Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka-Fair play

Poslaťod Miki » Pon 09. Apr 2018 9:26:40

CHcem sa podakovať Dilierovi a Saganovy za nekutočný športový zážitok.Takto pretekajú skutoční športoví šampioni.Už som pomaly prestával veriť,že sa to v cyklistike ešte aj dá.O všetkom hovorí ich úprimné podanie ruky v cieli.Bravo.Vynikajúca práca Bory.Najmä Brurghard a Oss sa prekonávali.Len takýmto spôsobom sa cyklistika môže pohnúť ddpredu.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 09. Apr 2018 9:50:00

West píše:Tak ifčo ... napokon sme to s tou prichádzajúcou formou odhadli správne. Uf teším sa ako malý chlapec. Dúfal som v pódium, ale toto je ako zázrak. Toto k Peťovi presne pasuje - ak ho čo len trochu podcenia, tak ich vytrestá. Už keď som videl ten úvodný únik, tak som spozornel, lebo tam boli naozaj kvalitní borci. Oni mali vlastne smolu, že prišiel ten pád a QS začal šlapať veľmi skoro. Ak by im nechali 10 minút, tak to prekvapenie mohlo byť ešte rádovo väčšie. Ale aj tak to Dillier napokon vydržal až do konca. Skvelý borec.


Paráda, konečne Roubaix bez problémov a hneď je z toho víťazstvo. Dillier klobúk dole, trochu som sa bál záveru aby to Peter neskúšal na dlhý šprint a nepodcenil to, našťastie sa tak nestalo.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod paula@sile » Pon 09. Apr 2018 11:17:04

zakliata.panna píše:Myslíte si, že po dnešnom skvelom výkone a ešte lepšom výsledku pôjde aj na Amstel? :)


nestraste, preco by nemal ist amstel, ved je planovany , nemusi ho ist naplno, uplne bude stacit , ked skonci druhy alebo treti :lol:
paula@sile
 
Príspevky: 304
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Milanj55 » Pon 09. Apr 2018 13:15:06

West píše:Milanj55 .... v poho 8-)
Inak mne tú spoluprácu Peťa s Dillierom veľmi pripomenula PR v 2013. Tam bol tiež v dlhom úniku (aj keď nie až v takom) Vanmarcke s Vandenbergom a Cancellara nastúpil zo skupiny za nimi podobne ako Peťo. Keď ich dostihol, tak s ním vydržal iba mladý Vanmarcke. Aj toho mohol Spartakus kedykoľvek urvať na kockách, ale keďže mu poctivo striedal, tak nakoniec prišli spolu až na ovál. Bolo to posledné Fabianovo víťazstvo na PR. Dúfam že v tomto sa podobnosť končí.....

Zdravím Ťa "West".Samozrejme je to v pohode a vôbec som nemal v úmysle z mojej strany o nejaký atak voči Tvojej osobe. Snažím sa písať príspevky hlavou a srdcom, spôsobom takým , aby som vystihol podstatu veci a nikoho z kolegov zbytočne neurážal. Priateľu ,"majo" to je pohodový človek, ktorý je až živelne zanietený pre tento nádherný šport a je veľký srdciar.Jeho príspevky majú tieto znaky a prežíva ich možno viac, ako hocikto z nás. Nemusíme mať vždy rovnaké názory na jednotlivé témy , ale hlavné je, že vieme spolu slušne a vecne komunikovať.Poslednou vetou chcem vyjadriť veľké poďakovanie celému tímu BOH, za predvedený výkon na PR, v ktorom sa doslovne držali už známeho hesla"všetci za jedného a jeden za všetkých" a vďaka takémuto prístupu sa dostavil aj tento nádherný výsledok.Zostáva nám iba veriť, že tento dobre rozbehnutý tím ,bude pokračovať vo svojom nasadení počas celej sezóny. Pekný deň Vám prajem, priatelia.
Milanj55
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 09. Apr 2018 13:43:18

Zaujímalo by ma čo hovoril Dillier Petrovi pred 5.sectorom, keď PS pustil Silvana pred seba. 19,6km pred cieľom.

