Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 19. Mar 2022 12:19:28

@simko
Pochybujem zeby na Peta absolutne nikto nereagoval…minimalne nejaky chytaci utokov alebo dvojky svojich teamov by po nom sli si myslim

Btw
Ackes asi citak moju kritiku na jeho osobu a chvalu Merliera a tak ho dal dole :lol: Merlier bohuzial na san remo nejde cize ja favorita nemam a budem verit Petovy
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 19. Mar 2022 13:30:31

@ Simko

Si dost optimista ze Peto bude vobec nastupovat. :D Podla mna sa skor bude drzat zubami nechtami podobne ako vlani ak si dobre pamatam utocnikov musel docvaknut. Ale bodaj by mi zavrel usta.

Nestava sa mi casto a viacmenej si nespominam ze by som vynechal nejake MSR aj ked pochybujem ze som videl vsetky od 2011-2012, ale dnes mam iny program tak dojazd neuvidim. Takze Peter vies co mas robit! Tolko krat som videl ako ti to tesne uslo tak teraz budem rad ked tvoj triumf uvidim az zo zaznamu :D Do toho. 8-)
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Sob 19. Mar 2022 13:38:18

@Keram
Tak to som nemyslel tak konkretne uplne na toto MSR. Skor tak vo vseobecnosti, lebo naozaj momentalne je v takom uzadi ze ak by nastupil v ktorychkolvek pretekoch tak top favoritov by to nechalo chladnych.
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 19. Mar 2022 14:25:02

@majo - na Merliera sú to IMHO ťažké preteky, on by tempo na Cipresse ci Poggiu neudržal, Philipsen je asi lepšia voľba. Pascalovi to konečne vyšlo, ale na Ackermanna z rokov 2018-2020 mu ešte podľa mňa niečo chýba.
Peťo nastupovať? Tak to by ma veľmi prekvapilo, skôr to pojme konzervatívnejšie, podobne ako minulý rok treba dúfať, že mu vlak neujde príliš ďaleko či príliš skoro. Že už nie je stredobodom médií? Netreba sa čudovať, momentálne je jeden z mnohých.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 19. Mar 2022 15:49:09

@simko
Ja nezabúdam, aj keď skončil na T-A kvôli chorobe .
@ifcopifco
No ale talianske a francúzske média o ňom informovali. Naše média, (nemyslím teraz cyklistické), tak včera informovali len dvakrát možno.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Sob 19. Mar 2022 17:28:38

Strašné utrpenie byť tieto dni Petrovým fanúšikom. Uvidelcny to tempo nebyť poruchy? Prisám bohu on uzavrel nejakú dohodu za tie 3 dúhy a P-R s RvV a posledné roky ju spláca
Strašná tragédia.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Sob 19. Mar 2022 18:54:06

Vyzera to tak ze Poggio nie je vhodny kopec na utoky Pogacara. Ak to bude chciet Pogacar vyhrat tak bude musiet skusat vela rocnikov. Mohoric fakt paradny utok v zjazde. Ujst cyklokrosarom to sa fakt len tak nevidi. Opät je otazka ze ako je na tom Peter. Podla mna na Milano-Turin spravil vsetko spravne, mal perfektnu poziciu len Arkea to troska zle zariadila. Na M-SR vyzeral pred Cipressou dobre. Ale to je tak vsetko co vieme. Otazna bude pre mna pozicia Petra v time, pretoze Turgis vyzera fakt dobre. Co sa tyka cyklokrosarov a monumentov, tak neverim ze im budu vitazstva len tak naskakovat. Vyzera ze budu mat podobne problemy ake maval Peter. Vsetci ich nechaju lepit diery a ked tie diery zalepit nezvladnu, este im nastupia sviezejsi superi. Zda sa ze aby v dnesnej cyklistike vyhral monument top favorit, musi ukazat totalnu silu a to tak, ze nikto sa zanho nestihne ani zavesit.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 19. Mar 2022 18:58:25

