Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Pia 22. Mar 2019 14:06:41

Neviem sice po taliansky ale mam pocit ze Peter stale o dost lepsie vie po taliansky ako po anglicky :)

Edit: Sagan mi v tom obleku pripomina Earla Hickeyho :lol:

https://tvseriesfinale.com/wp-content/uploads/2016/02/my-name-is-earl-20090526144523_625x352-590x332.jpg
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Pia 22. Mar 2019 16:28:30

Budem úprimný , keď poviem , že vôbec nie som nadšený , že Bennet je spolulíder na San Reme. Mne Bennet nie je dva krát sympaticky a vôbec ho nepovažujem za tímového hráča . Stavím sa , že aj keby nemal nohy na špurt a Peter áno , tak mu nepomôže a bude špurtovať o svoj výsledok .
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Pia 22. Mar 2019 16:48:44

Focus-Shimano píše:Budem úprimný , keď poviem , že vôbec nie som nadšený , že Bennet je spolulíder na San Reme. Mne Bennet nie je dva krát sympaticky a vôbec ho nepovažujem za tímového hráča . Stavím sa , že aj keby nemal nohy na špurt a Peter áno , tak mu nepomôže a bude špurtovať o svoj výsledok .

Možno sa pridám troska na tvoju stranu. Ja som rada keď vyhrávajú aj mladší jazdci z Bory, ale keď si mam vybrať medzi Ackermanom a Bennetom. Tak Ackerman je mi sympatickejsi pretekár, jak Bennet. Ale momentálne má formu Bennet. Ukázal to na Paris Nice, aj keď Milano Sanremo je pretek, kde môže vyhrať spurter, klasikar aj vrchar. A je to dosť dlhý pretek. Peter je po chorobe, ale aj tak mu verím, teda treba troska veriť, a nie ho odpisovať, ako podaktorí, že už má po kariére a tak.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pia 22. Mar 2019 17:44:26

suhlasim s Focusom. aj som to uz viackrát povedal. naposledy tie jeho vyjadrenia ze keby je nemec tak tento rok ide na Tour. aj v podstate od prichodu Petra vzdy v tych jeho vyjadreniach bola akasi potlacena nasratost ze vlastne je odsunuty na vedlajsiu kolaj. cim su preteky dlhsie a cim su posledne kilometre hektickejsie tak sa tie rozdiely medzi cistymi spurtermi a Petrom stieraju a teda si myslim ze pri 10 hromadných dojazdoch na Via Roma by Peter porazil Bennetta asi tak 7-8 krat.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 23. Mar 2019 0:17:46

Here you just start, you are going 100km, then you have the Turchino, where you have to be in the front, then after you come down to the coast, then you have another 100km to think just about riding, eating and drinking. The race starts in the last 50km. After 250km you start to be concentrated really in the race, what to do, how you feel – stuff like that

Perfektne zhodnotenie od Sagana :lol: Hlavne ked je pekne. Samozrejme to neplati ked je pocasie ako v roku 2013. Preto MSR staci pozerat naozaj tu poslednu hodinu naopak Roubaix a Ronde je niekedy malo aj posledne tri. :)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 23. Mar 2019 7:59:07

Neskutočne ma uchvacuje Saganov nadhľad. Z ničoho si nerobí ťazkú hlavu. Alebo je to len póza pre médiá? Stále mi do toho nesedí jeho reakcia po M-SR 2017. Bez toho povestného videa by som tomuto všetkému veril.
Teším sa na dnešok. brutálne široký okruh favoritov, totálna nočná mora pre tipérov, strašne veľa scenárov. Dúfam, že to Peter dá a dúfam, že po sóle. Veď aj jeho najslávnejšie víťazstvá vznikli po únikoch(Richmond, Ronde, P-R dajme tomu tiež.). Veľmi sa teším na to napätie pred Cipressou. Či tam niekto silný ujde, či sa tam zlomí pretek, potom to vydýchnutie na pár minút a potom príde to dlho očakávané Poggio. Príjemné sledovanie, priatelia.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 23. Mar 2019 10:28:20

Gaučový profesionál píše: Alebo je to len póza pre médiá? Stále mi do toho nesedí jeho reakcia po M-SR 2017. Bez toho povestného videa by som tomuto všetkému veril.

je rozdiel reakcia s adrenalinom po dojazde a reakcia 2-3 hodiny po pretekoch. odporúčam nájsť video po PN 2010. Na nom je vidiet aký je PS "salámista"
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod brco » Sob 23. Mar 2019 13:09:27

Taketo tupotiny ma vzdy na fore sialene nicili. Vies o vrcholovom sporte trt aj s dvoma orechmi, avsak presne ovladas, ale reakcie su po vykone a kolko musi trvat, aby boli prave take.
brco
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:37

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 23. Mar 2019 13:30:58

brco píše:Taketo tupotiny ma vzdy na fore sialene nicili. Vies o vrcholovom sporte trt aj s dvoma orechmi, avsak presne ovladas, ale reakcie su po vykone a kolko musi trvat, aby boli prave take.


Zatiaľ dva príspevky, obidva agresívne, nechceš sa vrátiť do diskusií pod článkami? Tu se k sebe správame predsa len trochu slušnejšie.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Sob 23. Mar 2019 13:36:54

brco píše:Taketo tupotiny ma vzdy na fore sialene nicili. Vies o vrcholovom sporte trt aj s dvoma orechmi, avsak presne ovladas, ale reakcie su po vykone a kolko musi trvat, aby boli prave take.


