolb,Demare, kristoff ale to bude bojovať o 10.miesto. Peter by veľmi prekvapil keby vyhral PR. On nevie jazdiť "nenápadne". Zašívať sa ako Degenkolb, nemá super tím ako Terpstra a nemá časovkárske nasadenie Cancellaru. Rád by som sa mýlil.

Pravda, Nepravda, Nepravda

Som tak rád že ma prekvapil. Vyhrať takýmto spôsobom je neskutočné. Keď ho nechali odísť kričal som 45km že je to skoroooooo.
Peter to dal na pána a Silvan Dilier si získal oddaného fanúšika. Aká to náhoda, traja bývalí domestici Grega pomohli Petrovi k víťazstvu Dillier, Oss, Burghardt

55 kilometrov ???? :lol: :D :) z toho sa budem spamätávať ešte dlho, a to som tvrdil že Peter na to nemá, ja somár
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 08. Apr 2018 18:03:59

mino :) nechcel som ti pisat hned som rad ze ti peto ukazal ze sa mylis ale hlavne je ze nam pripravil uzasnu nedelu :) peters sagan BOH :) mas to aj vo vysledkovej listine :)
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 08. Apr 2018 18:06:12

hujhe píše:A moj tip je, ze peklo severu uz vyhra Peter. Verim ze o tyzden bude jeho top forma, kedze ako vravel je tyzden pozadu a inokedy jeho forma vrcholila na ronde. Fakt mi pride z preteku na pretek silnejsi.

Uz som si hovoril, že aké škaredé preteky. Od Arenbergu len naháňali Quick-stepakov. A zrazu Peter potichu zrýchlil, všetci sa obzreli a ja vedel som že začne zábava (asi len pre Slovákov :D ). Vyzerá to, že Peter pozná na P-R recept už dávno. Dlhý útok, no štastie po minulé roky bolo proti. Veľmi pekné momenty. Dillier, Burghardtové chytanie nástupov, potom kazenie sťahovania a tá jeho radosť pri odovzdávaní cien. Juro skvelá práca. Oss takisto. Inak podľa mňa nie je náhoda že Petrovi atak vyšiel a Gilbertovi so Štybarom nie. Gilbert to dal príliš skoro. Štybar to mal ešte ďaleko k vedúcej skupine. Saganovi všetko sadlo ideálne. Presne ako mu Gilbert poradil, tak Peter urobil. Jazdil múdrejšie :D Peknú nedeľu všetkým
Naposledy upravil hujhe dňa Ned 08. Apr 2018 18:10:00, celkovo upravené 1
hujhe
 
Príspevky: 460
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 08. Apr 2018 18:06:41

Tak ifčo ... napokon sme to s tou prichádzajúcou formou odhadli správne. Uf teším sa ako malý chlapec. Dúfal som v pódium, ale toto je ako zázrak. Toto k Peťovi presne pasuje - ak ho čo len trochu podcenia, tak ich vytrestá. Už keď som videl ten úvodný únik, tak som spozornel, lebo tam boli naozaj kvalitní borci. Oni mali vlastne smolu, že prišiel ten pád a QS začal šlapať veľmi skoro. Ak by im nechali 10 minút, tak to prekvapenie mohlo byť ešte rádovo väčšie. Ale aj tak to Dillier napokon vydržal až do konca. Skvelý borec.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 08. Apr 2018 18:26:26

Toto víťazstvo je pre mňa krajšie ako flándry. Neskutočný výkon nechápem ako ho mohli nechať odísť. Neskorší štart európskej sezóny priniesol ovocie. Bravo!
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 08. Apr 2018 18:27:56

Myslíte si, že po dnešnom skvelom výkone a ešte lepšom výsledku pôjde aj na Amstel? :)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Ned 08. Apr 2018 18:30:33

A Jurajové 54 miesto je tiež vynikajúce .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Ned 08. Apr 2018 18:40:51

Po 6.mieste v San Reme a nevydarenej E3 to nevyzeralo na peknú jar. Potom ale pekná výhra na Gent Wevelgem, po M-SR opäť 6.miesto na Ronde a teraz výhra v Roubaix? Veľmi slušná jar. :)

A vyzerá že posun formy im vyšiel ako plánovali.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 08. Apr 2018 19:06:30

zakliata.panna píše:Myslíte si, že po dnešnom skvelom výkone a ešte lepšom výsledku pôjde aj na Amstel? :)

Amstel bol v pláne, preto predsa vynechal Omloop a Kuurne.
Je otázne v akom stave tam Bora pôjde po dnešnom opiáši. :D
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron