Fórum Cycling-Info.sk

slovenský portál o svetovej cestnej cyklistike

Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Diskusia o najprestížnejších pretekoch aj Slovákoch v tímoch World Tour.

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Pon 03. Apr 2023 20:56:33

CyclingGeek píše:
simko píše:chcel by som vidiet Pogacara aj na Roubaix. uvidime este ako sa Remco vyprofiluje ale Tadej moze naozaj vyhrat vsetko. pokial budu MvdP a Tadej jazdit minimalne v takejto forme tak WvA si na Ronde velmi nepride. prenho je skor podla mna Roubaix vhodnejsie, ale tam uvidime ako sa doranany peloton da dokopy. takisto ci Van Baarle natupi. lebo ak ano, tak prave s tou kartou moze vyhrat Jumbo.


Na tohtoročnom Roubaix vidím favoritov skôr Van der Poela, Kunga, Gannu či Pedersena. Ako čierneho koňa vidím DeLieho. Po včerajšku sa však obávam tej nervozity, pretože tá tam býva ešte väčšia ako na Flámsku, takže môže to skončiť nejakým velkým prekvapením. V tom je Roubaix pekné :idea: 8-)
Remco sa mi moc na kocky nehodí, pre neho je ideál LBL a Lombardia. S jeho technikou by radšej Flámsko a Roubaix riskovať nemal ;) :lol:


Na toho De Lieho si stav ak si myslíš, že môže uspieť, pretože to by podľa mňa bolo dosť veľké prekvapenie. 21 roční cyklisti nezvyknú vyhrávať Roubaix. V tomto tisícročí sú najmladší víťazi vo veku 25-26 rokov. Ak bude van Baarle zdravý, tak ich s WvA pridávam k favoritom, minuloročného víťaza a druhého v poradí neradno podceňovať ;)
Máš pravdu, že Roubaix môže byť nevyspytateľne, ale v podstate okrem Haymanna z roku 2016 tam nie sú až takí prekvapiví víťazi. Som zvedavý aj na Politta, tieto preteky mu celkom sedia. Z Lotta by som skôr vsadil na Floriana Wermeerscha.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 08. Apr 2023 9:10:29

Aka je vlastne na zajtra predpoved pocasia na severe francuzska?
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod 3pa3ck3 » Sob 08. Apr 2023 12:14:15

15 stupňov a slnko, vietor 15 km/h (Meteo France)
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Sob 08. Apr 2023 13:39:07

3pa3ck3 píše:15 stupňov a slnko, vietor 15 km/h (Meteo France)

Nuuuuudaaaaa :D :D
Ale samozrejme dakujem za info 8-)
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 09. Apr 2023 13:40:50

Zapol som eurosport a hned prvy zaber Peter na zemi. Skore zotavenie! :(
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod simko » Ned 09. Apr 2023 13:42:00

tak Peto ma strasnu smolu posledne roky. Este aj ta rozlucka s Ronde a Roubaix je katastrofalna.
simko
 
Príspevky: 1709
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:36

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Apr 2023 13:53:10

simko píše:tak Peto ma strasnu smolu posledne roky. Este aj ta rozlucka s Ronde a Roubaix je katastrofalna.


Smutné, dúfajme, že to bude bez nejakej zlomeniny :cry:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Ned 09. Apr 2023 16:04:40

No, zatiaľ krásne preteky. Veľmi by som to doprial Johnymu. 8-) Ide fantasticky... Viem, že Stefan Küng má na tomto fóre minimálne jedného veľkého fanúšika, sám ho mám veľmi rád, ale dnes jazdí pomerne hlúpo. Hnevá ma, ako robí špinavú robotu za WvA. :?
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod hujhe » Ned 09. Apr 2023 17:31:37

Extremne mi je luto Degenkolba. Trocha mi je luto Aerta a radost z van der Poela. Skvele preteky ale ako to casto na monumentoch byva. bez poriadneho rozuzlenia. Nechapem preco sa vzdy v rozhodujucich chvilach musi nieco pokazit :D suboj van Aert a van der Poel na velodrome by bol epicky a fotky z neho by este dlhe roky plnili titulky na cyklistickych strankach. V Jumbe asi nebudu stastny s vyrobcom plastov, tych defektov mali dost. U Degenkolba som si bol isty ze dnes da podium, siel paradne a nevyzeral vobec ze ma dost. Trocha tazke srdce mam na Alpecin ktory bol hlavnym akterom padu a nakoniec skoncili 1. a 2. No a Peter ma pravdepodobne za sebou klasikarsku karieru. Je to smutny koniec ale co sa da robit. Snad Peter bude mat stastie na veci po kariere lebo toto co sa mu deje posledne roky musi byt dost frustrujuce. Diky Peter, vdaka tebe som si cyklistiku zamiloval
hujhe
 
Príspevky: 457
Registrovaný: Sob 18. Feb 2017 12:06:22
Bydlisko: GB

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Keram » Ned 09. Apr 2023 18:36:09

Taky koniec si Peto veru nezasluzil. Snad bude v poriadku aby obisiel este druhu cast sezony. Smutny koniec poslednej klasikarskej kampane.
“That guy’s pretty unbeatable right now,” Cavendish said. “He’s a once-in-a-generation rider, for sure. He is super, super good. He’s making us all look like juniors, I think.”
Obrázok užívateľa
Keram
 
Príspevky: 1229
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 09. Apr 2023 21:31:31

Strašne mi bolo Petra ľúto keď som ho tam videl v bolestiach vedľa trate, potom mi bolo ľúto Degenkolba a potom WvA, pretože záverečný súboj tých dvoch na velodrome mohol byť epický. Všetko nanič :cry:
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Pon 10. Apr 2023 6:24:27

