Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 14. Okt 2018 20:28:05

West píše:Ackerman má zatiaľ len jednu dobrú sezónu, to ešte nič neznamená. Navyše vyhrať rovinatý dojazd na týždennom etapáku nie je to isté ako na GT. Na GT sa posledné kilometre idú oveľa tvrdšie a z toho je treba ešte zašpurtovať. Ja nehovorím, že to v budúcnosti nedokáže, ale môže to nejaký čas trvať. Myslím že Peťo sa o svoju pozíciu na TDF ešte minimálne 2 roky báť nemusí. A potom keď vyhrá siedmy zelený by aj tak bolo najlepšie skúsiť vyhrať bodovačku na Gire (to dá ľavou zadnou) a na Vuelte (ak sa na to sústredí, tak žiadny problém hoci by aj súperil s Valverdem) Peťo je IMO najlepší jazdec bodovačky možno v celej histórii a tak skompletovať tieto dresy zo všetkých GT by mala byť povinnosť.


Ako vravíš, uvidíme. :) Inak Ackermann už dnes patrí k odolnejším rýchlym šprintérom (viď. klasikárske etapy na Okolo Nemecka, Okolo Poľska alebo aj Sparkassen Münsterland Giro) - samozrejme, že to nie je na úrovni Sagana alebo Matthewsa, ale isto viac ako Viviani, Bouhanni alebo Groenewegen. Takže o koncovku na TdF by som sa nebál, má už 24 rokov, takže už dajaká výdrž tam bude. Čo sa týka Petra, tak on by sa o pozíciu na TdF asi nikdy nebál v akomkoľvek tíme - možno aj do konca kariéry - ale klobúk dolu pred jeho ,,sľubom" pravdepodne uvoľniť miesto Ackermannovi. Aj keď ja si stále myslím, že Peter bude chodiť vždy na TdF, len bude meniť kombináciu - do tridsiatky len TdF, po tridsiatke už kombinácie Giro - TdF alebo TdF - Vuelta, resp. verím raz v trojicu Giro - TdF - Vuelta v jednej sezóne. :D (Samozrejme, s víťaznými bodovačkami.)
zakliata.panna
 
Príspevky: 388
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod martyn26 » Ned 14. Okt 2018 21:14:20

zakliata.panna píše:
dexterko píše:
zakliata.panna píše:Nech len Peter ostane stále súčasným Petrom (možno časom trošku viac ardenským klasikárom). Šprinty a kockové klasiky patria k nemu. Na TdF by mohol dať aj desiatku zelených, pokojne aj s Ackermannom v zostave - čisto rovinaté etapy pre Ackermanna, klasikárske etapy pre Petra (s takýmto rozdelením by isto nemal problém, v etapách nepotrebuje prekonávať rekordy, pretože Merckxov bude asi neprekonateľný aj pre Cavendisha). Po skončení Valverdeho isto skúsi aj bodovačku na Vuelte + už niekoľkokrát prepierané Giro. :) Takže z klasík základom výhra na M-SR, možno bude chcieť ešte Ronde, z ardenských Amstel a potom L-B-L (Valónsky šíp je naňho asi príliš veľa, tam asi len do prvej desiatky by to stačilo). Celkovo mu z klasík, ktoré by mu sedeli, nechýba veľa: Omploop HN, Strade Bianche, M-SR, DdV, Amstel, Valónsky šíp (?), L-B-L. To by mal zvládnuť. :D

Ja si teda neviem nijako predsaviť, že by vyhral zelený s tým, že by sa šli placky na Ackera. Práve na tých plackách, aj keď ich nevyhrával, sa umiestňoval na bodoch, ktoré mu zaručovali, že nestrácal na šprintérov, ktorí to defacto neskôr vzdali tým, že už nebojovali na prémiách. Keby S nebral body v plackách špurtéry by boli stále na dostrel, ak nie bodovo pred ním. A to by mal pak veľmi ťažké, kedže tých klasikárskych etáp zasa toľko nie je, k tomu sú slabšie obodované, a je tam menšia šanca na umiestnenie.


Podľa mňa úplne v pohode. :) Nebol by to taký obrovský náskok, ale mal by to zvládnuť. Pri tých šprintoch by nebol Sagan rozbiehač, to by mu nestačilo ani na prvú 20-ku, ale by išiel samostatnú stopu mimo rozbiehačov Bory, ktorí by primárne pracovali na Ackermanna. Teoreticky by sa mohlo stať, že Sagan porazí Ackermanna, ale bola by to aspoň férovka. :) Tým mojím prvým komentárom som narážal na informácie, že v 2020 by mal ísť aj Ackermann na Tdf, neviem si predstaviť, že by Peter nešiel na cyklistickú udalosť č. 1 a najobľúbenejšie preteky. Vôbec by teda nebolo prekvapením, ak by bola Bora v roku 2020 na TdF v silnej zostave pre šprinty - išli by po etapách a zelenom (Sagan, Ackermann, Drucker, Bodnar, Selig, Oss, Postlberger, Schachmann). A možno by to bolo dobré aj súťaž o zelený, nebola by rozhodnutá po prvom týždni, ale ostatní súperi by bojovali čo najdlhšie. :)

Ackermann je dosť odolný šprintér, prekvapil ma na 5. etape Okolo Poľska kde bol 4. a pred ním boli ardenári ako Kwiatkowski, Battaglin, Teuns a za ním Gasparott a Yates. Som si istý, že Bora raz pôjde na Tour s Ackermannom, pretože je to Nemec a pri dobrej forme tam môže vyhrať nejaké etapy. Vidím to na 2020, možno 2021. Čo sa týka ardén, tak by bolo dosť ťažké mať formu od San Rema až po L-B-L. Najlepšie by bolo ak by vyhral o rok San Remo, mohol by ho na ďalšie roky vynechať a namiesto šprintov trénovať viac krátke prudké stúpania a ťah po rovine. To znamená, že by šiel Flámsko, Roubaix a potom Liege. Valónsky šíp by mohol vynechať. To by bol ten rok, kde na Tour bude šprintérsky líder Acker a Peter sa mohol pokúsiť získať nejaké zvlnenejšie etapy, alebo ako hovoril ísť Giro. Na Lombardiu by som sa na jeho mieste vôbec nesústredil. Môže ju ísť vyskúšať, ale keď sa pozrieme na víťazov posledných ročníkov tak od roku 2012 to sú všetko v podstate jazdci aj na GC na 3 týždňových pretekoch
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 25. Jan 2019 14:46:11

Akurat som docital clanok o novej trase Liege ktora je znama a zmenene finale je v tom ze vyhodia zaverecne Ans a tiez Côte de Saint-Nicolas a posledne stupanie Côte de la Roche-aux-Faucons je okolo 15 km do ciela. Tymto krokom zrejme organizatori chceli podobny efekt ako na Amstli kde sa zda z poslednych edicii im to vyslo. Aby sa preteky otvorili skor. Pre jazdcov typu Matthews alebo Sagan by to mohlo byt este horsie lebo vrchari ich ustvu. Som zvedavy ako tieto zmeny zmenia raz pretekov a ako to bude vyhovovat Saganovi v pripade ze sa tam naozaj rozhodne startovat.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 25. Jan 2019 15:22:38

@Keram
podla mna keby sa Peto cielene pripravuje iba na LBL tak by to mali vrchari velmi tazke aby sa ho striasli. ale s P-R v nohách neviem neviem. mozno by bolo lepsie neist na AGR, ale ist na F-W iba na rozjazdenie. ale vieme ze AGR Petovi velmi sedi cize tazko je vynechat tieto preteky. kluc k vsetkemu je ucast na P-R. pokym tam Peto bude chciet startovat tak utok na LBL na nejake pódium si niesom isty ci je mozne.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pia 25. Jan 2019 16:00:13

@keram
poliaci na naszose.pl maju presne opacny nazor...podla nich vdaka tej zmene sa Peto stava jednym z hlavnych favoritov ale aj oni upozornuju na to ze po kockach moze byt uz prilis vystaveny a Peto aj sam hovori ze o jeho starte v LBL sa rozhodne az po PR
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 25. Jan 2019 23:44:49

Jasne bude to hlavne o pocitoch. Pociatocny plan je zrejme LBL a Amstel ale Peter sa bude musiet rozhodnut aj tak definitivne po Roubaix.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pia 15. Mar 2019 22:17:23

to fakt z milana do sanrema nastupaju 2134 metrov?
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Sob 16. Mar 2019 8:05:28

