Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 26. Mar 2019 23:23:25

Nechcel som nič písať, ale napíšem, pretože má pocit, že niektorí si celkom neuvedomujete fakty. Prvý. Peter mal tréningový výpadok na sústredení, virózu spojenú s žaludočnými problémami a neplánovane schudol 4 kilá. To sú proste oficiálne uverejnené fakty a ja im nemám prečo neveriť. Všetky tie úvahy ktoré tu odzneli o tom, že schudol plánovane, že na Tirrene hral divadlo apod. sú podľa mňa postavené na vode, pretože u Sagana je to skôr naopak, on skôr zatají, že nejaké problémy má a nie aby hral nejaké divadielko. Nechápem, prečo by pred Ronde a Roubaix chcel úmyselne zhodiť kilá, to nemá logiku a keď ide o L-B-L ešte nie je ani isté, či vôbec tie preteky pôjde a ak ich pôjde, tak je podľa mňa nezmyselné aby celú prípravu smeroval na ne. Takže choroba je prvý faktor, že Sagan nemal dostatočnú formu na víťazstvo na Primavere. Tie jeho problémy sa zákonite museli prejaviť v závere takých dlhých pretekov po jednom z najrýchlejších výšlapov na Poggio, DQS vedeli veľmi dobre prečo išli podlahu od začiatku stúpania. Druhá príčina prečo Peter v svojej top forme nie je je fakt, že top formu má mať Peter až v apríli, v období od 7-28, už to je celkom dlhý interval. Alaphilippe je vo výbornej forme, je to nesmierne talentovaný cyklista a v sobotu bol jednoducho lepší, všetky tie teórie prečo išiel Sagan dopredu, prečo sa obzeral, čo robil , čo nerobil, ktoré tu píšeme keď vidíme preteky v TV sediac v kresle, to je všetko pekné, ale cyklista taký prehľad nemá, cyklista vie ako sa cíti a najmä má proti sebe súperov ktorí tiež chcú vyhrať a sú to tí najlepší na svete, stačí si prečítať mená ktoré sú okolo Petra vo výsledkovej listine. Prekvapil ho nástup zo strany kde to nečakal a keďže sa išlo z malej rýchlosti tak mu vlak ušiel a nemal dostatočnú formu na to, aby to zvrátil. X-krát vyhral šprinty práve svojou šikovnosťou, teraz prehral. Nikto si nemôže byť istý že to dá, nikto na svete.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 27. Mar 2019 0:07:40

@ifcopifco
ja to beriem, ak by vyrazili po pravej strane a Peto by vyhral tak by bol za genia, nuz len vypalilo to opacne. takto spatne sa to samozrejme javi ako chyba ale dopredu to nikto nemohol tusit. byt na cele v posledných metroch nie je vzdy na skodu. aj ked podla mna toto Petovi velmi nesedi ale nemozme mu nic vycitat. on sam velmi chcel. niekedy ked clovek chce az prilis, tak prave vtedy ako naschvál sa dopusti nejakej chyby.

co ale ja velmi neberiem je ten proklamovany ubytok hmotnosti. verim tomu ze Peto bol chory a mal treningovy vypadok. a podla mna je velmi vhodne takuto nevyhodu trosku zvelicit a tym znizit tlak na ocakavane vysledky. nevieme Petovu vahu ani po skonceni pretekov v Argentine. nevieme jeho vahu na konci sustredenia v Sierra Nevade. vie to par ludi z jeho okolia. ak chudol kvoli LBL tak sa podla mna nejednalo o 4kg. ok ty si si vybral ze veris tomu vyhlaseniu do bodky, ja napriklad si myslim ze tie cisla mozu byt orientacne a takisto nemusi za celych 4 kg byt zodpovedna viroza. ak sa vobec v globale jedna o 4 kilogramy. ani neverim tomu ze ked das dolu napriklad 2 kg tak ohrozis RvV a P-R. minuly rok Patxi povedal ze raz mozno pojdu na LBL ale zatial urcite nie lebo je Peto tazky. zmenil sa zaver pretekov a predbezne teda potvrdili ucast. myslis ze to urobili bez toho aby nieco v priprave tomuto cielu obetovali? ved RaF je iba 13km pred cielom. to je sice pekne ze sa zmenil zaver ale do toho zaveru sa treba aj dostat. ak tam Peto nema ist iba na vylet (a Peto urcite nie je z tych, Innsbruck nepocitam) tak museli nieco v priprave tomuto podriadit, aj ked sa o jeho ucasti rozhodne az po P-R.

