Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 08. Apr 2018 19:13:09

Mino píše:
zakliata.panna píše:Myslíte si, že po dnešnom skvelom výkone a ešte lepšom výsledku pôjde aj na Amstel? :)

Amstel bol v pláne, preto predsa vynechal Omloop a Kuurne.
Je otázne v akom stave tam Bora pôjde po dnešnom opiáši. :D

Ani neviem či by to bol dobrý nápad. Po PR vždy trvá určitý čas, kým sa človek zregeneruje a hlavne po takom výkone ako dnes. Aj GVA keď minulý rok vyhral, tak na Amstli bol márny, hoci ho všetci favorizovali. Dokonca na oveľa ťažšom LBL o týždeň neskôr skončil lepšie...
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 08. Apr 2018 19:33:38

Sagan zavrel hubu aj mne. Neskutocny vykon. Vsetko sadlo ako rit na serbel. Konecne sa vyvaroval na Roubaix smoly. Perfektny vykon timu. Vzdy boli kde mali byt. A aj kolegovia z brejku odviedli svoj kus poctivej roboty a len sa neviezli. Parada. Ked budem raz spominat na najlepsi den Petrovej kariery je to tento. Toto predcilo Flamsko aj vsetky doterajsie MS. Legenda.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Zutu » Ned 08. Apr 2018 19:41:27

Keram píše:Sagan zavrel hubu aj mne. Neskutocny vykon. Vsetko sadlo ako rit na serbel. Konecne sa vyvaroval na Roubaix smoly. Perfektny vykon timu. Vzdy boli kde mali byt. A aj kolegovia z brejku odviedli svoj kus poctivej roboty a len sa neviezli. Parada. Ked budem raz spominat na najlepsi den Petrovej kariery je to tento. Toto predcilo Flamsko aj vsetky doterajsie MS. Legenda.


Tim podal velmi dobry vykon, ale k dokonalosti tam chybalo, aby aspon jeden z nich skocil do tej skupiny favoritov (Terpstra, Van Avermaet, Vanmarcke, Van Aert a dalsi), ktora ho nahanala. Tentokrat bolo stastie, ze Dillier v uniku spolupracoval na ferovku (velky klobuk dole pred nim) do konca, napriek tomu ze bol s nim Sagan. Ak by tam bol niekto iny a Sagana by dobehli, kruto by sa to vypomstilo, ze tam nikto z Bory nebol.
Zutu
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 08. Apr 2018 19:50:36

Okej berem spat neboli uplne vzdy kde mali byt ale pokym nezautocil Sagan tak boli. Perfektny dnes aj Oss aj Marcus. Potvrdilo sa ze Roubaix im sedi viac ako kopcovite Flamsko.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 08. Apr 2018 19:54:12

Jeeej teraz budem trosku hnusny a skodoradostny lebo mormalne sa tesim ze ste sa tu tolky mylili...ze vsetky tie nazory o zlom nacasovani formy o zlej forme o absencii km o chybe vo vynechani OHN a KBK o strate vytrvalosti a strate chopnosti a chuti pretekat atd sa nepotvrdili alebo aspon nateraz su uplne pase...krasne vitazstvo krasny vykon konecne aj dostatocna porcia stastia dobry team dobra taktika a treba uznat ze minimalne v postave Diliera aj vhodny partak do spoluprace...klobuk dole pred svajciarom nielen za jeho celodenny vykon ale hlavne za to ako sa postavil k danej situacii...helvetsky kriz dnes svietik naozaj hrdo...este raz waaau a nadhera...peto dakujem chalaninz bory dakujem
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Ned 08. Apr 2018 19:58:07

ano dilier bol skvely ale treba zobrat do uvahy ze nato mal vykonnost uvisiet petovi na pave a striedat v podstate musel ono ak by nemal nato alebo sa len viezol tak ho peto utrhne a ide sam takto ked peto videl ze je schopny byt uzitocny tak sa ho ani nesnazil nejako extra trhnut inak peto siel tie pave brutalne stale ked ho trochu stiahli na niektorom useku tak na dalsom im zase nalozil nejake sekundy
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 08. Apr 2018 20:31:08

majo píše:Jeeej teraz budem trosku hnusny a skodoradostny lebo mormalne sa tesim ze ste sa tu tolky mylili...ze vsetky tie nazory o zlom nacasovani formy o zlej forme o absencii km o chybe vo vynechani OHN a KBK o strate vytrvalosti a strate chopnosti a chuti pretekat atd sa nepotvrdili alebo aspon nateraz su uplne pase...krasne vitazstvo krasny vykon konecne aj dostatocna porcia stastia dobry team dobra taktika a treba uznat ze minimalne v postave Diliera aj vhodny partak do spoluprace...klobuk dole pred svajciarom nielen za jeho celodenny vykon ale hlavne za to ako sa postavil k danej situacii...helvetsky kriz dnes svietik naozaj hrdo...este raz waaau a nadhera...peto dakujem chalaninz bory dakujem