Mna skor zaujima co Bora spravi s oslabenym Petrom a v obrovskej forme jazdiacim Bennetom. Takto to vyzera, ze Peter bude utocit, ak to nevyjde Bennet bude spurtovat. Moja predikcia :D
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 16. Mar 2019 9:52:33

@hujhe
ale tak ci bude aj o tyzden Peto oslabeny to presa nevieme. Navyse vsetko bude zalezat od smeru vetra na Poggiu. Ak bude protivietor tak urcite sa utocit nebude. Ja by som z Bennetta nejakeho extra favorita nerobil. MSR je o intenzivnych poslednych desiatich kilometroch. Nehovorim ze Bennett nevie zvladnut urcite kopceky ale na MSR je to v takom tempe ze to berie silu z noh. Aj zjazd a posledny kilometer su velmi intenzivne a o hladani si pozicie. A v tomto je Bennett slaby. Ale tak vsetko zalezi od konkretneho vyvoja. Kazdopadne ak by sa ocitli v zavere obaja a mali by dobru poziciu tak neviem. Urcite ani jeden z nich sa nebude obetovat pre druheho. A ani by sa nemali. Bennett na MSR este nikdy nic neukazal. Cize Peto je podla mna jednoznancy timovy lider pre MSR a Bennett moze byt nejaky spolulider v zalohe.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Str 20. Mar 2019 14:03:32

Bora uz otvorene vyhlasuje ze na MSR ide s dvoma lidrami. Myslim ze je to prvy raz za celu Petrovu karieru kedy ide na monument s niekym v time co ma realnu sancu ten monument aj vyhrat. Bennett ma asi zivotnu formu takze aj ked na MSR este nic nepredvidol tento rok sa to kludne moze zmenit. Navyse Saganova forma je otazna aj ked vyhlasuje ze na MSR je pripraveny a keby sa na to necitil asi by to naznacil. Ale nevieme ako zareaguje jeho organizmus. Sam som zvedavy aka bude ich taktika a ako to cele dopadne. A hlavne ked budu obaja na Via Roma ready ze kto vlastne bude sprintovat :D
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1231
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nat » Str 20. Mar 2019 14:54:05

Ja si myslim ,ze je to dobra taktika aj rozlozit tlak. Peto moze startovat na Poggiiu a vzadu pripraveny Benett. Alebo sa Sam moze skusit utrhnut dou niku, hoci si nemyslim zeby vyslapal kopcek.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 20. Mar 2019 15:02:54

@Keram
no podla mna velmi zaujimava situacia by bola keby na Via Roma ide balik pokope a niekto z neho 1 km pred cielom zautoci. povezme Gilbert. a okrem QS bude Bora ako jediny tim ktory tam bude mat 2 cyklistov. co potom? budu sa vsetci pozerat po sebe? alebo zacne Peto stahovat unikajúceho v prospech spurtu pelotonu pre Bennetta? dufam ze nie. takuto situaciu by som nerad videl:) mozno nakoniec budu sprintovat proti sebe, len aby z toho nebolo nejake fiasko:)

z Bennetta som vzdy mal pocit ze nie je nadseny z prichodu Petra do Bory. takisto nedavne vyhlasenie ze ak by mal nemecku narodnost tak ide tento rok na TdF. no nie urcite nejde. marketingovy potencial Petra a jeho viditelnost pocas 3 tyzdnov na TdF je omnoho vyssia ako by boli nejake 2 vyhrate Bennettove sprinty, ak vôbec by nieco vyhral. a Peter spolu s inym sprinterom na Tour to by neslo dokopy.

cize prvoplanovo by som to videl tak, ze Bennett bude zabudovany pri vystupe na Poggio niekde v strede baliku. a Peto bude vpredu tak ako vzdy a bude prilepeny na Alaphilippove koleso. a ak budu vhodne poveternostne podmienky tak si myslim ze opat pride rok kedy Peto vsetko vsadi na utok. bud v stupani alebo v zjazde alebo na finálnej rovinke.

ale hlavne musi zapadnut vela veci. musia sa vyhnut vsetky technicke problemy, musi byt dobra pozicna jazda nielen pri stupani ale aj pri zjazde. bol by som velmi prekvapeny keby sa v zavere v dobrej pozicii ocitli obaja aj Peter aj Sam.