Myslíte že sa S.D. bál že mu Peter zdrhne?
Prílohy
rube.png
rube.png (143.36 KiB) Zobrazené 13590 krát
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eres » Pon 09. Apr 2018 13:52:29

Včera super, total fandovský zážitok. Pustite si spätne okamih, keď Peter nastúpil, krásne tam vidno, ako sa GvA stále obzerá, kto začne Petra sťahovať...
A ak PS dobre zregeneruje, na AGR to môže byť tiež so skvelým a úspešným záverom.

A mimochodom, dne som si po dlhom čase a veľkom víťazstve povedal, že pozriem aj na diskusiu na hlavnej stránke. Viete mi niekto povedať, kde sa tam ten "bidon" vylial... ... pardón, vyliahol? Prichádzam o veľa takýchto vzácnych exponátov, keď to tam cielene nesledujem?

:P
Bicykl je zdrojem zábavy, kde chci, tam sám se zastaví...
Obrázok užívateľa
eres
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pon 09. Apr 2018 15:16:26

ifčopifčo píše:Dillier klobúk dole


Kto získal viac? Peter alebo Silvan? Peter vyhral svoj monument. OK
Dillier bojuje o post lídra v AGR na klasiky. Na Omloope bol lepší ako Naesen. Minulý rok hodne pomohol Gregovi k jeho dominancii.
Inak nechápem Stijn Vanderberga. Načo sa úplne vymačkal 30-40km pred cieľom ( pre Naesena? ) keď mali vpredu Dilliera? Mal nechať ťahať QSF boli tam traja.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Pon 09. Apr 2018 17:26:24

eres píše:Včera super, total fandovský zážitok. Pustite si spätne okamih, keď Peter nastúpil, krásne tam vidno, ako sa GvA stále obzerá, kto začne Petra sťahovať...


Tak GvA sa dvakrát pokúsil nastúpiť tesne predtým ako odišiel Sagan. On dosť možno v tom momente nemal na to poriadne potiahnúť ani keby ako chcel, preto sa obzeral kto pomôže.
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod emor » Pon 09. Apr 2018 20:51:01

Nech sa dočkáme ešte ďalších Peťových historických zárezov do dejín cyklistiky :) od nedele mám mnohým endrofín o hodne stúpol od normálu :lol:

Rozhodujúce na P-R 2018 bolo z nášho ( Peter - Bora ) pohľadu podľa mojej mienky :
1. skvelá technika + obutie
2. pozičná jazda celého manšaftu v rozhodujúcich momentoch ( kvalita chlapov z B-H a rozhodne aj dobrý koučing Jána Valacha )
3. nealibistický prístup k prostrednej fáze pretekov od iných tímov voči nástupom WolfPack-u.
4. geniálne čítanie preteku od Petra a jeho cit pre rozhodujúci nástup keď všetci mali čísla v červenom a WolfPack bol takmer na nule okrem niekde vzadu sa motajúceho Nikiho.
5. špičková práca Marcusa a Daniela - čo pomohlo Petrovi maximálne ušetriť tesne pred rozhodujúcim momentom úderu 54km do cieľa
6. dvaja špičkový jazdci v dennom úniku
7. športové šťastie v zmyle vyhnutiu sa hromadným kolíziám a pádom.
8. forma sila Petra Sagana

poradie nie je dôležité :D

Van Averamet v nedeľu na to nemal. Terpstra áno ale neodhadol moment úderu Sagana. Phil - asi veril že všetci mu nechajú 5 minút pa Arenbergu. Štybar - nemám ho rád a nefandím mu prinajmenšom tak ako Matějka Saganovi ale spravil hlúpy a slabší nástup na mieste kde nie je silný a príliš sa ponáhľal aby ho neprdbeho Niki :) Zaváhal + mal smolu že balík nezvesil nohy.

