Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Pon 10. Okt 2022 10:02:51

CyclingGeek píše:Pogačar je po dlhom čase žiarciaca hviezdička na poli monumentov, a môžeme dúfať že ich zozbiera hŕstku a popreháňa nejaké rekordy :D Dúfam, že aj Evenepoel bude rovnaký "lovec" a nebudú na neho zbytočne tlačiť s Tour de France. Na margo Vingegaarda, pre mňa to nie je ani prekvapenie ani sklamanie. V Chorvátsku pretekal s 3. ligou a nedokázal vyhrať, ba dokonca v kopcoch ani striasť súperov. To , že po TdF zaspal na vavrínoch, je len jeho chyba. Urobil možno rovnaký zbytočný krok ako Tao Hart po Gire. Kým iní makali a jazdili, on si hovel s pocitom, že je najlepší a stačí mu nastúpiť na ďalší pretek a bude zase hviezda. Na to, že má 25 rokov a 12 víťazstiev by mal pristupovať k svojej kariére trošku svižnejšie. Pogačar je o viac ako rok mladší a je na 50tich víťazstvách. Evenepoel o viac ako dva roky mladší a 37 víťaztiev. To je celkom nezrovnateľné. Konkurencia Vingegaardovi značne uniká a to, že vyhral 1 Grand Tour kariéru nerobí.


Za prvé... Prečo porovnávaš Pogačara s Evenepoelom a Vingegaarda? Jonas je Grand Tour jazdec, ktorý sa postupne zlepšoval až v tomto roku dosiahol to najväčšie čo sa v cyklistike dá dosiahnuť... Že to nerobí kariéru? Víťazstvo na Tour de France??? Tak tomu ver že robí, a ešte akú! Zaspal na vavrínoch? Práveže málokto sa dokáže po prvom víťazstve na Tour namotivovať vôbec niečo v tej sezóne odpretekať, Jonas ešte skúsil seriózne vygradovať formu na október, hoci mal veľmi nároćné leto po tom triumfe. Vingegaard nemá šprint ani top časovku, ako by vôbec sa mohol pretekať v počte víťazstiev? Prečo by to robil, keď môže byť každý rok neviditeľný a potom jdrieť na Tour? Môže byť ako Froome, možno aj lepší... A aj tvoj koment na Taa Harta je zcestný, mal veľa zdravotných problémov minulý rok.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Pon 10. Okt 2022 10:28:09

pmts píše:
CyclingGeek píše:Pogačar je po dlhom čase žiarciaca hviezdička na poli monumentov, a môžeme dúfať že ich zozbiera hŕstku a popreháňa nejaké rekordy :D Dúfam, že aj Evenepoel bude rovnaký "lovec" a nebudú na neho zbytočne tlačiť s Tour de France. Na margo Vingegaarda, pre mňa to nie je ani prekvapenie ani sklamanie. V Chorvátsku pretekal s 3. ligou a nedokázal vyhrať, ba dokonca v kopcoch ani striasť súperov. To , že po TdF zaspal na vavrínoch, je len jeho chyba. Urobil možno rovnaký zbytočný krok ako Tao Hart po Gire. Kým iní makali a jazdili, on si hovel s pocitom, že je najlepší a stačí mu nastúpiť na ďalší pretek a bude zase hviezda. Na to, že má 25 rokov a 12 víťazstiev by mal pristupovať k svojej kariére trošku svižnejšie. Pogačar je o viac ako rok mladší a je na 50tich víťazstvách. Evenepoel o viac ako dva roky mladší a 37 víťaztiev. To je celkom nezrovnateľné. Konkurencia Vingegaardovi značne uniká a to, že vyhral 1 Grand Tour kariéru nerobí.