Keram mas sice pravdu ze Sam je vo forme, ale je ta jeho forma az taka preverena? v roku 2017 takisto vyhral na P-N etapu, porazil tam velmi rychle mena a potom na MSR nic. je treba povedat ze pri troch pokusoch sa Bennett ani raz nedostal cez Poggio v hlavnom baliku. cize ani nie ze by v zavere vytuhol a dosiahol nejake miesto v druhej desiatke.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 20. Mar 2019 15:22:47

tak nakoniec za QS ide aj Styby. som myslel ze s nim pocitaju az na E3. vidim to tak ze okrem Richezeho s Declerqom bude Lampaert jediny kto musi domestikovat. nie je vybusny a nema sprint takze je to jasne. Gilbert, Alaf, Stybar, Viviani vsetci podla mna maju scenare kedy co mozu urobit. Viviani to ma jasne, Stybar podla mna bude striehnut na nejake utoky od jazdcov druhého sledu, Alaf bude striehnut na utoky top favoritov alebo sam nejaky podnikne a Gilbert bude cakat na nejaky svoj nenapadny utok pred koncom.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nat » Str 20. Mar 2019 16:37:42

simko píše:tak nakoniec za QS ide aj Styby. som myslel ze s nim pocitaju az na E3. vidim to tak ze okrem Richezeho s Declerqom bude Lampaert jediny kto musi domestikovat. nie je vybusny a nema sprint takze je to jasne. Gilbert, Alaf, Stybar, Viviani vsetci podla mna maju scenare kedy co mozu urobit. Viviani to ma jasne, Stybar podla mna bude striehnut na nejake utoky od jazdcov druhého sledu, Alaf bude striehnut na utoky top favoritov alebo sam nejaky podnikne a Gilbert bude cakat na nejaky svoj nenapadny utok pred koncom.
Tak dufam, ze to skonci tak ze to Peto alebo Nibali utrhne a potom sa budu Lidlaci na seba pozerat , ze kto to z nich bude stahovat a ostany ich v tom nechaju vymachat. No vlhky sen.
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 20. Mar 2019 21:05:36

@nat
vlhky veru:) lebo ich najvacsia zbran je ze su ochotni vzdat sa vlastnych ambicii. jediny kvazi sebecky bol Terpstra a ten uz tam nie je. este Viviani je taky ze urcite pre nikoho nic nebude stahovat (bars aj by citil ze nema dobry den) a ak by bol hromadny spurt a plietol by sa mu tam Alaf tak by bol dost nasraty. ale ostatni nemaju problem obetovat sa pre uspech ostatných z timu. Lefevere im to podla mna vtlka do hlav nonstop.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 21. Mar 2019 16:31:35

sa mi zda ze Kwiatkowski tiez rozohoral nejaku hru. vyslovene sa vyjadril ze kvôli ardenam tento rok vynechava MSR a nefiguroval ani v ziadnych predbeznych nomináciách. a zrazu je oficialne potvrdeny. tak bud citi po P-N velku formu, co ale vzhladom na nevyzpytatelnost MSR nemusi nic znamenat alebo takto mlzit bolo v plane od zaciatku:) alebo ho presvedcila dobra forma Alaphilippa a teda to mu dava nadej zopakovat rocnik 2017 v nejakom spolocnom utoku.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod melody » Štv 21. Mar 2019 20:34:53

Na Poggio sa bude tazko utocit, kedze sa predpoveda headwind. Myslim, ze uvidime sprint a to bude asi loteria aj ked si myslim, ze Viviani je hlavny favorit. Ale uvidime, pocasie je zradne stat sa moze cokolvek. Tak si podme uzit 7 hodin nudy :D .
melody
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 21. Mar 2019 20:30:56

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Štv 21. Mar 2019 21:36:09

Tak predpovedat vieto dva dni dopredu je zlozite. A pritom tam stacize 20 sekund nebude fukat a uz sa moze dobre utocit.
hujhe
 
Príspevky: 459
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: Usa

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Pia 22. Mar 2019 10:43:43

simko píše:sa mi zda ze Kwiatkowski tiez rozohoral nejaku hru. vyslovene sa vyjadril ze kvôli ardenam tento rok vynechava MSR a nefiguroval ani v ziadnych predbeznych nomináciách. a zrazu je oficialne potvrdeny.

žiadne hry len MOScon má nejaké problémy
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 100 hostia