Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 02. Apr 2019 14:31:01

@simko

Štybara o poschodie vyššie, Naesena o poschodie vyššie, Jungelsa o dve poschodia vyššie... Inak s tvojimi favoritmi súhlasím :D :D
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 483
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 02. Apr 2019 15:20:43

@Za Slusny Svet
:) suhlasim Jungels moze patrit hocikam. Stybyho som nedal uplne navrch lebo si myslim ze moze nanho dolahnut unava pomaly ale isto. sice ma formu najlepsiu aku kedy mal ale no neviem ci mu nezacne odchadzat v najnevhodnejsiu chvilu. Naesen si mozno mohol dat pauzu v stredu, uvidme jak zregeneruje po DDV.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 02. Apr 2019 15:26:26

@elviska
ty mas zmapovany internet:) nevies nahodou ci je Peto teraz v Monaku, alebo su niekde s timom vo Flamsku? lebo pamatam si ze mal aj sezony ked chcel ist od toho humbuku v Belgicku prec a ten tyzden pred Ronde isiel domov do Monaka.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod nat » Uto 02. Apr 2019 15:36:10

Ja to tiez nevidim zle. Ako vykonost nie taka drviva ako 2017, ked sa hovorilo, ze vyhra vsetky monumenty ..a vyhral? 0.
Vo vsetkych 3 klasikach co sa zucastnil bol v utrhnutej skupine bojujucej o vitaztvo, co ziadny iny jazdec nebol. Kazdy sa aspon na jednu vytratil.

A ako porazit DQS. som pisal davnejsie. Ako na PR naposledy. Nechat ich vystrelit a trocha unavit 2 naboje , ktore musia stiahnut domestici ( ked nie tak odovzdat plat :) a potom vyrazit vpred , s tym ze vsetci sa budu pozerat na DQS ale tentokrat si myslim, ze tam dusu nedaju. vediac, ze kazdy z nich moze bojovat o vitaztvo, budu sa podvedome setrit. Monument je monument.
Ale uvidime nedelu. 8-)
nat
 
Príspevky: 262
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod motyliLET » Uto 02. Apr 2019 15:44:00

Hlavne ja si myslim ze aerta precenujete na 5* by som ho nedal jednak nema az taky spurt a jednak ide o skusenosti ja verim petovi a ze to bude dobry pretek ked budu v silnej skupinke peto aj gwa tak aj podlahari to budu mat tazke greg s petom je odzudeny spolupraco at ocakavam na ro de solo dojazd jedneho jazdca najsilnejsieho na kombe kwRe a pater
motyliLET
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 02. Apr 2019 15:52:29

simko píše:@elviska
ty mas zmapovany internet:) nevies nahodou ci je Peto teraz v Monaku, alebo su niekde s timom vo Flamsku? lebo pamatam si ze mal aj sezony ked chcel ist od toho humbuku v Belgicku prec a ten tyzden pred Ronde isiel domov do Monaka.

Čo ja viem. Som na fb, instagrame a na Twitteri, ale celý Internet nemám zmapovany. Ale skôr tipujem Belgicko, minulý rok už ostal tuším v Belgicku pred monumentami.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod sbarcak » Uto 02. Apr 2019 18:19:53

elviska píše:
simko píše:@elviska
ty mas zmapovany internet:) nevies nahodou ci je Peto teraz v Monaku, alebo su niekde s timom vo Flamsku? lebo pamatam si ze mal aj sezony ked chcel ist od toho humbuku v Belgicku prec a ten tyzden pred Ronde isiel domov do Monaka.

Čo ja viem. Som na fb, instagrame a na Twitteri, ale celý Internet nemám zmapovany. Ale skôr tipujem Belgicko, minulý rok už ostal tuším v Belgicku pred monumentami.


Ja to viem, podľa informácie Adama Homolku, travel managera Bory, uverejného v marcovom čísle časopisu 53x11, odletel hned po G-W 31. marca do Monaka a vráti sa až v piatok 5.4.2019. V Belgicku bude až do Roubaix a do Monaka sa vráti hneď po pretekoch 14. apríla.
Na ďalšie klasiky sa potom vráti 19. apríla.
sbarcak
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 27. Mar 2015 15:57:50

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 02. Apr 2019 20:00:33

sbarcak píše:
elviska píše:
simko píše:@elviska
ty mas zmapovany internet:) nevies nahodou ci je Peto teraz v Monaku, alebo su niekde s timom vo Flamsku? lebo pamatam si ze mal aj sezony ked chcel ist od toho humbuku v Belgicku prec a ten tyzden pred Ronde isiel domov do Monaka.