Za prvé... Prečo porovnávaš Pogačara s Evenepoelom a Vingegaarda? Jonas je Grand Tour jazdec, ktorý sa postupne zlepšoval až v tomto roku dosiahol to najväčšie čo sa v cyklistike dá dosiahnuť... Že to nerobí kariéru? Víťazstvo na Tour de France??? Tak tomu ver že robí, a ešte akú! Zaspal na vavrínoch? Práveže málokto sa dokáže po prvom víťazstve na Tour namotivovať vôbec niečo v tej sezóne odpretekať, Jonas ešte skúsil seriózne vygradovať formu na október, hoci mal veľmi nároćné leto po tom triumfe. Vingegaard nemá šprint ani top časovku, ako by vôbec sa mohol pretekať v počte víťazstiev? Prečo by to robil, keď môže byť každý rok neviditeľný a potom jdrieť na Tour? Môže byť ako Froome, možno aj lepší... A aj tvoj koment na Taa Harta je zcestný, mal veľa zdravotných problémov minulý rok.


Ten komentár bol na margo vyššie uvedených clivých slov, že Vingegaard na Lombardii sklamal tak tu nevyplakávaj na môj koment, že porovnávam Pogačara, Evenepoela a Vingegaarda :lol: Navyše Vingegaard žije v ére Evenepoela a Pogačara, ak chce patriť medzi najlepších musí byť versatilný a prispôsobivý, inak môže skončiť ako Nairo Quintana. Ak robí Tour de France kariéru, tak nechápem ako ty môžeš porovnávať Vingegaarda s Froomeom, porovnávať ho môžeš tak s úrovňou Carlosa Sastreho. A tvoja poznámka o tom, že nemá šprint a nemá časovku, neviem či si spal cez leto, alebo sa to mne snívalo, ale tuším skoro porazil Van Aerta v top forme v rovinatej časovke na Tour.
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod pmts » Pon 10. Okt 2022 10:37:38

CyclingGeek píše:
pmts píše:
CyclingGeek píše:Pogačar je po dlhom čase žiarciaca hviezdička na poli monumentov, a môžeme dúfať že ich zozbiera hŕstku a popreháňa nejaké rekordy :D Dúfam, že aj Evenepoel bude rovnaký "lovec" a nebudú na neho zbytočne tlačiť s Tour de France. Na margo Vingegaarda, pre mňa to nie je ani prekvapenie ani sklamanie. V Chorvátsku pretekal s 3. ligou a nedokázal vyhrať, ba dokonca v kopcoch ani striasť súperov. To , že po TdF zaspal na vavrínoch, je len jeho chyba. Urobil možno rovnaký zbytočný krok ako Tao Hart po Gire. Kým iní makali a jazdili, on si hovel s pocitom, že je najlepší a stačí mu nastúpiť na ďalší pretek a bude zase hviezda. Na to, že má 25 rokov a 12 víťazstiev by mal pristupovať k svojej kariére trošku svižnejšie. Pogačar je o viac ako rok mladší a je na 50tich víťazstvách. Evenepoel o viac ako dva roky mladší a 37 víťaztiev. To je celkom nezrovnateľné. Konkurencia Vingegaardovi značne uniká a to, že vyhral 1 Grand Tour kariéru nerobí.


Za prvé... Prečo porovnávaš Pogačara s Evenepoelom a Vingegaarda? Jonas je Grand Tour jazdec, ktorý sa postupne zlepšoval až v tomto roku dosiahol to najväčšie čo sa v cyklistike dá dosiahnuť... Že to nerobí kariéru? Víťazstvo na Tour de France??? Tak tomu ver že robí, a ešte akú! Zaspal na vavrínoch? Práveže málokto sa dokáže po prvom víťazstve na Tour namotivovať vôbec niečo v tej sezóne odpretekať, Jonas ešte skúsil seriózne vygradovať formu na október, hoci mal veľmi nároćné leto po tom triumfe. Vingegaard nemá šprint ani top časovku, ako by vôbec sa mohol pretekať v počte víťazstiev? Prečo by to robil, keď môže byť každý rok neviditeľný a potom jdrieť na Tour? Môže byť ako Froome, možno aj lepší... A aj tvoj koment na Taa Harta je zcestný, mal veľa zdravotných problémov minulý rok.