Gratulácia všetkým na stupňoch víťazov a opäť sa ukázalo, aká je Primavera nevyspytateľná. Som rád, že MvdP vyzerá byť v slušnej forme, nebude to mať WvA také ľahké. Peter smola, namotaná reťaz v zlom čase, nedozvieme sa či by bol v závese za najlepšími, ale IMHO ako Demare skončiť mohol. Turgis je vo výbornej forme a Peter môže byť na kockovitých klasikách tým druhým, treba veriť, že do Roubaix pôjde forma ešte hore a že si Peter svoj pohár smoly na túto sezónu už naplnil a nič zlé ho nečaká.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 19. Mar 2022 19:00:20

hujhe píše: Otazna bude pre mna pozicia Petra v time, pretoze Turgis vyzera fakt dobre.


Určite bude aj Peter chránený, toho sa nebojím.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 19. Mar 2022 19:22:01

Videl som len poslednych 17km ale stalo to za to…ako som ocakaval tak poggio nema paramette na to by to tam pogacar roztrhal…to mohli sagan ci alaphilip ale nie vrchar ako tadej…kazdpoadne to vyskusal tak ako sa cakalo ale nevydalo…finish ako sa na priameveru patri…Peto obrovska smola…skoda…verim ze sa mu vsetka ta smola spocita a este nas tento rok neraz potesi

@ifco
Ak to dokazal vyhrat cav tak to dokaze aj Merlier

@btw
Este otazka…neviete ci sa nieco nestalo Formolovy? Este na poggio siel zo spice a nakoniec DNF
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Sob 19. Mar 2022 19:55:18

O pretekoch netreba už písať, aj hodnotenia ste dali. Mňa potešilo jedno, neberte to v zlom :) - Matthews sa nedostal na pódium. :D Ak som dobre videl, tak ani raz sa neprestriedal, keď náhaňali Mohoriča. Všimol som si Pedersena, MvdP, WVA aj iných, ale on len čakal, že mu to súperi dotiahnu. Asi sa veľa naučil od Gerransa... :D
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod mortirolo08 » Sob 19. Mar 2022 20:08:28

Mohoric prisiel so supertuck v zjazde a UCI mu dala ban. Teraz prisiel s teleskopkou v zjazde, takze kravataci z UCI sa zasa ukazu :lol:
mortirolo08
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 20. Mar 2022 13:31:00

Pozrel som si ten zaver znova plus si precital vyjadrenia najlepsich a musim skonstatovat ze to bolo naozaj pekne vyvrcholenie primavery…tadej to skusil 4x ale ako sa ukazalo potreboval by prudsie sklony aby odisiel…skusil to aj primoz ale nic a v skvelom momente to skusil aj SKA velmi silnym atakom a za ktoreho sa dokazal chytit len tadej(co ma prekvapilo) medzeru zacal otvarat uz vystaveny VWA ale ho doslova zachranil MVDP ked si ho obskocil a zalepil medzeru…mohoric bol na vrchole cca 5ty a hned to nakopol a tych 4och pred sebov pekne preletel a hned im aj odisiel…ten jeho zjazd to bola fakt sialenota…mal ale mozno aj trosku stastie ze vtedy bol na spici Tadej ktory ktrosku zavahal a v jednej zakrute pribrzdil ostatnych a medzera sa otvorila…ak by tam bol vtedy na spici MVDP alebo mozno WVA tak by neskorsi vitaz to mal asi tazsie…skoda ze zo zaberov nieje vidno ako dokazal na konci este odskocit Turgis…velmi sa pacili reakcie v cieli ked naozaj vsetci hned s usmevmi gratulovali majstrovy…mozno len Turgis to trosku dlhsie rozdychaval…klasicky som sa pousmial na Blinckovym vyjadrenim ked ako vzdy nasiel vinikov svojho neuspechu(tentokrat to boli motorky) a bez problemov priznal ze nechal robotu na hlavnych favoritov…zo zaberov vidno ze v tej skupine sa nespolupracovalo idealne cize da fesacik sa pricinil o to ze nesprintoval o vitazstvo