Sep,Jasper,Oliver a spol - jalové. Sympatická snaha Johna a hlavne Tonyho. Ten šiel akoby na niekoho pracoval a celkovo by to bolo zaujímavé ak by sa nezaplietol do pádu na asfaltke.

Silvian D. - získlal si rešpekt a určite aj mnohých fanúšikov za spôsob akým pretekal. A že nehral chytráka zo Saganom v úniku. Ešte budeme o ňom počuť. ;) Už pred tým bol pán ale dnes je kapacita :)

kocka z Roubaix na Slovensku...? to je neskutočné !!!!!!!! :idea: :idea: :idea: :idea: :) :) :) Nepredstavitelné voľakedy... pred časmi kým nezačal písať dejiny cyklistiky PETER SAGAN. ešte dlho sa budem usmievať počas nasledujúcich dní... ;)
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:09:25

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 09. Apr 2018 22:19:39

Teraz si predstavte, že by ste pred 10 rokmi predpovedali, že o 10 rokov vyhrá nejaký Slovák Peklo Severu, pomáhať mu bude jeho brat a ďalší Slovák to bude koordinovať z auta. Pravdepodobne by si ľudia klepkali na čelo A v nedeľu sa to stalo skutočnosťou :lol:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pon 09. Apr 2018 22:37:17

No ja sa tiež vyjadrím troška. ;)
Mne minulý týžden pripadala, jak telenovela s prepáčením, skoro všetci riešili, že Sagan je plačko a v nedelu šup vyhral Paris Roubaix. Takže Peter nie je mačka na strome, ako to nazval Boonen. Naposledy som Sagana videla nestriedat na TDF 2012, ale viacmenej už prestrieda a útočí. Šprintérske etapy neriešim, tam tiež zvykne mať inštikt, na ktorého jazdca sa zavesiť a viacmenej sú tam vláčiky, Peter to vie aj bez vláčiku.
Inak Peter sa včera na tlačovke vyjadril aj k Boonenovi, a aj Quickstep spomenul:
I was talking about if you don't work together then Quick-Step are going to win. I was not complaining I was just saying what was true. Like, wake up guys," he said. "For Tom Boonen, I have lots of respect and I watched him when I was little and for these races, he was the big idol and big rider. I can't say anything against him, I just have respect."
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 09. Apr 2018 22:55:04

Peto co zase vytiahol z toho klobuka...neuveritelne. a niekto bude rozpravat aky je Kwiatkowski alebo ini cyklisti, aki su takticki skveli ze v tomto nanich Peto nema. kvôli jednemu zaveseniu sa na chrbat na 6 km a potom tesnemu prespurtovaniu aj to kvoli jemnej Petovej chybe. pritom rovnaku chybu urobil nasledne Kwiatkowski na AGR. ale to co predviedol Peto na Ronde 2016 a vcera detto, tak to je vysoka skola taktiky. vystihol jedinecny moment. GVA akurát atakoval a urcite nebol este zregenerovany a ani mozno nechcel hned plytvat silami na stahovani Peta. QS boli vzadu za touto skupinou z ktorej Peto atakoval. ja som vtedy vôbec tu jedinecnost nevidel a hovoril som si ze to je skoro, to nemoze vyjst, to je plytvanie silami. ale teraz ked si spatne pozeram zlozenie tej skupiny, a ako si zacali nastupovat tak pre Peta bolo urcite lepsie ze zautocil a isiel si svoje konstatne tempo. viaceri sme tu hovorili ze ak sa Petovi vyhnu technicke problemy a pady tak vtedy uvidíme naco realne ma na P-R. no a tu to mame. minuly rok mal urcite nato aby bojoval o vitazstvo. a mozno aj 2015 a 2016. takze Peto nas opat vyviedol z omylu - tych ktori sme mu uplne neverili ze by P-R boli preteky prenho. mal neskutocny motor a mozno ho mal aj na RvV len sa mozno naozaj po Patebergu nato vykaslal.
3 roky mal neskutocnu smolu v dolezitych momentoch. no a tento rok mu pre zmenu vsetko zaklaplo. dokonca este aj partak v uniku. nielenze bol Dillier velmi silny, bol aj uplne ferovy co sa striedania tyka az do konca. bez Peta by na velodrome nebojoval o vitazstvo. a mozno ani Peto bez neho.
Toto vitazstvo by som oznacil ako oslobodzujuce. oslobodzujuce vzhladom na ciele, vzhladom na jeho dalsiu karieru. moze sice ist cestou Cancellaru a Boonena a teda stale mat ten isty program a pokusat sa o dalsie a dalsie vitazstva na RvV a P-R. ale to podla mna nie je pre Peta. toto vitazstvo na P-R v 28 rokoch mu otvorilo cestu nejaku sezonu alebo sezony sa pokusit o LBL pripadne Lombardiu. avsak ked sa zamyslim tak najdolezitejsi ciel asi bude stvrty titul z MS ktory by ho uplne osamostatnil na cele v historii.
Co sa tyka AGR tak Peto moze ist uplne uvolneny. ale bola by skoda nevyuzit tuto formu a nieco podcenit v tomto tyzdni kvôli oslavam alebo podobnym veciam. ale verim ze Peto je profesional. vieme ze vie vyborne zregenerovat takze to AGR nemusi byt marne.