Ten komentár bol na margo vyššie uvedených clivých slov, že Vingegaard na Lombardii sklamal tak tu nevyplakávaj na môj koment, že porovnávam Pogačara, Evenepoela a Vingegaarda :lol: Navyše Vingegaard žije v ére Evenepoela a Pogačara, ak chce patriť medzi najlepších musí byť versatilný a prispôsobivý, inak môže skončiť ako Nairo Quintana. Ak robí Tour de France kariéru, tak nechápem ako ty môžeš porovnávať Vingegaarda s Froomeom, porovnávať ho môžeš tak s úrovňou Carlosa Sastreho. A tvoja poznámka o tom, že nemá šprint a nemá časovku, neviem či si spal cez leto, alebo sa to mne snívalo, ale tuším skoro porazil Van Aerta v top forme v rovinatej časovke na Tour.


Dobre, ja som čítal tvoj dlhý príspevok a takmer s ničím v tom príspevku som nesúhlasil, tak som reagoval... Veď na to je toto fórum :lol: Prečo by ,,musel" byť versatilný a kadečo vyhrávať? Je to Grand Tour jazdec, aj keby vyhral raz za sezónu a bola by to GC na GT, tak jeho sezóna bola úspešná. Medzi špičku patrí, veď vyhral Tour. Čo sa časovky a šprintu týka... Bavíme sa o víťazstvách. Áno, SKORO vyhral časovku na Tour, jediný pretek v roku kedy je v top forme. To znamená, že jeho časovka nie je špička aby v nej zbieral víťazstvá ako si to ty želáš, či nebodaj jazdil dlhé sóla ako Evenepoel a tak vyhrával. Rovnako keď nemáš šprint, ťažko zbieraš víťazstvá. Očakávaš od neho aby bol niekým, kým on ani zďaleka nie je a zrejme ani nebude. Toľko k tvojmu komentu.
pmts
 
Príspevky: 415
Registrovaný: Štv 25. Feb 2016 16:07:45

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 10. Okt 2022 18:34:07

Je to výsostne individuálna záležitosť, mnohí GT cyklisti jednorázovky jazdili iba výnimočne (Pistolero, Wiggo, Froomie), iní zase radi kombinovali ako Žralok, Valverde, mne osobne je sympatickejšie, keď sú cyklisti všestrannejší, ale to nijako neznižuje úspechy GT cyklistov ktorí jednorázovky viac-menej ignorujú. A časovka? Wiggo a Froomie boli excelentní časovkári, ale na klasikách toho veľa nedokázali, aj keď Wiggo si Roubaix ku konci kariéry celkom obľúbil, takže z toho by som nič podstatné nevyvodzoval.
Jonas nie je taký generačný talent ako Pogy, Remco či Bernal, vypracovával sa postupne, ako junior či U23 nebol výrazný, ja som naopak veľmi rád, že jeho minuloročný výkon nebol iba výnimka a že ho tento rok to dokázal zopakovať a dokonca vylepšiť a zlepšil konkurenciu GT cyklistov, že mu klasiky nejdú mi nejako neprekáža a ak mu aj v budúcnosti nepôjdu, tak sa nič také výnimočné nestane. Okrem toho vieme, že vyhrať TdF je najviac a vieme, že mediálna šaškáreň okolo dokáže cyklistu veľmi rozptýliť, taký Žralok by o tom vedel hovoriť.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 10. Okt 2022 19:14:29