A mňa zasa tie tupotinské reakcie na tupotiny. Tou tvojou reakciou si sa sám dal do roviny tupotín. Že to nie je tak či tak vie napísať každý, kto vie písať. Ale ako to je, vie napísať už len ten čo s tým na skúsenosť. Na jednej strane iného ocajchuješ znakom nešportovca a na druhej seba staviaš do pozície presne opačnej. A to všetko bez čo i len jediného argumentu, dôkazu, skúsenosti. Tak nás zoznám s tvojimi skúsenosťami, nech vieme ako to vlastne v profi športe funguje. Lebo z mojej skúsenosti (nevravím že svetovej, ale skôr tej regionálnej) boli moje reakcie krátko po zápase (hlavne po vypätom) väčšinou iné ako s chladnou hlavou na druhý deň.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 23. Mar 2019 18:29:41

Dnes bude Sagan asi zase nasrdeny. Najskor si vravim ze z tejto skupiny niekto ujde. Potom ked 800 mrtrov do pasky bolo vsetko po hromade a este aj spomalili som bol presvedceny ze vyhra. Ale ked isiel Mohoric Sagan uplne stratil momentum a uz bolo neskoro. Naviac bol aj zavrety. Toto bola Sagiho chyba. To MSR je zakliate. Som sklamany :(
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Sob 23. Mar 2019 18:42:28

Tak sa to pekne vyvíjalo, až som skoro uveril, že Lefevere má pravdu a Peťo tú chorobu trochu prifilmoval :)
Podal lepší výkon ako som čakal. To Poggio sa nešlo nejako rýchlo, ale ten záver stúpania bol tvrdý. Útočníci po posledných dvoch edíciách uverili, že môžu uspieť a zobrali to od podlahy, samozrejme QS v prvom rade. To že v tom závere neuspeli papierovo rýchlejší jazdci bolo dané únavou. Vyhral ten čo mal najviac síl a najlepšiu formu.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 23. Mar 2019 19:01:29

Mapei je späť :) Uvidíme, či Alaphilippe udrži takúto formu až po LBL.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 23. Mar 2019 19:27:46

mozno to mohol peto skusit vtedy ked sa spomalilo a mozno by to udrzal...nasledne ho zavreli a aj ked bol potom jednoznacne najrychlejsi tak uz to nestihol...ak by bola paska 20-30m dalej tak som presvedceny zeby vyhral...skoda ale zaroven poviem ze nevadi...a co k vitazovy?...juliena uznavam a obdivujem zaroven ale nemozem povedat zeby ma tesilo toto jeho vitazstvo...v kazdom pripade wolfpack ide jak pilka
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 23. Mar 2019 19:29:40

súhlas Peťo to podľa ma nezvládol takticky, ale tak štvrté miesto je dobré lepšie ako šieste.

Verejne sa chcem ospravedlniť Alaphillipovi za to že som mu neveril.. ale dnes to dal takticky, tímovo na pána. DQS rozpárali pelotón, obetovali Vivianiho a Julian od vrcholu Poggia nepotiahol ani o milimeter navyše. Stále vzadu v skupinke zašitý a vyštartoval kedy mal, nástupy mu postrážil Sagan

ale Kuzmina má konečne 0 - srat na Primaveru!!!


GO BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 23. Mar 2019 19:47:56

Viacerí píšete že urobil chybu a nezvládol to takticky, ale po prečítaní vyjadrenia Petra, aj sport directora, mám skor taký pocit, že Petrovi na konci aj troška došlo. Ale vidno že sa už aj zlepšuje. https://www.bora-hansgrohe.com/en/news/ ... o/96840896
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Focus-Shimano » Sob 23. Mar 2019 20:39:04

Už mi je na zvracanie z toho quick-stepu.....
Obrázok užívateľa
Focus-Shimano
 
Príspevky: 764
Registrovaný: Pon 23. Feb 2015 18:35:06

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Sob 23. Mar 2019 20:44:57

elviska píše:Viacerí píšete že urobil chybu a nezvládol to takticky, ale po prečítaní vyjadrenia Petra, aj sport directora, mám skor taký pocit, že Petrovi na konci aj troška došlo. Ale vidno že sa už aj zlepšuje. https://www.bora-hansgrohe.com/en/news/ ... o/96840896


priznám sa že najprv to vyzeralo že mu "došlo" ale zo záznamu zhora je jasne vidieť jeho záver. Pozeral na opačnú stranu keď vyštartoval Mohorič a začal sprintovať neskoro a zavretý. Smola.. V tejto skupine bol najrýchlejší.

Čo je však zaujímavé je zloženie prvej desiny.. Ardenári a cykloclosár.. a Sagan
BORA v 30tke štyroch jazdcov...

Škoda toho záveru 500m pred cieľom som veril... Alaphillip je tento rok TOP bude ťažké s ním pretekať dúfam že sa nechystá na Ronde a P-R
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Cyclingman » Sob 23. Mar 2019 21:15:52

Focus-Shimano píše:Už mi je na zvracanie z toho quick-stepu.....

Mne z Demára na M-Sr 2016
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 23. Mar 2019 21:48:52

Ale inak mozme byt spokojni ako fandovia s Petovou formou. Solidny vykon. Zaujimave ze uz treti rok po sebe klasicki sprinteri o vitazstvo nebojovali.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 68 hostia