Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Uto 28. Sep 2021 11:54:34

simko píše:inak monumenty sa asi lahko nebudu vyhravat ani novym hviezdam. ked si zoberieme ze WvA uz prisiel na Ronde pred par rokmi s dobrym zakladom, nebol to uplny novacik, a odvtedy je to tusim jeho stvrty pokus a vlastne blizko k vitazstvu bol zatial iba raz (2020). takisto Julian zatial 1 monument. ano maju este pomerne dost rokov kariery pred sebou ale to moze velmi rychlo preklznut pomedzi prsty. raz vas zastavi nejaka viroza v priprave, raz vas zastavi horsia forma a zrazu ste v jeseni kariery:) takisto budu prichadzat novi cyklisti hladni po vitazstvach. asi by som nepovedal ze po dvoch uvodnych monumentoch bude svietit 0 na konte rychto troch (WvA. MvdP, Alaf) ktori sa ukazovali na zaciatku sezony vsetci vo vybornej forme.


Mne Julianova kariéra pripomína Petrovu ako cez kopirák....proste, keď vbehol do pro pelotónu všetci žasli, že to je nový Valverde, že vyhrá minimálne 5 L-B-L a možno bude pokukovať ako nová nádej Francúzka aj po GC....ale príde mi rovnako rozpoltený ako Peťo...akoby sa nevedel zaradiť do toho čo mu ide najlepšie z toho všetkého čo ovláda....obaja super výsledky na MS, možno ako jediný Julian vyrovná Peťov rekord na MS budúci rok...Tie monumenty im obom dosť ušli...Julian má 30 rokov a neviem či sa dá od neho čakať ešte nejaký veľký prísun monumentov do jeho zbierky, skôr očakávam štvrtý valónsky šíp. Najmä, má ženu, dieťa, už sa mu to rozdelí na dva životy a očakávam po 30tke rovnaký utlm ako u Peťa :idea:

A čo sa nedele týka, ja to vidím na prekvapenie, Van Aert a Van der Poel sa moc strážia a jeden druhému nedopraje ani centimeter, je to až prehnaná rivalita...skôr tam vidím na najvyššom stupienku jedného z Dánov...mozog mi hovorí Pedersen alebo Asgreen...a srdce by to to najviac doprialo Štybarovi :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Uto 28. Sep 2021 12:56:12

@CyclingGeek
ano suhlasim. nejaky ten monument Julianovi usiel tesne ale to aj Petrovi, a nie jeden. Peter sice definoval eru ale vlastne si pocas nej okrem MS toho vela nepripisal z roznych dovodov. Julian je natom podobne a tiez si nemyslim ze nejako vela monumentov mu pribudne.
ja mam na nedelu citak ze to bude velka haluz. ak vyjde predpoved tak vyhra ten co bude mat okrem technickych zrucnosti aj obrovsku davku stastia.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Uto 28. Sep 2021 13:56:18

No ono ak vyjde tá predpoveď a bude riadny lejak a bahníčko
núka sa aj varianta, že to bude dosť pasívne a každý pôjde na limite
a do cieľa by nám mohla doraziť 15-20 členná skupinka favoritov (čo sme už roky nevideli)
ale v takomto prípade by kľudne mohol vyhrať aj Philipsen, alebo Senechal, a v takom nečase netreba podceniť ani Kristoffa :lol:
Bude to asi čistá loteria :roll:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Uto 28. Sep 2021 18:32:37

Myslím, že Sagan má pred P-R celkom výhodnú pozíciu. Na MS nepredviedol žiaden excelentný ani oslnivý výkon. Na rozbitých cestách teda bude mimo svetla hlavných reflektorov. Je celkom pravdepodobné, že by sa mohol pokojne a nikým nepovšimnutý držať dlho vpredu. Hlavná pozornosť sa bude určite sústrediť na trojlístok MVDP - WVA - QUICKSTEP. Takže, za mňa tam pomerne slušná šanca je...

