Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod vladiminator » Sob 23. Mar 2019 21:56:11

Veru velka skoda ze to dnes nevyslo...
Mozme vsak dufat, ze ked ardenar vyfukol Saganovi MSR, tak Sagi vyfukne ardenarom LBL :lol: :D :D
No a samozrejme k tomu aspon jeden titul na Flamsku albo PR...
vladiminator
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Sob 24. Mar 2018 13:03:32


Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 23. Mar 2019 23:07:58

Takze Mohoric rozbiehal sprint Colbrellimu. Akurat ze v skupine bol Nibali :lol:
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 24. Mar 2019 0:21:31

ach jaj. no co povedat. emocie opadli. niektori jazdi na niektorych pretekoch pisu velky pribeh. a ak ich raz vyhraju tak je to omnoho silnejsie ako ked to niekto vyhra pri svojom prvom,druhom alebo tretom pokuse. napriklad taky Valverde a jeho pokusy na MS az mu bolo sudene ich vyhrat v 38 rokoch. myslim si ze uz je nepochybne jasne (a v podstate bolo uz pred tohtorocnou ediciou) ze rovnaky pribeh je Peter a MSR. nechcem sklznut do nejakych uvah ze mu nie je sudene vyhrat MSR, lebo tomu neverim.

od utoku na Poggiu az po zaciatok sprintu vsetko islo podla mna perfektne. hovorim si toto je idealne zlozenie, Peter ma obrovsku sancu ba priam som ho videl ako vitaza. chyba:(
v podstate Peto dolepil Alapahilippov utok s uplnou lahkostou (staci si pozriet vyraz tvare Kwiata ci Alaphilippa a potom Petov). potom bol pocas celeho zjazdu na celnych poziciach. trosku by som vytkol jeho stahovanie Trentina, ktore mohol prenechat takticky ostatnym, Trentin nato nemal aby to dotiahol bars aj by spolupraca druhej skupiny nebola idealna. pre mna je najvacsou pricinou Petovej prehry fakt, ze ten sprint zacali z nizkej rychlosti. akoby mu to v poslednom case az tak nesedelo. potom uz ked roztocil nohy tak bol najrychlejsi ale uz bolo neskoro. paska by musela byt o 30 metrov dalej. velka skoda ze tam ziadny tim nemal dvoch zastupcov, kedy by jeden robil leadout pre svojho lidra a teda islo by sa z vysokej rychlosti. ano bola tam od Peta chybicka ked sa obzeral na zlu stranu ale podla mna aj vzhladom nato, ze jeho "peak" ma prist o 2-3 tzydne tak ten spurt nemal take parametre na ake sme zvyknuti samozrejme aj kvoli vypadku v treningu v Sierra Nevade. kdezto Alaf je na vrchole a naozaj netusim ako chce byt v top forme na LBL.

pozitivum je ze Peto je na spravnej ceste smerom k RvV a P-R a ze sa nemusime bat o jeho formu, ktora je opat vyborna. negativum je ze zase raz mame po MSR trpku chut v ustach a chvilu to potrva kym sa jej zbavime:) ale ja by som povedal ze ak sa Petovi podari do konca kariery este aspon raz stat majstrom sveta tak potom srat na cele MSR bars by ho aj nikdy nevyhral:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 24. Mar 2019 0:36:01

ozaj cital uz niekto vyjadrenia od Van Avermaeta? lebo toto bolo presne zlozenie v ktorom nemal chybat.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 24. Mar 2019 7:21:34

simko píše:ozaj cital uz niekto vyjadrenia od Van Avermaeta? lebo toto bolo presne zlozenie v ktorom nemal chybat.

Ten bol taký sklamaný, že prvý krát v kariére nedal rozhovor médiám po preteku. Nechápem, čo sa čertí. On MSR nevie jazdiť, má tam z 12 účastí len 2x top10. Žalostné výsledky. Jeho 2017 sezóna je v nedohľadne.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 24. Mar 2019 8:21:02

simko píše: kdezto Alaf je na vrchole a naozaj netusim ako chce byt v top forme na LBL.