No po boji je každý generál :lol:
Ronde je pretek, ktorý mu vyhovuje najviac a napriek tomu nemal tento rok šancu ho vyhrať, ale bol lepší ako na E3. A teraz bol zase lepší. Čo by sa asi dialo keby už mal túto formu pred týždňom? Ale treba tiež férovo povedať, že to alibistické jazdenie, ktoré je na klasikách rok od roku horšie a ktoré tak kritizoval na Ronde, sa teraz obrátilo v jeho prospech. Dokonca Terpstra teraz kritizoval nespoluprácu pri jeho stíhaní, čo znie naozaj zábavne, keď vezmeme do úvahy akým štýlom jazdili Lídláci doteraz.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ostrihaneofce » Ned 08. Apr 2018 20:57:53

Nielen Dillier, ale aj Jelle Wallays, obaja sú vynikajúci cyklisti, takže ono to zasa nie je až také prekvapenie ako o tom veľa ľudí hovorí. Jelle Wallays, ak si dobre spomínam, tak vyhral myslím DDV alebo Omloop ešte za prokonti Topsport Vlanderen.

Teraz som si všimol, že Kristoff dokončil v skupine s Jurom Saganom. Celkom prekvapenie. Nevyzeral moc dobre po tom páde.
Naopak Soler nedokončil. Som myslel, že už to nejako doklepe do cieľa. Ale aj tak odvážny výkon. Ale takto nejako si predstavujem tréning na kockovú etapu TdF, nie také tie "vyjíždky" na DDV, kde to napr. qiuntana a spol zabalia po dvoch bergoch.

Veľká škoda van Aerta, že mu padla tá reťaz. Na neho je radosť pozerať na tých klasikách.
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 08. Apr 2018 21:02:11

Sagan má neskutočný cit na správny únik. Sledujem ho od 2012eho a únik mu nevyšiel asi len 3x. ToC 1 etapa, Tour of Poland 1 etapa, ale to bola vrchárska a nešlo mu asi tak veľmi o víťazstvo ako poraziť svojich démonov a potom ešte nedávne RvV . Ak by niekto snažívý porátal úspešnosť únikov, na ktorých sa on podieľal tak by som si to rád prečítal :) Parádny cyklistický deň. Krásna odpoveď všetkým mudrcom v pelotóne a na internete. 50km takmer solo a nechal v prachu celú cyklistickú špičku. Takto jazdí svetový šampión, najsilnejší jazdec na svete a najlepší svojej generácie.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 08. Apr 2018 21:53:13

V belgicku je zase plaču.. čítanie sporza.be

Pri Petrovi máme cyklistu ktorý má ťažký život. Veľa ľudí si myslí že do WT nepatrí a že je tam iba vďaka bratovi. Ibaže je to druhý najlepší slovenský klasikár v histórii a má neskutočnú sériu 8 dokončených monumentov za sebou. Na slováka super výkon.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 08. Apr 2018 21:54:22

West píše: Dokonca Terpstra teraz kritizoval nespoluprácu pri jeho stíhaní, čo znie naozaj zábavne, keď vezmeme do úvahy akým štýlom jazdili Lídláci doteraz.

Beriem späť. Mal som to len z príspevku z niektorého fóra a zjavne to nebola pravda čiže som Terpstrovi krivdil. Dokonca tvrdil že spolupracovali v rámci tej situácie celkom dobre, čo o to viac zvýrazňuje dnešný Peťov výkon.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Ned 08. Apr 2018 22:11:46

motyliLET píše:ano dilier bol skvely ale treba zobrat do uvahy ze nato mal vykonnost uvisiet petovi na pave a striedat v podstate musel ono ak by nemal nato alebo sa len viezol tak ho peto utrhne a ide sam takto ked peto videl ze je schopny byt uzitocny tak sa ho ani nesnazil nejako extra trhnut inak peto siel tie pave brutalne stale ked ho trochu stiahli na niektorom useku tak na dalsom im zase nalozil nejake sekundy