Zároveň súhlasím s názormi, že najväčšími súpermi Sagana budú Politt a tímová taktika Bory (Ako DS ide Valach? To totiž môže byť kľúčové.). Politt je Nemec v nemeckom tíme, perspektívna hviezda. Má víťazstvo na TdF, vyhral celkovo Deutschland Tour. Na MS skončil lepšie ako Sagan. Bojím sa, že Bora na Sagana môže na záver sezóny vymyslieť nejakú habaďúru...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 28. Sep 2021 21:07:55

Podobné ako v Bore to bude aj u Podlahárov, Štyby cíti formu a Lampaert sa na Roubaix vyslovene zameral, na Youtube má taký cyklus De weg naar Roubaix
posledná časť je k MS
https://www.youtube.com/watch?v=7FcIuDYQHpE
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Uto 28. Sep 2021 22:21:01

simko píše:trebda povedat ze ta predpoved nie je ktovie aka na vikend. vyzera ze ak by aj neprsalo pocas pretekov tak minimalne bude prsat predtym. na jednej strane clovek chce vidiet nejaku poriadnu akciu k comu by mokre kocky rozhodne prispeli, na strane druhej urcite nechce vidiet pady a uz vobec nie pady a kadejake patalie favoritov.


Na fore CN som dokonca zachytil aj obavy aby nebolo to tak zle ze zrusia cele preteky :D Dufam ze nie. PR uz bolo nekonecne davno.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Uto 28. Sep 2021 22:28:15

Inak ako je to s bicyklami, resp. plastami/kolesami? Ak by bol blatisty povrch, mozu pouzit napr. cyklokrosove plaste? Alebo dokonca cyklokrosove bicykle? :D Viem, ze je to asi prehnane, ale aj tak...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Str 29. Sep 2021 7:40:30

Keram píše:
simko píše:trebda povedat ze ta predpoved nie je ktovie aka na vikend. vyzera ze ak by aj neprsalo pocas pretekov tak minimalne bude prsat predtym. na jednej strane clovek chce vidiet nejaku poriadnu akciu k comu by mokre kocky rozhodne prispeli, na strane druhej urcite nechce vidiet pady a uz vobec nie pady a kadejake patalie favoritov.


Na fore CN som dokonca zachytil aj obavy aby nebolo to tak zle ze zrusia cele preteky :D Dufam ze nie. PR uz bolo nekonecne davno.


No posledné Roubaix bolo safra dávno, to ešte vyhral Gilbert v drese Quickstepu a druhý bol Politt v drese Kaťuše :lol:
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 29. Sep 2021 11:07:22

otazka je ze ako je natom Peto v porovnani s formou pocas Roubaix 2019. ak je natom o nieco lepsie tak si myslim ze to nebude v nedelu marne. vtedy Peto smeroval k svojmu buducemu kolegovi (Polittovi) slova ktore hovorili o tom ze sa v tej skupine trochu zasival. cize to ze v zavere bol Politt vs. Gilbert bolo aj z dovodu ze tu presilu DQS sa snazil riesit hlavne Sagan a Politt to potom vyuzil.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Str 29. Sep 2021 14:34:25

simko píše:otazka je ze ako je natom Peto v porovnani s formou pocas Roubaix 2019. ak je natom o nieco lepsie tak si myslim ze to nebude v nedelu marne. vtedy Peto smeroval k svojmu buducemu kolegovi (Polittovi) slova ktore hovorili o tom ze sa v tej skupine trochu zasival. cize to ze v zavere bol Politt vs. Gilbert bolo aj z dovodu ze tu presilu DQS sa snazil riesit hlavne Sagan a Politt to potom vyuzil.


Je to ťažké, porovnávať jeho terajšiu formu s formou na jar 2019, ale keď si zoberieme ako príklad na porovnanie posledné preteky pred, tak mne sa vidí, že na Ronde 2019 bol konkurencie schopnejší ako na týchto MS. Na Ronde 2019 sa držal dlhšie v hre, na druhej strane je pravda, že na týchto MS sa začalo pretekať skôr. Tak neviem.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 29. Sep 2021 15:26:03

ifčopifčo píše:
simko píše:Je to ťažké, porovnávať jeho terajšiu formu s formou na jar 2019, ale keď si zoberieme ako príklad na porovnanie posledné preteky pred, tak mne sa vidí, že na Ronde 2019 bol konkurencie schopnejší ako na týchto MS. Na Ronde 2019 sa držal dlhšie v hre, na druhej strane je pravda, že na týchto MS sa začalo pretekať skôr. Tak neviem.