Co tu este napisat?
Petova ppsledna sezona je ako z hororu…toto si nezasluzim…nevieim to inac ako tak ze si to vsetko vynahradi ziskom 4ej duhy :D
P-R ponuklo vsetko a bolo zaujimave az do konca skoda len ze az taku dolezitu ulohu zohrali pady defekty a smolu…no ale to patri k tomu
Trosku som ocakaval ci Philipsen nebude potrestany…jeden nebezpecny pohyb mal uz par stoviek metrov predtym ked podobne vyblokoval rozbehnuteho mvdp ale vtedy to este ustali no chvilu neskor to uz dopadlo zle pre Johna…skoda celkom som mu fandil
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Za Slušný Svet » Pon 10. Apr 2023 12:53:39

Ja mám z toho včerajšku stále smútok. Peter, John... :( Také krásne preteky a také čudné vyvrcholenie. Trošku mi to pripomenulo Ronde 2017, keď o víťazovi (asi) rozhodla bunda prehodená cez zábrany. Teraz nešťastný pád a defekt WvA v kľúčovom okamihu. Tie monumenty sú strašne nevyspytateľné. Pozrite... WvA má zatiaľ jeden jediný a už niekoľko rokov mu totálne unikajú monumentálne víťazstvá pomedzi prsty...
Obrázok užívateľa
Za Slušný Svet
 
Príspevky: 480
Registrovaný: Sob 17. Jún 2017 11:04:42

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod CyclingGeek » Pon 10. Apr 2023 17:34:04

Tak kocky máme za sebou.
Asi každý čakal, že si Van der Poel bude chcieť napraviť chuť po Ronde. Ale ako čítam, všeci majú z toho preteku zmiešané pocity. Každopádne treba povedať to, že na monumentoch často nevyhrávajú najsilnejší, ani najpríjemnejší, ale tí čo prví pretnú cielovú čiaru a na tomto type pretekov sa fakt nerozíma nad tým čo sa na trati udialo. Sagana mi je veľmi ľúto, jazdil na veľmi dobrých pozíciach vpredu a ten pád je veľmi zlá náhoda, ale som rád že to berie s humorom sebe vlastným a verím že od neho túto sezónu ešte niečo uvidíme 8-) Degenkolb, fuuu, myslím že tu mal byť diskvalifikovaný Philipsen, bol to veľmi nebezpečný pohyb na 5* úseku dlažobných kociek a keby to MVDP neustojí tak pošle dole asi všetkých vpredu. Je to nováčikovská chyba a Philipsen mi celkovo prišiel dosť premotivovaný. Takto to schytal "iba" Degenkolb. Popravde celý pretek som sa tešil, ako sa Degenkolb povezie ako starý lišiak až na velodróm a tam im vypáli rybník, bohužial nedozvieme sa ako by to dopadlo. Van Aerta mi nie je ľúto, keďže jazdil extrémne pasívne a za jeho stratu nemôže nik iný len on sám a mechanici, očividne mali v Jumbe veľké problémy už druhé Roubaix za sebou s technikou, keď jednotlivcom počas preteku postupne odchádzali pneu alebo celé kolesá. Trochu nerozumiem taktike Kunga a Gannu, to sú jazdci, ktorí mali využiť, že v skupine bol Van Aert a Van der Poel a mali ujsť ďaleko pred cieľom...dosť plytvali silami práve v prospech dvoch spomínaných
Obrázok užívateľa
CyclingGeek
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Str 19. Aug 2020 14:16:41

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod Gaučový profesionál » Pon 10. Apr 2023 19:53:48

Peto mal pocas celej kariery absurdne vela stastia co sa tyka absencie padov a chorob da sa povedat takze sa mu to teraz asi vsetko vracia. Od toho padu na TDF 2018 sa mu lepi smola na paty a tak s tym prastil. Myslim si, ze.keby bol top 5 jazdec sveta tak sa este dnes s radostou nahana s MVDP a WVA a nahana este palmare.
Gaučový profesionál
 
Príspevky: 297
Registrovaný: Ned 26. Mar 2017 19:44:08

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Uto 11. Apr 2023 18:48:17

Mne sa vidí, že práve na monumentoch častokrát vyhrávajú najsilnejší, možno Primavera je s otáznikom, ale aj tam bol tento rok MvdP najsilnejší. Práve na 5* pavé úsekoch cyklisti častokrát hľadajú optimálnu cestu a tak častokrát menia smer.
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod ifčopifčo » Ned 23. Apr 2023 13:17:19

Cyklistika opäť ukázala svoju horšiu tvár, veľmi som sa tešil na súboj Remca s Tadejom :(
Fanúšik cyklistiky od roku 1972. Veľký fanúšik Petra Sagana, ktorý mu praje, aby vyhral každé preteky na ktoré nastúpi.
ifčopifčo
 
Príspevky: 2418
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 23. Apr 2023 13:56:17

Tak toto je obrovska skoda…predpokladam remcove dominantne vitazstvo dnes…ako vzdy s niekolkokilometroveho solo utoku
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod majo » Ned 23. Apr 2023 16:21:54

Tadej preco prave dnes? :x :x
majo
 
Príspevky: 2215
Registrovaný: Pon 16. Feb 2015 19:30:35

Re: Monumentálne klasiky (veľká päťka)

Poslaťod 3pa3ck3 » Ned 23. Apr 2023 16:34:03

Tadej má zlomené zápästie, tak hádam sa stihne dať dokopy do Tour
3pa3ck3
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Ned 16. Sep 2018 11:12:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Svetová cyklistika - sezóna

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: konyk87 a 66 hostia