Zdravím Ťa motyliLET. S tým Dillierom máš podľa mňa pravdu, Sagan ho ťahal po kockách šialeným tempom a keď videl , že sa chlapec vie relatívne udržať, tak sa rozhodol mierne spomaliť a Dillier sa mu odvďačil tým, že mu prestriedal na asfaltke. Mal toho už v nohách dosť, ale v rámci svojich možností robil čo mohol a tým si získal sympatie mnohých fanúšikov cyklistiky. Majo , síce kolega West píše, že po boji je každý generálom, ale tentoraz s ním nemôžem súhlasiť, aj keď si veľmi vážim jeho príspevky. Skrátka "majo a motyliLET", samozrejme aj podaktorí iný sme písali aj pred PR , že Peter a jeho tím BOH prelomia nadvládu podlahárov a dnešný deň bude tým pravým mementom, keď ukážu chrbát celému zvyšku pelotónu. Tak sa aj stalo, nič viac a nič menej sa neudialo a všetko zapadlo do seba ako skladačka. Dneska sa hlavne Petrovi vyhýbali defekty a kolízie, čiže k dosiahnutiu úspechu okrem dobrej fyzickej a psychickej kondície , potrebuje človek aj kúsok šťastia. A toto bolo to, čo Petrovi a celej BOH doteraz chýbalo, ale hlavné je , že sa karta konečne obrátila a šťastie si našlo cestu aj k nášmu Petrovi. Už teraz je jasné , že táto sezóna nebude tak márna a výsledky sa postupne dostavia pri stále zlepšujúcej sa forme a zohranosti tímu BOH. Správny fanúšik zostáva verný svojmu idolu v každom čase , či sa už darí alebo nie. My môžme len Bohu ďakovať , že máme práve u nás na Slovensku , takúto "superstar"a ostatní nám ho môžu len ticho závidieť. Priatelia , hlavy hore a trochu viac optimizmu pri hodnotení nasledujúcich podujatí, v ktorých budú figurovať naši cyklisti. Ale už začínam byť aj já sentimentálny a tak je najvyšší čas ukončiť svoj príspevok, pekný večer Vám prajem všetkým.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 08. Apr 2018 22:39:39

Milanj55 .... v poho 8-)
Inak mne tú spoluprácu Peťa s Dillierom veľmi pripomenula PR v 2013. Tam bol tiež v dlhom úniku (aj keď nie až v takom) Vanmarcke s Vandenbergom a Cancellara nastúpil zo skupiny za nimi podobne ako Peťo. Keď ich dostihol, tak s ním vydržal iba mladý Vanmarcke. Aj toho mohol Spartakus kedykoľvek urvať na kockách, ale keďže mu poctivo striedal, tak nakoniec prišli spolu až na ovál. Bolo to posledné Fabianovo víťazstvo na PR. Dúfam že v tomto sa podobnosť končí.....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 08. Apr 2018 22:51:43

Zutu píše:
Keram píše:Sagan zavrel hubu aj mne. Neskutocny vykon. Vsetko sadlo ako rit na serbel. Konecne sa vyvaroval na Roubaix smoly. Perfektny vykon timu. Vzdy boli kde mali byt. A aj kolegovia z brejku odviedli svoj kus poctivej roboty a len sa neviezli. Parada. Ked budem raz spominat na najlepsi den Petrovej kariery je to tento. Toto predcilo Flamsko aj vsetky doterajsie MS. Legenda.


Tim podal velmi dobry vykon, ale k dokonalosti tam chybalo, aby aspon jeden z nich skocil do tej skupiny favoritov (Terpstra, Van Avermaet, Vanmarcke, Van Aert a dalsi), ktora ho nahanala. Tentokrat bolo stastie, ze Dillier v uniku spolupracoval na ferovku (velky klobuk dole pred nim) do konca, napriek tomu ze bol s nim Sagan. Ak by tam bol niekto iny a Sagana by dobehli, kruto by sa to vypomstilo, ze tam nikto z Bory nebol.

Už by si chcel nejako veľa na dvoch ľudí :D Burghardt aj Oss tam dlhé kilometre doskakovali útoky a kontrolovali situáciu teraz už vieme, že v rozhodujúcich pasážach. To, že nezachytili tento jeden atak super favoritov? Ako to mali urobiť? Bodnar myslím so Seligom to tieňovali na začiatku. Ďuri odviedol svoje zhruba v polovici pretekov. Na to, že Bora mala len jeden plán, tak odviedla, myslím 120% robotu. To bol bezchybný, ukážkový výkon.