Pekne ste tu rozobrali povedane bolo asi vsetko okrem jednej veci ktora sa mne v CyclingGeekovom prispevku nepacila…ty si vo Jonasovej a zaroven Taovej treningovej skupine? Lebo ako mozes tvrdit ze nemakali nejazdili netrenovali ze si len hoveli a myseli si ze su najlepsi lebo nieco vyhrali? O Jonasovy sa hovorilo ze dost tazko znasal vsetok ten humbuk po tour. Hovoris ze ma 25 a velmi malo vitazstiev. Mne to do seba celkom zapada. Ten chalan ako poznamenal nebol vitaz od juniorov cez 23 atd ako poznamenal aj ifco cize z psychockej stranky musi byt prenho o dost tazsie byt zrazu hviezdou…remco a tadej su vitazne tipy odjakziva a su zvyknuti na triumfy na fotaky na slavu na interview na sponzorske akcie na davy fanusikov…ale jonasova cesta bola uplne ina…este donedavna bol nadpriemerny hobik ktory makal sichty v pristave nasledne bol “len” domestik a zrazu vyhrava tour a este k tomu je z krajiny v ktorej miluju cyklistiku takmer tak ako belgani ale vitazov tour nemaju kazdy rok…nechce sa mi guglit ale nebol nahodou tym ich posledny Riis? Cize v Dansku bol na roztrhanie a asi to zvladal dost tazko a ked ti hlava nefunguje tak telo tiez velmi nechce aj ked sa ides rotrhat. Ale mozno to aj flakal tak ako to pises ty ale to nikto z nas nevie a tak ja si netrufam tvrdit ani jedno ani druhe lebo nemam zoadne dokazy. A suhlasim s chalanmi s tym ze ajnkeby zabvely rok vyhral “len” tour tak to fakt v cyklistike staci…mne sice tiez imponuju viacej vsetranejsi a ako milovnik velkych a tazkych klasik obdivujem kazdeho ich vitaza ale v cestnej cyklistike je zlty dres z tour najviac a vzdy aj bude a preto uz teraz je z neho velky pretekar aj ked ma len 12 profi vitazstiev
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Uto 07. Mar 2023 22:47:30

O 11 dní tu máme Miláno - San Remo, ako to už tradične býva, rozhodne buď Poggio - atak jednotlivca alebo miniskupiny, alebo šprint okresaného pelotónu - po spojení. Atakerov nebudem počítať, ale pristavím sa pri šprintéroch. WVA vynechám, on je obojživelník. :D Takže z klasických a odolných šprintérov je top favoritom De Lie, jemu tempo na Poggiu nebude robiť problém, aj keď takú porciu kilometrov pôjde po prvýkrát. Lotto Dstny má v zálohe aj Ewana. Prebúdza sa Gaviria (konečne) - na San Juane vyhral pre šprintérov ťažkú etapu a na rovine boduje aj v súboji s najlepšími. Zatiaľ nie je na súpiske, ale isto pribudne. Jazdci ako Bennett, Viviani, Cavendish odpadnú. Uvidíme, čo Philipsen, na OHN išiel slušne, prišli pred ním z jeho kategórie len De Lie, Laporte, Kristoff. Poggio by teda mal zvládnuť v nejakej strednej skupinke, ak sa všetko spojí, tiež môže pomýšľať na popredné umiestnenie. Démare je záhada, osobne si myslím, že nebude bojovať s najlepšími. Vysoko chcú byť a asi aj budú Cort, Matthews, Girmay, Pedersen - záverečné kilometre budú isto v popredí. Nášho Petra už nechcem riešiť, čo ukáže, to ukáže... ;) Môj tip na top 5 pre prípadné poradie šprintu zvyšku pelotónu: 1. De Lie, 2. M. Pedersen, 3. Gaviria, 4. Cort, 5. Matthews
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod konyk87 » Sob 18. Mar 2023 14:48:20

opat po roku je cas pripomenut si tuto skvelu stranku na sledovanie priebehu pretekov :lol:

https://www.ismilansanremoexcitingyet.com/
konyk87
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Uto 14. Apr 2015 19:43:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Sob 18. Mar 2023 17:51:16

Gratulacia MVDP. Bol dnes najsilnejsi. Edicia v podstate ako vzdy. Petra som nevidel v cieli v top skupinach. Top 20 asi nedal. Aj ked som dufal ze v zjazde to nejako dojde do prednejsich skupin aspon za top 10.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 18. Mar 2023 17:53:31