Čo ja viem. Som na fb, instagrame a na Twitteri, ale celý Internet nemám zmapovany. Ale skôr tipujem Belgicko, minulý rok už ostal tuším v Belgicku pred monumentami.


Ja to viem, podľa informácie Adama Homolku, travel managera Bory, uverejného v marcovom čísle časopisu 53x11, odletel hned po G-W 31. marca do Monaka a vráti sa až v piatok 5.4.2019. V Belgicku bude až do Roubaix a do Monaka sa vráti hneď po pretekoch 14. apríla.
Na ďalšie klasiky sa potom vráti 19. apríla.

@simko - už to máš presnejšie, ja som aj zabudla, že aj ja mám doma marcové 53x11. :lol:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Uto 02. Apr 2019 20:26:54

Ronde pôjde aj Juraj, asi namiesto Gatta. https://twitter.com/BORAhansgrohe/statu ... 8966031360
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 03. Apr 2019 21:58:52

@ifco
neda mi:) ale na konkurencnom portali si dal Petovi iba jednu hviezdu? to mu tak malo veris? dnes sa MVDP vyjadril ze prenho je najvacsim favoritom na nedelu Sagan. neviem ci to urobil iba lisiacky alebo naozaj tomu veri. Van der Poel zeby to dal pri prvej ucasti? nechce sa mi tomu verit velmi, ale je pravda ze by to nebolo nejakej obrovske prekvapenie. ja som bol v nedelu pesimista ohladom Peta ale iba jednu hviezdu by som mu urcite nedal. navyse snazim sa si to v hlave nejako racionalne vysvetlit:) ak chce Peto byt v top forme este 28.aprila tak musi jednoducho svoj "peak" zacat niekedy teraz okolo Ronde. kdezto niektori borci s ktorými teraz superi to po Roubaix zabalia. ak Peta limituje este to zranenie na kockach tak samozrejme tato moja obhajoba vela neznamena pre RvV a P-R. ale mohla by pre AGR a LBL.

ale ine som chcel. WvA je lepsi na helingenoch ako MvDP. dokonca by som povedal ze je blizko Cancellarovmu a Saganovmu levelu z ich top foriem. ok MvDP ma lepsi sprint ale bude tam v zavere v celnej skupine? WvA je navyse asi aj lepsi casovkar ako van der Poel. ale jedna vec ide MvDP lepsie. a to je cit pre utocenie. aj preto on uz vyhral WT klasiku a Wout este nie. vzhladom nato ze Mathieu nema co stratit a v nedelu moze jazdit aj pre zabavu tak je mozne ze nejakym atakom rozhodne o dalsom priebehu pretekov. lebo stari harcovnici ako GVA alebo Peto nemaju dovod atakovat z velkej dialky. vedia ze by si len vystrielali naboje lebo by ich nikam nepustili. pre Peta to plati urcite. ale MvDP to bude podla mna skusat viackrát.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Str 03. Apr 2019 22:20:02

@simko
Tak si čítal aj môj koment. :lol:
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 03. Apr 2019 23:06:10

@elviska
:) ale az potom inak by som to zahrnul do predosleho prispevku. tak predsa je Peto v Belgicku? otazka teraz je, bol u tej fyzioterapeutky aj minuly rok pred Ronde? lebo ak nie tak to moze ozaj znamenat ze ho ta jazda na kockách limituje, co by bol celkom problem. ale zas potom vyvstava otazka. ak by ho to naozaj tak limitovalo a sposobovalo bolest, tak naco ist na kocky? naco riskovat povedzme zhorsenie a ohrozit dalsiu cast sezony? preco teda nevynechat aspon Roubaix ved tam ho to uplne vytrasie. na druhej strane v roku 2017 na Ronde si riadne narazil pravy bok ale o tyzden na Roubaix to zvladal a bol velmi silny no proti boli dva defekty v rozhodujucej chvili. no neviem veru co si mam mysliet. ale verim ze to nie je take zle. same otazky ohladom Peta avsak na odpovede si musíme este pockat:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Str 03. Apr 2019 23:15:48

@simko - no konkurenčným portálom by som to asi nenazval, tamojší redaktori nesiahajú CI ani po kolená :) Jednou hviezdičkou som predsa pripustil možnosť úspechu aj keď to mi našepkáva skôr srdce fanúšika a Petrove meno ako nejaká chladná rozumová kalkulácia. Ronde sa asi nedá vyhrať keď niekto nie je úplne fit. To mohol Peter dokázať v Bergene, ale na Rpnde je to prakticky nemožné, iba ak by sa mu stav zlepšil. Ešte slovko k MvdP, podľa mňa má okrem šprintu aj skvelý motor, nevýhodou bude slabší tím a môže byť aj dĺžka pretekov, ale on je momentálne asi najvšestrannejší cyklista.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2425
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Mino » Štv 04. Apr 2019 7:52:07