ak si dobre pamatam tak Ronde 2019 bol z poslednych 3 rocnikov asi najpasivnejsie. MvdP isiel prvykrat, este tam aj mal nejake pady. tazko povedat ci tohtorocne MS neboli narocnejsie. ale aj tak si myslim ze sa pohybujeme niekde v malej odchylke. Cize bud ma formu rovnaku alebo mierne lepsiu alebo mierne horsiu. Ale nic zasadne ine to asi nebude.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Str 29. Sep 2021 17:43:23

https://www.cyclingnews.com/news/paris- ... elections/
teraz uz len dufat ze Peto bude mat normalnu poriadnu pripravu nicim neskomplikovanu a moze si dat AGR a Roubaix v plnej forme:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 30. Sep 2021 9:48:11

no predpoved sa uz asi velmi nezmeni, vyzera ze zeny si "uziju" paradnu premieru:) zrejme bude prsat aj pocas pretekov juniorov tak vela stastia Martinovi nech to zvladne bez ujmy a pride v zdravi do ciela.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Štv 30. Sep 2021 15:36:03

Na naszosie.pl je článok kde sa vyjadrujú, že Astana si robí srandu z Monumentov na základe ich zostáv na Ronde a teraz na Roubaix, je fakt hanba ako sa k tomu stavajú.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 30. Sep 2021 15:41:20

ifčopifčo píše:Na naszosie.pl je článok kde sa vyjadrujú, že Astana si robí srandu z Monumentov na základe ich zostáv na Ronde a teraz na Roubaix, je fakt hanba ako sa k tomu stavajú.

no asi si pozreli predpoved a podla hierarchie od top jazdcov v time kazdy mohol povedat ci pojde alebo nie:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pepe » Štv 30. Sep 2021 16:19:06

Pre Roubaix od piatka dážd. NIe trvaly, ale morko asi bude dost. Aj v nedelu do 14,00 ma prsat. Tak cyklokrosari sa potesia....
Peter? Bohuzial ta TOP vykonnost tam nie je, takze nemam ziadne ocakavania. A preco tam uz taka vykonnost nie je? Jednoducho ostatok maka na sebe brutalne a su to 100% profici. Peter to asi berie trosku ako fun (co staci na top 10-20). Kiezby este na sebe riadne zamakal, ma najlepsi vek.
pepe
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 30. Sep 2021 16:28:05

pepe píše:Pre Roubaix od piatka dážd. NIe trvaly, ale morko asi bude dost. Aj v nedelu do 14,00 ma prsat. Tak cyklokrosari sa potesia....
Peter? Bohuzial ta TOP vykonnost tam nie je, takze nemam ziadne ocakavania. A preco tam uz taka vykonnost nie je? Jednoducho ostatok maka na sebe brutalne a su to 100% profici. Peter to asi berie trosku ako fun (co staci na top 10-20). Kiezby este na sebe riadne zamakal, ma najlepsi vek.

ale tak to hadam nemyslis vazne. ak by chcel nieco Peter brat ako fun tak ide jazdit v plnej miere horsku cyklistiku alebo zjazdy a na cestu sa vyprdne. podla mna Peter maka ako po ine roky. nemam ziadne info ze by to tak nebolo a ak by to tak bolo tak zamestnavatel by mu to vytmavil. myslis ze Petrovi sa lahko pozera ne chrbat ked kedysi sa na chrbat pozerali jemu? jednoducho covid, pad na TdF 2018 plus jeho dlhodobe problemy s tym pravym bedrom sa podpisali. navyse je mnoho cyklistov ktory mali "peak" pred 30kou a potom uz nic. ci myslis ze dokedy pojde taky WvA ako ide tieto sezony? myslis ze aj daleko po 30ke? takisto Julian. nie kazdy je Valverde...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Štv 30. Sep 2021 20:43:30

Môj modifikovaný komentár zo Sme:
Cyklistického boha pozdravujú a tešia sa MvdP, WVA a Zdeněk Štybar. :D Pre mňa trojica topfavoritov. Vysoko by mohli skončiť aj Merlier, kolega MvdP, alebo veterán Haussler - čiže jazdci, ktorí tiež pravidelne jazdia v zime cyklokros.