Krasny zaver primavery aj ked bohuzial tak ako sme asi vsetci predpokladali bez Petra…aj ked niektori z nas(ja urcite) sme dufali a snivali v zazrak no ten sa nestal…treba povedat ze Peto dlho posobil dost dobre ale v jednom zabere pred poggiom sa mi zdalo ze sa rozprava s turgisom a nasledne sa turgis prebil na celomkym peter sa tam netlacil a od toho momentu som uz vedel ze bohuzial ani dnes z toho nebude vitazstvo
Mvdp krasne…Pogi spravil to co kazdy cakal ale nestacilo to…wva ocividne nebol na tom najlepsie a za mna najvacsi obdiv gannovy…neskutocne siel poggio a na via roma som sa bal ze odtrhne retaz lebo ta hruba sila ktorou tlacil do pedalov to bolo bomba
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Mar 2023 18:05:59

majo píše:Krasny zaver primavery aj ked bohuzial tak ako sme asi vsetci predpokladali bez Petra…aj ked niektori z nas(ja urcite) sme dufali a snivali v zazrak no ten sa nestal…treba povedat ze Peto dlho posobil dost dobre ale v jednom zabere pred poggiom sa mi zdalo ze sa rozprava s turgisom a nasledne sa turgis prebil na celomkym peter sa tam netlacil a od toho momentu som uz vedel ze bohuzial ani dnes z toho nebude vitazstvo
Mvdp krasne…Pogi spravil to co kazdy cakal ale nestacilo to…wva ocividne nebol na tom najlepsie a za mna najvacsi obdiv gannovy…neskutocne siel poggio a na via roma som sa bal ze odtrhne retaz lebo ta hruba sila ktorou tlacil do pedalov to bolo bomba


MvdP fantastický, ako dokázal v závere Poggia ešte nastúpiť pri tom temp ktoré tam tá štvorica urobila bolo neskutočné a v závere odolal takým časovkárom ako sú tí traja. Že to Peter nedá bolo myslím jasné už pri prechode Cipressi a v nájazde na Poggio, on strácal pozície aj na rovinatých úsekoch, len sa potvrdila jeho forma z Tirrena, kde tiež v záveroch etáp nestíhal zvýšenému tempu. Jemu nerobia problémy len stúpania, ale aj tempo na rovine čo žiaľ znamená, že má minimálne šance na nejaké víťazstvo v sezóne a bude to z hľadiska výkonov smutná rozlúčka s profi kariérou.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Mar 2023 18:25:24

Ešte jedna poznámka, Oss má v súčasnosti lepšiu výkonnosť ako Peter, mohli by si vymeniť úlohy ;)
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 18. Mar 2023 18:27:07

ifčopifčo píše:
majo píše:Krasny zaver primavery aj ked bohuzial tak ako sme asi vsetci predpokladali bez Petra…aj ked niektori z nas(ja urcite) sme dufali a snivali v zazrak no ten sa nestal…treba povedat ze Peto dlho posobil dost dobre ale v jednom zabere pred poggiom sa mi zdalo ze sa rozprava s turgisom a nasledne sa turgis prebil na celomkym peter sa tam netlacil a od toho momentu som uz vedel ze bohuzial ani dnes z toho nebude vitazstvo
Mvdp krasne…Pogi spravil to co kazdy cakal ale nestacilo to…wva ocividne nebol na tom najlepsie a za mna najvacsi obdiv gannovy…neskutocne siel poggio a na via roma som sa bal ze odtrhne retaz lebo ta hruba sila ktorou tlacil do pedalov to bolo bomba


MvdP fantastický, ako dokázal v závere Poggia ešte nastúpiť pri tom temp ktoré tam tá štvorica urobila bolo neskutočné a v závere odolal takým časovkárom ako sú tí traja. Že to Peter nedá bolo myslím jasné už pri prechode Cipressi a v nájazde na Poggio, on strácal pozície aj na rovinatých úsekoch, len sa potvrdila jeho forma z Tirrena, kde tiež v záveroch etáp nestíhal zvýšenému tempu. Jemu nerobia problémy len stúpania, ale aj tempo na rovine čo žiaľ znamená, že má minimálne šance na nejaké víťazstvo v sezóne a bude to z hľadiska výkonov smutná rozlúčka s profi kariérou.