a myslim si ze Peter mal na konci MSR este celkom slusne nohy, lebo kedze sa v cieli na seba dost hneval tak to znamena ze on sam vie, ze mal na viac. ak by zvesil nohy pred cielom tak to by bolo ine. ale je to uz jedno samozrejme, dolezite je aby to hodil za hlavu, lebo podla mna v roku 2017 sa to nepriamo podpisalo aj pod vykony na dalsich pretekoch. aj ked tam ta situacia ohladom tesnej prehry na MSR bola o inom, a potom do toho dalsie medialne prestrelky...
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka) Úbztok na váhe

Poslaťod Miki » Str 27. Mar 2019 7:53:23

Ja som tiež veľa rozmýšlal o tom úbytku na váhe a skôr sa prikláňam k názoru,že tam bolo cielené zhadzovanie váhy.Možno tam bola aj viroza.Ale ako môže jedna viroza spôsobiť úbytok 4 kg u tvrdo trénovaného športovca ,ktorý má na sebe predovšetkým svalovú hmotu a nie tuk.Pri viroze sa stráca hlavne voda a voda sa pravidelne doplňuje aj u chorého.S tých fotografíí,ktoré som ma možnosť vidieť tak Sagan stratil svalovú hmotu najmä na nohách.Sagan tuku na sebe veľa nemá takže ak chcel zhadzovať je to na úkor svalstva a ako prvé to pocítia nohy.Osobne si myslím,že mu to skôr môže pomôcť na okolo Flámska a LBL.Horšie na tom môže byť na P-R.Ešte sa vrátim k tej váhe.Vždy po zime priberiem asi 4-5 kg a trvá mi to 2-3 mesiace kým to zhodím a to okrem športovania si musím upraviť hlavne stravovanie.Nepamätám si ,že by sa mi to podarilo,len tak zhodiť nejakou virózou.Tým nechcem Sagana obviniť z klamstva.Virozu môhol mať a tá ho môhla oslabiť.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Cyclingman » Str 27. Mar 2019 8:26:05

Tak aj ja skočím do tohto polemizovania. Keď má niekto črevné problémy a trápia ho hnačky a a zvracanie( neviem ako to bolo u Petra) tak prirodzene stráca vodu a tým pádom aj váha . Miki píše ,že aj pri viróze dopĺňaš tekutini ale kto už mal fajnovú silnú virózu tak vie , že čo vypiješ hneď vyzvraciaš alebo vy***eš možno 1kg schudol plánovane ale to vie len on a je ho tím ale keď má človek virózu tak ani veľmi neje a automaticky sa telo oslabí a vpohode môžeš schudnúť aj 4kg .
Cyclingman
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Str 16. Aug 2017 12:36:33

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Str 27. Mar 2019 8:38:23

nikde som nečítal že by sa Peter prípadne BORA sťažovali že nemal formu na Primaveru. Vo všetkých vyjadreniach k pretekom sám Sagan tvrdí že spravil chyby... takže to považujme za uzavreté. Nie je neporaziteľný a v konečnom dôsledku všetci okrem Alaphillipa spravili nejakú chybu. Kwiatek tiež nebol nadšený z 3.miesta.. len my vidíme iba Petra. Prichádzajú "kocky" a ( verím ) parádne preteky. Po minuloročnom Roubaix som osobne odľahčený takže si idem užiť štvore preteky bez stresu :mrgreen: a verím že bude pokračovať cyklistika na ktorú sa dá pozerať. ako bonbónik je môj favorit v závere pretekov