Som prekvapený akí sú fanúšici Sagana skeptickí. Asi na to pozerám inou optikou.. v porovnaní 2018 ( iba klasiky ) Primavera: tento rok ultra silný na Poggiu, kontrola Trentina, šprint na úrovni s taktickými chybami, Minulý rok neukázal "nič" na MSR ani Poggio, ani šprint. E3 minulý rok odpadol 60km pred cieľom, tento rok to boli tech. problémy. GW minulý rok sa celý čas viezol v pelotóne, bolo ho vidieť až 200m pred cieľom, tento rok odšlapal 150km v úniku. Jediné čo Petrovi chýba je aby aspoň naznačil že má záujem v závere skončiť lepšie aj na E3 aj na GW sa na záver úplne vyprdol ale to je pre neho normálne.
Možno je chyba na mojej strane že mu až moc fandím ale nezdá sa mi že by bol slabší a tie jeho kecy že ešte to nie je ono to akoby mi VanAvermaet povedal že má super formu. Máta vás Kemmelberg ale ja som si pozrel tento a minulý rok a veliký rozdiel tam nevidím :mrgreen: :mrgreen:
,
Netvrdím že Ronde vyhrá Sagan ( aj keď som na neho podal ) ale ak sa niečo nedoj..kazí skončí minimálne ako minulý rok
Mino
 
Príspevky: 349
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka) Sagan a forma

Poslaťod Miki » Štv 04. Apr 2019 8:11:49

Na úvod najprv oznámim,že Drucker bude mimo niekoľko týždňov.Ma otras mozgu a zlomeninu 6 stav.obratlu v krčnej chrbtici.Pre mňa je to veľká strata pre Saganov tým,pretože na základe toho čo so mal možnosť vidieť v predošlých pretekoch,tak som predpokladal,že to bude najmä on a Oss,ktorý bude zo Saganom čo najdlhšie.Dlho som rozmýšlal či sa vyjadrím.ku Saganovej forme,lebo tu na fóre ,ale najmä v diskusii sa objavilo mnoho kuvičích hlasov hlavne v negatívnom tóne ba priam až dehonestujúcom.Sagan formu má patričnú k tomu ,že začal oveľa neskôr, ako to bolo v uplynulých rokoch.
Tie kuvičie hlasy vychádzajú najmä z toho,že na Kamelbergu neexceloval.To ako mal tam nastúpiť a všetkým utiecť,keď všetkým v úniku bolo jasné,že musia ostať spolu,lebo proti tomu vetru to ani spolu nedajú,alebo mal všetkým ukázať:pozrite aký som silný,ak na to mal.A to že sa nezapojil do šprintu?Každému súdnemu fanúšikovi musí byť jasné,že to proti Krištofovi a spol.nemá jasné ani vtedy, ked sa bude ukrývať v strede peletónu a šetriť sily len na samotný záver.Takže o čo išlo? O 5.-10 miesto.A okrem toho tam bol Selig ,ktorý mal možnosť isť na seba.Veľa sa ponadávalo na domestikov Sagana.Gent Wevelgen sa rozdelil 180 km od cieľa a pokiaľ si dobre spomínam celkom výhodne pre Boru.V predu 3 Boráci a kedže tento pretek je najmä o šprintéroch a klasikároch tak bolo len dobre,že tam bol Sagan,Selig a Ackerman.Nemyslím ,že bol dôvod hnať ostatných, aby stahovali ,čelnú skupinu a zbytočne čerpali sily,ktoré budú dôležitejšie pri monumentoch.Sagan dobre potrénoval a otestoval sa.Verím,že je na tom dobre a pretaví to aj do výsledkov.Či jeho forma bude stačiť na víťazstvo neviem.Lebo šťastie.Môj tip na nedeľu.Sagan,Greg,Naesen.Štybar to rozhodne nebude.Tá jeho forma trvá už veľmi dlho,pochybujem,že si ju udrží.A štýl jeho pretekania prisaj sa ,nestriedaj a ošprintuj mu za Paterberg nevyjde.To sa skôr hodí n P-R.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 04. Apr 2019 9:44:30

@Mino
trochu k MSR 2018 . tam podla mna Peto ani neplanoval nic ukazat. po trpkom roku 2017 bol jeho jediny ciel strazit Kwiata a to aj splnil. Kwiato sa po preteku vyjadril ze akonahle chcel utocit tak za zadkom mal Sagana... no a ten sprint nebol vtedy idealny, ale naco? o druhe miesto? navyyse Ewan tam bol perfektne oddychnuty v ten den by proti nemu nikto nemal sancu.
ale suhlasim s tebou ohladom toho ze Peto o miesta mimo podia uz nespurtuje. verim tomu ze ak by rovnaka etapa s rovnakym priebehom ako tohtorocny G-W bola na TdF tak by Peto spurtoval o body do zeleneho dresu a utrhol by nejake top 10 miesto.