MvDP gratulujem, zaslúžene . A prečo by to bola smutná rozlúčka s prof. kariérou. Skôr sa mi zdá ze horšie to berú podaktorí fanúšikovia a nie on. Koniec sezóny ešte nie je. A nezdá sa mi ze na rovine strácal. Podaktorí písali ze už nebude na Cipresse a tam bol.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Sob 18. Mar 2023 18:51:56

elviska píše: A prečo by to bola smutná rozlúčka s prof. kariérou. Skôr sa mi zdá ze horšie to berú podaktorí fanúšikovia a nie on. Koniec sezóny ešte nie je. A nezdá sa mi ze na rovine strácal. Podaktorí písali ze už nebude na Cipresse a tam bol.

Veď práve elviska, smutné to je pre jeho fanúšikov (podaktorých), napríklad pre mňa. Aké je to pre neho, to sa možno niekedy dozvieme v nejakom úprimnom rozhovore, keď už nebude musieť viesť PR reči a bude môcť hovoriť úprimne. A nie elviska, s takouto výkonnosťou nemá šance na víťazstvo vo svetovom peletóne, už si neklam. Nestíha zvýšenému tempu peletónu v záveroch na rovine, videli sme to na T-A a videli sme to aj dnes.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 18. Mar 2023 19:04:26

ifčopifčo píše:
elviska píše: A prečo by to bola smutná rozlúčka s prof. kariérou. Skôr sa mi zdá ze horšie to berú podaktorí fanúšikovia a nie on. Koniec sezóny ešte nie je. A nezdá sa mi ze na rovine strácal. Podaktorí písali ze už nebude na Cipresse a tam bol.

Veď práve elviska, smutné to je pre jeho fanúšikov (podaktorých), napríklad pre mňa. Aké je to pre neho, to sa možno niekedy dozvieme v nejakom úprimnom rozhovore, keď už nebude musieť viesť PR reči a bude môcť hovoriť úprimne. A nie elviska, s takouto výkonnosťou nemá šance na víťazstvo vo svetovom peletóne, už si neklam. Nestíha zvýšenému tempu peletónu v záveroch na rovine, videli sme to na T-A a videli sme to aj dnes.

Troska smutne možno, ale skôr som smutná z podaktorych fanúšikov alebo skôr sklamaná. A podaktorí to beriete až tragicky smutne. A zase o akých PR rečiach hovoríš? To ze s humorom povedal ze možno vyhra a hneď skončí , to nepovedal vážne, že to tak bude. Má šancu ešte vyhrať aj vo svetovom pelotóne, keď to nebude na klasikach tak na inom preteku, alebo sa priblíži k víťazstvu.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod zakliata.panna » Sob 18. Mar 2023 22:51:58

elviska píše:
ifčopifčo píše:
elviska píše: A prečo by to bola smutná rozlúčka s prof. kariérou. Skôr sa mi zdá ze horšie to berú podaktorí fanúšikovia a nie on. Koniec sezóny ešte nie je. A nezdá sa mi ze na rovine strácal. Podaktorí písali ze už nebude na Cipresse a tam bol.

Veď práve elviska, smutné to je pre jeho fanúšikov (podaktorých), napríklad pre mňa. Aké je to pre neho, to sa možno niekedy dozvieme v nejakom úprimnom rozhovore, keď už nebude musieť viesť PR reči a bude môcť hovoriť úprimne. A nie elviska, s takouto výkonnosťou nemá šance na víťazstvo vo svetovom peletóne, už si neklam. Nestíha zvýšenému tempu peletónu v záveroch na rovine, videli sme to na T-A a videli sme to aj dnes.

Troska smutne možno, ale skôr som smutná z podaktorych fanúšikov alebo skôr sklamaná. A podaktorí to beriete až tragicky smutne. A zase o akých PR rečiach hovoríš? To ze s humorom povedal ze možno vyhra a hneď skončí , to nepovedal vážne, že to tak bude. Má šancu ešte vyhrať aj vo svetovom pelotóne, keď to nebude na klasikach tak na inom preteku, alebo sa priblíži k víťazstvu.