Dnes si dáme oddychovku Panne a v piatok si užívame...
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 27. Mar 2019 11:05:45

Ej, ale ste sa jak rozpísali. :) Pridám sa aj ja, a skôr súhlasím s Ifčom a cyclingmanom.
@mino
No to, že nemá formu, až tak nepísali, ale hned v Petrovom vyjadrení je spomenuté toto: Dnes som sa cítil celkom dobre, síce nie ako v mojej zvyčajnej forme, ale lepšie ako v predchádzajúcich týždňoch.
A aj športový riaditeľ Poitschke spomenul, Petrovu chorobu, že sa v závere to prejavilo, povedal to aj pre RTVS aj na stránke Bory to je. Viacerí spomínate , že urobil chybu, dobre urobil, ale nikde vo vyjadrení nevidím slovo chyba. Že som urobil chybu a tak..... Peter tuším spomenul že sa zaradil za Valverdeho a sledoval jeho. Tak to bola možno chyba, ale chybu v diskusii, spomíname my fanúšikovia najma.

Pri silnej črevnej viróze, človek môže schudnut, moja kamoška mala niečo podobné a tiež schudla, tak 4- 5kg, plus ešte k tomu bola na infekčnom, ale na konci jej povedali, že mala silnú črevnú virózu. To že Peter schudol, vidno troška aj v telke. A neverím až tak tomu, že to bolo cielené zhadzovanie kilogramov na LBL. Aj keď nad tým troška premýšľam, ale skôr som za chorobu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 27. Mar 2019 11:34:18

@elviska
ale my, teda ja urcite nehovorim ze Peto vôbec nebol chory. to si myslim ze sa zhodneme ze urcite na konci sustredenia bola choroba ktora sposobila treningovy vypadok. ale ak by mal Peter taku silnu crevnu virozu, ze by pocas celych 5-6 dni (a ak som to spravne pochopil tak este v ten pondelok tesne pred T-A sa necitil dobre) neudrzal v tele ani len tie tekutiny, tak neverim tomu ze by bojoval o vitazstvo v tych etapách na T-A v ktorých bojoval. hlavna polemika je v tom ci Peto schudol len kvôli viroze 4 kilogramy alebo su tie cisla pritiahnute trochu za vlasy. alebo tam bolo aj nejake zameranie smerom k LBL. ja sa priklanam k tomu ze tam bolo zo vsetkeho nieco. a nie som si isty, ze ak by schudol presne 4 kilogramy ci uz kvôli chorobe alebo zamerne, ze by tieto cisla takto presne vytrubovali do medii. ja verim tomu ze je to take mlzenie aj na odputanie pozornosti, ci tlaku na ocakavane vysledky. to podla mna nie je na skodu.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 27. Mar 2019 11:56:38

@simko
Nechap to v zlom a negatívne . Ale po preteku v nedeľu a asi aj teraz, viacerí spomenú chybu a Petrovu taktiku. V nedeľu som nečítala ani jedno slovko o chorobe od diskutérov. Len chyba, chyba, tak mu treba, stáva sa mu často atď.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)-Váha

Poslaťod Miki » Str 27. Mar 2019 11:59:59

@elviska.Skús si položiť otázku:Je tá tvoja kamarátka vrcholový športovec,alebo obyčajná žena s 10,20 kg nadváhy?Alebo,ešte lepšie môže Froom po viroze stratit 4 kg váhy,ked nemá skoro žiadny tuk a jeho telo je tvorené len s kostí šliach a svaloviny s minimom tuku.Podobne je na tom aj Sagan len má o niečo viac svaloviny.Nie je problém človeku s nadváhou tvorenou s veľkej časti vodou,tukom po chorobe zhodi viac kg.Horšie je to u človeka,ktorý nemá z čoho zhodiť.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 27. Mar 2019 12:10:33