Napríklad ako Gilbert 2011. Vyhral Strade Bianche ako Ala, potom bol 3. na Sanreme a v tom istom roku vyhral všetky Ardenské klasiky. Čiastočný výpadok formy mal počas Flámskych klasík a tie Ala ani nejde. Ale boli aj iní, ktorí udržali špičkovú formu dlho. Napríklad taký Valverde. Ten to ukázal vo svojej kariére niekoľkokrát....
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 24. Mar 2019 9:01:29

4.miesto je dobré, všetci chceme víťazstvá ale nie vždy to vyjde. Hlavne že sme boli opäť vo finále. Raz to vyjde.
Možno keby vyhral Primaveru tak ho už nebude baviť bicyklovať. :mrgreen:

Teším sa na piatok, tento rok je rokom Alaphillipa som zvedavý či si to nerozmyslí na niektoré belgické kocky. Teším sa na Mohoriča, VaAerta a DQS a na taktiku a na útoky a na všetko čo k tomu patrí.
Peťo už má dosť "palmárov" tak nech si len užíva, nestresuje mne stačí že je stále vo finále aj keď to niekedy nevyjde
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 24. Mar 2019 9:36:28

tak ja este trisku pomudrujem...vcera som videl naozaj len flame rouge ale dnes som si to pozrel od cipressy..je obrovska skoda toho nastupi trentina lebo ak by sa tam dostal oss tak to mohlo byt zaujimave...jasne vela sil by nemal ale ten scenar by bol urcite trosicku iny...ano peto sa nechal v zavere trosiclu zavriet a ja osobne som presvedceny ze to mozno mohol skusit 500m pred cielom ale ak by sa dal vratit cas a peto by si mohol vybrat jednu vec co by mal spravit inac tak ja by som mu urcite odporucil trosicku pribrzdit z poggia a pockat daniela...inac ok...ja som optimisticky naladeny a verim v monument tento rok...ktory?...za mna urcite ronde lebo to je moja srdcovka
majo
 
Príspevky: 2216
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Ned 24. Mar 2019 10:13:10

Mino píše:4.miesto je dobré, všetci chceme víťazstvá ale nie vždy to vyjde. Hlavne že sme boli opäť vo finále. Raz to vyjde.
Peťo už má dosť "palmárov" tak nech si len užíva

AK odrátame jeho dúhové dresy tak má 2 poriadne palmares, čo je celkom bieda. 2 palmares majú aj taký Kristoff či Degenkolb alebo Terpstra. Vďaka jeho 3 WC víťazstvám je navždy legendou ale bez nich by bol len nadpriemer. Určite potrebuje vyhráť ešte zopár, hlavne to prekliate M-SR :)
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 24. Mar 2019 10:20:00

Majo
Nie som si istý či by mu Oss pomohol. Ak sa útočí na Poggiu, tak to tempo tam je na infarkt. A toto bolo najrýchlejšie Poggio na posledných 25 rokov. A to sa ešte prvá polovica ani nešla nejako rýchlo. Pri takomto hektickom tempe sú anaeróbne rezervy vypotrebované a nikto nemá skoro nič v nádrži. Ak sa pozrieme na ten TOP 10, tak to je klasikárska smotánka. Sú to ľudia, ktorí "ešte môžu" keď ostatní už nie. Jazdci ktorí sa v zjazde a rovine dotiahli do prvej skupiny hovorili, že ich to stálo strašne veľa síl a potom už nemohli nič urobiť. A Peťo by čakaním riskoval že mu ujde vlak.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 24. Mar 2019 10:46:39

Gaučový profesionál píše:
Mino píše:4.miesto je dobré, všetci chceme víťazstvá ale nie vždy to vyjde. Hlavne že sme boli opäť vo finále. Raz to vyjde.
Peťo už má dosť "palmárov" tak nech si len užíva

AK odrátame jeho dúhové dresy tak má 2 poriadne palmares, čo je celkom bieda. 2 palmares majú aj taký Kristoff či Degenkolb alebo Terpstra. Vďaka jeho 3 WC víťazstvám je navždy legendou ale bez nich by bol len nadpriemer. Určite potrebuje vyhráť ešte zopár, hlavne to prekliate M-SR :)

Až také biedne to nie je, vážme si najma tie 3 tituly, lebo mám taký pocit, že podaktorí už na to zabúdajú. Určite ešte párkrát vyhrá monument, chýba mu M-SR, ale nevadilo by mi keby vyhral po druhýkrát P-R alebo Tour of Flanders. Alebo možno L-B-L :)
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod West » Ned 24. Mar 2019 11:14:42

V cyklistike sa (fanúšikmi, sponzormi) rátajú hlavne veľké víťazstvá. Ich ocenenie je častokrát individuálne, ale odhadol by som to v priemere nasledovne : Najcennejší je žltý dres z TDF. Potom v druhej vlne Giro, Vuelta, majstrovstvá sveta a OH. A potom následne monumenty. Ostatné víťazstvá síce tiež majú svoju cenu, ale už zďaleka nie takú. Čiže Peťo má 5. veľkých víťazstiev čo na 29 rokov je výborné. Boonen mal 8 a to bol najlepší jazdec na dlažobných kockách všetkých čias. Zo súčasných jazdcov má Froome 6 (a o jednu možno ešte príde) Nibali má 7, Valverde 6 a Gilbert 5. A to sú jazdci prakticky na konci svojej kariéry.
West
 
Príspevky: 334
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod dexterko » Ned 24. Mar 2019 11:34:58

To že ich mal všetkých na lopate a o víťazstvo mohol len prísť (čo sa aj stalo) ešte pochopím, proste chyby sa stávajú ( i keď som myslel, že Sagan je už vyspelejší, ale zrejme mu tá vychcanosť, o ktorej som dávnejšie písal, stále chýba), ale že sa v tejto skupinke sústredil zrovna na Valverdeho mi nejako hlava nebere.
Obrázok užívateľa
dexterko
 
Príspevky: 689
Registrovaný: Str 18. Feb 2015 18:42:24

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Ned 24. Mar 2019 12:31:31

Gaučový profesionál píše:
Mino píše:4.miesto je dobré, všetci chceme víťazstvá ale nie vždy to vyjde. Hlavne že sme boli opäť vo finále. Raz to vyjde.
Peťo už má dosť "palmárov" tak nech si len užíva

AK odrátame jeho dúhové dresy tak má 2 poriadne palmares, čo je celkom bieda.

celkom bieda z akého pohľadu? a hneď odrátavaš to naj čo dosiahol. Nie 3x titul ale tri krát po sebe. V dnešnej dobe a konkurencii.
najlepšie zarábajúci cyklista súčastnosti - dvajnásobne čo sa týka reklamnej sily - popularity. Na čo potrebuje ďalšie?

Nevidím dôvod porovnávať Petra s Krisotffom, Degenkolbom Terpstrom len preto že oni majú 2 monumenty ako Peter .

Hlavne na rozdiel od týchto pánov - Sagan je cyklista ktorého fanúšik má obrovskú výhodu v tom, že do väčšiny ( drvivej ) pretekov do ktorého nastúpi je v hre až do konca. Čo sa nedá povedať o tých pánoch vyššie.
Nebudme nenažraný v cyklistike je veľa chlapov ktorí chcú vyhrávať a jedno
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 24. Mar 2019 17:25:27

dexterko píše:To že ich mal všetkých na lopate a o víťazstvo mohol len prísť (čo sa aj stalo) ešte pochopím, proste chyby sa stávajú ( i keď som myslel, že Sagan je už vyspelejší, ale zrejme mu tá vychcanosť, o ktorej som dávnejšie písal, stále chýba), ale že sa v tejto skupinke sústredil zrovna na Valverdeho mi nejako hlava nebere.

tak tak musim suhlasit. sice mozno cakal ze Valverde pojde na dlhy spurt a ze sa za nim pekne vyvezie. keby to vyslo tak teraz tu nic neriesime. ale ano prvoplanovo mal byt prilepeny na Alaphilippovom zadnom kolese. lebo to bol prave top favorit s najvacsou formou. je to skoda lebo Peto taketo chyby, ze si zvoli nespravne koleso nezvykne robit prilis casto. na druhej strane treba povedat ze na MSR ich robi az velmi casto akoby ten chaoticky spurt na Via Roma nevedel rozlustit.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Roman » Ned 24. Mar 2019 21:47:55

Ano je to pravda, spravil chybu prehral si to sam...ale uz je dalsi den, neriesme to uz...treba si z toho zobrat, ze s formou to vyzera dost dobre a tesme sa na dalsie klasiky co nam ukaze...myslim, ze budeme spokojni
Roman
 
Príspevky: 163
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35


Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 26. Mar 2019 11:14:56

Roman píše:Ano je to pravda, spravil chybu prehral si to sam...ale uz je dalsi den, neriesme to uz...treba si z toho zobrat, ze s formou to vyzera dost dobre a tesme sa na dalsie klasiky co nam ukaze...myslim, ze budeme spokojni

ano, hlavne Peto nech to pusti z hlavy. to je dolezite do dalsich pretekov. lebo mam pocit ze nestastne MSR 2017 sa potom nieslo aj dalej, myslim skor tak nepriamo ze kazde dalsie preteky boli niecim ovplyvnene. na E3 zla pozicna jazda a potom aj zamotanie v pade, na G-W to bola situacia s Terpstrom, na Ronde pad, na Roubaix defekty. za tie defekty Peto nemohol, ved neboli tusim ani na kockách ale celkovo to tak zaklincovalo celu tu jar.

ja by som sa este ale vratil poslednym príspevkom nez sa presunieme na par pretekov do inej temy. urcite Peto nebol v takej faze formy ze by dal nejaky silny spurt typu G-W 2018. alebo ak by mal formu ako na MSR 2017 tak pri tohtorocnom vyvoji pretekov by podla mna zvitazil pohodle bez ohladu na akej vlne sa nesie Alaphilippe. na druhej strane Peto, ktory vie vyborne citat preteky a ktory sa vie vyborne orientovat v zaverecnych chaotických sprintoch, tak na Via Roma akoby to neplatilo. akoby MSR vnimal tak uzkostlivo a tak nechcel urobit chybu, az sa jej dopusti. ak by toto nebol monument tak som si isty ze Peto s chladnou hlavou by tu uz vyhral tak 2-3 razy. ale prave to velke chcenie mu podla mna brani zaver MSR jazdit s chladnou hlavou. tato edicia mrzi hlavne preto ze vieme, ze Peto mohol vyhrat napriek tomu ze nebol v top forme.

inak posledne tri roky podla mna jasne ukazali ze da sa atakovat na Poggiu a da sa to dotiahnut. ak by rovnaki borci ako tento rok (alebo ich podstatna cast Sagan, Alaphilippe a Kwiatkowski) mali zaujem sa kazdorocne utrhnut a pobit o vitazstvo tak podla mna sprint okresaneho balika sa moze stat tak zriedkavy, ako bol donedavna zriedkavy uspesny utok. samozrejme hlavny predpoklad je aby nebol silny protivietor na Poggiu.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eromedo » Uto 26. Mar 2019 22:00:56

Čaute, ja som tu nový, normálne nereagujem, radšej čítam, ale nedá mi to.
Podľa mňa si to Peter prehral sám ( nie prvý krát). Kilometer do cieľa som si bol takmer istý, že to dá (kedy, keď nie teraz),
ale keď som videl, ako sa "prepracoval" na čelo, kde nemal čo robiť, začal som pochybovať. A furt som mu fandil, hoci už nemal šancu. Čo neviem pochopiť, je,
prečo sa profík ako Peter Sagan, takto ocitne na čele 600 metrov pred cieľom. Vyplynulo to z únavy? Pretože v šprinte nevyzeral márne, teda berúc v úvahu
ten tréningový výpadok.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 58 hostia