Elviska, realita je taka, ze nema sancu na vyhru vo svetovom pelotone. To je rovnaky pripad, ako keby zvitazil dajaky priemerny domestik proti top sprinterom alebo top klasikarom. V takejto pozicii Peter momentalne je. A po druhe, na ktorych pretekoch by mala prist vyhra? Kockove klasiky si mozeme skrtnut, tam je absolutne bez sance, dokonca si myslim, ze Turgis alebo Van Gestel budu vyssie; Okolo Svajciarska maju v plane WVA aj MvdP, cize uspech v nejakej klasikarskej etape je rovny nule (+ isto aj ini klasikari tam budu), v rovinatych etapach zase nema narok na cistokrvnych sprinterov; TdF - v klasikarskych etapach bez sance, opat si budu na ne brusit zubit cyklokrosari aj Pogacar, v sprinterskych etapach by muselo padnut minimalne 6 sprinterov, ktori su vykonnostne pred nim, aby daco vyhral (Jakobsen, Philipsen, Groenewegen, Pedersen, Ewan, Demare atd.). A este daco. Peto bude mat problem aj na nasom sampionate, ak v nejakom silnom slovensko-ceskom uniku nebude. Pripadny uspech na Okolo Slovenska zavisi od startovky. Ale tento rok WT vyhra je len v rovine priania a snov.
zakliata.panna
 
Príspevky: 386
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 16:31:23

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Sob 18. Mar 2023 23:22:54

@zakliata.panna Dobre, nebudem s Vami tu špekulovať moc , dohadovať, hádať. Ze co bude na Okolo Švajčiarska alebo na TDF atď. Ten pesimizmus už dopredu. A co keď sa stane, že dačo vyhraje. A keby aj nie, nevadí. A co sa týka majstrovstiev Slovenska tak to už skôr nechá inému slovenskému pretekárovi, keďže budúci rok bude jazdiť najmä MTB. A ci pôjde Okolo Slovenska, tuším ešte ani nie je isté.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 19. Mar 2023 9:15:23

Svrcek v jednom rozhovore vravel ze sa vsadil s Jurajom Saganom ze vyhra MSR a nie Peter. A podla mna ma velku sancu.
Inak MvdP brutal, tak dominantny utok ze nikto nemal narok som na Poggio dlho nevidel.
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod kamel1 » Ned 19. Mar 2023 9:46:17

Nuž najlepšia forma za posledné roky....ach jaj je mi smutno, keď vidím, že Peter nestačí ani svojmu domestikovi. Neviem čo si chce dokazovať v tých MTB, ale tam nestíhal najlepším ani keď mal puncherské schopnosti úplne inde. Ak sa tam ide pozabávať a pravidelne končiť na chvoste výsledkovej listiny, tak ok. Bola to skvelá jazda, ale aj tak som si niekedy okolo.roku 2015 myslel, že vyhrá oveľa viac monumentov ako v skutočnosti vyhral
kamel1
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 13. Aug 2020 10:54:31

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 19. Mar 2023 10:37:14

kamel1 píše:Nuž najlepšia forma za posledné roky....ach jaj je mi smutno, keď vidím, že Peter nestačí ani svojmu domestikovi. Neviem čo si chce dokazovať v tých MTB, ale tam nestíhal najlepším ani keď mal puncherské schopnosti úplne inde. Ak sa tam ide pozabávať a pravidelne končiť na chvoste výsledkovej listiny, tak ok. Bola to skvelá jazda, ale aj tak som si niekedy okolo.roku 2015 myslel, že vyhrá oveľa viac monumentov ako v skutočnosti vyhral

A? Zase musí byť niekto uštipačný a tak, kedže na začiatku sezony povedal, že sa cíti lepšie. Mali ste potom kuknut včerajši sport na RTVS, alebo talianske média po preteku. A čo sa týka domestika, tak stratil pol minuty, to vela nie je. A čo si chce dokazovať s MTB, chce s tým skončiť s čím začal. A keď to fanušikovia nevedia pochopiť, je čudné.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod elviska » Ned 19. Mar 2023 10:49:35

A čo sa týka monumentov, áno má menej. Ale má tri tituly MS za sebou.
elviska
 
Príspevky: 1474
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 91 hostia