Este jedna asi trufala mozno aj trosku naivna myslienka ale ja sol presvedceny ze ak niekto by mohol vcera odist v zjazde s mohoricom tak by to bol Peter a mam pocit(dufam,verim) ze sa citil dostatocne silny a zeby zvladol poggio s ostatnymi a potom by bojoval o vitazstvo…nevyjadril sa vobec k pretekom nedal ziaden rozhovor…ano chapem ze frustracia z tej smoly ale myslim si ze ak by citil ze na to aj tak nemal tak by nieco povedal do eteru…ci?
majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 20. Mar 2022 15:23:18

majo
 
Príspevky: 2217
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 20. Mar 2022 15:47:45

majo píše:Vie mi niekto toto prelozit?

https://m.youtube.com/watch?v=xErugFFjy ... 9LVjGzRxeQ

dal som si auto preklad a sa mi zda Peto celkom uprimne sklamany a nahnevany na okolnosti. tym padom usudzujem ze sa citil dobre, ktovie co by bolo keby. nie mozne mat tolko smoly...
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Ned 20. Mar 2022 16:59:58

Peter si to fakt vyzral do posledneho kuska. Nemal nahodou podobny problem s bicyklom aj na Omloope? Bud to bol defekt, alebo retaz - uz si nepamatam. Tiez ho potom navrat do pelotonu stal asi dost sil, aj ked uz sa prejavovali nasledky choroby a nakoniec nestacil na najlepsich. Cize na dvoch z troch klasik mal problemy s bicyklom - nic moc vizitka pre Specialized... Ako uz mnohi spominali, ak by nestacil vykonnostne na Poggiu, tak cert to ber, ale takto nemal narok nic ukazat, a ani my zase nevieme, ako na tom je...
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 20. Mar 2022 19:07:15

Môžeme skutočne iba špekulovať, môj odhad je taký, že Peter by tak maximálne mohol byť niekde okolo Demara. E3 nám možno napovie, či je jar definitívne stratená, alebo či je ešte nádej na nejaké slušné výkony. Možno píšem preto, že už akosi podvedome očakávam nejaké problémy ktoré mu zabránia ukázať, ako na tom skutočne je.
Pogačar priznal, že jeho prvý útok na Poggiu bol unáhlený, útočil v protivetre a zbytočne mrhal silami. Čo sa týka WvA, mám pocit, že trocha stratil dynamiku na úkor lezeckej vytrvalosti, ale možno je to iba moje zdanie. Roglič mal prekvapujúco dosť problémy a v závere vpredu chýbal, keby bol v prvej skupine mohol to WvA potiahnuť, ale som radšej, že to vyhral Mohorič. Teším sa z návratu MvdP, klasiky budú zaujímavé, budú sa cyklokrosári zase prehnane sledovať čím dajú ostatným šancu vyniknúť? Neviete čo sa stalo Pidcockovi?
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Štv 31. Mar 2022 13:40:55

mnohi sice uz videli van Aerta ako jasneho vitaza, ale nakoniec na Ronde pravdepodobne ani nebude startovat...

https://twitter.com/JumboVismaRoad/stat ... 3149615109
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Štv 31. Mar 2022 14:25:54

Zaspekulujem, nie je to zvlastne uz tri dni pred pretekmi vediet ze v nedelu nebude pripraveny?
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Štv 31. Mar 2022 14:47:05

hujhe píše:Zaspekulujem, nie je to zvlastne uz tri dni pred pretekmi vediet ze v nedelu nebude pripraveny?

moze to byt aj nejaka hra pre pretekmi. to vie iba Van Aert a jeho tim ako sa naozaj citi. ale necudoval by som, Omloop a Ronde v jednej sezone to jednoducho nejde dokopy:)
simko
 
Príspevky: 1711
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 96 hostia

cron