V sobotu sa pôjdu premiérovo preteky žien, čiže budú mať krst ,,vodou a blatom". :D Topfavoritkou isto Marianne Vos (Jumbo Visma), tiež bývalá viacnásobná MS v cyklokrose, okrem iných titulov. ;) Osobne som prekvapený, že najlepší ženský tím SD Worx nenominoval multitalentovanú mladú maďarskú pretekárku Katu Blanku Vas, ktorá pravidelne jazdí v zime cyklokros a tento rok aj MTB, minulý víkend dokonca 4. miesto z MS. Rozhodnutie neštartovať možno bude ľutovať úradujúca majsterka sveta v cyklokrose Lucinda Brand (Trek Segafredo), ktorá sa radšej bude pripravovať na cyklokrosové preteky v USA. A čo mňa ako fanúšika najviac mrzí, že nakoniec nepozvali tím Plantur Pura, za ktorý jazdia na ceste holandské a belgické cyklokrosové hviezdy Ceylin Carmen Alvarado, Yara Kastelijn, Annemarie Worst alebo Sanne Cant.

K Petrovi: Bude vysoko, verím mu, hlavne jeho zručnosti a štýl jazdy budú platiť na mokrých a zablatených kockách. 8-) Verím, že sa bude zašívať, z toho nech ťaží, nepozerá sa na to pekne, ale keďže výkonnostne nie ja na tom najlepšie, tak iné mu nezostáva - nikto z nás sa nebude hnevať. :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Štv 30. Sep 2021 21:16:57

simko píše:
pepe píše:Pre Roubaix od piatka dážd. NIe trvaly, ale morko asi bude dost. Aj v nedelu do 14,00 ma prsat. Tak cyklokrosari sa potesia....
Peter? Bohuzial ta TOP vykonnost tam nie je, takze nemam ziadne ocakavania. A preco tam uz taka vykonnost nie je? Jednoducho ostatok maka na sebe brutalne a su to 100% profici. Peter to asi berie trosku ako fun (co staci na top 10-20). Kiezby este na sebe riadne zamakal, ma najlepsi vek.

ale tak to hadam nemyslis vazne. ak by chcel nieco Peter brat ako fun tak ide jazdit v plnej miere horsku cyklistiku alebo zjazdy a na cestu sa vyprdne. podla mna Peter maka ako po ine roky. nemam ziadne info ze by to tak nebolo a ak by to tak bolo tak zamestnavatel by mu to vytmavil. myslis ze Petrovi sa lahko pozera ne chrbat ked kedysi sa na chrbat pozerali jemu? jednoducho covid, pad na TdF 2018 plus jeho dlhodobe problemy s tym pravym bedrom sa podpisali. navyse je mnoho cyklistov ktory mali "peak" pred 30kou a potom uz nic. ci myslis ze dokedy pojde taky WvA ako ide tieto sezony? myslis ze aj daleko po 30ke? takisto Julian. nie kazdy je Valverde...

Tentokrát súhlasím zo šimkom, že Peter zabavu berie najma horaky, poprípade gravel, ale nie cestnú cyklistiku. A myslím že maká aj teraz, ale rozne zdravotné problémy, tiež urobia svoje, a nemusí to byť o vykonnosti.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pia 01. Okt 2021 11:14:03

Iste, cyklokrosári by mali byť na bahnitom, šmykľavom teréne šikovnejší, problém je v tom, že keď sa začne padať a padne niekto vedľa teba či tesne pred tebou tak ti nepomôže nič, respektíve musíš mať šťastie aby to nezasiahlo aj teba . Niekto ti môže poškodiť bicykel a to môže byť tiež fatálne, keďže vieme aká je na Roubaix dostupnosť servisu. Ja by som nebol nadšený keby sa preteky zvrhli na to, kto má viac šťastia a kto prežije.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 79 hostia