Za to QSF si asi veľmi verili a cítili sa neohrození, keď začali strielať svoje najväčšie kalibre už na Arenbergu. Mylím, že to pretaktizovali. Boli ako besné psy, čo bežli za imaginárnou korisťou. Jeden po druhom, akoby sa nevedeli dočkať, kto skôr pôjde do útoku. Terpstra zasa ukázal obrovsú silu, ale tentoraz si ovečku bačovia postrážili.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 08. Apr 2018 22:57:07

Milanj55 píše:My môžme len Bohu ďakovať , že máme práve u nás na Slovensku , takúto "superstar"a ostatní nám ho môžu len ticho závidieť.

Bratia majú ZLATÉ HOCHY Z NAGANA my máme ZLATÉHO HOCHA ZO SLOVENSKA :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

CESTA ŠAMPIÓNOV

Poslaťod dexterko » Ned 08. Apr 2018 23:08:27

Keď som šiel pred dvomi týždňami po tejto ceste a čítal mená všetkých šampiónov P-R, narazil som na posledného víťaza GvA. Vedľa jeho kocky bol ,,zlatý terčík,, (obr. vľavo hore). Vtedy mi moja milovaná polovička povedala: TOTO JE MIESTO KDE BUDE MAŤ KOCKU SAGIKO. Dva týždne prešli, a slová sa stali skutočnosťou. 8-)
Prílohy
Cesta Šampiónov.jpg
Cesta Šampiónov.jpg (249.23 KiB) Zobrazené 13702 krát
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: CESTA ŠAMPIÓNOV

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 08. Apr 2018 23:27:44

dexterko píše:Keď som šiel pred dvomi týždňami po tejto ceste a čítal mená všetkých šampiónov P-R, narazil som na posledného víťaza GvA. Vedľa jeho kocky bol ,,zlatý terčík,, (obr. vľavo hore). Vtedy mi moja milovaná polovička povedala: TOTO JE MIESTO KDE BUDE MAŤ KOCKU SAGIKO. Dva týždne prešli, a slová sa stali skutočnosťou. 8-)

Mohol by si ju na jeseň vziať do Innsbrucku? :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: CESTA ŠAMPIÓNOV

Poslaťod dexterko » Ned 08. Apr 2018 23:33:21

Gaučový profesionál píše:
dexterko píše:Keď som šiel pred dvomi týždňami po tejto ceste a čítal mená všetkých šampiónov P-R, narazil som na posledného víťaza GvA. Vedľa jeho kocky bol ,,zlatý terčík,, (obr. vľavo hore). Vtedy mi moja milovaná polovička povedala: TOTO JE MIESTO KDE BUDE MAŤ KOCKU SAGIKO. Dva týždne prešli, a slová sa stali skutočnosťou. 8-)

Mohol by si ju na jeseň vziať do Innsbrucku? :)

To nemusím, ona je totižto ešte väčší fanatik ako ja. Ja chodím s ňou, kam zavelí tam sa ide :lol: A Tirolsko má v kalendári, od kedy bol potvrdený :lol:
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 09. Apr 2018 7:27:07

Akurat som xcel napisat ze sa mi paci ze Duri takmer vzdy dokoncuje velke jednorazovky o monumentoch ani nehovorim a tu uz citam ze si uz kopli aj donho?uzasne.ano je pravdou ze bolo obdobie ked by uz vo WT asi nebol a mozno sam by sa tam ani nikdy nedostal ale minimalne posledne 2-3 roky si svoje miesto zastava naozaj prikladne...ako si moze niekto mysliet ze by ho ktokolvek nasadil na monument ak by na to nemal len preto ze sa vola sagan?mne sa momentalne jeho vykony naozaj velmi pacia a jeho miesta je jednoznacne pri petovy...ked ide s nim tak jeho vykony su obrovske...a podla vsetkeho aj peto sa coti lepsie ked je duri v time
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 09. Apr 2018 8:05:09

majo píše:tu uz citam ze si uz kopli aj donho?


Ušlo mi niečo? preliezol som celú diskusiu a jediný kto spomenul Juraja som bol ja.

Dillier to pekne zhodnotil. Bez Petra by velodrom v prvej skupine asi nevidel.
https://twitter.com/silvandillier/statu ... 1790459904

Dnes mi ráno pokazila správa o Michaelovi Goolaertsovi R.I.P.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 256 hostia