@Miki
Dobre, telo športovca je iné, ale aj tak, črevné problémy môže mať aj športovec a schudnúť . A áno moja kamoška je obyčajná žena, čo schudla počas črevnej virozy. Ja som napr počas zimy pribrala troska , tak to musím dať dole cvičením, behanim, bicyklovanim. :D
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Str 27. Mar 2019 12:35:48

zbytočne už neriešte 4 kilá, ani Petrovu virózu. V posledných 10 km Primavery ukázal že formu má. Kto videl jeho slabosť - videl slabosť. Kto videl chyby - videl chyby. Dnes máme Panne pre porazených šprintérov z MSR a v piatok vypukne "pravá" cyklistika.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Str 27. Mar 2019 17:29:55

vsetci dobre rozmyslate a dobre spekulejete ale pravdu da dozvieme asi az v druhej knihe Petra Sagana :D
ale neda mi nezareagovat na ifcapifca...hovoris ako tu vsetci teoretizuju a spekuluju a prehliadaju fakty a pritom ty sam tvrdis ze peto ma mat formu az v aprili cize sam pehliadas fakt ze aj peto aj patxi deklarovali ze prave primavera je jeden z hlavnych cielov pre tuto sezonu a fakt si neviem predstavit zeby peto nesmeroval formu na pretek oznacovany od zaciatku sezony ako ciel
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod eromedo » Str 27. Mar 2019 17:56:58

Primavera určite cieľom bola, ale sám Peter povedal, že tam môžeš byť pripravený na 100% a aj tak to nevyjde. Myslím, že Peťova forma ešte bude rásť, na M-SR určite nebol na vrchole. Bol by to problém udržať špičku tak dlhé časové obdobie počas kockových klasík ešte s výhľadom na LBL. Podľa mňa vrchol časujú na Flámsko a Roubaix.
eromedo
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Pon 25. Mar 2019 19:07:40

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 27. Mar 2019 19:27:20

@eromedo
ano suhlasim aj ja. neda sa udrzat 100% od MSR az po P-R a este aj skusit udrzat cerstve nohy po LBL. myslim si ze prave sezonu 2017 mozme oznacit za rok kedy bol Peto v top forme uz na MSR. isiel otvaraci vikend (uz tam bol silny) potom prisla choroba a pad pocas Strade Bianche (co je skoda lebo vtedy uz bol Peto v takej forme ze konecne mohol vyhrat aj tuto klasiku) no a potom prislo T-A a famozna etapa konciaca vo Ferme kde Peto opat rozviril otazky ohladom ucasti na LBL. a v tejto forme napalil Poggio a ostatne uz vieme ako dopadlo.
pre zmenu jar 2018 bola prave forma casovana na P-R a vyslo to dokonale. a bolo to aj vidiet na Petovych vykonoch ktore mali vzostupnu tendenciu. ved nakoniec Patxi aj povedal ze to bol ich ciel.
no a tento rok je jasne ze je to tiez az smerom k RvV a P-R a zaroven Peto musi este udrzat cerstve nohy na AGR a LBL.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Str 27. Mar 2019 22:21:47

ja to vidim trochu inak ale samozrejme ze sa mozem mylit...ano suhlasim ze je asi tazko udrzat top formu od M-SR po P-R ale podla tejto logiky by mal Julien zabudnut na ardeny ale tie su stale jego top cielom...odpoved ale ci je to mozne sa dozvieme az o vyse mesiac...co sa peta tyka tak patzi hovoril doslova o "projekte sanremo" hovoril o tom ze minuly rok smerovali formu na kocky hlavne P-R ale toto uz vyhral a tak ja si fakt myslim ze primavera bola viac ako cielom a ze forma tam mala byt maximalna...bohuzial vieme ze to nevyslo a ze zdravotne problemy to zariadili inac...a pohlad z vrtulnika jednoznacne ukazuje ze aj v zavere dokazal vyprodukovat najvyssiu rychlost lepn bohuzial mensie chybicky a sikovna jazda superov spravili to ze to na vitazstvo nevydalo...skoda ale je to uz uplne jedno...huraaa na kocky
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Pon 01. Apr 2019 21:56:59