inak Terpstra tu co sledoval? naco ho zaujima tlak? takto po preteku.
https://twitter.com/tropela/status/983434572179361792
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Uto 10. Apr 2018 8:23:30

simko píše:
inak Terpstra tu co sledoval? naco ho zaujima tlak? takto po preteku.
https://twitter.com/tropela/status/983434572179361792


Jak to nahustil ten grázel, že mu to tak išlo kua :lol:
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod MichalJ » Uto 10. Apr 2018 8:23:49

Nastavenie správneho tlaku prenumatík je totiž veľmi dôležitá vec na Roubaix. Jazdia sa tu širšie pneu s nižším tlakom ako obyčajne, aby sa dobre odvalovali a tlmili na kockách. Lenže dať príliš nízky tlak, máš väčšiu šancu na defekt a pomalšie sa budú odvalovať na asfalte. Dať vyšší, menšia šanca na defekt, lepšie na asfalte, ale oveľa menej tlmenia a viac nadhadzovania na kockách, čo môže na nich aj spomaľovať.

Terpstra bol asi jednoducho zvedavý, ako ich mal nafúkané Peter a možno sa trochu inšpiruje budúci rok.

West to povedal v skratke :D
MichalJ
 
Príspevky: 369
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35
Bydlisko: Bratislava/KNM

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 10. Apr 2018 8:47:13

@MichalJ
tak Terpstrovi sa tusim tiez vyhli defekty tak asi aj on mal spravny tlak:)
kazdopadne by ma velmi zaujimalo ci Bora nieco zmenila oproti minulému roku. lebo vsetky tie nachylne preteky na defekty (SB, RvV, P-R) sa obisli u Peta tusim uplne bez defektov.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36


Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod menovatel » Uto 10. Apr 2018 14:30:29

West píše:
simko píše:
inak Terpstra tu co sledoval? naco ho zaujima tlak? takto po preteku.
https://twitter.com/tropela/status/983434572179361792


Jak to nahustil ten grázel, že mu to tak išlo kua :lol:


Zlé jazyky tvrdia, že hľadal motorček :)
menovatel
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ostrihaneofce » Uto 10. Apr 2018 18:34:23

S tým Terpstrom, to je momentka roka :lol: :lol: :lol: Skoro mi zabehlo, keď som to na obed videl :lol:
ostrihaneofce
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Str 11. Apr 2018 1:32:55

Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Str 11. Apr 2018 11:59:16

Paradne fotky. Niektore az ikonicke. Hlavne ti zniceni jazdci v ikonickych staruckych sprchach. Roubaix je naozaj kralovnou klasik.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia

cron