@Miki
neslo o to ze Peto nenastupil na Kemmelbergu. to by bola blbost samozrejme. nic by to neriesilo. problémom bolo ako Peto na tom Kemmelbergu vyzeral v porovnani s Trentinom. Rowe vyzeral lepsie ale nebol tak dlho v uniku takze on nie je meradlom. a este sami zdalo ze aj jeden z dvojice Theuns/Teunissen ide lepsie. cize ludia su skepticki nie preto ze Peto neusiel na Kemmelbergu ale preto ako tazko isiel na jeho pomery.

inak kto nahradi Druckera v nedelu? ono by to nemuselo byt az take zle lebo Posti vyzera celkom dobre. ak by Daniel a Marcus mali dobry den tak to nevidim cierne s podporou. podla mna Jumbo-Visma sa to bude snazit udrzat do posledného Kwaremontu pokope. su celkom silni a Van Aert po tom co dokazoval na helingenoch tak si jednoznacne musi verit na posledny Paterberg.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Miki » Štv 04. Apr 2019 10:04:39

@Simko. Ja tiež neviem, či mám pravdu,ale pripomeniem Ti preteky v Polsku po vyradení na Tour.V jednej etape sa lámal cez kopec zo strany na stranu a v dalšej trhal asfalt.Je to asi tak,ako keď ja idem na ceste do kopca a kontrolujem si tep do 130/aeróbny trening / kľučkujem hore dole a potom sa nejaký blázon preženie popri mne a smeje sa mi do tváre.Veľakrát ma takto vyprovokujú a potom si nadávam do bláznov.
Miki
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 04. Apr 2019 16:17:58

trochu mimo teraz samotnych pretekov:)
mnohi ludia si teraz myslia podla mna ze o par rokov bude na kockových klasikach prebiehat vysostny suboj MvDP vs. WvA. pamatam si akoby to bolo vcera (rok 2012) ked sme si mysleli ze Peto zakonci karieru s niekolkymi MSR zarezmi. pamatam si ked Peto v roku 2016 mal brutalnu formu na Ronde a pozeral som ako udrzal na distanc Spartaka na poslednom Paterbergu a v tej naslednej casovkarskej stihacke. vtedy som si pomyslel ze Peto si este parkrat takymto spôsobom pripise vitazstvo na RvV. ze ved neexistuje aby ho niekto porazil ak bude mat v case Ronde takuto formu v nasledujúcich rokoch. pamatam si ako Gaviria prisiel ako ospevovany velky talent, hlavne tie reci Lefevereho... mnohi aj v diskusiách ho videli ako niekolkonasobneho vitaza MSR s uplnou lahkostou. presli 4 roky a nic... Gaviria na klasikach nic neukazal resp. ukazal ze ked su tazke preteky tak sa na sprint vôbec neciti. ked sa tento rok na Poggiu drzal odhodlane v istu chvilu za Petom tak som myslel ze sa nejakym spôsobom dostane do tej celnej skupiny ale nie. v Bergene nieco naznacil ale mam pocit ze to bola skor vynimka v jeho pripade.
ci to teda bude v buducnosti suboj hlavne týchto dvoch talentov, zatial este hladných a neunavených cestnou cyklistikou? neviem ale dlhodobe hladisko ma vzdy rozne uskalia. keby si mam vsadit ci kazdy z nich vyhra Ronde a Roubaix aspon raz tak si asi kludne vsadim. ale predpovedat nejake dominantne ery to by som si netrufol. kludne sa moze stat ze im do toho zacne fusovat Evenepoel so svojim motorom:) ak zisti ze na GT nema...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Štv 04. Apr 2019 22:28:54

@Miki
ja mam 130 uz ked sa obliekam :D od radosti ze mam cas na bike

@simko
dobre hovoris vlastne pises ;)
majo
 
Príspevky: 2225
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod martyn26 » Pia 05. Apr 2019 20:34:06

Pre mňa sú na RvV favoriti:
***** GvA, Sagan
**** Štybar, WvA, Jungels
*** MVDP, Terpstra, Gilbert, Naesen
** Trentin, Kristoff, Benoot, Lampaert, Stuyven
* Pedersen, Valgren, Rowe, Valverde, Rowe, Matthews
Obrázok užívateľa
martyn26
 
Príspevky: 115
Registrovaný: Uto 03. Júl 2018 18:57:53

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 80 hostia

cron