tak favoritov na nedelu vidim takto:
***** Van Aert
**** Stybar, GVA
*** Sagan, Terpstra, Naesen, Gilbert
** Trentin, Kristoff, Van der Poel, Jungels
* Bettiol, Stuyven, Pedersen

ked sa ale clovek pozrie na vitazov posledných 5-6 edicii tak tohtorocneho vitaza mozno staci hladat v prvých troch menach. lebo vzdy vyhral favorit ktory jednoducho bol silny uz na pripravnych pretekoch a urcite podla formy patril do top 3 adeptov. plati to pre Terpstra 2018, Gilbert 2017, Sagan 2016, Kristoff 2015 aj Cancellara 2014 ale unho to bolo kazdy rok.
ani neviem co by ma viac prekvapilo, ci to, ze prave Stybar by bol vôbec prvy kto v jednom roku vyhra Omloop a RvV alebo to, ze by Peto vyhral po tom, co som videl na E3 a G-W kde na bergoch nevyzeral ktovie ako. ale je pravda ze na E3 nevyzeral dobre ani v 2017 a potom RvV celkom slusny vykon...len tento rok aj ten G-W zanechal otazniky...vidim to tak ze Ronde je v rovine zazraku, tie dalsie preteky podla mna pojde jeho forma hore a tam verim ze to nie je beznadejne ale Ronde neviem neviem. tak ale verim a dufam co ine zostava:)

a este jedna vec. velky pozor na Jungelsa. ak ho pustia tak Jungels je asi jediny ktory dokaze udrzat 50km (aj viac) casovku na tom terene vo vysokom tempe. a to netreba hovorit ze ostatni z DQS by sa iba viezli. cize primarny ciel pre vsetky timy je nepustit Jungelsa do uniku. nepochybujem ze DQS to budu chciet zrezirovat presne ako E3.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 02. Apr 2019 8:05:23

mám pocit že som jediný na C-I ktorý vidí Saganovu formu úplne v pohode. Naopak. Je pravdou že Štyby má za sebou "palmare" ALE.. na E3 sa celý čas za niekým viezol, raz nastúpil 85 km pred koncom, nikoho neodtrhol. Potom nastúpil 2-3 krát pred cieľom a opäť neodtrhol na rovine Van Aerta a nikoho. VYšiel mu špurt pretože to konečne spravil dobre a Greg si myslel že je Sagan. Na GW šiel Na Kemmelbergu ako stroj ale Van Aert ho dal v poho. Po kemmelbergu mohol dobiehať Sagana a spol ale jednoducho na to NEMAL. Je pravda že posledných 30 km odviedol najviac práce z DQS. No napr. :!: Sagan bol 150km v úniku a naložil mu minútu. Hovorte si čo chcete Zdenek keď chce vyhrať RVV musí prísť do cieľa skupina 5-6 jazdcov v ktorej nebude musieť makať a to sa v posledných rokoch nedeje.

Či je Peter v pohode alebo nie sa uvidí. Na GW urobil skoro to isté čo minulý rok na PR len s tým že "unikol z úniku" 70km do cieľa. Keby na PR boli za Petrom viacerí DQS tak to nedá a na to vsadil aj na GW. Aj minulý rok ste tu riešili že nemá formu a keby ste porovnali čísla z GW 2018 2019 tak som 100% presvedčený že tento rok boli o 20% vyššie, minulý rok sa len viezol čo mohol spraviť aj teraz a možno by vyhral... možno. Sagan Ronde vyhrá. Jediný kto ho môže poraziť je VanAert, team DQS ( ak sa obetujú jeden pre druhého ), kooperácia medzi belgánmi Naesen,GVA a spol alebo

Jedno je isté.. Pre pokoj v rodine a osobného zdravotného stavu bude lepšie keď si pozriem iba záznam. :mrgreen: :mrgreen: To že som presvedčený že Peter vyhrá ešte neznamená že vyhrá :mrgreen: :mrgreen:

ale sú aj dôležitejšie veci v živote ako výhra ďalšieho monumentu :mrgreen: :mrgreen:
GO BORA
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Uto 02. Apr 2019 8:36:09

@Mino

ja som na to podobne ako ty a aj ked sme uz urcite videli Peta aj v lepsej forme tak si nemyslim ze je to tragicke...a ked nevyhra?...no a co...tak mu budem verit dalsi tyzden...stybar moze vyhrat len v pripade scenara aky bol na E3 inac nie...a aby nevyhral DQS sa da relativne a teoreticky dost lahko zariadit...staci nepustit nikoho z nich dopredu aby sa ostatny nemohli len tak viest...samozrejme ze pri ich sile im bude jednoduche to skusat z dialky si nastupovat ved jednemu to proste musi vyjst ale ak si to postrazia ostatne teamy a nebudu cakat len petra a GVA tak sa ich da eliminovat...a este k Gregovy...zaujimave je ze si dovolil povedat nieco co som uz peknych par rokov nepocul v cyklistike...otvorene skritizoval silu svojho teamu...to sa dnes fakt v pelotone nenosi...ani neviem ci sa mi to paci alebo nie a netusim ci to moze pomoct alebo skor uskodit Cckarom...no uvidime v nedelu
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 02. Apr 2019 10:54:07

@Mino
s tym Stybym a E3 suhlasim. ale on to sam povedal ze na zaciatku pretekov sa ani necitil nejak dobre. cize ano vyhral kvôli tomu ze sa drvivu vacsinu casu viezol a teda vyhral vdaka tomu z akého je timu.

co sa tyka Petovej formy tak v nedelu som bol pesimista ale teraz trochu s chladnejsou hlavou a racionalne ked sa zamyslim tak by to mohlo byt priblizne na rovnakej urovni ako minuly rok v takomto case. ved ta E3 bola ozaj ako cez kopirak, a co sa tyka G-W tak tam sa to neda velmi hodnotit, ale su veci ktore naplnaju optimizmom a su veci ktore sa mi nezdali (napríklad spominany Kemmelberg a jeho trapenie sa za Trentinom). ale ak do toho zaratame virozu na konci sustredenia plus mozne obmedzenie na kockách este kvôli padu na TdF tak mi z toho vychadza ze Ronde iba zázrakom:)

@majo
ono sa lahko povie ze netreba pustit DQS, ale kto to urobi? Gregov slaby tim na ktory sa sam v mediach ponosuje? inak on to urobil uz aj pri BMC, v roku 2017 ked isiel na AGR a nemal uz vykonnost nato aby bol vpredu s Gilbertom a Kwiatom. jedine Trek a Jumbo vyzeraju byt silni cize oni by sa mali postarat o to aby nikto z DQS neunikol. kazdy z DQS ma viacej nabojov. ak sa to Jungelsovi nepodari raz bude to este parkrat skusat. Bora ako sme videli tak zatial nic moc. naozaj neviem kto ma nato aby sa zavesil na unikajúceho Jungelsa poprípade ho stiahol. napada mi iba niekto ako Stuyven.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Uto 02. Apr 2019 11:16:56

Výhodou monumentov ako je Ronde je že nevyhrá outsider. Vždy vyhrá cyklista ktorý si to výkonom zaslúži ( to sa o MSR povedať nedá - Goss,Ciolek, GErrans, Demare ). Výhodu určite má Štybar so silným tímom. Je otázka či sa pre neho obetujú ako on pre nich. Jumbo a Trek na GW profitovali zo skoreho delenia. Je škoda že BORA tam namiesto Ackermana nemala napr. Burghardta alebo Ossa vyzeralo by to určite inak. Oba tímy zajazdili takticky výborne. Útok Theunsa s Teunissenom bol ďalší super ťah na ktorý keby nereagoval Peter ... ďalšie keby. Otázka je či sú oba tímy schopné silu potvrdiť na Ronde.

RVV bude bitka silných jednotlivcov proti DQS a či sa nám to páči alebo nie proti Saganovi.
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia